Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z podobnymi przypadkami (nie dotyczy Aliena). Czasem, jeżeli bateria jest zupełnie rozładowana, proces ładowania może się rozpocząć nawet po 20 minutach od podłączenia ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertos napisał:

Ma ktoś może też taką przypadłość, że w momencie gdy bateria pokazuje tylko 1 kreskę albo całkiem się wyładuje to po podłączeniu ładowarki urządzenie się nie ładuję? U mnie tak jest, że czasem nawet po całej nocy z podłączoną ładowarką nie chce się ładować i wskaźnik baterii nie rusza się (brak animaci łądowania). Zwykle po odczekaniu 24 godzin i ponownym podłączeniu łądowarki następuje łądowanie.

 

Ja też jak do tej pory nie miałem problemu z ładowaniem Aliena+. Od początku używam do jego ładowania AUKEY PA-T16 i wszystko jest w porządku. A Ty jakiej ładowarki używasz? Próbowałeś jakiejś innej lub innego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Tez mi sie nie zdarzylo, zawsze laduje ok, nie wazne jaki stan i ladowarka czy port usb. Moze to wina kabla ze cos Ci nie styka?

Raczej nie wina ładowarki, bo np po godzinie przekładam do innej ładowarki i dalej nic. A telefony ładują się bez problemu. I wcale bateria nie musi być rozładowana. Nawet jak jest 1 kreska czasami po podłączeniu ładowarki nie ma animacji łądowania

podłaczam do lapka pod USB i tez nie ładuje. Poleży do rana i wtedy nagle podłączam go i zaczyna ładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertos napisał:

Nawet jak jest 1 kreska czasami po podłączeniu ładowarki nie ma animacji łądowania

podłaczam do lapka pod USB i tez nie ładuje. Poleży do rana i wtedy nagle podłączam go i zaczyna ładować

 

Próbowałeś po podłączeniu do ładownia, kiedy nie pokazuje animacji wyłączyć i ponownie włączyć odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

Mam xr i 4s. Samych SR nie znam ale zakladam ze graja bardziej jak te drugie. Osobiscie wole z alienem xr'y a 4s z czegos gestszego i nie tak technicznego. 

czego brakuje przy 4s? domyslem sie ze 4s czy tez sr sa bardziej detaliczne niz xr prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ety xr czy sr zależy jaki bardziej dźwięk preferujesz. Jeśli ma być technicznie, a zarazem muzykalnie to lepsze będą sr, a jeśli ma być na pierwszym miejscu dociążenie na basie i wykop plus muzykalnie, a mniej technicznie to xr. Zresztą w mojej recenzji jest mały opis ja gra na etach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misiekkb napisał:

Ety xr czy sr zależy jaki bardziej dźwięk preferujesz. Jeśli ma być technicznie, a zarazem muzykalnie to lepsze będą sr, a jeśli ma być na pierwszym miejscu dociążenie na basie i wykop plus muzykalnie, a mniej technicznie to xr. Zresztą w mojej recenzji jest mały opis ja gra na etach. 

 dzieki @misiekkb  juz wiem,ze zakupie sr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dj1978 napisał:

 

Próbowałeś po podłączeniu do ładownia, kiedy nie pokazuje animacji wyłączyć i ponownie włączyć odtwarzacz?

Jasne. Nawet reset robiłem i nic. Dziwne jest to że jak poleży parę godzin to zaczyna się ładować. Kiedyś ładowarka była podłączona 12 h i nic nie naładowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie sr z alien+ to najlepsze połączenie, niczego mi nie brakuje, bas jest pełny, równy, nasycony na 4s brakowało najniższego basu i wypełnienia. Fakt że 4s mają szybszy bas i na średnicy też są szybsze, ale nie mają tak szczegółowych wysokich i są na tym paśmie ostrzejsze. Napisałem Ci o szybkości, gdyż mi brakuje, zwłaszcza jak się przesiadam odrazu z staxów na ety, to  dlaczego Ety są wolne, brakuje mi szybkości.

Noah wszystko zależy od czego co preferujesz i jakiej muzyki słuchasz, gdyż dla większości będą lepsze xr niż sr, mało kto wybiera sr.

 

XR natomiast dla mnie mają za dużo basu, oczywiście ten bas się sprawdzi lepiej w rocku, czy czasami w jazzie czy w elektronice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eski zagraja bardziej magicznie na dobrych audiofilskich nagraniach, zwlaszcza male sklady i zywe instrumenty. Jak puscisz jakies limp bizkit czy inne pendulum to jest zero basu, doslownie zero :) Xr to nadal nie sa basowe sluchawki, mozna powiedziec ze juz go maja i go nie brakuje no i nadal sa bardzo techniczne i analityczne zeby nie powiedziec ze bardziej techniczne i analityczne sa tylko eski i staxy507 z tego co znam. Juz nawet beyery t1 maja odrobinke nizsza rozdzielczosc i wiecej wypelnienia ale moze to przez wzmacniacz lampowy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Spawn napisał, przy takiej muzyce jak Limp bizkit, pendulum, czy inne z takich gatunków to XR będą najlepsze. S będą dużo lepsze do muzyki klasycznej, gdzie jest mały skład jakieś pianino i skrzypece. Natomiast na SR może być nadal mało basu na rocku, czy innych tak jak napisałem wyżej, ale jak puścisz symfonie, czy jakąś filmową, gdzie masz zarówno orkiestrę, elektronikę i gitary to SR wygrają najrówniejszym balansem, gdyż na XR bardzo często jest tak że partie basowe przyćmiewają równowagę, np w czymś takim


Na XR perkusja, sample elektroniczne i kontrabsy przyćmiewają skrzypce, na SR jest równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Bernie said:

@hibi A z Focal Listen jest ok? 

Tak nie ma problemu, ale wolę pionka z nimi podobnie jak z triple.

Za to FSP to już wyższy poziom na plusie.

 

Edytowane przez hibi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował A+ z poczciwymi CALami? Oczywiście chodzi o rekablowane... właśnie słucham i... jestem w szoku jak to gra!

A+ wydobywa z każdych słuchawek to co najlepsze, i na prawdę można się mocno zdziwić, polecam poeksperymentować nawet z czymś, co może na pierwszy rzut oka nie mieć sensu.

cal-alien-s.jpg

Edytowane przez pewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pewu napisał:

A+ wydobywa z każdych słuchawek to co najlepsze, i na prawdę można się mocno zdziwić, polecam poeksperymentować nawet z czymś, co może na pierwszy rzut oka nie mieć sensu.

 

Ten typ już tak ma ^_^ Ja z kolei ostatnio słucham go z KZ ZST i jestem tym połączeniem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie sztuki ZST, kupione w różnym okresie. Ale może obie były tak samo walnięte i ze źle wpiętymi kablami?

 

I zacytuję sam siebie:

"Dźwięk ok jak na te 10-15 dolarów, ale na pewno nie mógłbym z nimi żyć na co dzień, za dużo w nich wad. Basu sporo, ale zbyt miękki, przez co traci na dynamice, wiolonczele strasznie się w tym duszą. Średnica cofnięta, prócz górnej, która jest wyostrzona, podejrzewam, że może męczyć w dłuższym okresie. Wokale wyraźnie sztuczne. Góra wypada najlepiej. Może mogłaby mieć lepsze rozciągnięcie i więcej blasku, ale słucha się przyjemnie. Scena próbuje być duża, ale holografia jest marna, przez co całość jest jakaś taka duszna.

Rozumiem dlaczego ZST mogą się podobać: wesołe granie, wrażenie dużego dźwięku i przyzwoity poziom szczegółów. Ale gdyby nie cena, to prawie nikt by sobie nimi głowy nie zawracał."

 

Opis był robiony na Alienie bez plusa. Z plusem wyciągnęła się trochę średnica, ale poza jakąś techniawą za bardzo nic z nimi nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności