Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiFiMAN HE400S- Recenzja


Szakovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję recenzji. Z częścią obserwacji się zgodzę, z pewnymi nie do końca. Po krotce:

 

Dół punktowy i szybki ale nie schodzi szczególnie nisko, brakuje trochę różnorodności w fakturze(pady kątowe hm5 to w zasadzie wymóg).

 

Środek szczegółowy ze sporą ilością "mięsa". Wszystko jest tak jak być powinno a nawet lepiej, nie mam się do czego przyczepić.

 

Góra lekko wysunięta i dająca dużo energii, imo najsilniejsza ich strona. Używam takiego krążka które miałem w superluxach jak mi coś zaczyna przeszkadzać:(przeciąłem jeden na pół i zakrywam połowę otworu) http://i.ebayimg.com/images/g/-LoAAOxy4-5RsXW~/s-l1600.jpg . Talerze wybrzmiewają po prostu cudnie.

 

Jest jeszcze ciekawa szeroka scena ze sporą ilością powietrza , separacja źródeł bardzo dobra.

 

Tonalnie pasują mi 400s niesamowicie i wygrywają u mnie z otwartą konkurencją którą miałem okazje posiadać/słuchać HE600 które właśnie po dwóch latach ponownie u mnie zawitały, he-400i(poprzedniej generacji hifimanów nie dane było mi posłuchać) ,fidelio x2, dt990 i inne tańsze otwarte. Warte uwagi pomimo sporej ceny w Polsce w stosunku do swojej konkurencji.

Edytowane przez ksyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dół punktowy i szybki ale nie schodzi szczególnie nisko, brakuje trochę różnorodności w fakturze(pady kątowe hm5 to w zasadzie wymóg)."
Po BAL'u to się zmienia, i to dosyć znacząco. Nie znam niżej schodzących słuchawek otwartych do tych 2000zł. Może po prostu mnie coś ominęło ale nic takiego mi do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Was wszystkich wyżej wypowiadająch się w 400S jest więcej basu niż w 400i?

ZDECYDOWANIE, 400i są chudsze i jaśniejsze, może jedynie bardziej "precyzyjne". 400s to nawalony pacjent a 400i to lekarz który mu wycina kawałki szkła z uda. Oczywiście 400s nie są jakieś "za bardzo rozbuchane" ale poglądowo tak to się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciężko by mi przywołać z pamięci bo 400i tylko an odsłuchach, 400i na pewno ciemniejsze i z większą ilością subbasu co mi nie koniecznie pasowało. Basowe rejestry bardziej podeszły mi w 400s

Edytowane przez ksyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciężko by mi przywołać z pamięci bo 400i tylko an odsłuchach, 400i na pewno ciemniejsze i z większą ilością subbasu co mi nie koniecznie pasowało. Basowe rejestry bardziej podeszły mi w 400s

Co ty gadasz? Ja w 400i basu prawie nie uświadczyłem :I Tor ten sam, po balu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz można mieć skrajne odczucia na temat tego samego sprzętu, sprzeczać się nie będę bo 400i w domu nie miałem więc a moja opinia na ich temat pochodzi ze stosunkowo niedługich odsłuchów.

Edytowane przez ksyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz ciężko by mi przywołać z pamięci bo 400i tylko an odsłuchach, 400i na pewno ciemniejsze i z większą ilością subbasu co mi nie koniecznie pasowało. Basowe rejestry bardziej podeszły mi w 400s

Co ty gadasz? Ja w 400i basu prawie nie uświadczyłem :I Tor ten sam, po balu.

 

 

To masz kiepski tor w takim razie... 400i to nawet z takiego ibasso dx50 miały bas... Nie mówię że jakiś mega, ale był częścią całości jak one grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz ciężko by mi przywołać z pamięci bo 400i tylko an odsłuchach, 400i na pewno ciemniejsze i z większą ilością subbasu co mi nie koniecznie pasowało. Basowe rejestry bardziej podeszły mi w 400s

Co ty gadasz? Ja w 400i basu prawie nie uświadczyłem :I Tor ten sam, po balu.

 

 

To masz kiepski tor w takim razie... 400i to nawet z takiego ibasso dx50 miały bas... Nie mówię że jakiś mega, ale był częścią całości jak one grają.

 

Chodziło mi o bas w porównaniu do 400s. Swój miały, ale jednak moim zdaniem sporo lżejszy i jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie słuchałem HE400s, za to bas w HE400i mi się podoba.

 

Gdzieś kiedyś ktoś mi napisał że aby uzyskać granie HE400i z HE400s to wystarczy pady zmienić, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Jakoś mi sie nie widzi że welury grają cieplej niż te focus'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, bo 1 jedyne pady które normalnie miałem zamocowane na HE400i to focusy z braku tego plastiku do mocowania. A 2 nie miałem HE400s ani raza w ręku nie mówiąc o posiadaniu ich na uszach.

 

Osobiście odbieram HE400i jako neutralne, a nie jasne/ciemne :) Góry w nich jak na lekarstwo, choć jest dobra jakościowo, tak samo jak bas moim zdaniem potrafi dość fajnie zejść kiedy trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też 400i są neutralne z delikatnie wypchniętą średnicą. AIM jest jasny więc braków w wysokich nie czuje. A po He-350 jestem już wyczulony na wszelkie sybilanty i wole jak mniej jest ich niż więcej.

Szakovsky w sumie to jesteś jedną z niewielu osób, które miały oba modele. Możesz wypisać najmocniejsze i najsłabsze strony wg Ciebie obu par słuchawek?

Co więcej jesteś jedną z dwóch osób (przejrzałem całe forum), która twierdzi że S są lepsze od I, tym bardziej ciekawi mnie Twoja opinia.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mam 400i i na pewno basu w nich nie brakuje. Ot, fajnie zrównoważone słuchawki, choć górę, to mogli bardziej podciągnąć.

 

Natomiast wygląd obu tych par nie kojarzy mi się ze Staxami, a z Philipsami SHP2700 po open modzie:

http://pokazywarka.pl/shp2700_mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też 400i są neutralne z delikatnie wypchniętą średnicą. AIM jest jasny więc braków w wysokich nie czuje. A po He-350 jestem już wyczulony na wszelkie sybilanty i wole jak mniej jest ich niż więcej.

Szakovsky w sumie to jesteś jedną z niewielu osób, które miały oba modele. Możesz wypisać najmocniejsze i najsłabsze strony wg Ciebie obu par słuchawek?

Co więcej jesteś jedną z dwóch osób (przejrzałem całe forum), która twierdzi że S są lepsze od I, tym bardziej ciekawi mnie Twoja opinia.

Nie tyle ze miałem, ale słuchałem łeb w łeb. Najpierw na AVS a potem z znajomym który wyczaił 400i taniej niż ja 400s od chińczyków (wcześniej chyba, ale ja się o tym dowiedziałem po avs). Jak go spotkam albo umówię to postaram się od niego je pożyczyć na jakiś czas. Tylko nie wiem czy je jeszcze ma.

Ugz jesteś z stolicy c'nie? Może by tak porównać bezpośrednio kiedyś? Jak tylko ogarnę telefon to zamierzam się wybrać do Warszawy. Można było by zorganizować wielką konwersacje. 400i na focusach i 400s na focusach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugz jesteś z stolicy c'nie? Może by tak porównać bezpośrednio kiedyś? Jak tylko ogarnę telefon to zamierzam się wybrać do Warszawy. Można było by zorganizować wielką konwersacje. 400i na focusach i 400s na focusach.

 

Jestem z najbardziej wysuniętej na południe dzielnicy warszawy, a to oznacza że mam do stolicy jakieś 300 km.

 

Czasami bywałem w Warszawie, ale obecnie się tam nie wybieram i nie wiem kiedy tam będę. Gdyby nie to to z chęcią bym porównał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z najbardziej wysuniętej na południe dzielnicy warszawy, a to oznacza że mam do stolicy jakieś 300 km.

 

 

 

Czasami bywałem w Warszawie, ale obecnie się tam nie wybieram i nie wiem kiedy tam będę. Gdyby nie to to z chęcią bym porównał :)

 

 

To jbc będę w kontakcie. Ale wszem i wobec komunikuje: ktoś coś z 400i w okolicach Warszawy,Siedlec i Sokołowa to priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności