Recommended Posts

Soundman1200    845

Hmm, to jak dla mnie by Flow zmasakrowały HE1000 jak tak,bo właśnie te cechy, "Hifimany są bardziej zwiewne, ulotne, przestrzenne, napowietrzone, otwarte, sceniczne, eteryczne, holograficzne, lżejsze, jaśniejsze." ,nie podeszły mi za bardzo jak na tak drogie słuchawki...

Zbyt odrealnione brzmienie HE1000 jest od rzeczywistości,bajkowe...szkoda że na Flow mnie nie stać...chyba,he,he...

Edytowane przez Soundman1200

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Compton    1924

Jak byś siedział 10 miesięcy z HEkami na głowie, to Twoje stwierdzenie "zmasakrowały" nie byłoby takie oczywiste.

Chyba że do łubu dubu, to tak. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Soundman1200    845

No bo na muzyce,łubudu jak sam określiłeś wykłada się sporo topowców,wtedy rodzi się dziwna dziwna myśl ,jak to tamte słuchawki za 600zł grają lepiej prostą muzykę łubudu od tych za 14tys...to jak to jest.

Czy topowiec powinien umieć zagrać wspaniale każdy rodzaj muzyki,czy jednak jakieś braki muszą być i patrzymy na to przez palce widząc inne jego niezwykłe zalety?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Compton    1924

Moje ZST za pieć dych z telefonu, łoją Twoje 610 po balansie w łubu dubu, ale to nie jest powód aby się raczej chwalić.

Topowce powinny zagrać jazz i klasyczną, czyli naturalne akustyczne instrumenty, na możliwie najbardziej zbliżonym do realizmu poziomie.

Reszta to dodatek.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Soundman1200    845

No ciekawe czy tak łoją te chińskie zabawki,wątpię,biedaki...:P

Dla mnie jednak słuchawki Topowe powinny zagrać wszystko wybitnie, jak nie to nie można ich nazwać topowymi...

Jak na razie T1 rev2 to dla mnie najlepsze słuchawki co zagrają wszystko wybitnie, i Disco Polo, i Klasykę...Rock oraz Pop równie dobrze.

Ja w ten sposób patrzę na słuchawki które mają mieć nominację na the best, wszystko albo nic...:ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
saudio    1153

Ale T1 V2 nie grają wybitnie.... Owszem to topowce Beyera, ale u mnie w rankingu są kilka pozycji niżej niż HEki

czy też niżej niż HD800 (moje stare) itp. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Soundman1200    845

Jak to nie grają wybitnie T1 rev2?...nie mają sybilacji z HD800,scena głębsza i wokal zagra nam blisko jak trzeba ...jest intymnie.

Bas szybszy i mocniejszy od HD800, góra wspaniale rozdzielcza i pełna a nie jak w HD800 z brakami w tym temacie...

Ocieplony przekaz i angażujący na średnicy gdzie w HD800 jak na cmentarzu szukać emocji ,chyba jedynie z piersiówki,zieje chłodem...

Potrafią zagrać wszystko i są wszędzie ok, gdzie HD800 wykładają się w Rocku, nieprzyjemnie się robi na górze a chudy przekaz nie przystoi panom z długimi włosami...

Mimo że lubię HD800 za scenowość przekazu,większą od HE1000 tak jest Saudio, to do T1 rev2 całościowo nie mają startu,zbyt są niedopracowane...Może z torem za 25tys, ale czy to ma sens wtedy?

Przewagą T1rev2 jest ze są pół zamknięte,łączą cechy zamkniętych i otwartych słuchawek, gdzie HD800 mimo że by się ze****y,nie pokażą tak basu i nie będą tak dociążone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i HD800 nie mają takiego basu jak Audeze LCD3 ale z dobrym żródłem i lepszym kablem od stockowego na dobrym

nagraniu (np.plik DSD ) basu nie brakuje .

I żeby nie było,że tylko żródło CD Nirvana Dubiela ,słuchałem ostatnio A.R. CD8 i było nawet lepiej .

Jako napęd zwykły ,budżetowy tani Questyle CMA 600i :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Soundman1200    845
23 godziny temu, Eternal Seeker napisał:

Może i HD800 nie mają takiego basu jak Audeze LCD3 ale z dobrym żródłem i lepszym kablem od stockowego na dobrym

nagraniu (np.plik DSD ) basu nie brakuje .

I żeby nie było,że tylko żródło CD Nirvana Dubiela ,słuchałem ostatnio A.R. CD8 i było nawet lepiej .

Jako napęd zwykły ,budżetowy tani Questyle CMA 600i :-)

Zależy dla kogo tani CMA600i,dla innego kilka lat spłacania rat...he,he...jesteśmy w Polsce!...:ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
saudio    1153

No właśnie równajmy do ..... ech @Soundman1200
Cóż tylko Ty chwalisz T1v2, poza tym to tylko widmo niedopracowanego modelu który jak nie zanika kanał to wchodzą w przestery.
Z Twoimi też coś chyba było nie tak.....

Edytowane przez saudio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly30    17

Dziś dostałem na testy Ethery Flow i muszę przyznać, że to drugi model słuchawek obok HE-1000, który mógłbym mieć. Bardzo dobre granie na najwyższym poziomie. Klasa sama w sobie. HE-1000 też super. Nie mam ich obok siebie, dlatego trudno mi porównać tak na 100%, ale może będzie taka możliwość. AK Kann pięknie je napędza. W moim odczucie lepsze niż Audeze LCD-2,3,X. Ethery lekkie, wygodne i świetne granie.

Edytowane przez Sly30
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Compton    1924
1 godzinę temu, Sly30 napisał:

Dziś dostałem na testy Ethery Flow i muszę przyznać, że to drugi model słuchawek obok HE-1000, który mógłbym mieć. Bardzo dobre granie na najwyższym poziomie. Klasa sama w sobie. HE-1000 też super. Nie mam ich obok siebie, dlatego trudno mi porównać tak na 100%, ale może będzie taka możliwość. AK Kann pięknie je napędza. W moim odczucie lepsze niż Audeze LCD-2,3,X. Ethery lekkie, wygodne i świetne granie.

Też Ci grały ciasno i tunelowo, czy tylko ja ma takie zwidy?

Dziś jeszcze podmieniłem na inne lampki i jest jakby lepiej.

Ale przełączając się na HEki, to czar pryska i nadal słyszę tunel i czuję duchotę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly30    17

Nie mam teraz przy sobie HE-1000, więc tu porównać nie mogę. Ale nie czuję żadnej ciasnoty ani tunelowania. Słuchawki rewelacyjne, również do cichego słuchania. Ucho nie poci się, na co jestem wrażliwy. Jakość brzmienia znacznie lepsza niż Fostexy TH900, niż Utopie, Eleary, Audeze, Grado itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Compton    1924
12 minut temu, Sly30 napisał:

Nie mam teraz przy sobie HE-1000, więc tu porównać nie mogę. Ale nie czuję żadnej ciasnoty ani tunelowania. Słuchawki rewelacyjne, również do cichego słuchania. Ucho nie poci się, na co jestem wrażliwy. Jakość brzmienia znacznie lepsza niż Fostexy TH900, niż Utopie, Eleary, Audeze, Grado itd.

A jakie źródło miałeś do odsłuchu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly30    17

Cały czas mam, bo Ethery mam na kilka dni....AK Kann i Accuphase C3850.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mykupyku    1752

warto pamiętać, że Flow nie tylko grają świetnie, choć inaczej od HEK, ale... kosztują nowe 8 tys. ze świetnym kablem... i to bez rabatu...

jak ktoś lubi takie tłustsze, gęstsze, granie i był fanem np. he6, to Flow jest dużo lepszym i tańszym wyborem niż HEK

i z Flow nie ma żadnych problemów z wykonaniem

są jeszcze do spróbowania dodatkowe większe pady i można też podpiąć kabel z czystego srebra a wtedy nie grają tak gęsto, nabierają powietrza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
saudio    1153
2 minuty temu, mykupyku napisał:

warto pamiętać, że Flow nie tylko grają świetnie, choć inaczej od HEK, ale... kosztują nowe 8 tys. ze świetnym kablem... i to bez rabatu...

jak ktoś lubi takie tłustsze, gęstsze, granie i był fanem np. he6, to Flow jest dużo lepszym i tańszym wyborem niż HEK

i z Flow nie ma żadnych problemów z wykonaniem

są jeszcze do spróbowania dodatkowe większe pady i można też podpiąć kabel z czystego srebra a wtedy nie grają tak gęsto, nabierają powietrza

Przestań ......

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thar    175

Ja muszę zrobić kolejne podejście do zamkniętych Ether Flow C. Mam nadzieję, że uda się załatwić właśnie Ethery, Audeze LCD-XC i Fostexy TH900 mk2 na odsłuch. Porównując w odstępie kilkudniowym, obecnie skłaniałbym się w kierunku Audeze, choć w bezpośrednim pojedynku może być różnie. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sly30    17

A te większe pady do Etherów, to te Electrostat?

Edytowane przez Sly30

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
saudio    1153

No i niem ma welurów jak ja się cieszę;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Soundman1200    845
17 godzin temu, saudio napisał:

No właśnie równajmy do ..... ech @Soundman1200
Cóż tylko Ty chwalisz T1v2, poza tym to tylko widmo niedopracowanego modelu który jak nie zanika kanał to wchodzą w przestery.
Z Twoimi też coś chyba było nie tak.....

To interesujące bo jak pamiętam Saudio również ma na chacie te niedopracowane T1, hmm,ciekawe dlaczego:ph34r:

Tak chwalą te Ethery że aż by się chciało je kupić ale na szczęście nie moja półka cenowa....ufff.

Razem z HE1000 urastają widać Ethery Flow do rangi najlepszych słuchawek otwartych w tej cenie z obecnej produkcji:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta