Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne i dokanałowe do 1000zł (jazz, rock, metalcore)


wojewok

Pytanie

Cześć wszystkim miłym użytkownikom tego forum! Z racji tego jak wspaniali jesteście i jak wiele wiedzy posiadacie, postanowiłem zapytać Was o radę.

Mam do wydania 1000zł na słuchawki do komputera oraz na dwór (łącznie mogę wydać 1k). Do tej pory używałem Superluxów HD 681 i bardzo je lubię. Niedawno zakupiłem Denony AH-C50 i to niestety nie mój gust. Do rzeczy:

 

1. Nie lubię basu. Niesamowicie denerwuje mnie nadmierna wibracja i to całe bum. Brrr. Fuj. Dlatego chcę, by basu było jak najmniej, szybki i dynamiczny.

2. Czystość najważniejsza. W tym aspekcie te Denony przewyższają HDki, ale mają zbyt dużo basu (myślę, że to jakoś obrazuje, o co mi chodzi)

3. Niekująca i niesztuczna góra. Myślę, że to mówi samo za siebie, nie lubię syczenia w górze pasma.

4. Wokal musi mieć moc. Brakuje mi tego w obu w/w słuchawkach, zapewne dlatego, że są to słuchawki tanie. W metalcorze jest wszechobecny scream (jeżeli ktoś kojarzy, mój ulubiony zespół to Crown the Empire, można posłuchać)

 

Początkowo słuchawki będą podłączone do integry, a pchełki do xiaomi redmi note 3pro. Planuję zakup zewnętrznej karty i wzmacniacza przenośnego, do 600zł razem, więc jeśli nie jest niezgodne z regulaminem prosić o dwie rzeczy, to z chęcią poczytam sugestie. Zależy mi też na tym, by te słuchawki dobrać podobnie brzmieniowo, bardzo nie lubię zmiany tego, jak brzmi dany utwór.

 

Dziękuję za przeczytanie i pomoc i życzę Szcześliwego Nowego Roku!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokanałowe to audeo bardzo ci mogą spasować niestety niedostępność filtrów wielu odstrasza. HF3 tu też ciekawię pasują ale cena znacznie wyższa.

 

Nauszne hmmm shp9500 może ci podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HF3 z recenzji wydają się dokładnie odwrotnością, szukam słuchawek, które porwą muzyką, ukażą poezję w niej ukrytą, tego najbardziej brakuje mi w posiadanych obecnie słuchawkach.

Dziękuję retter za propozycję :)

Nie do końca. Jeśli faktycznie oczekujesz tego co napisałeś, to recenzentki HF3 brakowało tego, czego właśnie Ty chciałbyś uniknąć.

Góra w nich ilościowo podobnie do 681, basu mniej, średnica nie schowana. Dźwięk kryształ. Lepiej tylko er4s zagrają.

Taniej, fajnie średnicowo ve monk.

Jeszcze vsonic gr07, ale one trochę chowają średnicę.

Byłbym zapomniał o mk5. Ale żadne z powyższych, poza er4s nie zagrają czyściej.

Z nausznych hm5, albo używane focal listen - nie fałkują (strojenie na planie litery "V"). Ewentualnie AKG k551/550/612, beyerdynamic dt150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności