Skocz do zawartości

Karta AIM SC808 - problem (rozpoznaje słuchawki jako głośniki)


Azakiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega tak jak w tytule - karta rozpoznaje podłączone z tyłu do karty słuchawki jako głosniki co chyba nie jest normalne (skoro karta ma tryb pracy dla słuchawek i dla głosników)

ale moze napisze dokładniej

 

wariant 1 - karta połaczona do przedniego panelu audio

 

Polega to na tym że jesli podłącze kartę AIM SC808 do przedniego gniazda audio to w oknie sterownika karty (Xear Audio center) mam widoczne po lewej stronie 4 ikonki:

Głosniki

Słuchawki

SPDIF

Mikrofon

 

Przypominam że nie mam głosników podpietych (tylko słuchawki wpiete w tylne gniazdo słuchawkowe) na karcie. Jesli Wybiore ikonke słuchawki nie ma wcale dzwieku, jesli wybiore ikonke głosniki i potem w opcjach glosników wybiore zeby dzwiek leciał po duzym jacku tak jak na tym screenie (to nie jest mój screenshot, mam 2 ikonki więcej po lewej)

trJ53Dt.png

To mam dzwiek w słuchawkach, ale wydaje mi sie ze to nie jest normalny objaw.

wariant 2 - karta nie jest połaczona do przedniego panelu audio

 

W tym przypadku różnica jest taka że w odróżnieniu od powyższego przypadku ze znika mi ikonka słuchawek, wiec w oknie sterownika karty (Xear Audio center) mam widoczne po lewej stronie 3 ikonki:

Głosniki

SPDIF

Mikrofon

 

Po wybraniu ikonki głośniki tak jak wyżej (czyli potem wybieramy zeby dzwiek leciał przez gniazdo słuchawkowe) to oczywiscie bedzie dzwiek, ale brak ikonki słuchawki jest w tym przypadku zastanawiający (chyba ze ja czegos nie rozumiem)

Czy da sie zmusic komputer i karte zeby było to normalne?

 

Znalazłem w necie podobny przypadek:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3187008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca rozumiem jaka mysl przyswiecała twórcom oprogramowania (chyba ze to wina mojej płyty głównej)



profil od słuchawek jest zaprojektowany pod słuchawki (nie jest tak jak niektórzy sugerują ze profil od słuchawek jest zrobiony tylko do przedniego panelu, skoro z tyłu mamy głowne gniazdo słuchawkowe), pozatym w profilu od słuchawek są opcje dla słuchawek których nie ma w profilu od głosników



w tym wątku jest o tym mowa:



http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3187008.html



po podpięciu słuchawek powinnien działać profil od słuchawek a nie od głosników.



To jest jakis błąd, tylko nie wiem czy błąd w sterownikach czy jakis konflikt z płytą głowną



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie ma "profili" pod słuchawki, zacznijmy od tego. Nie jest to żaden błąd ani niedopracowanie, tylko specyfika pracy karty na dwóch osobnych układach (WM8741 i CM9882A) i widziane w systemie jako dwa niezależne urządzenia. Wszystko opisałem bezpośrednio w recenzji u siebie na AF, włącznie z faktem, że dodatkowe ikony pojawiają się w zależności od tego, czy podpięta jest karta-córka, tylko panel przedni, czy w nic z wymienionych. To, że błędnie nazwane jest to słuchawki/głośniki, to już oczywiście osobna sprawa. Wydaje mi się, że osoba z elektrody ma dokładnie taki sam problem z poprawnym zinterpretowaniem pracy karty, nawet w świetle tego, że użyła grafik z mojego bloga.

 

 

To tylko świadczy o jakości produktu nie mylić z jakością dźwięku.

 

Jestem niemal pewien, że nie masz zielonego pojęcia na temat problematyki poruszanej w tym wątku i samego urządzenia. Jeśli nie wiesz co napisać, po prostu nie pisz nic i nie spamuj ludziom tematów takimi wypowiedziami. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności