Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, awayeah napisał:

No ma rację autor - w dzisiejszych czasach, tak dziadowski sprzęt za takie pieniądze po prostu musi spotkać się z takimi opiniami.

UI, obsługa i ogólne możliwości to tragedia jakby na to nie patrzeć. Obsługa kart też. Niestety zacinająca się karta to też wada (podobnie było z FiiO X7 I gen.).

Do tego jak się okazuje w pomiarach Alien też jest kiepski...

 

No ale gra i to gra bardzo dobrze. To jedyny! plus tego urządzenia. Dla wielu to wystarcza. Co do Samsung Galaxy S8/S8+... To też gra i na słuchawkach, które jest w stanie napędzić potrafi powalczyć z Alienem, co po raz kolejny podważa zasadność kupienia takiego DAPa w takiej cenie (zwłaszcza teraz, gdy S8+ można kupić za jakieś 140EUR więcej). Oczywiście na słuchawkach, które potrzebują tego prądu i napięcia - S8 nie zagra.

U mnie S8 jest pierwszym telefonem, który wygrał z DAPami (na moich dokach gra po prostu lepiej od większości DAPów jakie miałem, a było tego dużo i niejednokrotnie drożej niż S*+ kosztował jak wchodził na rynek). Colorfly C4, iBasso DX100, QP1R, Alien+ czy WM1A potrafią przy odpowiedniej synergii zagrać tak jak Samsung nigdy nie będzie potrafił, ale trzeba tą synergię znaleźć to raz, a dwa że trzeba się pogodzić a ograniczeniami tych DAPów.

Czyli wychodzi na to, że s8 + coś pokroju aune b1 wykańcza 80% dapów na rynku? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy w sumie coś ciekawego wyszło z tych testów syntetycznych - Alien ma podbity bas. Teraz już wiem czemu w tym zakresie tak mi się spodobał - podbicie jest nieduże i dobrze zrobione, ale... Co by nie mówić, świadczy to bardzo źle o Alienie :P Pierwszy raz widzę coś takiego, żeby jakiś DAP nie miał liniowej odpowiedzi w całym paśmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy też tak macie, ale przy żonglowaniu słuchawkami alien przycina na sekundę odtwarzany utwór po jakimś czasie, a po zacince słuchawki grają... inaczej. Lepiej. Zauważalnie lepiej. Tak jakby dap "dostrajał się" do słuchawek. Wczoraj miałem tak z carbo doppio. Odpaliłem Aliena po dłuższym czasie słuchania na rha ma 750 i doppio grały wąską sceną i z mniejszymi detalami. Po pewnym czasie Alien zaczął się nagrzewać no i utwór ze 2-3 razy się przyciął na sekundę. Doppio zaczęły grać ZUPEŁNIE inaczej... pełniej, z lepszą sceną, pojawiły się dźwięki, którym nie było. Może to właśnie efekt tego, że musi się alien wpierw nagrzać tak jak sprzęt stacjonarny?

Zauważyliście coś takiego u siebie? Na pewno sobie tego nie wkręcam bo przynajmniej dwie osoby też to na moim dapie zauważyły. Albo może mam felerny egzemplarz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Weird_O napisał:

Nie wiem czy też tak macie, ale przy żonglowaniu słuchawkami alien przycina na sekundę odtwarzany utwór po jakimś czasie, a po zacince słuchawki grają... inaczej. Lepiej. Zauważalnie lepiej. Tak jakby dap "dostrajał się" do słuchawek. Wczoraj miałem tak z carbo doppio. Odpaliłem Aliena po dłuższym czasie słuchania na rha ma 750 i doppio grały wąską sceną i z mniejszymi detalami. Po pewnym czasie Alien zaczął się nagrzewać no i utwór ze 2-3 razy się przyciął na sekundę. Doppio zaczęły grać ZUPEŁNIE inaczej... pełniej, z lepszą sceną, pojawiły się dźwięki, którym nie było. Może to właśnie efekt tego, że musi się alien wpierw nagrzać tak jak sprzęt stacjonarny?

Zauważyliście coś takiego u siebie? Na pewno sobie tego nie wkręcam bo przynajmniej dwie osoby też to na moim dapie zauważyły. Albo może mam felerny egzemplarz... 

Może w środku masz jakąś lampę, która się nagrzewa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czy jest bo u Ciebie widocznie gra jak ma grać od razu... ;P też tak chce.

Pare osób wspominało, że też im przycina utwory. Także proszę mnie tu nie traktować jak jakiegoś... dziwaka! ;) 

 

Edit:Dobra, teraz już wiem na pewno, że coś jest nie tak. Shozy zmienia mi kanały prawy/lewy... przerywa utwór na sekundę i po tej sekundzie nagle dźwięki z lewej słuchawki są w prawej a te z prawej - w lewej... wiecie jaka może być tego przyczyna?

Reset pomaga ale tylko na jakiś czas -.-

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2017 o 14:30, awayeah napisał:

Co by nie mówić, świadczy to bardzo źle o Alienie :P Pierwszy raz widzę coś takiego, żeby jakiś DAP nie miał liniowej odpowiedzi w całym paśmie. 

Co by nie mówić, testy były robione na filtrze, który robi za korektor, więc liniowości być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inszy napisał:

Co by nie mówić, testy były robione na filtrze, który robi za korektor, więc liniowości być nie może.

Oj, ja bym tych filtrów do korektora nie porównywał, przynajmniej jeżeli działają prawidłowo. Roll-off dotyczy zazwyczaj niesłyszalnych zakresów pasma, a nawet jeżeli byłby to słyszalny zakres to i tak nie powinno być mowy o podbiciu - to w końcu "roll-off" ;)

A filtry sharp, slow, short na mój chłopski rozum wpływają na długość wybrzmiewania dźwięków, czy ich złagodzenie, wyostrzenie - ale nie powinno to wpływać na liniowość odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, awayeah said:

Oj, ja bym tych filtrów do korektora nie porównywał, przynajmniej jeżeli działają prawidłowo. Roll-off dotyczy zazwyczaj niesłyszalnych zakresów pasma, a nawet jeżeli byłby to słyszalny zakres to i tak nie powinno być mowy o podbiciu - to w końcu "roll-off" ;)

A filtry sharp, slow, short na mój chłopski rozum wpływają na długość wybrzmiewania dźwięków, czy ich złagodzenie, wyostrzenie - ale nie powinno to wpływać na liniowość odpowiedzi.

słuchałeś go w ogóle?? ;)

przecież te filtry zmieniają barwę nagrania a nie niuanse techniczne, w innych dapach jest to w presetach eq, tutaj to wrzucili w niby filtry DACa których 

pewnie nie ogarniają czemu nie można się dziwić 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hibi napisał:

słuchałeś go w ogóle?? ;)

przecież te filtry zmieniają barwę nagrania a nie niuanse techniczne, w innych dapach jest to w presetach eq, tutaj to wrzucili w niby filtry DACa 

 

Oczywiście - parę tygodni testowałem i rzeczywiście te filtry bardziej wpływają na brzmienie niż w innych DAPach. Ale to nie presety eq, nawet jak ktoś je tam wrzuci - to są filtry DACa.

Po kiego ząba bym tu pisał cokolwiek jakbym go nie słuchał ??? ;)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem mniej ingerujące w dźwięk presety eq niż te filtry. Tu po prostu nie ma mowy o ograniczeniach tylko na niesłyszalnych zakresach, bo ingerencja jest znacznie głębsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, awayeah said:

 

Oczywiście - parę tygodni testowałem i rzeczywiście te filtry bardziej wpływają na brzmienie niż w innych DAPach. Ale to nie presety eq, nawet jak ktoś je tam wrzuci - to są filtry DACa.

no to ta firma obnażyła resztę rynku dapów

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem mniej ingerujące w dźwięk presety eq niż te filtry. Tu po prostu nie ma mowy o ograniczeniach tylko na niesłyszalnych zakresach, bo ingerencja jest znacznie głębsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

Słyszałem mniej ingerujące w dźwięk presety eq niż te filtry. Tu po prostu nie ma mowy o ograniczeniach tylko na niesłyszalnych zakresach, bo ingerencja jest znacznie głębsza.

 

No też to miałem na myśli, że źle to świadczy o Alienie, bo wg mnie te filtry nie powinny nic podbijać w słyszalnych zakresach. Tak mi się wydaje przynajmniej...

No i źle świadczy w technicznym rozumieniu, nie brzmieniowym - jak wspomniałem, mi to podbicie basu bardzo się spodobało (choć słuchając nie wiedziałem, że pasmo jest podbite - myślałem, że Alien tak dobrze pędził mi słuchawki, że bas tak fajnie wybrzmiewał :D ).

1 minutę temu, Inszy napisał:

Słyszałem mniej ingerujące w dźwięk presety eq niż te filtry. Tu po prostu nie ma mowy o ograniczeniach tylko na niesłyszalnych zakresach, bo ingerencja jest znacznie głębsza.

 

No też to miałem na myśli, że źle to świadczy o Alienie, bo wg mnie te filtry nie powinny nic podbijać w słyszalnych zakresach. Tak mi się wydaje przynajmniej...

No i źle świadczy w technicznym rozumieniu, nie brzmieniowym - jak wspomniałem, mi to podbicie basu bardzo się spodobało (choć słuchając nie wiedziałem, że pasmo jest podbite - myślałem, że Alien tak dobrze pędził mi słuchawki, że bas tak fajnie wybrzmiewał :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu źle świadczy o Alienie? Przecież różnica pomiędzy fast i slow roll-off jest dokładnie taka jak piszesz, czyli drobna. Główne zmiany są zależne od ustawień wybrzmiewania, a nie roll-offu odpowiadającego za skraje pasm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

Czemu źle świadczy o Alienie? Przecież różnica pomiędzy fast i slow roll-off jest dokładnie taka jak piszesz, czyli drobna. Główne zmiany są zależne od ustawień wybrzmiewania, a nie roll-offu odpowiadającego za skraje pasm.

 

No czyż w audiofilskim DAPie odpowiedź nie powinna być idealnie liniowa w całym zakresie :) ?

Poza tym, tylko sobie gdybamy, że to właśnie te filtry odpowiadają za to podbicie.... Pamiętam, że zmiany były wyraźne przy zmianie filtrów, ale nie pamiętam czy dotyczyło to też basu. Może ktoś sprawdzi?

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.11.2017 o 23:16, awayeah napisał:

 

No czyż w audiofilskim DAPie odpowiedź nie powinna być idealnie liniowa w całym zakresie :) ?

Śmiem twierdzić, że w audiofilskim nie może być liniowa.

 

@Seler666 niestety tylko zagranica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Panowie jakieś patenty jak go nosić w kieszeni, bez uszczerbku dla spodni? Jak DX80 podziurawił kieszeń, to ten tym bardziej da radę. :D

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
44 minuty temu, Noah napisał:

Koledzy , jak sie wgrywa nowy soft do aliena ? pewnie bylo ale nie moge sie doszukac 

 

Wrzucasz plik z updatem na kartę (nie do żadnego folderu), po czym uruchamiasz Aliena poprzez naciśnięcie i trzymanie prawego przycisku (kolejny utwór) i nie puszczając naciśnięcie włącznika u góry. Trzymasz tak długo aż pojawi się menu z aktualizacją (kilka sekund, ale nie puszczaj za szybko).

Potem aktualizacja dzieje się sama z siebie.

 

Jak chcesz wrócić do starego softu to procedura jest taka sama.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności