Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Moje przemyślenia: Aune X1S vs. smartphon z AKG K550

przemyślenia aune x1s akg k550 smartphone huawei p8 flac audio

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 wdwdr

wdwdr

początkujący

• 45 posty/ów
  • słuchawki - AKG K550
  • chcę - znaleźć powód by żyć.

Napisany 07 styczeń 2017 - 03:17

Posiadaczem słuchawek AKG K550 MK1 jestem już dłuższy czas. Dopiero parę dni temu zakupiłem im przyjaciela - Aune X1S. Wiedząc, że DAC gra neutralnie oczekiwałem od niego poprawienia ogólnej jakości dźwięku, względem smartphona - w tym wypadku chiński Hujałej P8. Pierwsze minuty z nowym sprzętem do najprzyjemniejszych nie należały. Raz, że bolała mnie głowa, dwa - zakupiłem nowe pady do słuchawek. Stare były mocno zjechane - bardziej przypominały welury, ponieważ skóra w większości się zdarła. Wraz z wymianą padów na nowe towarzyszyło mi dziwne uczucie, które obserwowałem przez pierwszy tydzień posiadania tych słuchawek - nadmiar powietrza. Wrażenie jakby mi ktoś powietrze pod słuchawki wpompował. No nic, musiałem się przyzwyczaić... efekt minął po 2 dniach.

W między czasie trochę grałem w tych słuchawkach, obejrzałem jakiś film i posłuchałem trochę muzyki - bez większego wsłuchiwania się w dźwięk ;)

W końcu zdecydowałem się na poważniejsze odsłuchy. Odpalam kilka moich ulubionych utworów. Jest do bólu poprawnie. Szczegółowo, scenicznie, jest dobrze. Oczywiście po czasie naszła mnie ochota skonfrontowania ich z smartphonem. I tu się zaskoczyłem... smartphon zagrał tak samo! Kropka, w kropkę. Chyba coś jest nie halo?! Podpinam słuchawki z powrotem pod X1S i dalej nic. Przygotowałem sobie kilka utworów, których słuchałem na przemian z X1S, smartphonu i jeszcze raz z X1S. Wszystkie pliki w formacie FLAC (o rzekomej szybkości transmisji bitów 1411kb/s) oczywiście te same na komputerze co na telefonie. Jedyne co wyczułem to delikatnie bardziej podbity midbas w P8, względem X1S. I to byłoby na tyle. Zacząłem się zastanawiać co tu jest nie tak! Postanowiłem już podziękować Metallice i włączyłem genialny utwór Philtera - Robots in the Motion (kiedyś pojawił się w jednej recenzji Evila, postanowiłem go wygooglać i bardzo mi się spodobał - głównie za sprawą tych wszystkich "przelatującym" koło głowy efektów  :) ). Różnice? Niby większe - scena względem telefonu trochę urosła, no i poprawiło się pozycjonowanie. Wyobrażając sobie gdzie znajdują się wszystkie instrumenty widziałem je w tych samych miejscach - z tym, że w przypadku DACa ciut wyraźniej. Tak jakby mieć wadę -1 dioptrię i założyć okulary :P Jednak te różnice były tak marginalne, że ich istnienie jest na krawędzi placeba.

Tak, więc proszę Was o podpowiedź co tu nie gra. Wyjść widzę kilka:

1. Słuchawki stanowią tu ograniczenie, smartphon wyciska z nich niemal 100%.

2. Smaczki są tak drobne, że słyszalne tylko w lepiej nagranych utworach, po dłuższym wsłuchaniu się.

3. Jestem upośledzone słuchowo :P i różnice nie są już dla mnie zauważalne.

Niestety nie mam dostępu do innych modeli słuchawek, aby porównać jak one brzmią z X1S i bez nich.

PS: Nie mam pewności czy DSD w kompie działa, niby wgrywałem stery do foobara... ale coś czuję, że jednak nie działa.

• fructo and Play like this

#2 crysis94

crysis94

Petelgeuse Romanee-Conti

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4185 posty/ów
  • Interests:milosz.kostek [at] gmail [kropka] com

• odtwarzacz - HiFiMan HE-6
  • słuchawki - STAX SR-507
  • testuję - Rosewood YH-100
  • chcę - Limba T70-R10 & ER4XR & TF10

Napisany 07 styczeń 2017 - 03:29

Nawet nie czytam, bo wiem z grubsza co jest napisane.

K550 jest to typowy przykład bardzo łatwych do wysterowania słuchawek bdb grających nawet z ziemniaka, jeśli w dobrze zrealizowanych utworach jakieś smaczki wyłapujesz, a to dopiero początek Twojej zabawy z audio to wszystko jest w porządku ;)

• wdwdr and Synthax like this

STAX MAFIA

Mój awatar został narysowany przez EvilKillaruna. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

CRYSISowa WYPRZEDAŻ (kable FAW, Smoka, pady, DAC) oraz wstępne oferty

KOMENTARZE

O MNIE

#3 badyl

badyl

średnio zaawansowany

• 149 posty/ów

• odtwarzacz - C4pro,sonyA15
  • słuchawki - HD600,K701
  • testuję - AH-D7000,hf3
  • chcę - AMDG

Napisany 07 styczeń 2017 - 08:16

Znajdź sobie cieplejsze źródło, ot choćby aune t1. Miałem te słuchawki  i choć grają z kartofla, to jednak jak mają odpowiednie ciepełko (u mnie był to colorfly c4) to grają słyszalnie lepiej niż z telefonu. Co ciekawe te słuchawki nie lubią się z mocnymi wzmakami.

#4 Yenna

Yenna

klikacz

• 81 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s
  • słuchawki - K612 PRO, K551

Napisany 07 styczeń 2017 - 09:49

to grają słyszalnie lepiej niż z telefonu. Co ciekawe te słuchawki nie lubią się z mocnymi wzmakami.

Słyszalnie inaczej, a T1 to dużo mocniejszy wzmak na high gainie od X1s.

550/551 grają bardzo dobrze z DAPa za 3 stówki, smartfon im także starczy. Najprawdopodobniej nie słuchałeś tych słuchawek na innych źródłach i ciężko ci obecnie wychwycić niektóre różnice. A jeżeli słuchałeś, to może po prostu twój endgame jest dużo niżej. Ja z autopsji 551ek i Huaweia P9 widze ogromne różnice, chociażby w punktowosci i kontroli basu.

#5 rezystor

rezystor

średnio zaawansowany

• 103 posty/ów

• odtwarzacz - sony x1050
  • słuchawki - jvc ha kx-100
  • testuję - synergię

Napisany 07 styczeń 2017 - 10:33

K550 były w zasadzie moimi pierwszymi słuchawkami, od kiedy zacząłem się interesować różnicami w brzmieniu i tak samo miałem poważne wątpliwości gdy nabyłem fiio e17 , a później E09k . Różnice w brzmieniu były dla mnie na granicy percepcji/niewychwytywalne w stosunku  do smartfona :)  i  nieadekwatne w stosunku do nakładu finansowego w tor.

Biorąc pod uwagę fakt,  że aune x1s gra z bardzo małym narzutem własnym ( za recenzją z Audiofanatyka) , nie dziwota że nie słyszysz zmian lub bardzo małe.  Jak to @crysis94 wspomniał , wystarczy im dobrej jakości materiał muzyczny, by pokazały klasę.

Ja w tej chwili podpinam swoje akg k550 v1 do  aune s16 + esspresivo , lub samego  s16 , a natępnie do wysłużonego smartfona samsunga z naprawdę paskudną kartą dzwiękową i różnice są delikatne ,  dla laików mogłby  być nie do uchwycenia. Już nie mówiąc o tym , że jak @badyl zauważył , wyczuwam jakby  delikatne brumienie na s16. Traciły jakby na czystości brzmienia.

Bardzo dobrze zgrały mi się  z nuforce udac3, wprowadzając lekkie nasycenie brzmienia  i  zwiększając uczucie obecności basu. Udac-2 też nie najgorszy pod względem technicznym, lecz nieco mniejsze poczucie funu.

Niemniej trzeba mieć na względzie, ze dla niektórych zainwestowane środki mogą być uczuciem zawodu, że tak mało zmieniają w  stosunku do k550 :) . Taka to ich natura.

Ten post był edytowany przez rezystor dnia: 07 styczeń 2017 - 10:34

zasoby siły roboczej

dac/amp - nuforce udac2 , nuforce udac3, fiio e09k/e17 , fiio e18 kunlun , aune t1 mk2 (hybryda, lampy 6922EH / EC88 bugle boy) ,   nuforce icon hdp , aune s16 v.2015

wzm.lampowy - wba sensauris, espressivo-e 

wzm. - shiit magni , aune B1

harem słuchawkowy

stacjonarny -  ts-671(bas mod) , Superlux 668b , hd 540 ref.I(rekablowane Sonolene 3014)  ,  akg k550  ,  akg m220pro (velur T1) ,  bd dt990 premium 600ohm , akg q701(BR mod+kabel  J.Dragon solid core)  , audeze lcd2-f (kabel FAW) , grado gs1000i , bd T1 v.1

obwoźny -   westone w1 , takstar hi-1200 ,  jvc ha kx-100 , sennheiser momentum in ear , akg k518le (Perul antybas mod+recabling) , fiio ex1 , 

brainwavz m1 , fad heaven 2 , nuforce ne-700x ,  yamaha eph-100 , brainwavz R1 , brainwavz S0 , koss porta pro

moje komentarze

#6 badyl

badyl

średnio zaawansowany

• 149 posty/ów

• słuchawki - HD600,K701
  • testuję - AH-D7000,hf3
  • chcę - AMDG

Napisany 07 styczeń 2017 - 10:58

Podpinanie do K550 neutralnego źródła skutkuje tym, że grają one dźwiękiem dosyć sterylnym. Jeśli chcemy dodać K550 charakteru to albo mod, albo ciepłe źródło, które doda im wigoru. Inaczej te słuchawki będą nudne. Słuchałem je z różnych źródeł, nawet z headonica (z którym było najgorzej), dobrze było już fiio X3 I, ale najlepiej z colorfly c4, słuchwki zagrały z nim o "oczko" wyżej niemal w każdym aspekcie.

#7 Noah

Noah

średnio zaawansowany

• 196 posty/ów

• odtwarzacz - ajfon 6s
  • słuchawki - FLC8S

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:16

Szczesliwi Ci ,ktorzy nie slysza roznic i nie musza inwestowac w sprzet. Powinienes sie cieszyc i sluchac K550 z telefonem.

#8 emadine

emadine

początkujący

• 24 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:32

Dobrze wiedzieć, że Huawei P8 jest aż tak dobry, że nie słychać różnic, przynajmniej dla laików.

#9 Sound John

Sound John

NevHause & Psychill

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 935 posty/ów
  • słuchawki - Etymotic ER4S

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:33

Ta a słyszałem że hułałeje to straszna lipa jeżeli chodzi o dźwięk z telefonu

Dap: Colofly C10

In Ear Monitors: Etymotic ER4S

Earphones:,,Wokalówki, K's 64ohm

Headphones: Yamaha HP-50

SounDrop (Colorfly C10) http://forum.mp3stor...yjnie-soundrop/

#10 Seler666

Seler666

klikacz

• 63 posty/ów

• odtwarzacz - Tak.
  • słuchawki - Też.
  • testuję - Nie.
  • chcę - Oj.

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:34

Są słuchawki, które bardzo dużo wybaczają jeśli chodzi o źródło i samo nagranie. Momentum też grają mi dobrze z każdego marnego ziemniaka, do którego je podłączę i za to je kocham. Kochajmy mało wybredne słuchawki!

Ten post był edytowany przez Seler666 dnia: 07 styczeń 2017 - 11:35

• side likes this

„Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

Blaise Cendrars

#11 badyl

badyl

średnio zaawansowany

• 149 posty/ów

• słuchawki - HD600,K701
  • testuję - AH-D7000,hf3
  • chcę - AMDG

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:41

Jest jeszcze kategoria słuchawek, które grają satysfakcjonująco z telefonu, ale dużą klasę pokazują dopiero z dobrym wzmakiem. Tak jest np. z AH-D7000. Generalnie mało jest słuchawek, które nie zyskują na dobrym źródle. To kwestia tylko właściwego jego doboru. Osobiście uważam, że K550 I mają potencjał, żeby coś pokazać.

#12 Yenna

Yenna

klikacz

• 81 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:47

Ta a słyszałem że hułałeje to straszna lipa jeżeli chodzi o dźwięk z telefonu

Nie wiem jak P8, ale P9tka gra jasno, z dużym ubytkiem całościowym na basie. SQ jest "dobre", ale to nadal czip Kirin, a nie przykładowo Exynos. Nie mniej Kiriny raczej do ciepłych niżeli neutralnych i jasnych słuchawek.

#13 wdehe

wdehe

średnio zaawansowany

• 119 posty/ów

• odtwarzacz - EO7K, GRA-L09
  • słuchawki - BDCOP, shp9500
  • chcę - sam nie wiem jeszcze

Napisany 07 styczeń 2017 - 12:22

Moja p8 gra lepiej niż s7edge żony.
Samsung jakiś taki duszny jest, wąski, nie lubię jego dźwięku.
No I p8 pasuje mi bardziej niż g3, niby podobnie a jakby lepiej, przedewszystkim nie ma szumu w tle podczas cichych partii instrumentalnych.

Ale ja się nie znam, tak se słucham.
  • gurken and Play like this

#14 Sound John

Sound John

NevHause & Psychill

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 935 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 12:24

s7 to także bardzo słaby wybór, porównaj go sobie do iphona 6s, htc 10 to zauważysz różnicę

#15 Yenna

Yenna

klikacz

• 81 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s

Napisany 07 styczeń 2017 - 13:32

s7 to także bardzo słaby wybór

A kto wspominał o konkretnie S7, ja bardziej w stronę S6 nawiązywałem, który grał bardzo przyjemnie. Tego pierwszego nie słuchałem, ale podobno Snapdragon nawet gorzej od tegorocznego Exynosa.

#16 Sound John

Sound John

NevHause & Psychill

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 935 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 13:46

@Yenna jesteś pierwszą osobą która twierdzi że Exynosy samsunga grają lepiej od htc 10 :D

#17 wdwdr

wdwdr

początkujący

• 45 posty/ów
  • słuchawki - AKG K550
  • chcę - znaleźć powód by żyć.

Napisany 07 styczeń 2017 - 14:42

Trochę źle się wyraziłem opisując charakterystykę grania słuchawek. Łącząc neutralne słuchawki z neutralnym X1S wiedziałem na co się piszę, więc ich tonalność mi nie przeszkadza.
PS: Badyl, raczej nie planuję zmieniać X1S. Kiedyś w odległej przyszłości zmienię słuchawki na coś pokroju K7XX...

#18 Yenna

Yenna

klikacz

• 81 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s

Napisany 07 styczeń 2017 - 14:53

@Yenna jesteś pierwszą osobą która twierdzi że Exynosy samsunga grają lepiej od htc 10 :D

Mówię, że S6 widzę powyżej P9/S7. Nigdy nie słuchałem HTC 10, nie wiem jak zaimplementowali Snapdragona akurat w nim, odnosiłem się jedynie do wersji S7 ze Snapdragonem. Tymczasem stop OT  :(

#19 ZenekHajzer

ZenekHajzer

Uber_GŁUCHY

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1912 posty/ów

• odtwarzacz - FooBar2000
  • słuchawki - K551,R70x,668B
  • testuję - Aune X1s,2i2
  • chcę - Więcej czasu

Napisany 07 styczeń 2017 - 15:05

Może tak być i ja bym się tym nie przejmował. X1s daje mi max frajdy i mimo wcześniejszego parcia na drogie sprzęty, wyleczyłem się z tego.
Po nabyciu sgs6 rozważam nawet pozbycie się X1s, ale posiadanie trudniejszych słuchawek mnie powstrzymuje póki co.

Komentarze  Więcej nie szukam - teraz przerzucam sprzęt dla samej satysfakcji przerzucania.

#20 crysis94

crysis94

Petelgeuse Romanee-Conti

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4185 posty/ów
  • Interests:milosz.kostek [at] gmail [kropka] com

• odtwarzacz - HiFiMan HE-6
  • słuchawki - STAX SR-507
  • testuję - Rosewood YH-100
  • chcę - Limba T70-R10 & ER4XR & TF10

Napisany 07 styczeń 2017 - 15:18

Mi też by X1S styknął... gdyby więcej prądu dawał, a tak to lipa :\

STAX MAFIA

Mój awatar został narysowany przez EvilKillaruna. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

CRYSISowa WYPRZEDAŻ (kable FAW, Smoka, pady, DAC) oraz wstępne oferty

KOMENTARZE

O MNIE

Inne posty oznaczone jednym z tych słów kluczowych: przemyślenia, aune, x1s, akg, k550, smartphone, huawei, p8, flac, audio

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 02:06) ale żem nadziubdział
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 02:05) ło 307 produktów w potasie
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:51) dział zdrowa żywność to najczęściej najbardziej niezdrowe miejsce w sklepie :P
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:51) w dziale "zdrowa żywność" :D
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:50) ze zdrowotnością tłuszczów to mi się nie chce już tłumaczyć jak wygląda sprawa, bo temat sięga bodajże lat 70-80 zeszłego wieku, kiedy to państwa (głównie USA i Anglia) zleciły szeroko zakrojone badania na temat przyczyny otyłości i innych chorób cywilizacyjnych, niemniej w świetle dzisiejszej wiedzy widać, że zostały sfałszowane za sprawą lobby producentów żywnościowych
gdyby były zrobione rzetelnie i dokładnie przeanalizowane to być może dzisiaj na półkach nie było by produktów 0% fat, tylko 0% sugar
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:23) a z kupnych to o dziwo najlepszy skład ma majonez Kielecki, nie ma tam żadnych zagęszczaczy typu gumy guar i innego syfu, po prostu normalne składniki jak na majonez i do tego całkiem przyzwoita zawartość żółtek
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:22) oczywiście ziarna będą zmiksowane :D
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:21) @EvilKillaruna heh, ja właśnie obmyślam plan na taki majonez, pewnie będę dawał całych ziaren gorczycy (bo mają dużo omega 3) i słodził jakąś stewią = win-win situation
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:20) podobnie np. z domową, suszoną wędliną
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 01:20) @Oskar2905 tak jak prawie wszystko co "nie-kupne"
@  Oskar2905 : (25 styczeń 2017 - 01:12) a ja przekonałem się że automat do chleba to super sprawa :) dzisiaj zrobiłem już pełnowymiarowy i w porównaniu z kupnym chlebem nie ma porównania.
@  EvilKillaruna : (25 styczeń 2017 - 01:00) Kiedyś kupiłem w sklepie. Szajs bez porównania.
@  EvilKillaruna : (25 styczeń 2017 - 00:59) Audiofilski majonez +1
@  EvilKillaruna : (25 styczeń 2017 - 00:59) Ojciec domowy zawsze robi. Mistrzostwo galaktyki.
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:58) niemniej przemysłowe się dosładza, więc to tak średnio keto jest
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:58) dobry majonez nie jest zły
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:57) a masz coś do majonezu?
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:56) ide, dobranoc ;)
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:55) ok, to zjem se majonez 
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:51) senność - raczej stabilność emocjonalna i brak wahania nastroju typowego dla diet wysokowęglowodanowych :)
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:50) zaparcia - teoretycznie, przy zmniejszonej podaży błonnika (co da się rozwiązać)
niepełnosprawność umysłowa? a skąd tanie wnioski? mózg składa się głównie z tłuszczów, do prawidłowego działania potrzebuje tłuszczów - głównie DHA i ARA, których jest masa w rybach, jajach, i orzechach, co więcej to nadmiar fruktozy jest odpowiedzialny za otępienie umysłowe, bo modyfikuje bezpośrednio geny mózgowe, co może też prowadzić do przewlekłych chorób http://newsroom.ucla...nge-of-diseases
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:46) gumowe ucho :>
@  EvilKillaruna : (25 styczeń 2017 - 00:43) Najlepsze rozwiązanie: gumowy młotek :)
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:40) sennosc, zaparcia, niepelnosprawnosc umyslowa :>
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:37) ale te ilości można spokojnie pozyskać np. z produktów mlecznych
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:37) organizm nie potrzebuje cukrów do życia, jedynie niewielkie ilości do produkcji erytrocytów
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:36) jakie niby?
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:36) pozniej pojawia sie duzo ubokow dalszego jechania na niej
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:35) tylko, ze pisza, ze ten stan trwa do 2-3 miesiecy
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:33) ale nie dla wszystkich, bo jak się intensywnie ćwiczy to trzeba trochę węgli
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:33) tłuszcze są dużo lepszym źródłem energii od węglowodanów patrząc na sam metabolizm
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:32) wchodzimy wtedy w ketozę, a to aktywuje wiele mechanizmów naprawczych w organizmie
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:32) badania wykazują, że dieta wysokotłuszczowa jest o wiele zdrowsza od wysokowęglowodanowej, a nawet w niektórych przypadkach poprawia ogólny stan zdrowia
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:30) dla mnie odwrocenie proporcji bialka z tluszczami dla mezczyzny to herezja 
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:29) @_dorian_ teraz mamy skrajne pomysły na dietę, serwowane przez marketing, typu 0% tłuszczu i mega dawki cukrów prostych, a ludzie to uważają za normalny styl odżywiania, a niektórzy nawet za zdrowy
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:29) nie wiem zresztą co autor miał na myśli pisząc "dobra margaryna", ale ok, pominę :P
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:28) w zyciu nie ufalbym takim skrajnym pomyslom na diete, chudnie sie banalnie prosto robiac proste korekty w diecie
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:28) @_dorian_ nie taka zła, dużo lepsza od tych promowanych na portalach o odchudzaniu
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:27) tak ogólnie zerknąłem na zalecenia tej diety i:
"dużo tłuszczu – masło, smalec, słonina, smalec gęsi, olej słonecznikowy, oliwa, dobra margaryna. Według autora diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego są znacznie lepsze od roślinnych"
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:26) do 3 miesiecy, potem wszystko sie chrzani w organizmie
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:26) google twierdzi, ze to dieta na padaczke 
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:26) to jest podobno typ diety ketogenicznej... a mnie wystarczy wiedzieć co to dieta ketogeniczna i się nie wgłębiam w to dalej :P
@  _dorian_ : (25 styczeń 2017 - 00:26) byles dwa lata na tej diecie, po ciul?
@  micbud : (25 styczeń 2017 - 00:25) Ale "wcinasz doslownie smalec", to bzdura odnosnie tej diety :P
@  micbud : (25 styczeń 2017 - 00:24) Eno, Arthass pisze na jakis temat bez wglebiania sie w niego, szaut sie konczy
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:24) niemniej to dieta wysotłuszczowa i niskowęglowodanowa, więc smalec można jeść :P
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:23) no tak podobno jest, nie wgłębiałem się w to :D
@  micbud : (25 styczeń 2017 - 00:21) Wcinanie smalcu na diecie kwasniewskiego??? Wtf, Arthass, bo pomysle, ze jednak nie znasz sie na dietach. Bylem 2 lata na tej diecie
@  micbud : (25 styczeń 2017 - 00:20) Nieno, ktos musi robic codzienny spis tresci dla szautboxa, nie bede co 2 godziny odpalal kompa i grzebal w archiwum
@  Arthass : (25 styczeń 2017 - 00:18) dla osoby regularnej zalecane dzienne spożycie białka to ok. 60g, a ćwicząca jednak 2x więcej to spokojnie wciąga często