Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wszystko łyka, gęste flacki przerabiam w linuksie deadbeefem

długie pliki obcina ale są dostępne

 

dwa pierwsze filtry to chyba jeszcze nie działają jak powinny - odpadają

generalnie tylko przełączenie utworu wstecz nie działa :)

gra twardziej od Mojo - wydaje się być równym - oj nie koloryzuje 

czyli chyba nic nowego nie odkryłem 

 

karta 16GB wyciągnięta z aparatu na potrzeby aliena 

Słuchawki FL, K702

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hibi napisał:

u mnie wszystko łyka, gęste flacki przerabiam w linuksie deadbeefem

długie pliki obcina ale są dostępne

 

dwa pierwsze filtry to chyba jeszcze nie działają jak powinny - odpadają

generalnie tylko przełączenie utworu wstecz nie działa :)

gra twardziej od Mojo - wydaje się być równym - oj nie koloryzuje 

czyli chyba nic nowego nie odkryłem 

 

karta 16GB wyciągnięta z aparatu na potrzeby aliena 

Słuchawki FL, K702

 

 

 

 

ooo mow szybko jak gra z K702? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuje się :/

 

On 14.07.2017 at 1:23 PM, Spawn said:

 

Jak by się ktoś zastanawiał ile mocy ma alien+

 

Mamy ustawienia gaina i skoki sa naprawdę duże między nimi:

 

-0 (czyli full moc bez kagańca którą daje dac, tak pójdzie po line out)

-high

-med

-low

-min

 

przy line-out działają również ustawienia gainu  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka wygrana! Ufff...

Jeśli używasz Windowsa do kopiowania plików, katalogów - zwróć proszę uwagę na atrybuty.

Każdy folder, który posiada atrybut "a" nie będzie widoczny.

Należy go usunąć, wyczyścić, zdemolować, wymazać, pozbyć się... i mozemy cieszyć się wszystkimi folderami.

 

Proszę o przypięcie gdzieś tej informacji (tagi?) dla potomnych, bo po co się denerwować, jeśli można z A+ odkrywać muzykę na nowo :D

 

ok.JPG.ff8291a93ba89b545b3aeb502d434db9.JPG

Edytowane przez pewu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, LuQi said:

Może stąd ;)

 

battery.png

 

Tylko, że tu mowa o external battery pack :) Info ze strony producenta.

o patrz faktycznie, to pół dnia z powerbankiem :) 

czyli ma standardowo ok 3 000- 4000 mAh 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Inszy said:

Działa, tyle że nie na ustawieniu "File" w sekcji "Replay" ;)

 

no widzisz teraz może go kupię ;)

fajne sprzęcicho - małe poręczne

jedna kostka dac i fajne przestrzenne granie, jestem kupiony

 

te 10 000 mAh ładnie dowaliłem w takim małym urządzeniu, hehe

i wcale jakoś specjalnie się nie grzeje, może podobnie do DX80

 

ogólnie rzecz ujmując ma coś z pionka - ta szczegółowość i lekkość malowania dźwięków ..

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hibi napisał:

no widzisz teraz może go kupię ;)

fajne sprzęcicho - małe poręczne

jedna kostka dac i fajne przestrzenne granie, jestem kupiony

 

te 10 000 mAh ładnie dowaliłem w takim małym urządzeniu, hehe

i wcale jakoś specjalnie się nie grzeje, może podobnie do DX80

 

ogólnie rzecz ujmując ma coś z pionka - ta szczegółowość i lekkość malowania dźwięków ..

 

 nie pasuje tam slowo "moze" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi  przestrzenne granie, szczegółowość, lekkość malowania dźwięków, ma coś z pionka ... ? Ja go odbieram całkowicie inaczej :)

Scena nie jest mała, ale też nie jest duża - jest poprawnie; dźwięk jest dociążony, masywny - przeciwieństwo Pionka, gdzie właśnie jest ta lekkość, zwiewność; szczegółowość jest ok, ale też ani pod względem tekstur ani detali jakoś się nie wyróżnia.

 

Ja wczoraj (przynajmniej na razie) zakończyłem swoją przygodę z Alien+.

Szczerze polecam każdemu, żeby przynajmniej dał mu szansę. Używałem wyłącznie trybu random, więc o UI pisał nie będę - interesowała mnie tylko jakość dźwięku. Testowałem go na serii Flare Audio - R2, R2pro i R2S. Alien+ jako jeden z niewielu DAPów zagrał dobrze z wszystkimi trzema, ale podobnie jak z w innych przypadkach tylko R2 i R2pro zagrały nadzwyczajnie - R2S chyba w ogóle się nie skalują i różnice w stosunku do Galaxy S8 były znikome i niekoniecznie na plus.

 

Dźwiękowo Alien+ jest dla mnie DAPem kompletnym i pozbawionym wad. Nie każdemu może w 100% pasować taka tonalność i sposób prezentacji, ale nie wydaje mi się żeby ktokolwiek był zawiedziony.

Alien+ twardo rysuje dźwięk, ale nie robi tego przesadnie - nigdy nie uświadczyłem żadnych ostrości; wszystko jest wyraźnie kreślone bez wchodzenia w ekstrema. Największym plusem i wyróżnikiem tego DAPa jest kontrola i masa dźwięku. Nie ma żadnego odchudzenia, suchości czy matowości. Bas jest pełny, mięsisty, świetnie kontrolowany, nigdy się nie rozlewa, nie traci szybkości. Średnica jest przyjemna w odbiorze, wyraźna ale bez jakiś nachalnych wyostrzeń, sztucznego podkreślania detali, które zazwyczaj kończy się sybliizacją/sykliwością. Góra podobnie jak reszta pasma ma swoje miejsce - niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale w pozytywnym sensie - nie jest podbita, złagodzona, czy metaliczna, ale też nie ma takiego analogowego, organicznego charakteru jak np. Sony NW-WM1A.

 

Alien+ to DAP,  który gra "poprawnie" w najlepszym znaczeniu tego słowa. Inne DAPy mają elementy wyróżniające, które jednak zawsze mają swoją cenę - wady z którymi trzeba żyć. Tu, przynajmniej dźwiękowo tego nie uświadczyłem. Komuś może nie spodobać się scena z wyraźnie zarysowanymi granicami, która jakoś specjalnie duża nie jest, ale za wadę w żadnym razie bym tego nie uznał - ot kwestie preferencji. Nie jest to też DAP skrajnie analityczny, bardzo muzykalny czy całkowicie neutralny. Określiłbym go jako delikatnie ocieplonego, grającego bardzo poprawnie technicznie, przy zachowaniu muzykalności.

 

Już teraz jest to dobry zakup, ale - ja przynajmniej - czekam na implementacje DACa po USB. Po tym update'cie jego wartość praktyczna znacznie wzrośnie - w tej chwili ograniczenia UI i kompatybilności z różnymi formatami plików wstrzymują mnie od zakupu. Jeżeli ktoś ma bibliotekę, gdzie większość plików to FLAC/APE 16b/44.1kHz lub WAV to jeden problem z głowy...

 

Ciągle dla mnie nr 1 wśród DAPów jest Sony NW-WM1A, ale Alien+ wskakuje na drugą pozycję - przy czym niekoniecznie jest całościowo gorzej grającym DAPem niż Sony, po prostu Sony ze swoją bezgraniczną sceną, specyficzną prezentacją i analogową górą bardziej wpisuje się w moje preferencje.

 

Edytowane przez awayeah
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah jakby nie usuneli lików to byś dostał, tak właśnie gra Alien+, technicznie, a jednocześnie muzykalnie, gdzie nie ma żadnych nachalnych wyostrzeń, sztucznego podbicia, czy wygładzenia, gdyż ja lubię takie brzmienie. To taki przenośna wersja Primare CD32. Dla mnie on jest numerem jeden, NW-WM1 nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, awayeah napisał:

Ciągle dla mnie nr 1 wśród DAPów jest Sony NW-WM1A, ale Alien+ wskakuje na drugą pozycję - przy czym niekoniecznie jest całościowo gorzej grającym DAPem niż Sony, po prostu Sony ze swoją bezgraniczną sceną, specyficzną prezentacją i analogową górą bardziej wpisuje się w moje preferencje.

 

@awayeah to czemu sprzedałeś WM1A? Jeśli można wiedzieć oczywiście ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

@awayeah to czemu sprzedałeś WM1A? Jeśli można wiedzieć oczywiście ;) 

 

Względy finansowe wyłącznie... Drogie wakacje dla dwójki plus zakup auta - podjąłem decyzje, że pewnego stanu oszczędności nie będę przekraczał, a zakupy audio będą z nadwyżki, którą muszę wypracować. Taki element motywacyjny...

Planuje go kupić w niedalekiej przyszłości :) Chociaż być może będę miał okazję kupić WM1Z po rynkowej cenie WM1A, więc wtedy może pójdę w ten odpustowy wariant ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, awayeah said:

@hibi  przestrzenne granie, szczegółowość, lekkość malowania dźwięków, ma coś z pionka ... ? Ja go odbieram całkowicie inaczej :)

Scena nie jest mała, ale też nie jest duża - jest poprawnie; dźwięk jest dociążony, masywny - przeciwieństwo Pionka, gdzie właśnie jest ta lekkość, zwiewność; szczegółowość jest ok, ale też ani pod względem tekstur ani detali jakoś się nie wyróżnia.

daj jeden przykład gdzie pionek (na VLO) gra bez dociążenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hibi napisał:

daj jeden przykład gdzie pionek (na VLO) gra bez dociążenia ?

 

 

Napisałeś "lekkość malowania dźwiękiem" - jeżeli chodziło Ci o łatwość z jaką operuje to jak najbardziej.

Pionek ma dość małe źródła pozorne i nie dociąża brzmienia na żadnych słuchawkach jakie próbowałem, a było to koło 20 modeli - dokanałowych i nausznych. Nie twierdzę, że jest przeciwnie - że gra bardzo chudo i lekko, ale w porównaniu do Alien+ gra wyraźnie bardziej sucho, dźwięk nie ma takiej masy i dociążenia. Sam w sobie Pionek jest neutralny - ani nie dociąża ani nie odchudza, trochę taki nijaki w tym aspekcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności