Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, Noah said:

ladne egzorcyzmy trzeba z nim odprawiac aby sluchac na nim muzyki.

skupili się za bardzo na audio a zapomnieli że tam jeszcze procesor siedzi (tej ale czy na pewno to ma procka/SoC?? ;) )

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hibi napisał:

taki prosty soft i to nawet im nie wyszło ? wow

 

 

Soft jest prosty, bez wodotrysków i pisany od deski do deski przez ekipę shozy w przeciwieństwie do innych producentów, gdzie bazują na rozwiązaniach przygotowanych zazwyczaj przez jedną firmę. Tutaj jest oczywiście jeszcze trochę rzeczy do zrobienia ale daleki byłbym od komentarzy typu "nawet to im nie wyszło"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gramofon ..

wrzucając wav na kartę tłoczymy płytę ;) a oni jeszcze chcą przewijania ;) 

 

1 minute ago, bigmaras said:

 

nie za bardzo ogarniam o co ci chodzi i co ma wspólnego jplay z wątkiem o odtwarzaczu ale ciesze się, że wnosisz dużo do tematu...

taki prosty program audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dj1978 napisał:

Też tak macie, że naciskając przycisk "back menu" zmienia czasami na jakiś losowy utwór?. W sumie sporadycznie ale jednak. 

Może misiekkb mógłbyś zgłosić do Shozy i poprawią w następnych softach.


Też tak miałem kilka razy, zgłosiłem to.

@Bigmaras ma tu rację napisali soft, który jak najlepiej odtwarza muzykę i do tego zawsze dążyła firma Shozy. A nie dawać wodotrysków i innych bajery, fakt że mi się nie podoba, że np. nie obsługuje Hangula i pisałem w tej sprawie, otrzymałem wiadomość, którą rozumiem, gdyż dodanie kolejnych znaków zapełnia banki pamięci, tak samo wodotryski i inne bajery. Każdy kto programuje, przynajmniej zaczął kilka/kilkanaście lat temu wie że najważniejsza jest optymalizacja i nie zaśmiecanie kodu rzeczami, które są zbędne. Gdyż jak tego się nie robi to raz urządzenie nie będzie działało dobrze, będzie potrzebowało   mocnych procków, dużej ilości pamięci, spójrzy na Androida, bez 8 core'ów i 4 GB lepiej nie kupować telefonu, albo na google im więcej teraz niby ułatwień dostajemy, tym system coraz wolniej chodzi i jest niestabilny. Albo na Adobe że swoją wersją CC jakie problemy był z jego pracą rok czy dwa lata temu, że 10 lat temu CS2 mi szybciej chodziła i stabilniej na c2d z 3GB niż teraz na i7 z 8GB.
Shozy zrobiło dobrą pracę jeśli chodzi o jakość dźwięku, owszem muszą dopracować kilka rzeczy, jak np. bug z cofaniem.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Noah napisał:

ladne egzorcyzmy trzeba z nim odprawiac aby sluchac na nim muzyki.

 

Przy innych tez odprawialem i zaden mi tak nie zagral ;) Napewno nie jest to sprzet dla kazdego, trzeba byc hardcorowym audiofilem - jakosc dzwieku na pierwszym miejscu, cala reszta na drugim planie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak - poziom prostoty i związanej z tym uciążliwości softu nie odbiega zbytnio od chińskich norm. A przewijanie wcale nie jest potrzebne - włączasz muzę i nie możesz przestać słuchać. W sumie to stop/pauza też jest zbędny.

 

Alien, Alien uber alles!

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogami jest jeszcze taki myk, że jak windows wtryni na kartę taki ukryty katalog, jak System Volume Information, to poniiżej shozy nic już nie widzi.

A wie ktoś, jak działa ten random? Bo w setupie są trzy tryby: off, song i file. I co one wtedy robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras ja już nie wiem, który jest nowy, gdyż miałem Aliena+ na trzech softach, a ten, który oficjalnie się pojawił na stronie to nie wiem, czy jest to inny niż ten, który dostałem jakoś w połowie czerwca, ten z poprawionymi flacami, to @Inszy i @Spawn będą mogli więcej powiedzieć, gdyż im wysłałem ten firmware, a Alien+, którego ja miałem jest już u następnego recenzenta. I dwa że rzadko używałem back menu, gdyż słuchałem całych katalogów i dopiero się wracałem.

Ja przy innych też musiałem odprawiać modły i do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego ludzie jak im się zawiesi jakiś odtwarzacz to odrazu wysyłają na serwis, zamiast zrobić hard reset. I się zastanawiam jakby mieli DAPa 10-15 lat temu, gdzie jak odtwarzacz nie zawiesił każdego dnia to było szczęście, zawsze trzeba było mieć przy sobie szpilkę, czy agrafkę żeby zrobić reset, albo np. s-flow2, w którym trzeba włączyć muzykę i później się nie dotykać do ekranu, bo jego reakcja była super wolna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiekkb napisał:

@bigmaras ja już nie wiem, który jest nowy, gdyż miałem Aliena+ na trzech softach, a ten, który oficjalnie się pojawił na stronie to nie wiem, czy jest to inny niż ten, który dostałem jakoś w połowie czerwca, ten z poprawionymi flacami, to @Inszy i @Spawn będą mogli więcej powiedzieć, gdyż im wysłałem ten firmware, a Alien+, którego ja miałem jest już u następnego recenzenta. I dwa że rzadko używałem back menu, gdyż słuchałem całych katalogów i dopiero się wracałem.

Ja przy innych też musiałem odprawiać modły i do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego ludzie jak im się zawiesi jakiś odtwarzacz to odrazu wysyłają na serwis, zamiast zrobić hard reset. I się zastanawiam jakby mieli DAPa 10-15 lat temu, gdzie jak odtwarzacz nie zawiesił każdego dnia to było szczęście, zawsze trzeba było mieć przy sobie szpilkę, czy agrafkę żeby zrobić reset, albo np. s-flow2, w którym trzeba włączyć muzykę i później się nie dotykać do ekranu, bo jego reakcja była super wolna.

 

Ten co wisi na stronie jest najświeższy, jest on nawet nowszy od tego co w ostatniej dostawie od shozy był wrzucony w grajkach. Poprawili w nim trochę błędów w tym pojawiający się czasem problem z flacami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spawn napisał:

Gourney Ty cos malo wylewny jestes. Jak Ci to gra?

 

Ja już tak mam;)

 

A co do pytania, to gra tak, że nie chce mi się o tym pisać, bo przerywam sobie słuchanie muzyki:D. Żadne tam zbieranie szczęki z podłogi, czy inne orgazmy, ale ostatni raz byłem tak zaintrygowany brzmieniem odtwarzacza daaaawno temu, gdy po raz pierwszy było mi dane posłuchać c4. I to jest chyba właściwe podsumowanie.

Z isine słabo (tzn. źle nie jest, ale może być dużo, dużo lepiej), z triplami (wersja custom) jest dużo lepiej, ale z Etami, które dzisiaj mi przyszły jest to wspomniane dużo, dużo lepiej.

Ciekaw jestem zestawienia z Filaudio4, ale są jeszcze za wschodnią granicą na małym tuningu.

 

Czyli Alien, Alien...;)

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Też tak macie, że naciskając przycisk "back menu" zmienia czasami na jakiś losowy utwór?. W sumie sporadycznie ale jednak. 

Może misiekkb mógłbyś zgłosić do Shozy i poprawią w następnych softach.

 

To samo.

7 minut temu, Gourney napisał:

 

Ja już tak mam;)

 

A co do pytania, to gra tak, że nie chce mi się o tym pisać, bo przerywam sobie słuchanie muzyki:D. Żadne tam zbieranie szczęki z podłogi, czy inne orgazmy, ale ostatni raz byłem tak zaintrygowany brzmieniem odtwarzacza daaaawno temu, gdy po raz pierwszy było mi dane posłuchać c4. I to jest chyba właściwe podsumowanie.

Z isine słabo (tzn. źle nie jest, ale może być dużo, dużo lepiej), z triplami (wersja custom) jest dużo lepiej, ale z Etami, które dzisiaj mi przyszły jest to wspomniane dużo, dużo lepiej.

Ciekaw jestem zestawienia z Filaudio4, ale są jeszcze za wschodnią granicą na małym tuningu.

 

Potwierdzam, że świetnie gra z ER-4PT. I chyba nie lubi się z Audeze, bo Sine mi gra na tym bez mięcha (podłączenie C5 załatwia problem z nawiązką). 

 

Mogliby jakieś etui wypuścić, bo skarpeta mało praktyczna. No ale pasuje do klimatu odtwarzacza. ;)

Edytowane przez Seler666
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności