Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Moje przemyślenia: Aune X1S vs. smartphon z AKG K550

przemyślenia aune x1s akg k550 smartphone huawei p8 flac audio

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 wdwdr

wdwdr

klikacz

• 52 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 03:17

Posiadaczem słuchawek AKG K550 MK1 jestem już dłuższy czas. Dopiero parę dni temu zakupiłem im przyjaciela - Aune X1S. Wiedząc, że DAC gra neutralnie oczekiwałem od niego poprawienia ogólnej jakości dźwięku, względem smartphona - w tym wypadku chiński Hujałej P8. Pierwsze minuty z nowym sprzętem do najprzyjemniejszych nie należały. Raz, że bolała mnie głowa, dwa - zakupiłem nowe pady do słuchawek. Stare były mocno zjechane - bardziej przypominały welury, ponieważ skóra w większości się zdarła. Wraz z wymianą padów na nowe towarzyszyło mi dziwne uczucie, które obserwowałem przez pierwszy tydzień posiadania tych słuchawek - nadmiar powietrza. Wrażenie jakby mi ktoś powietrze pod słuchawki wpompował. No nic, musiałem się przyzwyczaić... efekt minął po 2 dniach.

W między czasie trochę grałem w tych słuchawkach, obejrzałem jakiś film i posłuchałem trochę muzyki - bez większego wsłuchiwania się w dźwięk ;)

W końcu zdecydowałem się na poważniejsze odsłuchy. Odpalam kilka moich ulubionych utworów. Jest do bólu poprawnie. Szczegółowo, scenicznie, jest dobrze. Oczywiście po czasie naszła mnie ochota skonfrontowania ich z smartphonem. I tu się zaskoczyłem... smartphon zagrał tak samo! Kropka, w kropkę. Chyba coś jest nie halo?! Podpinam słuchawki z powrotem pod X1S i dalej nic. Przygotowałem sobie kilka utworów, których słuchałem na przemian z X1S, smartphonu i jeszcze raz z X1S. Wszystkie pliki w formacie FLAC (o rzekomej szybkości transmisji bitów 1411kb/s) oczywiście te same na komputerze co na telefonie. Jedyne co wyczułem to delikatnie bardziej podbity midbas w P8, względem X1S. I to byłoby na tyle. Zacząłem się zastanawiać co tu jest nie tak! Postanowiłem już podziękować Metallice i włączyłem genialny utwór Philtera - Robots in the Motion (kiedyś pojawił się w jednej recenzji Evila, postanowiłem go wygooglać i bardzo mi się spodobał - głównie za sprawą tych wszystkich "przelatującym" koło głowy efektów  :) ). Różnice? Niby większe - scena względem telefonu trochę urosła, no i poprawiło się pozycjonowanie. Wyobrażając sobie gdzie znajdują się wszystkie instrumenty widziałem je w tych samych miejscach - z tym, że w przypadku DACa ciut wyraźniej. Tak jakby mieć wadę -1 dioptrię i założyć okulary :P Jednak te różnice były tak marginalne, że ich istnienie jest na krawędzi placeba.

Tak, więc proszę Was o podpowiedź co tu nie gra. Wyjść widzę kilka:

1. Słuchawki stanowią tu ograniczenie, smartphon wyciska z nich niemal 100%.

2. Smaczki są tak drobne, że słyszalne tylko w lepiej nagranych utworach, po dłuższym wsłuchaniu się.

3. Jestem upośledzone słuchowo :P i różnice nie są już dla mnie zauważalne.

Niestety nie mam dostępu do innych modeli słuchawek, aby porównać jak one brzmią z X1S i bez nich.

PS: Nie mam pewności czy DSD w kompie działa, niby wgrywałem stery do foobara... ale coś czuję, że jednak nie działa.

• fructo and Play like this

Słuchawki: AKG K550 MK1, Sennheiser CX 3.00

AMP/DAC: Aune X1S

#2 crysis94

crysis94

Petelgeuse Romanee-Conti

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4366 posty/ów
  • Interests:milosz.kostek [at] gmail [kropka] com

• odtwarzacz - HiFiMan HE-6
  • słuchawki - Rosewood YH-100
  • testuję - Limba T70-R10
  • chcę - Etymotic ER4XR

Napisany 07 styczeń 2017 - 03:29

Nawet nie czytam, bo wiem z grubsza co jest napisane.

K550 jest to typowy przykład bardzo łatwych do wysterowania słuchawek bdb grających nawet z ziemniaka, jeśli w dobrze zrealizowanych utworach jakieś smaczki wyłapujesz, a to dopiero początek Twojej zabawy z audio to wszystko jest w porządku ;)

• wdwdr and Synthax like this

Mój awatar został narysowany przez EvilKillaruna. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

CRYSISowa WYPRZEDAŻ - [$/Z] The Wire BAL-BAL by BamboszeK 3,36W@110ohm | Adapter XLR=>Jack | IC XLR

KOMENTARZE

O MNIE

#3 badyl

badyl

średnio zaawansowany

• 158 posty/ów

• odtwarzacz - C4pro, SonyA15
  • słuchawki - AH-D7000, K701
  • testuję - Amperiory, HF3
  • chcę - AMDG

Napisany 07 styczeń 2017 - 08:16

Znajdź sobie cieplejsze źródło, ot choćby aune t1. Miałem te słuchawki  i choć grają z kartofla, to jednak jak mają odpowiednie ciepełko (u mnie był to colorfly c4) to grają słyszalnie lepiej niż z telefonu. Co ciekawe te słuchawki nie lubią się z mocnymi wzmakami.

#4 Yenna

Yenna

klikacz

• 84 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s
  • słuchawki - K612 PRO, K551

Napisany 07 styczeń 2017 - 09:49

to grają słyszalnie lepiej niż z telefonu. Co ciekawe te słuchawki nie lubią się z mocnymi wzmakami.

Słyszalnie inaczej, a T1 to dużo mocniejszy wzmak na high gainie od X1s.

550/551 grają bardzo dobrze z DAPa za 3 stówki, smartfon im także starczy. Najprawdopodobniej nie słuchałeś tych słuchawek na innych źródłach i ciężko ci obecnie wychwycić niektóre różnice. A jeżeli słuchałeś, to może po prostu twój endgame jest dużo niżej. Ja z autopsji 551ek i Huaweia P9 widze ogromne różnice, chociażby w punktowosci i kontroli basu.

#5 rezystor

rezystor

średnio zaawansowany

• 108 posty/ów

• odtwarzacz - sony x1050
  • słuchawki - jvc ha kx-100
  • testuję - synergię

Napisany 07 styczeń 2017 - 10:33

K550 były w zasadzie moimi pierwszymi słuchawkami, od kiedy zacząłem się interesować różnicami w brzmieniu i tak samo miałem poważne wątpliwości gdy nabyłem fiio e17 , a później E09k . Różnice w brzmieniu były dla mnie na granicy percepcji/niewychwytywalne w stosunku  do smartfona :)  i  nieadekwatne w stosunku do nakładu finansowego w tor.

Biorąc pod uwagę fakt,  że aune x1s gra z bardzo małym narzutem własnym ( za recenzją z Audiofanatyka) , nie dziwota że nie słyszysz zmian lub bardzo małe.  Jak to @crysis94 wspomniał , wystarczy im dobrej jakości materiał muzyczny, by pokazały klasę.

Ja w tej chwili podpinam swoje akg k550 v1 do  aune s16 + esspresivo , lub samego  s16 , a natępnie do wysłużonego smartfona samsunga z naprawdę paskudną kartą dzwiękową i różnice są delikatne ,  dla laików mogłby  być nie do uchwycenia. Już nie mówiąc o tym , że jak @badyl zauważył , wyczuwam jakby  delikatne brumienie na s16. Traciły jakby na czystości brzmienia.

Bardzo dobrze zgrały mi się  z nuforce udac3, wprowadzając lekkie nasycenie brzmienia  i  zwiększając uczucie obecności basu. Udac-2 też nie najgorszy pod względem technicznym, lecz nieco mniejsze poczucie funu.

Niemniej trzeba mieć na względzie, ze dla niektórych zainwestowane środki mogą być uczuciem zawodu, że tak mało zmieniają w  stosunku do k550 :) . Taka to ich natura.

Ten post był edytowany przez rezystor dnia: 07 styczeń 2017 - 10:34

zasoby siły roboczej

dac/amp - nuforce udac2 , nuforce udac3, fiio e09k/e17 , fiio e18 kunlun , aune t1 mk2 (hybryda, lampy 6922EH / EC88 bugle boy) ,   nuforce icon hdp , aune s16 v.2015

wzm.lampowy - wba sensauris, espressivo-e 

wzm. - shiit magni , aune B1

harem słuchawkowy

stacjonarny -  ts-671(bas mod) , Superlux 668b , hd 540 ref.I(rekablowane Sonolene 3014)  ,  akg k550  ,  akg m220pro (velur T1) ,  bd dt990 premium 600ohm , akg q701(BR mod+kabel  J.Dragon solid core)  , audeze lcd2-f (kabel FAW) , grado gs1000i , bd T1 v.1

obwoźny -   westone w1 , takstar hi-1200 ,  jvc ha kx-100 , sennheiser momentum in ear , akg k518le (Perul antybas mod+recabling) , fiio ex1 , 

brainwavz m1 , fad heaven 2  ,  yamaha eph-100 , brainwavz R1 , brainwavz S0 

moje komentarze

#6 badyl

badyl

średnio zaawansowany

• 158 posty/ów

• chcę - AMDG

Napisany 07 styczeń 2017 - 10:58

Podpinanie do K550 neutralnego źródła skutkuje tym, że grają one dźwiękiem dosyć sterylnym. Jeśli chcemy dodać K550 charakteru to albo mod, albo ciepłe źródło, które doda im wigoru. Inaczej te słuchawki będą nudne. Słuchałem je z różnych źródeł, nawet z headonica (z którym było najgorzej), dobrze było już fiio X3 I, ale najlepiej z colorfly c4, słuchwki zagrały z nim o "oczko" wyżej niemal w każdym aspekcie.

#7 Noah

Noah

zaawansowany

• 227 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:16

Szczesliwi Ci ,ktorzy nie slysza roznic i nie musza inwestowac w sprzet. Powinienes sie cieszyc i sluchac K550 z telefonem.

#8 emadine

emadine

początkujący

• 24 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:32

Dobrze wiedzieć, że Huawei P8 jest aż tak dobry, że nie słychać różnic, przynajmniej dla laików.

#9 Sound John

Sound John

NevHause & Psychill

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1113 posty/ów
  • słuchawki - Etymotic ER4S
  • testuję - Jabłkowe Sady

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:33

Ta a słyszałem że hułałeje to straszna lipa jeżeli chodzi o dźwięk z telefonu

Dap: Iphone 6

In Ear Monitors: Etymotic ER4Srecabled by Hakuri

Earphones:,,Wokalówki, K's 64ohm

#10 Seler666

Seler666

klikacz

• 79 posty/ów

• odtwarzacz - Tak.
  • słuchawki - Też.
  • testuję - Nie.
  • chcę - Oj.

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:34

Są słuchawki, które bardzo dużo wybaczają jeśli chodzi o źródło i samo nagranie. Momentum też grają mi dobrze z każdego marnego ziemniaka, do którego je podłączę i za to je kocham. Kochajmy mało wybredne słuchawki!

Ten post był edytowany przez Seler666 dnia: 07 styczeń 2017 - 11:35

• side likes this

„Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

Blaise Cendrars

#11 badyl

badyl

średnio zaawansowany

• 158 posty/ów

• chcę - AMDG

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:41

Jest jeszcze kategoria słuchawek, które grają satysfakcjonująco z telefonu, ale dużą klasę pokazują dopiero z dobrym wzmakiem. Tak jest np. z AH-D7000. Generalnie mało jest słuchawek, które nie zyskują na dobrym źródle. To kwestia tylko właściwego jego doboru. Osobiście uważam, że K550 I mają potencjał, żeby coś pokazać.

#12 Yenna

Yenna

klikacz

• 84 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s

Napisany 07 styczeń 2017 - 11:47

Ta a słyszałem że hułałeje to straszna lipa jeżeli chodzi o dźwięk z telefonu

Nie wiem jak P8, ale P9tka gra jasno, z dużym ubytkiem całościowym na basie. SQ jest "dobre", ale to nadal czip Kirin, a nie przykładowo Exynos. Nie mniej Kiriny raczej do ciepłych niżeli neutralnych i jasnych słuchawek.

#13 wdehe

wdehe

średnio zaawansowany

• 121 posty/ów

• odtwarzacz - EO7K, GRA-L09
  • słuchawki - BDCOP, shp9500
  • chcę - sam nie wiem jeszcze

Napisany 07 styczeń 2017 - 12:22

Moja p8 gra lepiej niż s7edge żony.
Samsung jakiś taki duszny jest, wąski, nie lubię jego dźwięku.
No I p8 pasuje mi bardziej niż g3, niby podobnie a jakby lepiej, przedewszystkim nie ma szumu w tle podczas cichych partii instrumentalnych.

Ale ja się nie znam, tak se słucham.
  • gurken and Play like this

#14 Sound John

Sound John

NevHause & Psychill

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1113 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 12:24

s7 to także bardzo słaby wybór, porównaj go sobie do iphona 6s, htc 10 to zauważysz różnicę

#15 Yenna

Yenna

klikacz

• 84 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s

Napisany 07 styczeń 2017 - 13:32

s7 to także bardzo słaby wybór

A kto wspominał o konkretnie S7, ja bardziej w stronę S6 nawiązywałem, który grał bardzo przyjemnie. Tego pierwszego nie słuchałem, ale podobno Snapdragon nawet gorzej od tegorocznego Exynosa.

#16 Sound John

Sound John

NevHause & Psychill

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1113 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 13:46

@Yenna jesteś pierwszą osobą która twierdzi że Exynosy samsunga grają lepiej od htc 10 :D

#17 wdwdr

wdwdr

klikacz

• 52 posty/ów

Napisany 07 styczeń 2017 - 14:42

Trochę źle się wyraziłem opisując charakterystykę grania słuchawek. Łącząc neutralne słuchawki z neutralnym X1S wiedziałem na co się piszę, więc ich tonalność mi nie przeszkadza.
PS: Badyl, raczej nie planuję zmieniać X1S. Kiedyś w odległej przyszłości zmienię słuchawki na coś pokroju K7XX...

Słuchawki: AKG K550 MK1, Sennheiser CX 3.00

AMP/DAC: Aune X1S

#18 Yenna

Yenna

klikacz

• 84 posty/ów

• odtwarzacz - Aune X1s

Napisany 07 styczeń 2017 - 14:53

@Yenna jesteś pierwszą osobą która twierdzi że Exynosy samsunga grają lepiej od htc 10 :D

Mówię, że S6 widzę powyżej P9/S7. Nigdy nie słuchałem HTC 10, nie wiem jak zaimplementowali Snapdragona akurat w nim, odnosiłem się jedynie do wersji S7 ze Snapdragonem. Tymczasem stop OT  :(

#19 ZenekHajzer

ZenekHajzer

Uber_GŁUCHY

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1925 posty/ów

• odtwarzacz - FooBar2000
  • słuchawki - K551,R70x,668B
  • testuję - Aune X1s,2i2
  • chcę - Więcej czasu

Napisany 07 styczeń 2017 - 15:05

Może tak być i ja bym się tym nie przejmował. X1s daje mi max frajdy i mimo wcześniejszego parcia na drogie sprzęty, wyleczyłem się z tego.
Po nabyciu sgs6 rozważam nawet pozbycie się X1s, ale posiadanie trudniejszych słuchawek mnie powstrzymuje póki co.

Komentarze  Więcej nie szukam - teraz przerzucam sprzęt dla samej satysfakcji przerzucania.

#20 crysis94

crysis94

Petelgeuse Romanee-Conti

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4366 posty/ów
  • Interests:milosz.kostek [at] gmail [kropka] com

• odtwarzacz - HiFiMan HE-6
  • słuchawki - Rosewood YH-100
  • testuję - Limba T70-R10
  • chcę - Etymotic ER4XR

Napisany 07 styczeń 2017 - 15:18

Mi też by X1S styknął... gdyby więcej prądu dawał, a tak to lipa :\

Mój awatar został narysowany przez EvilKillaruna. Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

CRYSISowa WYPRZEDAŻ - [$/Z] The Wire BAL-BAL by BamboszeK 3,36W@110ohm | Adapter XLR=>Jack | IC XLR

KOMENTARZE

O MNIE

Inne posty oznaczone jednym z tych słów kluczowych: przemyślenia, aune, x1s, akg, k550, smartphone, huawei, p8, flac, audio

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:50) rzadko*
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:50) @Arthass ja zazwyczaj duszę na wodzie, smażę na oliwie(lubie ten zapach) żadko teraz piekę.

Najczęściej mikrofala,
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:48) Pomyiliłem panów ze sobą :)
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:37) to tak jak zastanawianie się czy smażenie na patelni teflonowej jest zdrowsze od aluminiowej, jeśli w każdym wypadku i tak mamy do czynienia z dziesiątkami o niebo groźniejszych substancji powstających na skutek samego smażenia
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:36) więc po co mi się zastanawiać nad tym z czego produkują Colę skoro dla mnie mogłaby nie istnieć
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:35) w ogóle dla mnie nie GMO w składzie Coli nie ma żadnego znaczenia, bo jest wiele istotniejszych powodów dla których tego syfu do ust nie wezmę :D nawet jeśli robiliby to na "ekologicznym cukrze"
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:33) kurna ten nietypowy layout klawiatury mnie dobija na lapku
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:33) ta dyskusja jest bez sensu, jak dotąd żadnych argumentów kolega do dostarczył na potwierdzenie swojego zdania, rzucanie tylko jakimiś luźnymi spostrzeżeniami typu mnie się tak wydaje, jakieś przykłady "afer" typu nalepki na coli - ale co to ma do tematu uzasadnienia szkodliwości?
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:32) na co odpowiadałem "owszem, ale rasowa, bo z ogonem z przodu" :D
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:32) np często dziewczyny do mnie mówiły "ty świnio" :D
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:31) @kopec23 bo świnie ewoluują :D
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:30) Paczcie boi się zjeść, a organu że świni wszepionego w nasz organizm.juz nie
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:29) A obecne świnie to też w sumie nie są podobne do tych sprzed 10 lat, bo na tym polega postęp hodowlany
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:28) Kmtiptop u nas też hoduje się świnie GMO, ba! Jest na to spory grant, ale są to zwierzęta, które mają służyć do przeszczepów
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:27) a i tak w przyszłości będziemy jedli chrząszcze i koniki polne, bo to wydajniejsze źródło spożywcze, szczególnie pod względem białka
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:25) zbierajcie panowie hajs, sprzedawajcie słuchawki, trzeba zapełnić kieszenie naszym "zbawcom" ratujących nas od Monsanto
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:24) O jakiś fajny moderator xD
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:24) a tymczasem powstaje kolejny sklep "zdrowa żywność", który będzie nam wpychał kurczaka za 5x wyższą cenę niż regularna
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:23) "ty uważasz się za toruńczyka, gnoju zboczony? precz!" haha :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:23) @kmtiptop dobrze, mamy zapewnienie kmtiptop z mp3store
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:22) @kmtiptop czekam aż będzie w sprzedaży u nas. Mniejsze zużycie antybiotyków, więc koszt produkcji będzie tańszy oraz będzie zdrowiej.
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:22) gdzie tam, androidowe ;) na rm to zbanowali mnie przy samym zakładaniu konta jak tylko nick wpisałem :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:22) to się nazywa wybiórcza moralność i w polskim prawie jest bardzo powszechna
@  kmtiptop : (25 luty 2017 - 00:22) zapewniam was ze nikt z władz monstanto nie tknie patykiem produkowanej przez siebie zywnosci
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:21) dalej nie wyjaśniłeś dlaczego GMO jest szkodliwe dla zdrowia
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:21) Nie rozliczają mnie czy prowadzę zbilansowaną dietę czy codziennie wpieprzam fastfoody popijając kolą zagryzając pół kilo chipsów. A będą decydować czy wolno mi GMO :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:21) no i co z tego? tak jak pisałem, brokuł to GMO z rodziny kapustnych, a jest uważany za jedno z najzdrowszych warzyw
@  kmtiptop : (25 luty 2017 - 00:19) czy wiecie ze w usa sa już w chodowli genetycznie modyfikowane swinie i losos , sprawdzcie to i smacznego
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:19) to jest komiczne, jest powszechnie przyzwolenie na używki takie jak alkohol, papierosy, kofeina (napoje energetyczne), a boją się GMO
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:18) @Robsonek a co to za forum? Na radio maryje wchodzisz?
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:17) Ach ta tyrania większości.
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:17) na jednym z for napisałem "kurde" - od razu 2 powiadomienia - cenzura i edycja mojego posta jako [ciach] - co za dekle :D
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:17) A dlaczego zaraz zakaz? Ja liczę się z konsekwencjami przeciwników GMO i chce to jeść. Ciekawe co by zrobili gdyby inna partia dorwała się do władzy i jedyną legalną żywnością byłaby ta modyfikowana genetycznie.
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:16) a sklepy ze "zdrowa żywnością" rozrastają się w sieci, bo 5% społeczeństwa zgłasza na to zapotrzebowanie :D
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:15) Smalec kupuje sklepowy, ale jemu nie przetłumaczysz.
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:14) @kmtiptop tak, i dyskusja w rządzie o zakazie GMO w Polsce - rząd się zapewne zajmuje sprawami, które ekscytują 5% naszego społeczeństwa...
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:13) Ramę to mój kiedyś dziadek jadł na problemy z sercem.......
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:13) nikt z nich nie kłamie, więc nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności karnej, oni tylko żerują na niewiedzy i ignorancji ludzi
@  kmtiptop : (25 luty 2017 - 00:13) @kopec23 mysle ze 90% ludzie nie reaguje na gmo, czego dowodem jest ta dyskusja:) dobranoc!
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:12) przecież Ramę - tłuszcz utwardzony - reklamują jako produkt bez konserwantów...
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:12) XD
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:11) sery bezglutenowe, frytki bezlaktozowe... czemu nie?
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:11) Gdyby jakimś cudem obeszli unijne przepisy i niepasteryzowali by mleka, to byłyby przesłanki za kupnem takiego mleka. I odradzam używanie napoju mlecznego UHT.
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:10) Straszne jest to, że ludzie to łykają bez zastanowienia, a słysząc "GMO" przed oczami widzą chyba wszystkie możliwe plagi...
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:10) nie ważne czy to jest logiczne, ważne żeby na opakowaniu było na*bane jak najwięcej oczojebnych znaczków
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:10) Arthass jest przedstawicielem Monsanto na Polskę :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:09) @Sound John o to chodzi, tłuszcz też mogą sprzedawać bez konserwantów, dlaczego nie?
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:08) Farmio należy do Monsanto :D
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:08) Teraz podobny trend zaczyna się z przetworami mlecznymi, też część mleczarni zaczyna wprowadzać "mleko bez GMO" (sic!)
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:07) W sumie nie kłamali :D