Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę edytować, więc będzie pod moim postem,

Słucham sobie od jakiegoś czasu DX90 z B8 i jest duży banan na twarzy. Przesłuchałem całą płytę Żelaznej Dziewicy "Brave New World" i była to duża przyjemność. Z początku wydawało mi się, że jest zbyt analitycznie, ale po chwili zmieniłem zdanie. Wszystko jest wyraźne, bliskie i jednocześnie bardzo dobra separacja instrumentów. Wokal nie jest wysunięty, ale jest bardzo wyraźny. Gitary mają sporo mięcha, z tyłu przepięknie wybrzmiewa (wręcz namacalna) perkusja. Basolubom troszkę będzie tu brakować basu. Taki charakter grajka. Bardzo miło wspominam również Lao Che "Dzieciom". Pisząc, słucham płytę Marillion - Script for a Jester's Tear i tu również nie mam się do czego przyczepić. Każdy instrument jest bardzo wyraźny, przestrzeń, jak na słuchawki zamknięte, jest bardzo dobra. Bardziej słyszę plan przód-tył niż lewo-prawo. Połączenie analityczności z funem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz DT 150 miałem tylko DT 990 Pro 250 ohm, które świetnie się zgrywały z klonem. Te połączenie służyło mi parę lat. Beyery padły, a ja szukałem podobnych słuchawek, ale zamkniętych (kawalerka, eh) i kupiłem DT 150. Obecnie plany się trochę zmieniły, zamówiłem DT 1990 (jeszcze ich nie mam) i dlatego kupiłem Rapture Amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do B8, to jeszcze rzucę kilka słów, bo te słuchawki warte są większej uwagi. Moje po powrocie od Perula, kiedy dobiły w okolice 250-300h jeszcze bardziej się otworzyły. Dźwięk się odmulił i rozjaśnił, choć ogólnie nadal jest ciepły z przyjemnie dociążoną, mięsistą średnicą. Bas schodzi nisko, ale zyskał na kontroli jeszcze bardziej, wyrównał się, choć bliżej mu do miana miękkiego i przyjemnego, niż twardego oraz punktowego. Góra fajna, detaliczna, a nie chlasta po uszach jak w DT990 Pro :P Ogólnie fakt, scena nie jest ogromna, ale na głębię jest świetnie, separacja jest mega. Ogólnie uważam, że to ******ście udane słuchawki, ale dopiero po modach i na padach HM5 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikla napisał:

Oprócz DT 150 miałem tylko DT 990 Pro 250 ohm, które świetnie się zgrywały z klonem. Te połączenie służyło mi parę lat. Beyery padły, a ja szukałem podobnych słuchawek, ale zamkniętych (kawalerka, eh) i kupiłem DT 150. Obecnie plany się trochę zmieniły, zamówiłem DT 1990 (jeszcze ich nie mam) i dlatego kupiłem Rapture Amp.

No ciekawy jestem jak odbierzesz DT1990, Manu pieśni pochwalne za nie oddaje..pewnie ma rację...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mikla napisał:

Oprócz DT 150 miałem tylko DT 990 Pro 250 ohm, które świetnie się zgrywały z klonem.

.....dlatego kupiłem Rapture Amp.

 

To dobrego masz klona jak zgrywał się z dt990. Ja mam ochotę swojego żenić z k701 ale gra tak silną górą ze uszy bolą.

A co potrafi ten Rapture?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mikla napisał:

Oprócz DT 150 miałem tylko DT 990 Pro 250 ohm, które świetnie się zgrywały z klonem.

.....dlatego kupiłem Rapture Amp.

 

To dobrego masz klona jak zgrywał się z dt990. Ja mam ochotę swojego żenić z k701 ale gra tak silną górą ze uszy bolą.

A co potrafi ten Rapture?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z Chin Bluedio Ufo Plus. Ma to po sześć driverów na słuchawkę czyli w sumie 12 i wbudowany wzmacniacz MAX 97220 i BT. Ciekaw jestem jak te 6 driverów sprawdza się w praktyce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jaro54 napisał:

Taka ciekawostka z Chin Bluedio Ufo Plus. Ma to po sześć driverów na słuchawkę czyli w sumie 12 i wbudowany wzmacniacz MAX 97220 i BT. Ciekaw jestem jak te 6 driverów sprawdza się w praktyce

Widziałem podobną konstrukcję kilka lat temu w słuchawkach dla graczy, podobno miało to polepszać pozycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sound John napisał:

Widziałem podobną konstrukcję kilka lat temu w słuchawkach dla graczy, podobno miało to polepszać pozycjonowanie.

A tym razem ma polepszyć audio. Może ma to sens 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 23:57, Sound John napisał:

Widziałem podobną konstrukcję kilka lat temu w słuchawkach dla graczy, podobno miało to polepszać pozycjonowanie.

 

Dnia 30.04.2017 o 00:40, Jaro54 napisał:

A tym razem ma polepszyć audio. Może ma to sens 

 

A czy kino domowe 5.1 etc polepszyło audio? Tak ale do filmów ale do muzyki nadal klasyczne stereo wiedzie prym w sprzęcie audio.

A wiesz dlaczego? złożoność elektroniki, złożoność zwrotnic, jakoś elementów w tym głośników, wyjątkiem są armatury gdzie rozmiar głośnika aż tak nie odbiją się na jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 18:11, retter napisał:

A czy kino domowe 5.1 etc polepszyło audio? Tak ale do filmów ale do muzyki nadal klasyczne stereo wiedzie prym w sprzęcie audio.

A wiesz dlaczego? złożoność elektroniki, złożoność zwrotnic, jakoś elementów w tym głośników, wyjątkiem są armatury gdzie rozmiar głośnika aż tak nie odbiją się na jakości dźwięku.

Małe to one nie są, główne 50 mm plus 2x30 mm i 3x20 mm. Całkiem porządnie w słuchawkach na wielodrożną konstrukcję. Muszę się wybrać gdzieś i ich posłuchać. Bluedio całkiem ciekawe zaczyna robić konstrukcję. Założenia mają dobre a jak w praktyce to trzeba posłuchać.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta na BossHiFi B8 jakby kogoś interesowały. A warto się zainteresować, bo za tą kwotę nie ma chyba lepszych słuchawek, zarówno wykonanie jak i dźwięk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pierotero napisał:

Te ceny to tak wszystko OK? Niedawno była dyskusja o tańszych i ktoś miał obawy.

Ale co masz do tej ceny? Kupowałem 1,5 miesiąca temu przeszło 10 dolców droższe. Jestem zadowolony, jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, dźwięk też niczego sobie, a przy tej cenie to wręcz nieprzyzwoicie dobre słuchawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, broń Boże.

Tak tylko się zapytałem.

Po dyskusji z Perulem bym je brał w ciemno tylko ja pod stacjonarke a one z fona idą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ściszysz ampa i tyle :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razy kilka taniej i wg mnie wykonanie lepsze od HD650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, kusisz waść. Zaczynając zabawę z klonem myślałem o modowanych CALach, ew. sl 681. Potem patrzyłem na Denki 1100 do modowania oczywiście. Rozwinieciem bedą pewnie B8. Jedno ale tylko - jasny amp + jasne słuchawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niewiele wyższa od wymienionych, a jakość to przepaść na korzyść B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności