Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, ententa napisał:

KAŻDA firma CIEMowa zrobi na zamówienie wersję uniwersalną.  Warto mieć tego świadomość.

 

Nie każda ;)

 

BTW. Dzięki ze chłopaki tak miło wypowiadacie się o CA :)

 

Zapraszam do odwiedzenia nas na Audioshow!

Dnia 30.10.2017 o 21:46, wulkan napisał:

Ludziska! A co to są za słuchawki Zeus-XR? Bodajże na head-fi o nich czytałem (we współpracy z SP1000).

Wiem że moja opinia nie będzie się mocno liczyła, ze względu na to że to konkurencja.

XR (bez ADEL) są w top 5 cIEMów które miałem okazję odsłuchać. Nie są idealne (dla mnie), ale ciężko im też zarzucić jakieś znaczące wady. Z grubsza grają ścianą dźwięku - takie jest pierwsze wrażenie. Jest taki mocny efekt "zanurzenia" w dźwięku - scena jest bardziej góra-dół i w głąb niż zwiewna i otwarta na boki. Separacja etc, dokładnie taka jakiej można by było oczekiwać w tej półce. Ogólna sygnatura - zbalansowana, jasna, ale mimo wszystko basu jest dużo tylko taki szybko znikający.

Kwestię ceny pozostawię Tobie do oceny.

Edytowane przez piotrus-g
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po AVS. Parę szybkich wniosków:

 

1. Jednak muszę zwrócić honor LEA, wciąż zabija większość słuchawek na rynku. Moje patrzenie było skrzywione przez porównania z KSE1500, które z kolei zabijają już nie większość, a praktycznie wszystkie słuchawki na rynku, łącznie z nausznymi flagowcami - i tu trudno konkurować, bo czy fizycznie możliwe jest zrobienie kilku armatur, które zagrają lepiej niż (dobrze napędzone) elektrostaty? Natomiast swoje LEA muszę dać do poprawienia, coś jednak mam nierówno zrobione przez to, że się zagadaliśmy podczas robienia wycisku i wymagany jest reshell jednej słuchawki.

 

2. Piotra Custom Art może zrobić małą rewolucję w świecie CIEMów, Fibae mają ogromny potencjał, ce****ą się wysoką kulturą brzmienia i nie mogę się doczekać "Fibae 5" (albo 7?:)), o ile tak zostanie nazwany następca Harmony 8.2. Bardzo dużo sobie po nich obiecuję. I tu podobnie, z kolegą Fibae 2/3 oceniliśmy generalnie wyżej, niż ofertę Campfire Andromeda / Vega. 

 

3. Nawet umknęło mojej uwadze, że Spiral Ears to również firma polska, a bardzo wysoko są one oceniane na świecie, w rankingach przebijając 18-przetwornikowe amerykańskie potwory (wydaje mi się po odsłuchach przynajmniej Layli 2, że niekoniecznie więcej znaczy lepiej). Super, że mamy w Polsce tak silną reprezentację i możemy być dumni porównując nasze dokonania z tym, co "szyją" m. in. amerykanie. 

 

Edytowane przez ententa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam w pełni z Ententą ,fibe 3     w przedsprzedaży( 1650 zl)  to moim zdaniem poziom np nowych fibass-ów finala  ( 4800zł )  petarda góra potworne zozdzielcza  świetny szybki  bas trojwymiarowość brał bym lecz mam se5ult :) no i zdecydowany jestem na Final-a  d8000 wiec zakup innych odpada no i szczeka opada po połączeniu 1z właśnie z d8000 . Co do reszty andromeda jest ok i tylko ok Vega słabo 

Jedno mnie utwierdzilo ze se5ult to jednak mistrzostwo mają już ponad 4 lata na rynku , to zbliżony poziom grania do kse1500 , lab2  w Polsce jesteśmy potęgą jeśli chodzi o customy:) targi uważam za udane dzięki firmie Final:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam:

szukam IEMów/CIEMów które będą miały strojenie jak ER4XR, ale ilość informacji w niskich rejestrach jak w ER4s (słyszę tam WSZYSTKO póki co).
Z grubsza:

  • Góra jak w ER4XR
  • Dół ilościowo jak ER4XR, jakościowo (ilość detali, różnicowanie instrumentów, zwłaszcza naturalnych) jak w ER4S
  • Scena większa niż w etach (to nie wyczyn akurat)
  • Średnica jak w ER4s

Dumam nad InEar Prophile 8, Shure SE846, Westone W80, LEA, CA h8.2 i głupawki dostaję. KSE1500 chyba poza zasięgiem cenowym, bo ile one mogą wyjść w PL? Chociaż @ententa kusi jak cholera - można by kupić raz, a dobrze i zapomnieć. Tyle że o odsłuch trudno :(  
A bez odsłuchu nie chciałbym kupować, bo już parę razy napalony na słuchawki, po odsłuchach odstawiałem na bok naprawdę zacne słuchafony :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żadnych z nich ale w ciemno mogę Ci powiedzieć że na pewno se846, w80, lea, h8.2 nie będa podobne do etów. Prophile8 są bardzo bliskie w strojeniu do er4xr, nie tak bliskie i ekscytujące ale lepsze i bardziej wyrafinowane w każdym aspekcie, basu troche więcej ale jest pełniejszy, niżej schodzi i więcej wypełnia więc sprawia wrażenie że jest go dużo więcej no i przestrzeń ogromna przy etach. Z opisów kolegów z audioszoł to jeszcze nowe CA Fibae 3 moga się wpasować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ma_x_ym napisał:

@Zenek

Ja po Etach przesiadłem się na LEA i dostałem wszystko czego chciałem, a wymagania miałem podobne jak Ty. 

Z czego pędzisz?
Teraz czytam o KSE1500 - odpada synergia -> po USB i jazda. Kurde, ale rebus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

KSE1500 kosztują 13tys za tyle to możesz sobie kupić i LEA i CA8.2 ;)

I DAPa :)

Tutaj mi z byle andka gra na maksa. Jak już w to pójdę, to przecież nie będę z xDuoo X3 pędził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do CA i Lime Ears żeby Ci pożyczyli demówki to sobie sprawdzisz. Może będziesz miał wiecej szczęścia bo ja miałem dostac demo aetherów ze 3 lata temu ale osoba która miała mi je załatwić do mnie nie wróciła. Widać mają dużo zamówień i im nie zależy, to mnie tym bardziej :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZenekHajzer Moje przemyślenia na ten moment są takie że oczywiście że można kupić lepsze iemy niż etymotici ale niewiem czy można kupić takie które zagrają tak jak etymotic. Prophile8 stawiam wyżej niż obydwie pary ale problem w tym że one by mi nie zastąpiłby etów. Wolałem dokupić kolejną już trzecią wysokiej klasy parę iemów za którą zatęskniłem choć gra zgoła inaczej niż sprzedać wszystko i zostać tylko z prophile8. Dla mnie nawet er4s i er4xr grają na tyle inaczej że trzymam obydwie pary i nie mam zamiaru się żadnej z nich pozbywać. Oczywiście może być tak że jest na rynku coś co pozwoli mi z czystym sumieniem zapomnieć o er4 i je sprzedać ale ja osobiście nie mam pomysłu co mogło by to być. Może właśnie kse1500 albo któreś z setek customów które są dostępne tyle że w świecie tych drugich co chwile jakieś killery wychodzą ale tylko er4 są produkowane od 25 lat w niezmienionej formie więc coś jest z nimi na rzeczy ;) Nowsze xr/sr są lepsze ale nie jest to żadna przepaść jakościowa. Upgrade głównie w wykonaniu, kablu, łatwości napędzenia i bardziej uniwersalne strojenie w xrach.

 

Doceniam różne inne słuchawki i zdaje sobie sprawę z ograniczeń i wad etów ale tylko o nich i o staxach mogę powiedzieć że je dosłownie kocham ;) 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Dumam nad InEar Prophile 8, Shure SE846, Westone W80, LEA, CA h8.2 i głupawki dostaję. KSE1500 chyba poza zasięgiem cenowym, bo ile one mogą wyjść w PL? Chociaż @ententa kusi jak cholera - można by kupić raz, a dobrze i zapomnieć. Tyle że o odsłuch trudno :(  

 

Myślę, że KSE1500 rozwalą ety, które miałem (es4xr) i faktycznie choć absolutnie świetne (i katorżniczo niewygodne:)), to jednak technologicznie armatura nie zagra tak perfekcyjnie jak elektrostaty. Jakość góry jest nie do prześcignięcia przez nic innego, poza innymi elektrostatami (u mnie 009).

 

Aczkolwiek muszę powiedzieć, T8ie mk2 też nie grają jak zwyczajny dynamik, tu również wybitnie jakościowo i gorąco polecam. A skoro idziemy w budżet, to KZ ZS6 + kabel od Forzy + pianki Comply Comfort albo zwykłe i mamy w cenie kilkuset złotych coś, co zabija większość konkurencji 10x droższej. 

 

KSE1500 można zamówić przez zarówno mp3store lub audiomagic i powinno dać się odsłuchać, bo chłopaczki z shure poland rozpakowali jedną paczkę, o czym gdzieś tu już pisałem. Indywidualnie się trzeba kontaktować. Cenowo w okolicach 12 klocków, nie pamiętam dokładnie. 

 

Uwaga, aby ich nie ocenić po pobieżnym odsłuchu. Dać sobie 1-2h na spokojny odsłuch. Łatwo zamieść pod dywan. One się mocno zmieniają pod względem brzmienia zależnie od gumek, od interkonektu, od źródła. Bardzo mocno. 

 

Pamiętajmy, musi być dobry interkonekt do nich (lavricables master / forza noir / ...), musi być comply na nich (gra najnaturalniej), musi być dobre źródło (u mnie ultima zdeklasowała niestety mniejszy i wygodniejszy ak380ss jako transparentne źródełko dla nich). 

 

Na pewno KSE1500 to jest jedna słuchawka, która u mnie "nie jest na sprzedaż" i nawet więcej, można by sprzedać wszystkie inne i zostawić tylko tę. 

 

Jak to gra jednym słowem: PERFEKCJA. 

 

Po 2 miesiącach męki przyzwyczaiłem się (adaptacja ucha i mózgu) do CIEMów i obecnie słyszę już nareszcie, że LEA to również wybitna słuchawka i też gorąco polecam, szczególnie do latania samolotami ... ;-)  najlepsze wytłumienie jakie można osiągnąć bez ANC. 

 

Shure 846 nie znam, ani W80, a Westone W60 miałem pożyczone i dla mnie niestety gónwo, wibrowało w uchu, dziwne nienaturalne brzmienie, słuchawka dla bassheadów. Rozumiem, jeśli się komuś podoba, nie chcę nikogo urazić, to tylko moje prywatne subiektywne zdanie. 

52 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

Z czego pędzisz?
Teraz czytam o KSE1500 - odpada synergia -> po USB i jazda. Kurde, ale rebus.

 

Z USB można, ale wbudowany DAC KSE1500 jest taki w kit, "lepszy od iphone'a".

 

Aby wydobyć z nich potencjał, rekomendowałbym jednak osobne źródło, inaczej mamy słuchawkę, która nie gra, jak powinna, szczególnie przy tej cenie - po co. 

 

Zakładamy bluzę z kieszeniami po obu bokach. Interkonekt 60 cm. Źródło do jednej kieszeni, KSE1500 do drugiej i zupełnie to nie przeszkadza! Setup trwa chwilę (1 min), fakt. Dlatego dla niezobowiązujących szybkich aplikacji preferuję brać w kieszeń malutkie T8ie i lecimy. Przechowywanie KSE1500 to też zabawa, ja to rozłączam wszystko i zwijam, to też trwa niepotrzebną minutę życia, i trzeba to ładować (ale trzyma bateria spoko, circa 8-10h na oko, do sprawdzenia ile dokładnie).

39 minut temu, Spawn napisał:

Napisz do CA i Lime Ears żeby Ci pożyczyli demówki to sobie sprawdzisz. Może będziesz miał wiecej szczęścia bo ja miałem dostac demo aetherów ze 3 lata temu ale osoba która miała mi je załatwić do mnie nie wróciła. Widać mają dużo zamówień i im nie zależy, to mnie tym bardziej :)

 

Trudno jest z pożyczaniem od nich, ale da radę, mi CA wysłało Harmony na kilka dni, warto załapać się na jakieś święta itp. Z LEA może być problem, najlepiej jechać do Warszawy na pielgrzymkę po obu firmach + mp3store + audiomagic. Taki jeden dzień dla siebie :-) Mam to szczęście, że od 3 lat mieszkam w W-wie. LEA odsłuchiwałem u nich na miejscu i zabrałem im z kolegą pół dnia. Im wszystkim zależy, ale w branży audio pracują generalnie ludzie "bez presji". Podobnie Emil z Lime Ears to wspaniały człowiek, jemu zależy, tyle tylko że to artystyczna dusza, a nie menedżer zamordysta, trzeba to zaakceptować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

@ZenekHajzer Moje przemyślenia na ten moment są takie że oczywiście że można kupić lepsze iemy niż etymotici ale niewiem czy można kupić takie które zagrają tak jak etymotic. Prophile8 stawiam wyżej niż obydwie pary ale problem w tym że one by mi nie zastąpiłby etów. Wolałem dokupić kolejną pare iemów za którą zatęskniłem choć gra zgoła inaczej niż sprzedać wszystko i zostać tylko z prophile8. Dla mnie nawet er4s i er4xr grają na tyle inaczej że trzymam obydwie pary i nie mam zamiaru się żadnej z nich pozbywać. Oczywiście może być tak że jest na rynku coś co pozwoli mi z czystym sumieniem zapomnieć o er4 i je sprzedać ale ja osobiście nie mam pomysłu co mogło by to być. Może właśnie kse1500 albo któreś z setek customów które są dostępne tyle że w świecie tych drugich co chwile jakieś killery wychodzą ale tylko er4 są produkowane od 25 lat w niezmienionej formie więc coś jest z nimi na rzeczy ;) Nowsze xr/sr są lepsze ale nie jest to żadna przepaść jakościowa. Upgrade głównie w wykonaniu, kablu, łatwości napędzenia i bardziej uniwersalne strojenie w xrach.

 

Doceniam różne słuchawki i zdaje sobie sprawę z ograniczeń i ich wad ale tylko o etach i staxach mogę powiedzieć że je dosłownie kocham ;) 

No mam to samo. Referencja i już. Bez kompromisów.

Pisałem gdzie indziej - chcę coś z plakietką hi-end, żeby się przede mną obroniło w pojedynku ety-to nowe coś. Shure poniżej se846 słuchałem kilku modeli i to nie to. Westony bodaj W40 - przelukrowane, CA 330 v2 - nie to. 

@ententa - dzięki. Podumam troszkę i coś wymyślę. 

Warunek konieczny - możliwość porównania do etów łeb w łeb. Na razie niczemu co słyszałem nie udało się obronić. Może to i dobrze, że nie mam złotych uszu :) (ale jednak chcę coś prestiżowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ententa napisał:

Z LEA może być problem, najlepiej jechać do Warszawy na pielgrzymkę po obu firmach + mp3store + audiomagic. Taki jeden dzień dla siebie :-) Mam to szczęście, że od 3 lat mieszkam w W-wie. LEA odsłuchiwałem u nich na miejscu i zabrałem im z kolegą pół dnia. Im wszystkim zależy, ale w branży audio pracują generalnie ludzie "bez presji". Podobnie Emil z Lime Ears to wspaniały człowiek, jemu zależy, tyle tylko że to artystyczna dusza, a nie menedżer zamordysta, trzeba to zaakceptować.

 

Jechać przez pół Polski i prosić się żeby dali mi łaskawie posłuchać? Sorry ale mam w życiu ciekawsze rzeczy do roboty i ograniczony czas :) Zakup customów to zakup w dużej mierze usługi a skoro pracownik firmy mi obiecuje wypożyczenie (oczywiście nie na piękne oczy tylko musiałbym wpłacić pieniążki) jak tylko będą dostępne po czym kontakt się urywa to ja dziękuję za taką usługę. Co by było jakby trzeba było poprawki albo naprawę? Też musiałbym się dopraszać miesiącami? Inear prophile8 które notebene są jeszcze droższe niż aethery kupiłem sobie w thomannie, potestowałem 2 tygodnie i nie siadły więc zwróciłem (przesyłka w obydwie strony darmowa). Nie ma żadnych problemów, a więc da się być frontem do klienta. Krótko mówiąc to tylko słuchawki więc szanujmy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spawn napisał:

 

Jechać przez pół Polski i prosić się żeby dali mi łaskawie posłuchać? Sorry ale mam w życiu ciekawsze rzeczy do roboty i ograniczony czas :) Zakup customów to zakup w dużej mierze usługi a skoro pracownik firmy mi obiecuje wypożyczenie (oczywiście nie na piękne oczy tylko musiałbym wpłacić pieniążki) jak tylko będą dostępne po czym kontakt się urywa to ja dziękuję za taką usługę. Co by było jakby trzeba było poprawki albo naprawę? Też musiałbym się dopraszać miesiącami? Inear prophile8 które notebene są jeszcze droższe niż aethery kupiłem sobie w thomannie, potestowałem 2 tygodnie i nie siadły więc zwróciłem (przesyłka w obydwie strony darmowa). Nie ma żadnych problemów, a więc da się być frontem do klienta. Krótko mówiąc to tylko słuchawki więc szanujmy się :)

 

Niestety taki jest standard obsługi klienta w audio zarówno w Polsce, jak i na świecie, w większości firm. Są wyjątki... Buntowałem się, obecnie staram się zaakceptować, bo handel to ciężki kawałek chleba, sam czasem tego doświadczam jak coś wystawię na OLX / Allegro i zasypują mnie dziwne wiadomości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, ententa napisał:

 

Niestety taki jest standard obsługi klienta w audio zarówno w Polsce, jak i na świecie, w większości firm. Są wyjątki... Buntowałem się, obecnie staram się zaakceptować, bo handel to ciężki kawałek chleba, sam czasem tego doświadczam jak coś wystawię na OLX / Allegro i zasypują mnie dziwne wiadomości. 

 

Zgadzam się że poziom obsługi jest słaby, niestety z moich doświadczeń wynika że na świecie to wyjątki a w Polsce jednak norma. Jestem raczej typem klienta w krawacie a więc mniej awanturujący się, tyle że głosuje portfelem. Jak gdzieś mnie nie chcą to tam po prostu nie chodzę i nie korzystam (jeśli oczywiście mam taki wybór i tutaj pozdrawiam zawsze w "dobrych" humorach panie z poczty)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności