Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W Alienie są jeszcze filtry cyfrowe, które zauważalnie zmieniają jego dźwięk.

I choć soft typowo chiński, to tak jak Spawn napisał: to jest stacjonarka, którą można wrzucić do kieszeni.

 

@Weird_O Alien+ z P1 gra całkiem fajnie, ale moim zdaniem C10 jeszcze lepiej. W połączeniu Colorflajem jest jakaś magia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie qper nie zrobil specjalnego wrazenia. Za duzo basu i zbyt powolny dzwiek. Porownywalem leb w leb z c10 i ak300.
 
Co do aliena+ to on nie gra jakos dziwnie czy inaczej. Rzecz w tym ze jest wiele dobrych grajkow ktore sa na podobnym poziomie jedynie inaczej graja i ktory lepszy to rzecz gustu ale zadnych deklasacji nie ma za to jest czesto cos za cos. W alienie+ czuc progres i nie ma cos za cos tylko jest lepiej, po prostu nowa jakosc. Stacjonarna kostka ze stacjonarnym zasilaniem  (!) - to slychac.

Ile to ta kostka prądu bierze takie wnioski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LuQi napisał:

Do D7200 moim zdaniem QP1R to świetny kompan :) Charakterystyka dźwiękowa Aliena jakoś nie bardzo mi do nich pasuje.

Też sie tego obawiam w alienie, że z D7200 się nie polubi. Chociaż komentarze, że to stacjonarka w kieszeni zachęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Zadzam się, kółko to był mega strzał w kolano ze strony Questyla, na szczęście można go w pełni używać bez kółka. Mi brakuje w nim jeszcze fizycznych przycisków, które pojawiły się w QP2R. Kółko podobno też poprawili więc widać że słuchają głosów użytkowników i za to mają plusa. 

 

Ale wracając do Aliena+ to czy przeskok jakościowy w dźwięku i ergonomii jest wart dopłaty jaką trzeba doliczyć względem Aliena Gold, który przecież jest również cenionym DAP'em pod względem dźwiękowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Jesli wazne jest to ile tych magicznych cyferek ma nagranie a nie brzmienie to nie jest to odtwarzacz dla Ciebie :)

jesli wazne jest ile masz w swojej kolekcji albumow powyzej jakosci CD ( nie wnikajac czy ma to znaczenie...) to rowniez nie jest odtwarzacz dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Noah napisał:

jesli wazne jest ile masz w swojej kolekcji albumow powyzej jakosci CD ( nie wnikajac czy ma to znaczenie...) to rowniez nie jest odtwarzacz dla Ciebie. 

Nie łyka DSD, pliki hi-resy wav odtwarza bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tego aliena+ z er4xr kolejny dzień i niezły odjazd jest. Nie mogę się oderwać. Niby neutralnie-studyjnie, niby nie ma żadnych czarów marów czy innych lampowych kłamstewek ale kompletnie nie czuć żadnych cyfrowych nalotów, suchości, braków na wypełnieniu, chudości itd. Instrumenty mają poprawną wagę, są niuanse i detale, jest nasycenie ale jest też muzykalność, gladkosc, drive i pazur. Jednym słowem bardzo realistyczne granie. Naprawdę klasa. Brawo!

 

tumblr_ne2xgj19sh1rnhnqfo1_500.gif

 

Normalnie jakby ak380 tak grał to dosłownie byłby już warty 50% swojej ceny ;) 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie jeszcze naiwne pytanie. Wiemy, ze Alien ma inny rodzaj brzmienia niż QP1R (które nota bene przypadło mi do gustu), to czy technicznie jest wyżej pozycjonowany od kupera? Jeśli ma byc jeszcze zniżka dla forumowiczów, to można coraz poważniej myśleć o zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dj1978 napisał:

Takie jeszcze naiwne pytanie. Wiemy, ze Alien ma inny rodzaj brzmienia niż QP1R (które nota bene przypadło mi do gustu), to czy technicznie jest wyżej pozycjonowany od kupera? Jeśli ma byc jeszcze zniżka dla forumowiczów, to można coraz poważniej myśleć o zakupie.

przyszły masochista ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tobie się podoba Questyle że swoim sposobem grania miękkim, relaksacyjnym to Alien+ Ci się nie spodoba, gdyż on tutaj jest po przeciwniej stronie, gra twardym basem, dźwięk jest bardzo emocjonalny, a Questyle jest dla mnie nudny. Jeśli natomiast szukasz czegoś jak AK380 tylko że z większym wypełnieniem, twardszymi konturami i mniejszą penetrację instrumentów to Alien+ jest jak najbardziej dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urozmaicenia myśle sobie o drugim DAPie w sumie nawet skrajnie odmiennie grającym. Obecne X5III+B1 gra dla mnie podobnie jak QP1R (ten odrobinę lepiej) i to jest dotychczasowy mój typ grania. Myśle, a tym Alienie, żeby poszerzyć horyzonty, ale żeby nie było (jak przestrzegał hibi, a misiekkb nazwał), że głęboka penetracja instrumentami będzie za bardzo "bolała";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie alien+ wcale nie jest jakis bezlitosny. Owszem potrafi byc naturalnie dosadny ale nigdy irytujacy, ostry czy sztuczny. Cos co mnie w nim nawet zaskoczylo to ze nawet lepiej radzil sobie ze slabszymi nagraniami niz moj podkoloryzowany colorflaj. Co do zakupu jako drugi player do qupera to obawialbym sie najbardziej tego ze alien pokaze co quper robi zle ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dj1978 napisał:

Dla urozmaicenia myśle sobie o drugim DAPie w sumie nawet skrajnie odmiennie grającym. Obecne X5III+B1 gra dla mnie podobnie jak QP1R (ten odrobinę lepiej) i to jest dotychczasowy mój typ grania. Myśle, a tym Alienie, żeby poszerzyć horyzonty, ale żeby nie było (jak przestrzegał hibi, a misiekkb nazwał), że głęboka penetracja instrumentami będzie za bardzo "bolała";)

tej, o czym innym piszę :P

jeżeli jest to stacjonarne granie to możesz spać spokojnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, LuQi napisał:

A jak to jest z tym Alienem i "dużymi" słuchawkami? Ktoś już testował połączenia tego typu? Daje sobie z nimi radę? A jeśli tak to z czym wam się najlepiej zagrał? 

Słuchałem z HE-400i. I gdybym nie widział w co podpinam, to bym powiedział, że to stacjonarka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności