Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mają za dużo basu. Grają porządnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo mam B8 a B7 nigdy nie słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem z Takstar 82Pro i są o klasę dwie lepsze zarówno dźwiękowo jak i wykonanie. Grają raczej równo wszystkie pasma na swoim miejscu. Ja używam raczej neutralnych Dap-ów ale słuchałem również na Aigo Z6 który jest basowy i nie było problemu, a na przykład Klipsch Reference On-ear już były niesłuchalne na Z6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy B8, to K450 są nieźle zmulone, więc o "za dużo basu" (zwłaszcza wyższego) to się nie musisz martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem przeskok jakościowy na wyższą półkę względem K450, które jak wspomniałeś są nieco przymulone i to faktycznie mnie męczyło. 
Zastanawiam się właśnie, czy kupić chińskie słuchawki (czyli B8, bo innej alternatywy nie widzę), czy też dołożyć i kupić słuchawki "cenionego" producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, właśnie po jakiś 5latach rozpadły mi się SE215
Z chęcią przyeksperymentuje z jakimiś chińczykami. Doki, zakładane jak Shurki.
Zależy mi na średnicy, izolacji, żeby nie były zbyt wymagające i dosyć wszechstronne (OP5T, MBP 13', PS4).
Co polecacie? Jakies typy i sobie doczytam. Budżet to 700zl (wiadomo +- )

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cisza w temacie jak makiem zasiał więc go nieco odświeżę, ponieważ przeglądałem ostatnio na Head-Fi wątek dot. ciekawych słuchawek "Made in China".
Oprócz nieznośnej "masturbacji" dokami mającymi po pinćset przetworników, znalazłem w nim recenzję Toneking T4:
https://www.head-fi.org/showcase/toneking-t4.23212/reviews
Jej autor stawia te słuchawki na równi z lubianymi tutaj FLC8s, co daje nieco do myślenia. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę wynoszącą 155 dolarów (w oficjalnym sklepie 206).
Może czas na jakąś recenzja na kropka.audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem negatywnych opinii dot. jakości, w przeciwieństwie do np. NiceHCK (model HK6), ale może być jeszcze za wcześnie. Szkoda by było, ponieważ w zalewie wieloprzetwornikowych IEM-ów wyglądają na ciekawy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
8 godzin temu, requal napisał:

Ciekawe.

 

 

 

No ciekawe ciekawe (wg autora recki lepsze niz Fh5, Comety i oczywiscie lepsze niz t2 i v80) , tylko ta cena mi sie nie podoba XD

 

konstrukcyjnie to kolejne wieloprzetwornikowe chinskie cudo(wychodzi po 6 na strone):

 

Whoever made the comment on the previous video that these are 3 drivers per side, they're misinformed. The DMG are dual high (Knowles SWFK-31736), dual mid (Knowles custom-ordered 10006), and a dual-coil graphene diaphragm dynamic low (because they're dual coil they count it as 2 drivers, but it's effectively one output).

 

wiec znowu dylemat, czy pchac sie w takie wieloprzetwornikowe cuda czy dokonac bezpiecznego zakupu i wybrać i kupic cos o bardziej klasycznej konstrukcji (np Aune E1 bo to juz podobna cena sie robi)

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów kupi łaskawie na ochotnika i napisze recke na forum :-)

Edytowane przez Azakiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Azakiel napisał:

 

No ciekawe ciekawe (wg autora recki lepsze niz fh5 i oczywiscie lepsze niz t2 i v80) , tylko ta cena mi sie nie podoba XD

  

Porównanie z FH5 jakby nie patrzeć ma. Jeśli gra lepiej, to w zasadzie cena nie jest zła. Jednakże wiadomo jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga amatorzy chińskiego sprzętu i słuchawek, kupujecie bezpośrednio w Chinach?....to informacja dla was....he,he.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/czy-za-zakupy-zamowione-przez-internet-z-chin-trzeba-placic-vat/pkg6c2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Uwaga amatorzy chińskiego sprzętu i słuchawek, kupujecie bezpośrednio w Chinach?....to informacja dla was....he,he.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/czy-za-zakupy-zamowione-przez-internet-z-chin-trzeba-placic-vat/pkg6c2l

Nawet jestem za. Tylko życzyłbym sobie, żeby wraz z tym cała UE równorzędnie spakowała się i wysłała do Korei Północnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga amatorzy chińskiego sprzętu i słuchawek, kupujecie bezpośrednio w Chinach?....to informacja dla was....he,he.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/czy-za-zakupy-zamowione-przez-internet-z-chin-trzeba-placic-vat/pkg6c2l
He, he handlarzu z allegro ciebie też nie minie drenowanie portfela. Fiskus będzie się coraz bardziej wam przyglądał, a rozwiązania dotyczace rozliczania podatków was bardziej walną po kieszeni niż nas VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszę w złym temacie, nie zjedzcie mnie proszę ale skoro mówiło się tu dużo o B8 to spytam o DAC'a dobrego konkretnie pod te słuchawki. Widziałem już opinie, że dobrze dogadują się z FiiO E10, Aune T1 oraz X1S. Nie ukrywam, że dla biednego studenta 1/4 ceny X1S w przypadku FiiO jest dużym atutem ale jak długo będę sobie pluć w brodę jeśli wybiorę E10? O ile lepiej będzie szarpnąć się na Aune (lub coś jeszcze innego)? 

Narazie posiadam w komputerze twór taki jak Asus Phoebus Solo więc raczej inwestycja w coś lepszego jest nieunikniona (choćby ze względu na impedancję).

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosshifi B8 mają tylko 16ohm i wysoką czułość, więc szansa, że ten Asus sobie z nimi poradzi jest ogromna. Przy takich parametrach nawet dobry smartfon wystarczy. W przypadku łatwych słuchawek, korzyści z mocnego wzmacniacza będą mniejsze. Proponuję najpierw kupić słuchawki, a później szukać pod nie wzmacniacza. Może się okaże, że zmiana toru nie jest konieczna? Sekcja DAC tego asusa nie jest taka zła... Główna niewiadoma to spasowanie źródła brzmieniowo, ale jak B8 grają równo, to powinno być łatwiej.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności