Skocz do zawartości

Audio podsumowanie 2016


Szakovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że rok można uznać za zakończony to chciałbym go podsumować z swojej perspektywy i napisać trochę spostrzeżeń, i zapraszam również do tego was.
> Za największe osiągniecie tego roku muszę uznać stworzenie swojego w 100% pierwszego dobrze grającego zestawu. Który jest cały zepsuty a poczta polska ma mój wzmacniacz. Ale gra cudnie (。◕‿‿◕。)
> Byłem na AVS, sporo się nasłuchałem i pozmieniała mi się opinania co do niektórych firm i produktów.

> Jakieś poważniejsze wejście w audio było w marcu gdzie dostałem zaproszenie na premierę nowych Orpheusow (he1) które są imo słabe i nudne, nie polecam.
> Doszkoliłem się w elektronice, sporo zwiększyłem swoją wiedzę co i jak
> Nasłuchałem się słuchaczek, wzmacniaczy mniej ale mam nadzieję że nadrobię to w 2017.
> Dharmy to wersja uber hd800, hex i z1r są najlepszymi słuchawkami aktualnie produkowanymi jak na moje ucho (he1000 jest 2x droższe od hex'ów a gra prawie tak samo).

> ciągle kocham HD800, HD800s mi nie pasuje.
> AKG K872 grają jak popsute, najgorsze słuchawki jakie w życiu słyszałem.
> Poznałem całą masę ludzi którzy też są audio hobbistami, czasami się trafiają bezpiecznikowcy ale większość słyszy jak człowiek a nie delfin czy inny nietoperz.
> Moja niechęć do Audeze jest taka sama jak zawsze, jak nie trochę większa. LCD2 i Sine uważam za najlepsze produkty Amerykańców.
> Własnoręcznie naprawiłem sc808, bez niczyjej pomocy :)))
> Zasmakowałem w DSD i zebrałem ogrom (480gb) flac'ów.
> Kupuje raz na jakiś czas płyty, a nie mam nawet cd/dvd. Dla samego szacunku dla twórców.
> Trochę się zorientowałem w rynku głośników.
> Stałem się wielkim fanem planarów i elektrostatów.
Ogólnie rok 2016 uważam za bardzo udany, cała masa premier które namieszały w rynku audio. Segment 100-350zł rozkwitał na moich oczach gdzie na początku roku królowały Cloudy i Superluxy a teraz pojawiły się kwiatki typu Encore Rockmaster OE, Somic V2, SHP-1 za 299-310zł. Znaczący spadek popularności Sennheisera, ale jak dla mnie zasłużony. Na forum zauważyłem ogromne zainteresowanie AKG z serii 700 i Nighthawkami (które mi się nie podobały). Focal nieźle przetasował rynek Elear'ami i Listen'ami, a Utopie przeszły bez większego echa poza cena. Dużo nowych marek w PL i ich dystrybutorów (np. Fostex i PanGłośnik). Chyba dawno tyle się nie działo co w 2016 roku, sporo świeżości i wielka wojna cenowa. Ten rok był dobrym audiorokiem.
A na koniec wszystkim serdecznie życzę "spokojnego" sylwestra i dobrego nowego roku :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pół h podjeżdża po mnie koleżanka i będę lut na czas nieokreślony... Na razie skrobię porównanie ER4XR do TF10 na dobrze dobranych tipsach - moje największe zaskoczenie 2016... chiba widzę flachę Fatso, bo faktycznie... Jak nie te same słuchawki co na Stockowych D:

Imo wklejenie jutro bo przez korek spowodowany wypadkiem dopiero zajechał em do Koszalina i nawet jeszcze łapek nie rozpakowany...

Jezu nienawidzę słownika...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo subiektywne wrażenia z którymi prawie w całości się nie zgadzam ;)

Zwłaszcza HE1 i HEk vs. X.

He1 mają strasznie b.słabą scenę, i są wyprane z jakichkolwiek emocji. Do jazzu czy muzyki poważnej może i sa idealne, ale ja nie słucham tego typu muzyki. Hex vs hek- różnica (na korzyść he1000) jest ale nie na tyle aby płacić 2x a czasami nawet 2,5x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo subiektywne wrażenia z którymi prawie w całości się nie zgadzam ;)

Zwłaszcza HE1 i HEk vs. X.

He1 mają strasznie b.słabą scenę, i są wyprane z jakichkolwiek emocji. Do jazzu czy muzyki poważnej może i sa idealne, ale ja nie słucham tego typu muzyki. Hex vs hek- różnica (na korzyść he1000) jest ale nie na tyle aby płacić 2x a czasami nawet 2,5x.

 

Słuchałeś na czymś co pokazuje różnice np. DAVE?

HE-1 słuchałeś 15min na spotkaniu zorganizowanym przez dystrybutora ?

Jak tak to nie mam pytań.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie? U mnie działo się dużo. Nigdy nie spodziewałem się, że dojdę do takiego pułapu sprzętowego jak Pionek, czy iBasso IT03. Dla mnie to odjechane, że mam sprzęt z tak wysokiej półki. Dwa razy w sumie wymieniłem cały mój tor, a uchowała się tylko jedna, jedyna pozycja... Mee M6 Pro. Mają w sobie coś te cholery, że zawsze dają mi masę radości.

Najważniejsze jednak są znajomości, jakie zdobyłem na tym forum. Jedne czysto internetowe, inne udało się przenieść do "reala", ale z powodu tej jednej jestem szczególnie szczęśliwy. Tak Maćku, o Tobie mowa. Jesteś jedną z najbardziej wartościowych osób, jakie poznałem w całym moim dotychczasowym życiu i jeżeli wszystko pójdzie jak należy, będę Ci zawdzięczał naprawdę dużo.

 

Tak, 2016 był dziwny, zakręcony, ale ogólnie dobry. Dlatego mam nadzieję, że 2017 go przebije i stanie się on rokiem nowej kariery zawodowej, nowych perspektyw i dalszego spełniania audio-marzeń. W tym przede wszystkim w budowaniu toru stacjonarnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2016 zapamiętam jako rok, w którym postanowiłem wreszcie czynnie uczestniczyć w życiu tego forum (konto mam od 2006) :).

Dobrze wspominam też AVS, wizyta tam, choć krótka, bardzo zmieniła moje spojrzenie na wiele spraw związanych z moim hobby.

W tym roku też po raz pierwszy posłuchałem oraz wszedłem w posiadanie słuchawek innych, niż dynamiczne (mowa o PM-3).

Również w 2016 właśnie odkryłem takie dziwne coś jak połączenie symetryczne, od którego uroku, kiedy już da się go zauważyć, trudno mi uciec.

Na sam koniec czekało mnie miłe zaskoczenie pod marką Pioneer - nigdy nie spodziewałbym się, że właśnie sprzęt tej firmy okaże się moim wyborem dac/amp combo na dłużej.

 

Ogółem było super i z nadzieją patrzę w przyszłość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie było do d.... (ciężka choroba). Ale w audio sporo mi się działo. AK300, Oppo PM-2, pod koniec roku kilka par doków ;) tańszych. Ogarnęlo mnie też "pchełkarstwo" (VE Monk 3 odmiany i MR Z Tomahawk).Ręka Mistrza Perula dała nowe zalety portablowym Meizu HD-50. Co pokazalo dobitnie jak dużo dają dobre mody słuchawek.

 

Coś tam posprzedawałem...(Aune B1, BD T70, Takstar Pro 80, Sony NW-ZX1)

 

Ana. W ciągu choroby polubiłem bardziej iPoda Touch 5g i tak mi na razie zostało. Taczka 4g leźy w szufladzie. A Piątka na zmianę z AK300 gra.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym 2016 roku wszedłem w posiadanie Stax SR-009 (zawsze uważałem się za rozsądnego w temacie audio ale każdemu kiedyś odbije ) i teraz prawie od pół roku odprawiałem "dzikie tańce" na Eurydyką żeby zagrało , mody ,lampy ,żródło, kable .

Efekt jest ale oczywiście zawsze taki jakiego się nie spodziewałem :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) U mnie 2016 to w ogóle przełom... kupiłem pierwsze uczciwe słuchawki w życiu AKG K-702. Wcześniej tego typu rzeczy w audio nie były mi zupełnie potrzebne. Ciągnęło mnie samo stereo. Zobaczyłem jednak jaką jakość dźwięku można osiągnąć w nausznikach i wkręciłem się w ten świat. Mam nadzieje, że 2017 rok przyniesie dobry wzmacniacz do AKG :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten rok był pełen zawirowań, głównie słuchawkowych.

Do tej pory miałem raczej stabilne podejście do posiadanego zestawu, ale padła decyzja w sprawie sprzedaży LCD-3 i wtedy już poleciało...

Pojawiły się u mnie w kolejności: HD800, T1v2, HE-6 i ostatecznie HE1000. Były jeszcze w trakcie HE-4 i pod koniec roku wylądowały u mnie PM-3.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten rok był pełen zawirowań, głównie słuchawkowych.

Do tej pory miałem raczej stabilne podejście do posiadanego zestawu, ale padła decyzja w sprawie sprzedaży LCD-3 i wtedy już poleciało...

Pojawiły się u mnie w kolejności: HD800, T1v2, HE-6 i ostatecznie HE1000. Były jeszcze w trakcie HE-4 i pod koniec roku wylądowały u mnie PM-3.

:)

 

 

@Compton

 

Najtańsze = najlepsze?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, w zasadzie wszystko się zaczęło. Wcześniej moje wydatki na audio ograniczały się do dwóch par słuchawek - IEMów za 100zł i słuchawek domowych za 200zł, a terminy w stylu źródło, tor, amp, ciepło, zimno, powietrze, woda, ziemia były mi nieznane i mocno abstrakcyjne. Wiele się nauczyłem. Dzięki sprzętowi, który się u mnie pojawił (acz wiem, że to ciągle mocny entry level) odkrywam muzykę na nowo i codziennie, również dzięki temu forum, uczę się nowych rzeczy i bardzo sobie tę naukę cenię.

 

W tym miejscu chciałbym też gorąco podziękować użytkownikowi EvilKillaruna za całą przygodę, jaka się dzięki niemu i jego blogowi zaczęła. Mój portfel również dziękuje.

 

Twórcom recenzji na zakupek.pl, Muzostajni i Audio i Voodoo - wielkie dzięki.

 

W 2017 chciałbym kontynuować naukę słuchania i ograniczyć podróże służbowe, żebym wreszcie mógł kupić coś stacjonarnego.

 

Wszystkiego dobrego.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Seler666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm,

W sensie?

 

 

Że nie zawsze dużo droższe znaczy dużo lepsze?

 

Bo takie PM-3 (fakt, portable) nie dużo odstają sonicznie od HD600/HE1000 będąc od nich kilka razy tańsze. I tak tylko się zapytałem.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności