Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moje przemyślenia: Aune X1S vs. smartphon z AKG K550


wdwdr

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdź tańsze 8W@32ohm... pomijając dużo większą funkcjonalność, brak kabli i że mamy tu faktyczny BAL, a nie jak w X1s + X7s udawany :P

Ten S6 patrząc po samej funkcjonalności i parametrach jest jakoś z dupy tanio wyceniony, a według znajomego i jako DAC lepszy i AMP lepiej od X7s się sprawuje.

On nie ma tyle mocy, Chińczyk miał na myśli chwilową lub wyssaną z brudnego palucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie pkt 2. Jak zaczynasz robić szczere porównania i nie masz tendencji do wyolbrzymiania to zaczynasz dostrzegać że różnice często są bardzo bardzo małe - owszem czasem są większe, owszem sygnaturę dźwięku łatwo najcześciej rozpoznać, generalnie jednak różnice są małe. Oczywiście dla jednego małe a dla drugiego wielkie, ale powiedzmy sobie szczerze dla "normalnych" różnice są znikome, jedni za tą "lepszość" są w stanie zapłacić gruby szmal a inny przechodzą nad tym do porządku dziennego.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie pkt 2. Jak zaczynasz robić szczere porównania i nie masz tendencji do wyolbrzymiania to zaczynasz dostrzegać że różnice często są bardzo bardzo małe - owszem czasem są większe, owszem sygnaturę dźwięku łatwo najcześciej rozpoznać, generalnie jednak różnice są małe. Oczywiście dla jednego małe a dla drugiego wielkie, ale powiedzmy sobie szczerze dla "normalnych" różnice są znikome, jedni za tą "lepszość" są w stanie zapłacić gruby szmal a inny przechodzą nad tym do porządku dziennego.

 

Wszystkie jest względne. I zależy też od głębokości portfela, czy raczej skłonności do zapłacenia za to co słyszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znajdź tańsze 8W@32ohm... pomijając dużo większą funkcjonalność, brak kabli i że mamy tu faktyczny BAL, a nie jak w X1s + X7s udawany :P

Ten S6 patrząc po samej funkcjonalności i parametrach jest jakoś z dupy tanio wyceniony, a według znajomego i jako DAC lepszy i AMP lepiej od X7s się sprawuje.

On nie ma tyle mocy, Chińczyk miał na myśli chwilową lub wyssaną z brudnego palucha.

 

 

To moc maksymalna, nie ma co się doszukiwać spisku masonów. Wysysać nic nie musiał, bo mają zaplecze ze sprzętem pomiarowym dość bogate ;)

 

Wartości są zbliżone do tych z S16 (na jacku), a że S16 raczej nie był uznawany za słabeusza, to na balansie powinno być kapitalnie.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Mi też by X1S styknął... gdyby więcej prądu dawał, a tak to lipa :\

 

A tak to trzeba X7 dokupić kupić. xD

Wedle pierwszych opisów Aune S6 >> X1s + X7s :>

Właśnie czekam na testówkę, będzie recka ;)

 

a bawił się ktoś już tym nowym OPPO Sonica DAC?

Szum się zrobił, wszyscy się rzucili a nic w naszym kraju nie wypływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tyle specjalistów, a nikt nie napisał, że aune x1s nie nadaje się do tych słuchawek. Aune ma 10 ohm. Czyli potrzebuje słuchawek minimum 80 ohm żeby działać poprawnie. Nawet 100 ohm dla bezpieczeństwa. Podepnij pod to HD600 to będzie grało lepiej niż na telefonie.

Edytowane przez lkilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam słuchałem i miałem Aune X1 z wieloma słuchawkami które mają poniżej 80hm i grało rewelacyjnie.

Ostatnio z K701 ,bajka..świetnie ze sobą pasuje taki duet.

Za to nawet T1 Beyerdynamica, 600ohm również było elegancko, dawał radę Aune napędzić topowce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między impedancją wyjściową źródła, a impedancją słuchawek ma znaczenie głównie w przypadku wieloprzetwornikowych armatur i hybryd. Przy słuchawkach z przetwornikami dynamicznymi wpływ wysokiej impedancji wyjściowej źródła ma mniejszy lub nawet znikomy wpływ na brzmienie sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Soundman1200 napisał:

A ja tam słuchałem i miałem Aune X1 z wieloma słuchawkami które mają poniżej 80hm i grało rewelacyjnie.

Ostatnio z K701 ,bajka..świetnie ze sobą pasuje taki duet.

Za to nawet T1 Beyerdynamica, 600ohm również było elegancko, dawał radę Aune napędzić topowce.

 

Potwierdzam:D

Spoko grają DT770 32ohmy jak i HD650 300ohmów.

Zgadza się z K701 miodzio:) Thx @Soundman1200

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 16:57, Vaiet napisał:

Różnica między impedancją wyjściową źródła, a impedancją słuchawek ma znaczenie głównie w przypadku wieloprzetwornikowych armatur i hybryd. Przy słuchawkach z przetwornikami dynamicznymi wpływ wysokiej impedancji wyjściowej źródła ma mniejszy lub nawet znikomy wpływ na brzmienie sprzętu.

A jak to ma się do magnetostatów?

Przykład - Hifiman Sundara (37 Ohm, zmierzona 42 Ohm, skuteczność 94 dB, maksymalna zalecana impedancja wyjściowa wzmacniacza 5 Ohm, a napięcie wyjściowe w granicach 3-3,5 V) Źródło

X1s ma wspomniane wyżej 10 Ohm i 2,1 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności