Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobne odczucia co miki. Jak dla mnie ta armatura w ZST jest do bani. Chodziły też plotki, że niby pierwsza seria produkcyjna miała gorszą jakość albo ogólnie o powtarzalności tanich doków z Chin co może być prawdą w obliczu tak różnych opinii. Mógłbym z nimi żyć, ciężko narzekać za taką cenę, ale żeby rozpływać się nad nimi to nie.

 

Kurde, chyba basolubem się zrobiłem, za dużo basu w Vivo?

 

W bezpośrednim porównaniu Triple były lepsze od chińskich wyrobów i jak dla mnie spokojnie warte dopłaty allegrowych cen jeśli komuś komfort nie przeszkadza.

 

U mnie ZST stoją na równi z Vivo pomimo tego, że te drugie bardziej mi pasują dźwiękowo.

 

Jeśli mam być szczery to większe wrażenie na mnie robią pchełki z Chin pod tym względem ile mogą zaoferować grania za jeszcze mniejszą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba basolubem się zrobiłem, za dużo basu w Vivo?

Za dużo nie było, ale mi nie brakowało ;)

Ciekawy jestem, dlaczego najwyżej oceniane przez Fatso seryjnie produkowane dynamiki, czyli tfz b2m, nie budzą takiego zainteresowania. Jeszcze Maciux je polecał. Jakoś tak cicho o nich. Dlaczego tak jest?

Bo nie kosztują 12$ może ?

+1, dzisiaj na 10,99$ ;)

http://www.gearbest.com/on-ear-over-ear-headphones/pp_533515.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie to chodziło mi o to, że kiedyś tańsze opcje Audeo w swojej cenie były jak ZST w swojej teraz,

a dzisiaj są po prostu jednymi z bdb i polecanych...

 

Inne dobre w tej cenie to np MA750.


No w 2009 to ja jeszcze zielony byłem, nie myślałem o IEMach za 500zł nawet, nie wiem jak wyglądał wtedy rynek...


Nawet wiem co wtedy miałem... EP-630 xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem Audeo to kosztowały bodaj 519zł z szarymi i czarnymi filtrami. I wtedy kupowało się je, bo oferowały na tamten czas maksimum możliwości z 1 przetwornika. Teraz takim modelem są Ety. Wtedy jedyne co było lepsze to customy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype przede wszystkim tworzą opinie i dużo szumu wokół.

I na hype składa się nie tylko cena, ale jest ona ważną składową hype'u. Wydaje się, że im niższa cena tym większy powinien być hype, ale sama niska cena to nie wszystko.

Równie ważny przy tym jest inny czynnik jakim jest słowo klucz "okazja". Przekonanie, że coś jest bardzo dobre, najlepsze "w swojej cenie" , albo lepsze lub niewiele gorsze od porównywalnych dużo droższych, potem przecena np. bardzo drogich słuchawek, zwłaszcza jeśli to jest promocja czasowa, również ma wpływ na hype.

W przypadku słuchawek dokanałowych cena ma większy wpływ, bo istnieje przekonanie, że jak coś jest tak małe, to nie ma prawa dużo kosztować.

Co nie jest według mnie słuszne. Ceni się duże muszle, "porządne" ciężkie kable, duże przetworniki, a z lekceważeniem traktuje i nie docenia miniaturyzacji, małych przetworników, strojenia, wykończenia. Douszne słuchawki nie zagrają najczęściej tak jak pełnowymiarowe nauszniki, ale co kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice 500 za TFZ B2M są jak najbardziej do zaakceptowania. Bo one są warte tej kasy. :)

 

Oczywiście w zderzeniu z ceną ZST lecą niestety na matę.

 

ZST ze swoją ceną są dostępne dla prawie każdego. Kilka stówek więcej to niestety już inna sprawa. A jeżeli coś jest taniego i w miarę dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem Audeo to kosztowały bodaj 519zł z szarymi i czarnymi filtrami. I wtedy kupowało się je, bo oferowały na tamten czas maksimum możliwości z 1 przetwornika. Teraz takim modelem są Ety. Wtedy jedyne co było lepsze to customy.

Er4 byly juz wtedy na rynku od 10 lat :) Tyle ze to wtedy byla wymagajaca, bezbasowa, droga (200 dolarow), egzotyka z usa :) Triplefi, shure se530 i westony 3 juz tez byly jak wyszly audeo ale byly 3 razy drozsze.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy czynnik jednak ma to, gdy znana, opiniotwórcza osoba (nam, audioświrom) mocno pochlebnie napisze o słuchawkach w niskiej cenie lub sporej przecenie.

Na triple.fi wydaje mi się ze nigdy nie było na tym forum jakiegoś ogromnego hype, coś lekko skończyło przy wyprzedaży na stronie UE logitech za jakieś 150$ ale nigdy nie było o nich super pochlebnych opinii. Wtedy najlepsze były Westone 3, 4 I kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple.Fi 10 nie doczekały się chyba nawet porządnej recenzji, od żadnej opiniotwórczej osoby, nie licząc tej na forum, kiedy były jeszcze w kosmicznej cenie (http://forum.mp3store.pl/topic/35863-recenzja-ultimate-ears-triplefi-10-pro/).

Potem to był taki mini hype, ale związany bardziej z okazyjną, niższą ceną wyprzedażową na allegro i zbiorówką na forum.

No i teraz z racji, że znajdują się w rankingu Fatso, chociaż jest to wiadomo ranking subiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności