Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne/nauszne do ~200,- Hype poszukiwany :)


ArturL

Pytanie

Cześć wszystkim,

Jestem początkującym "fanatykiem" audio i szukam słuchawek wokółusznych lub nausznych do używania w domu (nie wymagane pokrowce ani "funkcje portable"). Wcześniej używałem HD201 i różnych doków. Po zakupie Monków stare HD 201 wykasowałem ze świadomości zwłaszcza, że musiałbym już zmienić w nich wtyk jack. Monki pokazały mi nowe doznania odsłuchowe i chyba z tej drogi nie ma już powrotu :)

Słuchawki będą współpracować z odtwarzaczem audioplayer.pl (zakupionym dzięki temu forum), rzadziej integrą w laptopie, a już na prawdę sporadycznie ze smartphonem.

Muzyka, której słucham jest różna - od rapu, triphopu, rocka, metalu, jazzu do szeroko pojętego chillu. Nie będą używane do gier.

Słuchawki mogą mieć zarówno konstrukcję zamkniętą i otwartą - izolacja nie jest ważna.

Kwota, jaką mogę obecnie wydać to około 200 złotych. Oczywiście im mniej tym lepiej - stosunek jakości do ceny jest chyba najważniejszy. Mogę na słuchawki czekać więc wszelkie chińskie wynalazki biorę pod uwagę. Zastanawiam się nad Somicami V2 ale też Superluxami czy nawet ISK HP-580 (czytałem dobre opinie). CAL! raczej nie chcę z uwagi na ich pałąk.

 

Podsumowując ten długawy wywód - forum pomogło mi kupić VE Monki, którymi jestem zachwycony, wspomniany odtwarzacz i RX18, więc liczę, że na wokółuszne też znajdzie się jakiś Hype. Temat chwytliwy, więc liczę na dużo odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak chcesz coś nowego i ponoć dobrego, to proszę:

https://www.aliexpress.com/item/Yenona-Studio-Pro-DJ-Headphones-Professional-Monitoring-Headband-Headphone-with-Microphone-Hifi-Headphone-for-Mobile-Phone/32705349478.html

 

Moje są w drodze, więc nie mogę jeszcze potwierdzić czy faktycznie są takie dobre jak piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

superlux hd2000

Chyba takstary o tym numerze.

 

Po monkach najfajniejsze byłyby taksy ts671, ale ze wzmacniaczem.

A tak chyba Somic i długo nic.

HD668B są wybitne, ale grają ze schowaną średnicą, czyli przeciwnie do monków. Jeśli interesuje Cię taka prezentacja, to warte są posłuchania. Dla mnie jedne z najlepszych słuchawek ever.

Jeśli natomiast boisz się ostrej góry, to HD330 są również świetną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Superlux HD330 powinny się sprawdzić.

Macie może porównanie do ISK HP-580? Audiofanatyk bardzo pochlebnie o nich pisał.

 

Jak chcesz coś nowego i ponoć dobrego, to proszę:

https://www.aliexpress.com/item/Yenona-Studio-Pro-DJ-Headphones-Professional-Monitoring-Headband-Headphone-with-Microphone-Hifi-Headphone-for-Mobile-Phone/32705349478.html

 

Moje są w drodze, więc nie mogę jeszcze potwierdzić czy faktycznie są takie dobre jak piszą.

Możesz podać link do forum z opiniami? Z tego co widzę to mają wtyk 6,3mm. Adapter średnio mnie przekonuje, bo jest niewygodny przy DAPie. Sądzisz, że będą lepsze niż V2?

 

 

superlux hd2000

Chyba takstary o tym numerze.

 

Po monkach najfajniejsze byłyby taksy ts671, ale ze wzmacniaczem.

A tak chyba Somic i długo nic.

HD668B są wybitne, ale grają ze schowaną średnicą, czyli przeciwnie do monków. Jeśli interesuje Cię taka prezentacja, to warte są posłuchania. Dla mnie jedne z najlepszych słuchawek ever.

Jeśli natomiast boisz się ostrej góry, to HD330 są również świetną opcją.

 

Jak już pisałem z Monków jestem zadowolony. Lubię dobre wokale dlatego chciałbym, żeby średnie tony nie były zbyt "zakryte".

Zwróciłeś uwagę na ważną rzecz. Czy da się w tym budżecie kupić słuchawki nauszne, które będą zauważalnie lepsze od VE Monków? Może lepiej kupić po prostu drugi komplet Monków za 5$ (ostatnio majfrend dodał nowe kolory i opcję z opakowaniem) i spokojnie zbierać wyższy budżet na nauszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz podać link do forum z opiniami? Z tego co widzę to mają wtyk 6,3mm. Adapter średnio mnie przekonuje, bo jest niewygodny przy DAPie. Sądzisz, że będą lepsze niż V2?

Tu masz recenzje:

http://www.head-fi.org/products/yenona-adapter-free-dj-headphones

 

Tu temat o nich:

http://www.head-fi.org/t/822564/yenona-adapter-free-dj-headphones

 

Wtyk 6,3mm może być mylący - słuchawki mają wymienny kabel, ale nie "symetrycznie". W jednej muszli jest gniazdo 3,5mm (wtedy wtyk 6,3mm ląduje we wzmacniaczu), a w drugiej jest gniazdo 6,3mm (ponoć lepszej jakości od małego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz coś nowego i ponoć dobrego, to proszę:

https://www.aliexpress.com/item/Yenona-Studio-Pro-DJ-Headphones-Professional-Monitoring-Headband-Headphone-with-Microphone-Hifi-Headphone-for-Mobile-Phone/32705349478.html

 

Moje są w drodze, więc nie mogę jeszcze potwierdzić czy faktycznie są takie dobre jak piszą.

Wyglądają jak Razer Adaro DJ, a jeśli to coś podobnego to w Polsce w podobnej cenie można te razery kupić. I nie jest to jakieś super granie moim zdaniem. Ale jeśli idą raczej w stronę tego czym Adaro miały być, czyli Audiotechnica ATH-M50 to będzie pewnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności