Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Chińczyk ma duży rozrzut na produkcji albo ludzie podniecają się niepotrzebnie ceną. Wszystkie tanie chińskie hybrydy jakich słuchałem miały przede wszystkim coś nie tak ze średnicą, niektórzy próbują maskować to wycofując to pasmo. Taniej wychodzi im wyprodukować dwa słabe przetworniki niż jeden przyzwoity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je zupelnie inaczej odbieram. Najwiecej dzieje sie na srednicy ktora jest gesta i analogowa, basu za duzo i luzny ale przez to fajnie sie slucha umca, umca. Gora plastikowa ale na szczescie wycofana. Slychac na przelomie basu i srednicy gdzie konczy sie jeden przetwornik a gdzie zaczyna drugi. Generalnie daleko im do referencyjnych ale to co robia, robia swietnie. Ostrosci absolutnie zadnych, damskie wokale brzmia super. Przy nich gr07 classic wypadaja na ostre i sybilizujace. Szybko sprzedalem triplefi po zakupie zst bo nie moglem ich juz sluchac. Moze dodam na koniec ze mam inne tipsy bo na stockowych nie bylem w stanie wytrzymac wiecej niz kilkanascie minut a potem przez 2 dni mialem podraznione kanaly uszne po tych kilkunastu minutach.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia muzyki jakiej słuchamy, dla mnie żeńskie wokale były nie naturalne i tak jak Inszy napisał wiolonczele się duszą, ja bym dodał jeszcze skrzypce brzmią ostro i cyfrowo. Bas dla mnie za miękki i za wolny, ale tutaj prawie zawsze tak dla mnie jest, gdyż dla mnie na być szybko i twardo, nawet ostatnio Ety są pod tym względem zawolne, jeśli słucham elektroniki i się przesiądę ze stacjonarki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, misiekkb napisał:

Może to kwestia muzyki jakiej słuchamy, dla mnie żeńskie wokale były nie naturalne i tak jak Inszy napisał wiolonczele się duszą, ja bym dodał jeszcze skrzypce brzmią ostro i cyfrowo. Bas dla mnie za miękki i za wolny, ale tutaj prawie zawsze tak dla mnie jest, gdyż dla mnie na być szybko i twardo, nawet ostatnio Ety są pod tym względem zawolne, jeśli słucham elektroniki i się przesiądę ze stacjonarki.

 

Moze tak byc jak mowisz. Inna sprawa ze kazdy ma swoje uszy i oczekiwania i nigdy sie we wszystkim nie bedziemy zgadzac :) Jak widac mamy wiele podobnych spostrzezen ale zawsze pojawia sie jakies przyslowiowe "zst" i dla jednego beda biale a dla drugiego czarne. Takie przewrotne to nasze audio ze 2+2 nie zawsze daje 4 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, każda ma swoje uszy i oczekiwania i te oczekiwania, nawet jeśli jest to różnica jakieś małej pierd..., która może całkowicie skreślić u kogoś jakiś sprzęt, tak u mnie jest z CA Harmony 8.2, z powodu basu te słuchawki dla mnie nie istnieją, mimo że mają dokładnie wokale o jakich marzę i chcę żeby takie były.

Owszem ZST nie są złymi słuchawkami, a dla kogoś kto słucha umca, umca, czy to będzie pop, rock, dance to przy tej cenie to jest najlepsze słuchawki, ale jeśli ktoś chce mieć "referencyjny" wokale, naturalny dźwięk skrzypiec, równe, szybkie i twarde granie to ZST nie są dla niego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem PM-3 z combo Alien+/Cayin C5. IMO gra to wybitnie. Dookoła leżały sporo droższe (lepsze?) słuchawki, a ja słuchałem tego połączenia. Aż chyba je kupię. Niebieskie są ładne. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy AKG k550 dobrze się zgrają z Obcym? Ewentualnie Grado SR80e? Planuję kupić do niego jakieś zamknięte, tylko nie wiem które by złapały dobrą synergię. No, chyba, że to całkiem jak kulą w płot i polecilibyście coś innego do 400-500 ziko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Weird_O napisał:

Jak myślicie, czy AKG k550 dobrze się zgrają z Obcym? Ewentualnie Grado SR80e? Planuję kupić do niego jakieś zamknięte, tylko nie wiem które by złapały dobrą synergię. No, chyba, że to całkiem jak kulą w płot i polecilibyście coś innego do 400-500 ziko :)

A wiesz, że Grado to są otwarte jak żadne inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś podłączyłem do Aliena+

2s.jpg.fc350f31707b6ae1175948dfd1fd4e7c.jpg

 

Takstar 80 Pro z padami od HM5, ale co ważniejsze z kabelkami od @Fatso by @Jimmi Dragon

To jest to! Totalny KOP w mordę twarz w mocniejszej muzyce z zachowaniem mega rozdzielczości i wyrazistości każdego instrumentu, a przy tym nie męczy.

Słucham muzy którą znam bardzo dobrze, i odkrywam ją na nowo, przy tym gęba się non stop cieszy :)

 

Edytowane przez pewu
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wreszcie miałem czas na odsłuch więc zabrałem się za nowy nabytek i podłączyłem audeo na szarych i triple dla porównania. Tripli słuchać się nie da, zła synergia niestety. Za to audeo sprawiły, że przy odsłuchach nowego Oldfielda, starych Air, OST z Amelii czy Julii Holter, zbierałem szczękę z podłogi. Coś niesamowitego. Nie śniłem nawet, że szaraki mogą tak zagrać, przecież one były na topie z parę dobrych lat temu... a jednak... pokazały klasę. 

Generalnie nowy Alien obudził we mnie chęć odkrywania muzyki na nowo i to na niespotykanym dla mnie dotąd poziomie. Włączasz cokolwiek i odpływasz, muzyka sprawia przyjemność. Jest tu wszystko: od ostrych jak brzytwa, kapitalnie zarysowanych instrumentów, które mimo wyrazistości nie kłują w uszy, przez genialną średnicę, lekko wycofany dół, po bardzo dobrą górę i równie dobry wokal. 

Nie pozostaje nic innego jak tylko zbierać na lepsze słuchawki, bo podejrzewam, że póki co nie wykorzystałem nawet 50% drzemiącego w Alienie + potencjału. 

A i tak jestem w niebie gdy go słucham. Game on.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git, a już myślałem że triple się popsuły.
Dla mnie gra ok, żadnego opadu szczęki być nie może bo sprzęty bardzo się wyrównały. Plus maluje grubą kreską z precyzją co się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gourney Ty masz chyba modowane, z tego co pamiętam? Ja słucham na stocku i lepiej niż z Shozym zgrywają mi się z telefonem... (meizu mx4 pro)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Triple są raczej ciemne, czy przyciemnione. Nie powiedziałbym jednak, że wokal przechodzi w kartonowy dźwięk. Raczej mają nie wyostrzone wokale i górę, ale przez to nie są męczące. Dla mnie właśnie bardzo  przekazują emocje. Nie dziwi mnie, że jeśli komuś podobają się Etymotic to Triple do niego nie trafią.

 

Z tego co Koledzy piszą Alien+ zgrywa się najbardziej chyba z jaśniejszymi, ostrzejszymi słuchawkami, Ety, Audeo itp. Tak śledzę wątek i zastanawiałem się nad nim, ale skoro synergii z Triple nie ma z tego co piszecie, to chyba nie ma co.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności