Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z sytuacją, gdzie mając foldery z muzyką na karcie pamięci wszystko działa, a po dorzuceniu kilku nowych folderów na tę kartę i umieszczeniu jej w odtwarzaczu te nowe foldery nie są one widoczne? Stare oczywiście bez zmian, są nadal widoczne i działają bez problemu. Z czym to może być związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, LuQi napisał:

Spotkał się ktoś z sytuacją, gdzie mając foldery z muzyką na karcie pamięci wszystko działa, a po dorzuceniu kilku nowych folderów na tę kartę i umieszczeniu jej w odtwarzaczu te nowe foldery nie są one widoczne? Stare oczywiście bez zmian, są nadal widoczne i działają bez problemu. Z czym to może być związane?

 

Spróbuj dać setup-> media library initialization.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Spawn napisał:

Spróbuj dać setup-> media library initialization.

 

Widziałem tę opcję i uruchomiłem, ale nadal foldery niewidoczne.

 

40 minut temu, misiekkb napisał:

Tak jak @Spawn pisze.

Jeszcze jest to że jeśli folder był utworzony na karcie bezpośrednio, a nie kopiowany z dysku to takich czasami mi nie widział.

 

Foldery były skopiowane z dysku komputera. Nie były tworzone na karcie.

 

34 minuty temu, Inszy napisał:

Albo jak ma za długą nazwę (Shozy widzi chyba do 32 znaków).

 

Nazwa żadnego z nich nie przekroczyła 20 znaków.

 

Tak czy inaczej folderów nadal nie widzi. Później spróbuję zgrać wszystko na dysk komputera, sformatować jeszcze raz kartę i wgrać całość ponownie. Zobaczymy czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inną przypadłość odnośnie folderów i związane z nią pytanie.

 

Wrzuciłem je w dowolnej kolejności, ale potraktowałem drive sortem, który poukładał niemal wszystko w kolejności alfabetycznej (prawie, ponieważ kilka z nich zostało wyrzuconych na początek i mają te śmieszne poskracane nazwy).

 

Czy to wina specyficznych znaków literowych w nazwach folderów, np. "ł "itp.? Pytam, ponieważ patentu z drive sortem używam od dawna i zawsze działał bezbłędnie, nawet w ww. przypadkach, a tu nic nie pomaga - w programie foldery wyświetlają się w prawidłowej kolejności, a shozy ją zmienia (nieznacznie, ale jednak).

 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gourney napisał:

Ja mam trochę inną przypadłość odnośnie folderów i związane z nią pytanie.

 

Wrzuciłem je w dowolnej kolejności, ale potraktowałem drive sortem, który poukładał niemal wszystko w kolejności alfabetycznej (prawie, ponieważ kilka z nich zostało wyrzuconych na początek i mają te śmieszne poskracane nazwy).

 

Czy to wina specyficznych znaków literowych w nazwach folderów, np. "ł "itp.? Pytam, ponieważ patentu z drive sortem używam od dawna i zawsze działał bezbłędnie, nawet w ww. przypadkach, a tu nic nie pomaga - w programie foldery wyświetlają się w prawidłowej kolejności, a shozy ją zmienia (nieznacznie, ale jednak).

 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

 

U mnie zawsze są alfabetycznie. Tylko trzeba uważać na dziwne znaki w nazwach. Nie wiem jak w katalogach, ale w jakimś albumie miałem w nazwach plików polskie znaki i tych piosenek Shozy nie widział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gourney napisał:

No i jeszcze teraz zauważyłem, że pliki z polskimi literami nie są wyświetlane. Muszę się pobawić w zmianę nazw, albo przestać słuchać takiej muzy:P.

Czyli Alien gra na tyle dobrze, ze zmusi do porzucenia części lubianej muzyki? No no, lepsza charyzma niż sprzęty Apple :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy plik jest 16/44 a nie więcej, a jeśli jest 16/44 to usunąć metatagi. Może być przekroczony limit 99 plików w folderze macierzystym.


Jeśli plik jest 16/44 zripowany z płyty CD bez tagów, okładki i dodatkowych ustawień to nie ma możliwości żeby nie widział pliku.

Najlepiej jakbyś wrzucił gdzieś przykładowe pliki jakich Ci nie widzi czy nawet folder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekkb napisał:

Może być przekroczony limit 99 plików w folderze macierzystym.

 

No i tu był pies pogrzebany! Dzięki @misiekkb

 

Na karcie pamięci miałem wrzucone 153 foldery, dlatego nie wyświetlał dogranych plików. Swoją drogą kolejne bezsensowne ograniczenie. Czyta karty 200GB, ale folderów na niej można mieć tylko 99. Mam nadzieję, że kiedyś to zmienią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem przyzwyczajony, że muzykę mam w folderach na karcie pamięci w katalogu głównym i wszystkie moje dotychczasowe DAP'y to czytały. W ten sposób zawsze miałem najszybszy dostęp do folderów w przeciwieństwie do ich zagnieżdżania jeden w drugim. Tutaj niestety bez tego się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji oprogramowania, musi być 99 folderów w katalogu root, a najważniejsze jest to że o jeden poziom niżej czyta do 99 plików (czytać plików i nie ważne czy one będą w folderach czy nie) to daje nam 9801 utworów, więć bardzo dużo. Tak było w każdym DAPie od Shozy i tak będzie z tego co wymieniałem mailowo.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności