Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, hibi napisał:

daj jeden przykład gdzie pionek (na VLO) gra bez dociążenia ?

 

 

Pionek dla mnie też grał szczupło ale nie jeśli chodzi o wypełnienie czy bas tylko dajmy na to dźwięk strun nie miał naturalnej masy i wagi. Zazwyczaj mówi się że brakuje mięsa a o dziwo pioneer to mięso ma ale na tej upieczonej giczy z mięsem brakuje jednak tłuszczyku;) 

 

PS

Aż się głodny zrobiłem :D

 

24 minuty temu, barl napisał:

Jakim programem przetwarzacie flac24 na wav24?

 

xrecode

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

 

Pionek dla mnie też grał szczupło ale nie jeśli chodzi o wypełnienie czy bas tylko dajmy na to dźwięk strun nie miał naturalnej masy i wagi. Zazwyczaj mówi się że brakuje mięsa a o dziwo pioneer to mięso ma ale na tej upieczonej giczy z mięsem brakuje jednak tłuszczyku;) 

 

PS

Aż się głodny zrobiłem :D

 

 

xrecode

 

Ale mi narobiles smaka. Juz odpalam aliena i piekarnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Spawn said:

 

Pionek dla mnie też grał szczupło ale nie jeśli chodzi o wypełnienie czy bas tylko dajmy na to dźwięk strun nie miał naturalnej masy i wagi. Zazwyczaj mówi się że brakuje mięsa a o dziwo pioneer to mięso ma ale na tej upieczonej giczy z mięsem brakuje jednak tłuszczyku;) 

 

też właśnie na basie braków nie słyszę, może faktycznie trochę w dżezie być różnica muszę obadać jak się naładuje ;)

 

foobar2000 chyba każdy ma tam prościutko się konwertuje

 

 

Quote

''Shozy Alien + — it is best method to receive a sound maximum for a minimum of money.''!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję hołd Alienowi + za to jak gra, mam testówkę i faktycznie robi wrażenie.

 

Ja jednak sobie poczekam z zakupem, ponieważ bariery typu niewidzialne pliki są dla mnie nie do przejścia. Podobnie ciągłe wyjmowanie karty z grajka to udręka... Tak samo nie wyobrażam sobie ciągłego przetwarzania nowych plików na wav24. Mam nadzieję że to poprawią... Radziłbym każdemu, żeby sie chwile  wstrzymać i wymusić z zakupem na firmie te poprawki, żebyśmy jak najszybciej mogli się cieszyć pełnowartościowym produktem.

 

Wiem że takie wymuszanie jest raczej kontrowersyjne, ale czasem to jedyna droga do szybkich zmian.

 

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... ja nie umiałem czekać po tym jak usłyszałem co potrafi.

Gratuluję chłodnej oceny sytuacji i samokontroli :)

Tak, wiem, że funkcjonalność ma znaczenie, dlatego też kiedyś kupiłem AK100.

Teraz AK100 idzie na sprzedaż, ale za to muszę kupić sobie dodatkowo jakiegoś DACa.

Będzie, nie będzie DAC w Alienie... jak zobaczę to uwierzę ;) no a DACow nigdy za wiele.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze rozczarowanie, triple z alienem bardzo ciemne połączenie, mojo gra jaśniej zjada aliena na śniadanie

jak już pisano przycisk power/wzbudzania ekranu u góry a reset z boku pod paluchem - irytujące rozmieszczenie. 

(album w 96/24)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10.08.2017 at 0:55 AM, Inszy said:

A jak ustawiłeś filtry DACa? Na short delay nie powinno być tego koca.

Cały czas mam na tym, te dwa pierwsze to chyba pod bayery zrobione. 

Ciekawa sprawa, na skręconym kablu FSP "pierdzą" na alienie, na prostym jest ok. Dzieje się tak na pewnych poziomach głośności. Co to może być?

 

Oki aku w plusie ma 1850 mAh czyli 5h ładowania to lekka przesada ;) 

 

 

Fajnie że gain działa również dla line-out mogę bezpośrednio podpiąć focale A80 na low gainie :)

 

te filtry cyfrowe to raczej nie filtry tylko presety DSP w dacu, filtry nie zmieniają brzmienia tyko niuanse a tutaj jest inaczej 

 

ktoś pisze że różne kolory A$K grają inaczej - jak widzimy żaden problem ustawić to programowo :) 

 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory w AK to nie tylko obudowa, ale także z innych materiałów są zrobione ścieżki i okablowanie i nie wiem czy nie są inne kondensatory. No i pewnie programowo też ustawili, gdyż np. Meizu Pro 5 na sofcie international gra zupełnie inaczej niż na sofcie chińskim, a podobno soft international ma być tylko dostosowany pod googla i różne języki, to dlaczego jest ruszana sekcja daca cała.

Filtr czy presety? Czy to nie jest to samo, gdyż znam kilka daców, na których ruszanie filtrów bardzo zmienia dźwięk, może dlatego że jesteśmy przyzwyczajeni do tego że filtr to ma dla nas zmienić niuanse, a nie jakie ma być zejście i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, misiekkb said:

Kolory w AK to nie tylko obudowa, ale także z innych materiałów są zrobione ścieżki i okablowanie i nie wiem czy nie są inne kondensatory. No i pewnie programowo też ustawili, gdyż np. Meizu Pro 5 na sofcie international gra zupełnie inaczej niż na sofcie chińskim, a podobno soft international ma być tylko dostosowany pod googla i różne języki, to dlaczego jest ruszana sekcja daca cała.

Filtr czy presety? Czy to nie jest to samo, gdyż znam kilka daców, na których ruszanie filtrów bardzo zmienia dźwięk, może dlatego że jesteśmy przyzwyczajeni do tego że filtr to ma dla nas zmienić niuanse, a nie jakie ma być zejście i tak dalej.

ok pomińmy temat ak 

filtry nie zmieniają przekazu (do tej pory z tego co słyszałem)natomiast  w + tak się dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Noah said:

@hibi jak alien z k701?

co chcesz wiedzieć?

na moje jest OK, + daje im radę - na mid gainie spokojnie można słuchać a jest jeszcze high i full

jeżeli oczekujesz mega przestrzeni kanał lewy kanał prawy to + gra spójnie z nimi nie ma rozbicia :) przestrzeni nie brakuje 

 

na razie wielki minus to triple

plus to FSP gdzie dostają życia :) 

w tych pieniądzach grajek godny polecenia, nie ma potrzeby zabawy w dodatkowe ampy - a to już bardzo dużo powiedziałbym że szacunek dla szazy ;) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Bernie said:

@hibi A z Focal Listen jest ok? 

nie pisałem ??

już zakładam

wróć, moje mają przytkany basport lekko :) także trzeba mieć to na uwadze

LOW gain na maxa i wio :)

dół się wyrównuje, góra za to jakoś na twarz nie idzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może też taką przypadłość, że w momencie gdy bateria pokazuje tylko 1 kreskę albo całkiem się wyładuje to po podłączeniu ładowarki urządzenie się nie ładuję? U mnie tak jest, że czasem nawet po całej nocy z podłączoną ładowarką nie chce się ładować i wskaźnik baterii nie rusza się (brak animaci łądowania). Zwykle po odczekaniu 24 godzin i ponownym podłączeniu łądowarki następuje łądowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności