Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zworki do kolumn


Night

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pisze z pytaniem o materiał na zworki do kolumn

Może ktoś przerobił temat i poleci dobry kabelek do produkcji zworek oraz banany

Posiadam dość problematyczne i podatne na zworki kolumny - mianowicie Epos es22

 

Zdjęcie nie moje - mam oryginalne zwory metalowe lecz włożenie w ich miejsce byle jakiego kabla skutkuje poprawa dźwięku

 

 

 

dsc00710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to brzmi, nigdy nie przykladalem uwagi do zworek w kolumnach bo nie robiły one żadnej różnicy w dźwięku, lecz epos są inne, nie mają żadnej zwrotnicy, a zastosowanie zworek furtecha znacznie poprawiło dźwięk, niestety to duży koszt... I to nie było a sugestia, ludzi z ulicy słyszeli różnice w dźwięku.

Sam kabel też ciężko użyć ponieważ one mają tylko dziurki na banany i tyle, zwykłego kabla nie ma jak przyczepić, muszą być banany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są, to fakt nie podważalny. Sam słyszałem u siebie przy zmianie zworek. Ale wszelakich widełek czy bananów unikałem. Mają wpływ na dźwięk.

Cena tych gadżetów jest tez różna, kwestia tylko ile chcesz wydać.

Problem sam się u mnie rozwiązał, Dali mają pojedynczy terminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokotonówka ma jeden kondensator i tylo

 

Wierz w co chcesz - ja i nie tylko słyszałem różnicę,mam oryginalne zwory eposa,założyłem pierwszy lepszy kabel i słychać różnice,a na zworkach furutecha była juz znaczna róznica, lecz koszt 600zł

można wymienić okablowanie i złączyć razem,to by było najlepsze lecz nie wiem jak się do nich dobrać ...

​Dobra zrobię sobie coś z drucików audioquesta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po wyjęciu głośnika objawią się terminale,

Uważaj by wartość terminali nie podniosła radykalnie wartości kolumn, bo kiepskich nie warto zakładać.

Nie wiem czy dobrze widzę ale czy ty podpinasz kable pod treble w tej zworce, lepiej na bas albo po przekątnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba nie ma za dużo recenzji tych kolumn?? Sam też nie porównywałem ich do konkurencji w tym przedziale cenowym. Więc mogę być mało obiektywny

Nadają się do klasyki,jazz,blues,indie,folk ,instrumenty brzmią na nich fenomenalnie,wokal jeszcze lepiej ;)

 

Basu jak dla mnie maja w sam raz

 

Myślę że to kwestia czego oczekujesz od kolumn.

Ja chciałem wreszcie pozbyć się tej sztuczności z głośników jaką można usłyszeć w tańszych konstrukcjach - choćby dali 450,fajne kolumny i byłem z nich zadowolony do czasu aż ich nie postawiłem obok eposów

Pisz na PM jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uwagi to sobie trzymaj dla siebie. Gdybyś czytał uważnie to co pisze to byś wiedział że to nie moje zdjęcie

Nie mam pojęcia co cię uraziło,

skrzynka wygląda na klejoną, żadna nowość, po zdjęciu ringów wokół głośników pewnie znajdziesz śrubki które trzymają głośniki. a co do terminali sam wymieniałem na wbt, a ostatnio kupiłem głośniki tańsze od tych terminali, itd

PAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pantaki poczytaj pierw o kolumnach. Wysokotonowe głośniki nie potrafią przenieść całego pasma, jeśli podasz na nie cały sygnał (razem z basem i srednimi) to się spala przez częstotliwości niższe od ok. 3x ich częstotliwość rezonansowa :). Co najmniej ten kondensator na wysokotonowce musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z drutow aq wlasnie. I bylo lepiej niz fabryczne blaszki.

Jak ja to slyszalem to cos musi w tym byc :)

A u mnie tylko jedna para terminali. Smuteczek.

Chyba sobie wstawię jakieś niepodłączone i też potestuję zworki :)

 

@Panataki:

Wat8.jpg

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa charakterystyka wysokotonówki (ST 1048)

st1048-freq.jpg

Jak widać nie zaczyna się w okolicach 20Hz, więc nie grozi jej uszkodzenie, producenci głośników zabezpieczają się przed nieostrożnym użytkownikami :)

..a u mnie w aucie na liczniku jest max240km/h, no iiii??? Kolega Oskar ma rację w temacie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, jak w kolumnach może nie być zwrotnicy...
Chodź muszę przyznać, iż faktycznie jest to dziwna sprawa ze względu na zniekształcenia głośników grających w pasmach, do których nie są dedykowane.

Edytowane przez Panataki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba nie ma za dużo recenzji tych kolumn?? Sam też nie porównywałem ich do konkurencji w tym przedziale cenowym. Więc mogę być mało obiektywny

Nadają się do klasyki,jazz,blues,indie,folk ,instrumenty brzmią na nich fenomenalnie,wokal jeszcze lepiej ;)

 

Basu jak dla mnie maja w sam raz

 

Myślę że to kwestia czego oczekujesz od kolumn.

Ja chciałem wreszcie pozbyć się tej sztuczności z głośników jaką można usłyszeć w tańszych konstrukcjach - choćby dali 450,fajne kolumny i byłem z nich zadowolony do czasu aż ich nie postawiłem obok eposów

Pisz na PM jak coś

Dziękuję za info w razie co to PW

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności