Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

telefon używany do 500zł dobry DAC!


sievr

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to idealne forum na to pytanie, gdzie indziej nie wiedzą co to jest dac :D

 

Szukam telefonu używanego bo poprzedni (zte a452) tylko zachlapałem i umarł!!!! :<

Oczywiście w tej cenie to tylko używany.

Moje wymagania (w tej kolejności):

- dobry dac!!

- musi płynnie chodzić! (minimum 2gb ramu)

- mogą być mody i romy, poradzę sobie z tym, o ile jest jakiś warty uwagi,

- miło byłoby jakby miał nie najgorszy aparat (to już opcjonalnie)

Na 99% będę kupował w Wrocławiu osobiście, chyba że trafi się jakaś super opcja (mogą być propozycje od was)

To co mi wpadło w oko:

- s5 (ostatecznie s4)

- lg g2,

- htc m8,

- nexus5.

Ktoś mądry mi kiedyś powiedział że lepiej kupić kilkuletniego flagowca używanego, niż nowego budżetowego, a że się nie znam to zaufam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś mądry mi kiedyś powiedział że lepiej kupić kilkuletniego flagowca używanego, niż nowego budżetowego, a że się nie znam to zaufam :D

I dobrze ci powiedział. Z wyżej wymienionych najlepszą jakość dźwięku będzie miał HTC M8. Ja sam mam G2 od ponad 3 lat i polecam, na jakość dźwięku nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe chińczyki też czasem fajnie potrafią zagrać.

Ze swojej strony polecę Ulefone Paris lub Metal, mają dobry dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

To co mi wpadło w oko:

- s5 (ostatecznie s4)

- lg g2,

- htc m8,

- nexus5.

Ktoś mądry mi kiedyś powiedział że lepiej kupić kilkuletniego flagowca używanego, niż nowego budżetowego, a że się nie znam to zaufam :D

 

S5 nie kupisz do 500zł, chyba że z "nocnego" sklepu, albo jakiś totalny rozpad. Obie opcje zdecydowanie są warte odradzenia.

S4 na dziś będzie biedny mechanicznie, z racji na wiekowość bardzo trudno dorwać pewniaka w dobrym stanie. Poza tym audio w nim takie se.

LG G2 ma słaby DAC

M8 ma słaby DAC, ale dobry wzmacniacz

Nexus 5 ma najsłabszy DAC z całej powyższej grupy.

 

Jeśli już koniecznie z tej grupy, z zachowaniem budżetu, to chyba faktycznie M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest SGS3 LTE - bebechy całkiem całkiem i dźwięk też nie najgorszy. Ma lepszy DAC niż M8 tylko słabszy wzmacniacz. Ani jeden ani drugi nie jest konkurencją dźwiękową dla Blacberry Z10 czy Ulefone Paris. Obecnie mam SGS3 LTE, Z10 i Paris więc jest to porównanie bezpośrednie. M8 miałem parę miesięcy temu i z SGS3 LTE porównywałem też bezpośrednio.

Z wymienionych aparat najlepszy w Paris, potem Z10, SGS3 LTE i na końcu M8. Płynność działania M8, potem Paris, Z10, SGS3 LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 też mi przyszedł do głowy, ale nie było go na liście, to nie wspominałem. Dźwiękowo lepszy od S4. A i Galaxy piątce pewnie dałby radę, jakby przy nim zrobić przy sofcie. Z10 może być, ale trzeba koniecznie pamiętać, że to nie czysty Android. A to nie każdemu może spasować. A tak patrząc, to jeszcze parę innych by się znalazło. Może coś na Windows Mobile. Przy tym budżecie generalnie nie nafika. S3 LTE, M8, Z10 przy założeniu że system może być. M8 aparat ma wcale nie taki zły, ale trzeba być świadomym jego specyfiki. PRzy M8 warto wgrać coś z opcjami z "Harman Kardon Edition".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności