Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zworki do kolumn


Night

Rekomendowane odpowiedzi

"Chodź muszę przyznać, iż faktycznie jest to dziwna sprawa ze względu na zniekształcenia głośników grających w pasmach, do których nie są dedykowane." Nie rozumiem o co chodzi? Są głośniki dedykowane do różnych pasm o różnej budowie, ale co mają do tego zniekształcenia konkretnych głośników? Zniekształcenia ma każdy głośnik przecież?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night-> Przerobiłem tego trochę. Zacząłem od zrobienia zworek z kabla głośnikowego Van den Hul CS122. Potem sprawdziłem z ciekawości zworki zrobione z krótkiego odcinka kabla sieciowego do instalacji samochodowej firmy Monster Cable. Następnie były zworki zrobione z krótkiego odcinka kabla głośnikowego QED Profile 4X4.

Natomiast z czystym sumieniem mogę polecić zworki firmy CHORD (model CHORD Signature). Ich koszt to aktualnie wprawdzie 479 zł. Ale są tego warte.

O zworach, które mam aktualnie nie napiszę, bo wiele osób z tego Forum narysowałoby na czole ogromne kółko i wysłało mnie do wariatkowa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo nareszcie odpowiedź na temat.

Możesz napisać na pm, nie chce też płacić krocie za zworki. Dlatego założyłem temat. Ja sluchalem furtecha za jakieś 600zl i było genialnie, naprawdę była różnica między oryginalnymi i jakimś tam kablem włożony w dziurki.

A skoro przerabiales temat może pomożesz jak byś widział zrobienie tych zworek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro przerabiales temat może pomożesz jak byś widział zrobienie tych zworek?

Kable obierałem z dłuższych odcinków, które akurat miałem pod ręką. Nie konfekcjonowałem ich w banany, bo nie było takiej potrzeby, gdyż CHORD-y są fabrycznie zakonfekcjonowane (i na dłuższy czas zostałem właśnie przy nich): http://www.hifistation.pl/pl_PL/p/Chord-Signature-Zworki-glosnikowe-Wtyki-banany-na-banany/4646

Niezłe na zwory są też kable VdH CS122 i QED Profile 4X4.

Natomiast do bani okazał się Monster Cable. Być może dlatego, że to był kabel o zupełnie innym przeznaczeniu (jako zasilający samochodowe audio). Brzmiał tak, jakby ktoś muzykę przykrył grubym kocem.

 

Różnice między zworami, wykonanymi z odcinków różnych kabli, są naprawdę znaczne i nie należy ich wpływu bagatelizować.

Jednak generalnie najlepiej łączyć zworami, które wykonane są albo z kabla, który jest wewnątrz kolumn głośnikowych, albo z kabla, który łączy kolumny ze wzmacniaczem.

Przy założonych zworach, wykonanych z krótkich odcinków kabla, najlepszy efekt osiągnąłem, jak kable od kolumn do wzmacniacza podłączyłem pod górne gniazda kolumn. Próbowałem różne ustawienia - na krzyż, na dół i na górę, ale zostałem przy ustawieniu na górnych zakrętkach kolumn (czyli tu, gdzie jest podłączony głośnik wysokotonowy).

 

A tak idąc jeszcze dalej, to... warto również pomiędzy płytami, na których stoją Twoje kolumny, a kolcami, podłożyć mosiężne podkładki pod kolce.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności