Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jak trzeba ściągnąć słuchawki, to po prostu jak jakaś kara. Dałbym sobie rękę uciąć, że już słyszałem wszystko w znanych utworach. I co? No i bym k...a rękę stracił. Niewiarygodne, jak to gra (BTW na FLC8)! A to dopiero początek i podobno ma być lepiej. Nie wyobrażam sobie tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - gra to jak Alien Gold... Na szczęście to tylko pierwsze wrażenie (choć może tamtemu nie dałem wystarczająco dużo szans, żeby mnie przekonał).

Po godzinie odsłuchów, rozumiem zachwyty :)

Od razu słychać, że to wysoka półka. Pioneer się chowa, podobnie DX200 czy QP1R, DX100 chyba też ... Colorfly C4 to inne granie więc ciężko to zestawić.

WM1A też gra zupełnie inaczej i ciągle pozostaje dla mnie numerem 1. Zobaczymy jak już Alien się wygrzeje. Jedyne co nie zrobił ona mnie wrażenia to wokale.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 20:28, dj1978 napisał:

Też tak macie, że naciskając przycisk "back menu" zmienia czasami na jakiś losowy utwór?. W sumie sporadycznie ale jednak. 

Może misiekkb mógłbyś zgłosić do Shozy i poprawią w następnych softach.

 

Zdarzyło mi się to przed chwilą kilka razy w sztuce testowej z najnowszym FW.

 

Edit: Właściwe to odpala random utwór gdy podczas odtwarzania wchodzi się w Folder View.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 20:28, dj1978 napisał:

Też tak macie, że naciskając przycisk "back menu" zmienia czasami na jakiś losowy utwór?. W sumie sporadycznie ale jednak. 

Może misiekkb mógłbyś zgłosić do Shozy i poprawią w następnych softach.

 

Też mi się to przydarzyło kiedy podczas odtwarzania utworu wciskałem "back". Sposobem jaki stosuję na tę przypadłość jest włączenie "pause" i dopiero wtedy "back". W takim układzie nigdy nie zaczął odtwarzać losowego utworu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LuQi napisał:

 

Też mi się to przydarzyło kiedy podczas odtwarzania utworu wciskałem "back". Sposobem jaki stosuję na tę przypadłość jest włączenie "pause" i dopiero wtedy "back". W takim układzie nigdy nie zaczął odtwarzać losowego utworu.

W sumie też tak można, lecz trzeba wyrobić sobie taki nawyk. Tylko, że jak poprawią w nowym sofcie, tak jak się o tym dowiemy, że nastąpiła zmiana?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przyjechał dzisiaj, teraz bedzie się  wygrzewał, ale.....podłączyłem do niego FL i powiem że z niczym nie zagrały tak jak grają w tej chwili... za mało basu?! Bzdura.... okazuje się że to kwestia źródła. Polecam to połączenie. Słuchane na Yello "Essential" flac 16/44.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać ten wpis, gdyż z tego co widzę tutaj czy na head-fi zawsze są te same pytania, dla tych co znają już Shozy i Aliena+ nie będzie nić nowością, ale dla przyszłych użytkowników, czy ludzi dopiero co kupili Obcego+ Post #3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to chińskie podejście: zrobiliśmy ****iany soft, ale jak na niego narzekacie, to nie jesteście docelowym klientem Shozy, bo taki by cenił dźwięk.

Sorki, ale choćby pierwsza Sansa Clip doskonale pokazała, że nie trzeba mieć potężnych bebechów, żeby system bym sprawny, wszechstronny i energooszczędny.

To niestety słabo rokuje na większe poprawki...

 

Ale na szczęście jako narzędzie do odtwarzania muzyki faktycznie sprawuje się świetnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście jest takie, jakie jest. Jak dla mnie usunąć kilka bugów w sofcie i to mi wystarczy. A nie narzekanie na to że tylko takie formaty, że karty mają być fat32 i tak jak widać na przykładzie head-fi, co któraś post osoby, to jest że nie czyta im plików, a jak nić się cały czas przewiją że ma być fat32, ale ludzie nie czytają, ani wątków, ani recenzji, tylko zadają pytania, nie ważne że mają odpowiedzi na pytania, nawet kilka postów wyżej.

Jak dla mnie UI jest bardzo czytelne, odtwarza prawie formaty, które powinien, dla mnie dodać jeszcze aac, gdyż mam trochę albumów z iTunesa, gdyż tylko tam zostały wydane. A przedewszystkim liczy się dla mnie dźwięk i wymiary w sprzęcie przenośnym, a tu jest bardzo dobrze i dobrze.
Co do energooszczędności to wystarczy spojrzeć jakie tam są komponenty i wiadomo że to będzie pobierało prąd, dwa teraz prawie każdy odtwarzacz trzyma 6-9 godzin, jest pare wyjątków jak Sony.

Co do Clipa, owszem miałem + i go chwaliłem, ale dopiero po wgraniu rockboxa zaczą być wszechstronny, na stockowym to była porażka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Inszy napisał:

Wkurza mnie to chińskie podejście: zrobiliśmy ****iany soft, ale jak na niego narzekacie, to nie jesteście docelowym klientem Shozy, bo taki by cenił dźwięk.

Sorki, ale choćby pierwsza Sansa Clip doskonale pokazała, że nie trzeba mieć potężnych bebechów, żeby system bym sprawny, wszechstronny i energooszczędny.

To niestety słabo rokuje na większe poprawki...

 

Ale na szczęście jako narzędzie do odtwarzania muzyki faktycznie sprawuje się świetnie ;)

 

Ja po colorflaju już byłem nastawiony że "what you see is what you get" ;) Do c10 przez 2 lata dali ze dwa updejty. Niby dali USB dac po roku od premiery który jednak nie działa z niczym poza linuxem, i niby cośtam pisali że dalej pracują ale ostatni update był rok temu więc nie mam nadziei ;) Przy shozym to samo pewnie będzie, działa jak działa, może coś poprawią ale też nie nastawiałbym się na jakieś mega zmiany. Ważne że gra i to jak!

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak najbardziej. Tylko przeszkadza mi sztuczne dorabianie jakiejś filozofii. Jakby nie mogli napisać, że np. mają mały zespół, ale zapewniają, że robi wszystko co może, by poprawić system, choć ciągle pierwszeństwo ma dźwięk.

Ale skoro ze słabej obsługi pierwszego Aliena próbowali zrobić zaletę, bo według nich zapamiętywanie poziomu głośności i ostatnio odtwarzanego utworu negatywnie wpływa na brzmienie (rozbudowany system częściej sięga do baterii i sieje zakłóceniami w torze audio), to ciężko było spodziewać się innego podejścia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności