Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Może jestem bardziej wyrozumiały i cierpliwy, bo przerobiłem kilka chińskich (zarówno z pochodzenia, jak i z budowy) grajków, także atrakcje typu szybko rozładowująca się bateria (Colorfly c4), kilkuminutowe budowanie bazy plików po każdym odpaleniu odtwarzacza (HSA Studio), brak wyboru opcji, mimo istnienia jakiejś kategorii w menu (Ihifi 770 na najnowszym sofcie), brak dotykowej obsługi (wszystkie ww.) mam opanowane:D.

 

Jak odpalam w domu aliena, np. po przesiadce z ak70 słuchanego w podróży, to przez ułamek sekundy zastanawiam się dlaczego jest tak, a nie inaczej, ale takiego szoku poznawczego, który - jak mi się wydaje - przeżył autor nie miałem nawet podczas pierwszego spotkania z chińską ergonomią;).

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy, nie twierdzę, że nie słuchał, ale zauważyłem, że - jak sam napisał - nie słuchał dużo. Zresztą, jak napisałem, ile by nie słuchał, to jednak akcenty recenzji były rozłożone gdzie indziej.

 

"I did not do a ton of listening test as the member that loaned it to me plans to post about that. In my limited testing..."

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma rację autor - w dzisiejszych czasach, tak dziadowski sprzęt za takie pieniądze po prostu musi spotkać się z takimi opiniami.

UI, obsługa i ogólne możliwości to tragedia jakby na to nie patrzeć. Obsługa kart też. Niestety zacinająca się karta to też wada (podobnie było z FiiO X7 I gen.).

Do tego jak się okazuje w pomiarach Alien też jest kiepski...

 

No ale gra i to gra bardzo dobrze. To jedyny! plus tego urządzenia. Dla wielu to wystarcza. Co do Samsung Galaxy S8/S8+... To też gra i na słuchawkach, które jest w stanie napędzić potrafi powalczyć z Alienem, co po raz kolejny podważa zasadność kupienia takiego DAPa w takiej cenie (zwłaszcza teraz, gdy S8+ można kupić za jakieś 140EUR więcej). Oczywiście na słuchawkach, które potrzebują tego prądu i napięcia - S8 nie zagra.

U mnie S8 jest pierwszym telefonem, który wygrał z DAPami (na moich dokach gra po prostu lepiej od większości DAPów jakie miałem, a było tego dużo i niejednokrotnie drożej niż S*+ kosztował jak wchodził na rynek). Colorfly C4, iBasso DX100, QP1R, Alien+ czy WM1A potrafią przy odpowiedniej synergii zagrać tak jak Samsung nigdy nie będzie potrafił, ale trzeba tą synergię znaleźć to raz, a dwa że trzeba się pogodzić a ograniczeniami tych DAPów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

No przecież słuchał Aliena+ i wyraźnie zaznaczył jego zalety - fajnie podbity bas i dużo mocy.

Widać dźwięk nie zrekompensował mu tego co zobaczył w środku :)

Znajomy słuchał mojego Aliena, posiada również S8, jest (przynajmniej na razie) zielony w audio a był pod sporym wrażeniem Aliena, wg niego różnica pomiędzy S8 a Shozy jest spora 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiekkb napisał:

To tak samo tak jak z tym exFAT'em, sorry Inszy.

Ale czemu "sorry"? Pod względem oprogramowania, to Shozy należy do prehistorii, a część jego wad jest po prostu niezrozumiała i nie ma co się czarować w tym temacie.

Tylko że gra świetnie i wiele osób (w tym ja) bez problemu przymknie oko na ergonomię. Choć teraz się okazuje, że jednak gra słabo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

Choć teraz się okazuje, że jednak gra słabo ;)

Czemu słabo? Bo ktoś tak napisał ? Jeśli komuś odpowiada i podoba się styl grania Obcego to nie ważne czyjeś opinie, jeśli ucho ocenia pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Inszy said:

No przecież słuchał Aliena+ i wyraźnie zaznaczył jego zalety - fajnie podbity bas i dużo mocy.

i to się  podoba, przecież liniowe granie jest nudne dla większości - tutaj mamy fun i to aż na słuchawkach domowych

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sarkazm, tylko jak mnie coś pasuje to mogą być inne opinie, to nie zmieniam zdania, bo ktoś powiedział, że jest be. Alien ma swoje przywary głównie obsługowe, ale jak ktoś to akceptuje i podoba mu się jego granie, to chyba po jakiejś opinii bliżej nieznanego ludka nie powinien lecieć ze swoim Obcym na bazarek. Ot i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczajac troche z tematu... mial ktos okazje sluchac aliena z grado?chodzi mi o serie prestige. Dobrze sie to zgrywa?

 

@Jaro54 chdzilo mi o to, ze wypowiedz Inszego byla sarkastyczna...

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragment z recenzji:

'Note that the Shozy has different filters but I only tested whatever was the "Sharp roll-off filter."'

 

Ciekawe czemu akurat ten filtr, który wg mnie jest zamulony? Gdzes chyba bylo napisane, ze Shozy uwaza za nalepszy filtr short delay sharp rolloff i pod ten dap jest strojony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego ze pomiary nie zawsze graja. Kto zgadnie co ma tak "imponujace" wartosci?

 

Power output 15mW
Frequency Response 38Hz~16KHz±1dB
Distortion 7%
Output impedance 24
Input senstivity 350mV
S/N Ratio 70dB

 

Tylko nie googlowac prosze ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

Apropo tego ze pomiary nie zawsze graja. Kto zgadnie co ma tak "imponujace" wartosci?

 

Power output 15mW
Frequency Response 38Hz~16KHz±1dB
Distortion 7%
Output impedance 24
Input senstivity 350mV
S/N Ratio 70dB

 

Tylko nie googlowac prosze ;)

 

Power output śmierdzi mi Sony ;) ale impedance i distortion już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

Apropo tego ze pomiary nie zawsze graja. Kto zgadnie co ma tak "imponujace" wartosci?

 

Power output 15mW
Frequency Response 38Hz~16KHz±1dB
Distortion 7%
Output impedance 24
Input senstivity 350mV
S/N Ratio 70dB

 

Tylko nie googlowac prosze ;)

Chyba znalazłem ale przez Google więc się nie odzywam:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, awayeah napisał:

 

Power output śmierdzi mi Sony ;) ale impedance i distortion już nie...

awayeah nie w tę stronę, to raczej mało przenośny sprzęt, chyba że komuś nie przeszkadza chodzić z audio w plecaku że stelażem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprzęt stacjonarny po 38 Hz dół i S/N Ratio. Za mało na przenośny raczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności