Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.07.2017 o 12:48, Gourney napisał:

Mam pytanko - te 6h odtwarzania to na jakich plikach i przy jakiej głośności?
Może i gdzieś było, ale jestem na wakacjach i mam leniaemoji3.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Specjalnie dla Ciebie sprawdzilem: High gain, glosnosc 4 na 10 (dzisiaj zauwazylem ze na potencjometrze sa cyferki), glosnosc ustawiona na troche wiecej niz to co uwazam za max dla siebie, podpiete gr07x. Bawilem sie nim w miedzyczasie ze 30 minut przerzucajac piosenki czyli ekran costam podzialal i pochodzil okolo 4,5-5 godzin nonstop wiec tak normalnie na nizszej glosnosci 5-6 godzin mysle da rade zwlaszcza ze nowa bateria dopiero 2 razy byla ladowana. Tryb shuffle, 95% flac 16/44, reszta mp3

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Specjalnie dla Ciebie sprawdzilem: High gain, glosnosc 4 na 10 (dzisiaj zauwazylem ze na potencjometrze sa cyferki), glosnosc ustawiona na troche wiecej niz to co uwazam za max dla siebie, podpiete gr07x. Bawilem sie nim w miedzyczasie ze 30 minut przerzucajac piosenki czyli ekran costam podzialal i pochodzil okolo 4,5-5 godzin nonstop wiec tak normalnie na nizszej glosnosci 5-6 godzin mysle da rade zwlaszcza ze nowa bateria dopiero 2 razy byla ladowana. Tryb shuffle, 95% flac 16/44, reszta mp3
 

Dzięki!

Czyli może do pracy dojadę na jednym ładowaniu ;-).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Shozy wspomina coś o rekomendowanym prądzie ładowania, który należy stosować w przypadku Aliena+? Są jakieś ograniczenia?

 

Pytam bo np.w manualu do QP2R jest zapis o ładowaniu prądem 2A i info aby nie podłączać do szybkich ładowarek, ponieważ uszkodzenia spowodowane ładowaniem przy pomocy szybkiej ładowarki nie będą uwzględniane na gwarancji.

 

Z drugiej strony dobrej jakości szybka ładowarka sama dostosowuje maksymalny prąd ładowania do baterii i nie powinna jej w żaden sposób uszkodzić, ładując zbyt wysokim prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LuQi napisał:

Czy Shozy wspomina coś o rekomendowanym prądzie ładowania, który należy stosować w przypadku Aliena+? Są jakieś ograniczenia?

 

Pytam bo np.w manualu do QP2R jest zapis o ładowaniu prądem 2A i info aby nie podłączać do szybkich ładowarek, ponieważ uszkodzenia spowodowane ładowaniem przy pomocy szybkiej ładowarki nie będą uwzględniane na gwarancji.

 

Z drugiej strony dobrej jakości szybka ładowarka sama dostosowuje maksymalny prąd ładowania do baterii i nie powinna jej w żaden sposób uszkodzić, ładując zbyt wysokim prądem.

 

Dziwny zapis z tej instrukcji qpera, brzmi jak dupochron na wypadek uzywania najtanszego chinskiego badziewia. Nie da sie wtloczyc wiekszego pradu niz pozwala na to kontroler baterii. Szybkie ladowarki maja zazwyczaj 3 tryby ladowania i jesli urzadzenie nie przyjmuje najszybszego trybu to ladowarka daje ten nizszy prad. Na ladowarca z quickcharge 3.0 mam opis ze sa tryby: 5v 2,5A, 9v 1,7A, 12v 1,25A. Wszystko nia laduje od clipa przez aliena po telefon ktory rzeczywiscie korzysta z tego quickcharge i nic nie wybuchlo ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LuQi napisał:

Dokładnie. A jaki prąd rekomenduje Shozy do Aliena+?

 

Ja nie znalazlem takiej informacji nigdzie. Shozy jest rownie skape w podawaniu danych technicznych jak ich system bogaty w funkcje ;)

 

Edycja:

No i odszczekuje bo wystarczylo pudelko odwrocic i jest ze 5v, 1,5A.

 

 

IMAG2087~01.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że DX200 to na tyle wysoka półka, że to będzie raczej skok w bok, tylko za mniejsze pieniądze. :) Ale posłucham pewnie dopiero jutro, to się wypowiem.

 

Ja mam natomiast bezczelne pytanie - on czyta tagi czy to technika XXII wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Seler666 napisał:

Myślę, że DX200 to na tyle wysoka półka, że to będzie raczej skok w bok, tylko za mniejsze pieniądze. :) Ale posłucham pewnie dopiero jutro, to się wypowiem.

 

Ja mam natomiast bezczelne pytanie - on czyta tagi czy to technika XXII wieku?

jak oceniasz jego SQ  wzgledem opusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ma okolo 20 godzin i chyba nadal gra troche inaczej niz testowka ale niewiem ile znowu tamta miala. Mysle ze pewnie mozna uznac standardowe 100-200 godzin i finito. On gra naprawde dobrze juz prosto pudelka, nie ma tutaj takich bajek ze gra jak kupa bo nie ma 5000 godzin...

 

Sluchalem sobie dzisiaj na beyerach t1 i naszlo mnie zeby poporownywac rowniez do stacjonarki... Cos czego raczej staram sie nie robic bo wczesniej konczylo sie odkladaniem przenosniakow z niesmakiem. 

 

Moje sprzeciwo to Hegel HD20, hybrydowy stary ale jary Musical fidelity x-can v2 z lampami Amperex Bugle Boy z lat 60ych XX wieku i interconnect Cardas 300b microtwin. No i co? No i wstydu nie ma.

 

Stacjonarka gra wiekszym, milszym, bardziej miekkim i bogatszym dzwiekiem, przekazujac wiecej mikrodetali ale grymasu nie ma przy przepinaniu jacka. Dzwiek jest twardszy na alienie i mniej spektakularny ale klasa nadal jest calkiem calkiem.

 Przykladowo atak trab na heglu moze byc bardziej obecny ale pomimo tego brzmi przyjemniej i nadal bardzo rozdzielczo. Jakbym kupil jakies stacjonarne combo dac/amp i gralo to jak alien to bym nie narzekal ;)

 

Odpalilem tez colorflaja c10 no i dramatu tez nie ma. Owszem moc na 90% (alien na high gain czyli nawet nie najwyzszy i suwak na 4-5 na 10) i czuc ze dzwiek jest pogrubiony i zaokraglony, z nizsza rozdzielczoscia ale niesamowicie czaruje dodajac tak jakby swoja intymna akustyke. Nie ma tej klasy co alien ale przyjemnosc i relaks jest chociaz zamazuje czesc detali przy bardzo skomplikowanych i emergetycznych utworach. Wielbiciele vinyla moga nadal preferowac dzwiek z colorflaja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem sobie poradzić z niedogodnościami które miałem w sferze braku obsługi niektórych flaców i błędów w sortowaniu (utwór numer jeden lądował na końcu a reszta była ok).

 

Wziąłem album którego mi nie czytałem o poprostu przekonwertowałem raz jeszcze używając defaultowych ustawień kompresji i zadziałało. 

 

Co do złego sortowania to okazuje się że jak w folderze gdzie sa pliki jest też inny folder np podpisany "art" albo "cover" to wystarczy tenże folder usunąć i już jest poprawnie sortowane.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności