Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

OPPO PM-3 i OPPO HA-2... czy warto jakiś DAP?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem OPPO PM-3 i OPPO HA-2.

Do tej pory używałem telefonu Huawei Mate 8 z TIDALem HiFi jako źródła.

Jednak ze względu na specyfikę użytkowania telefonu i jego rozmiary nie jest to dobre rozwiązanie na kanapkę z HA-2 :)

 

Stąd moje pytanie. Czy ma sens jakikolwiek DAP w takiej konfiguracji? (chcąc korzystać z TIDALa to przynajmniej 2k XDP-100R)

Czy wystarczy zwykły telefon z WIFI i kartą SD i TIDALem w wersji Offline obsługujący USB OTG?

 

Pozdrawiam

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz dalej używać HA-2 przez OTG, to taniej wyjdzie kupić telefon z androidem. Zresztą w innym wypadku (w sensie zmiana HA-2 na pełnoprawnego DAPa i pominięcie telefonu jako źródła), to XDP prawdopodobnie będzie za słaby dla PM3.

 

Taniej i mniej kombinacji: jakiś niedrogi telefon.

 

EDIT: Z DAPów ponoć Teac fajnie się zgrywa, ale nie słuchałem tego połączenia, więc inni muszą się wypowiedzieć (ale on nie obsługuje Wi-Fi, więc to raczej słaba alternatywa).

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA-2 plus PM-3 to świetne połączenie i jeśli korzystasz głównie ze streamu, to żeby odczuć różnicę, musiałbyś wywalić więcej niż 2k. Sporo więcej.

 

Ja zostałbym przy opcji smartfon - HA-2 - PM-3 i cieszył się muzyką.

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje niewprawne ucho też...

Tylko muszę zmienić źródło...

Jak widzę najlepszym jakość/cena rozwiązaniem jest zwykły smartfon :P

Samsung Galaxy J3 ma OTG i chyba jest jednym z tańszych rozwiązań.

 

Dzięki za wskazówki...

MacBook Air Tidal Masters + HA-2 + PM-3 na uszach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje niewprawne ucho też...

Tylko muszę zmienić źródło...

Jak widzę najlepszym jakość/cena rozwiązaniem jest zwykły smartfon :P

Samsung Galaxy J3 ma OTG i chyba jest jednym z tańszych rozwiązań.

 

Dzięki za wskazówki...

MacBook Air Tidal Masters + HA-2 + PM-3 na uszach :P

 

A Mate 8 nie ma opcji OTG? Po co zmieniać smartfona, przy kanapce to nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, ale ze względu na to, że używam Mate 8 w pracy i jest to mój podstawowy sprzęt używany nonstop a np Mate 8 podpięty OTG pod HA-2 nie obsługuje rozmów telefonicznychi musiałbym się przepinać... chcę mieć coś niezależnego.

 

W pracy/podróży mogę słuchać spokojnie muzyki z "zestawu" i w razie potrzeby (niestety baaaardzo często) obsługiwać telefon :(

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że nie ma sensu zmieniać HA-2 na dapa, bo te połączenie jest znakomite. Nie ma też niczego takiego co mogłoby Ci zastąpić go, mieć tidala, dużo mocy itd w niskiej cenie... pewnie dopiero X7 z AM3 ale to grubo powyżej 2k a może coś ok 3k, teraz wychodzi X5iii ale też nie wiadomo czy zgra się z PM-3. Samsung Galaxy J3 to dobry trop, tani, ma otg, dość świeży android, w to bym wchodził właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK300 z PM3 zgrywa się fajnie, szczególnie po balansie. Ma Tidala. Jednak bez trybu offline czyli bez WiFi nie posłuchasz (udostępnianie WiFi z telefonu lub routerka mobilnego).

 

Może być też tańszy AK70. Jednak problem ten sam co przy AK300.

Oba te DAPy można podłączyć po USB OTG do HA-2.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i mnie drążyła podobna wątpliwość: czy zmienić dx90 na dx200, czy mocno apgrejdować słuchawki. W związku z tym, że dokanałówki oddałem synowi, to pomyślałem jednak, że jest doskonała okazja - bo dobre dokanałówki warto mieć, chociażby na letnie upały...A poza tym sobie pomyślałem, że lepszy efekt osiągnę kupując dobre słuchawki (co dziś właśnie nastąpi :) ).

 

Skąd to przekonanie? Stąd, że pewnego pięknego dnia zamówiłem sobie OPPO PM3, które zdecydowanie odmieniły granie dx 90. Moim zdaniem największy "przyrost dobroci" występuje przy zmianie słuchawek, nie odtwarzaczy.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego dok-killera kupujesz ?

 

Shure 846. Głowiłem się między LE Aether a 846, ale stwierdziłem, że jednak wybiorę coś uniwersalnego. Większa możliwość ruchu z takim towarem występuje, gdyby co.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalne łatwiej opchnąć. Ale jesteś pewien,że Ci podejdą ? Od SławkaR ?

 

Czytałem gdzieś o genialności połączenia 846 z DX90, więc sądzę, że będzie ok. Poza tym opis sygnatury dźwięku z recenzji wskazuje, że to chyba moja półka preferencji.

 

A kupię chyba od Sławka, bo cena bardzo dobra. Miałem kupować nowe, bo też dobrzy ludzie z mp3store dawali doskonały rabat, ale mimo wszystko to różnica kilku stówek, które warto mieć niż nie mieć. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności