Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, Wojtek chciałby zadowolić klienta. Nie wcisnąć mu drogie, nie sprzedać co ma, ale sprzedać tak aby mieć poczucie spełnienia. Dobrze wykonać prace. 

Jeśli facet nie ma gustu i nie miał do czynienia z iemami to niestety niemożliwe. Andromeda jest bezpieczna. Nic wyżej nie będzie tu miało sensu. Pod warunkiem że ma dobrego dapa. Jeśli smartfon, to nic powyżej GR07X też nie da wyraźnie lepszego brzmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Superata napisał:

Nie, Wojtek chciałby zadowolić klienta. Nie wcisnąć mu drogie, nie sprzedać co ma, ale sprzedać tak aby mieć poczucie spełnienia. Dobrze wykonać prace. 

Prawidłowa odpowiedź, jaki problem, żeby klient trafił na ten wątek forum i poczytał sobie o teoriach spiskowych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

GR dla mnie to zabawki, coś tam pokazują na dobry początek. Ety to już musi być wyrobiony smak. Sony może byc dobrym wyborem. Andromedy nie docenił. Doszliśmy do takich wniosków - głęboki bas, średnica neutralna a góra soczysta ale nie ostra, dużo powietrza i żeby nie grały w głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR dla mnie to zabawki, coś tam pokazują na dobry początek. Ety to już musi być wyrobiony smak. Sony może byc dobrym wyborem. Andromedy nie docenił. Doszliśmy do takich wniosków - głęboki bas, średnica neutralna a góra soczysta ale nie ostra, dużo powietrza i żeby nie grały w głowie. 

 

Ja odpuszczam, opisał Andromedy.

 

Czy powiedziałeś Panu, że mniej więcej połowa końcowego odbioru (czasem więcej) to źródło, dobór tipsów i indywidualne uwarunkowania anatomiczne? Że to nie jest tak, że wejdzie do sklepu, kupi najdroższe i będzie zadowolony na 100%?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, all999 napisał:

 

Ja odpuszczam, opisał Andromedy.

 

Czy powiedziałeś Panu, że mniej więcej połowa końcowego odbioru (czasem więcej) to źródło, dobór tipsów i indywidualne uwarunkowania anatomiczne? Że to nie jest tak, że wejdzie do sklepu, kupi najdroższe i będzie zadowolony na 100%?

 

 

Dziwny klajent. Andromedy to zdecydowanie najlepszy wybór, tylko trzeba je sparować z odpowiednim źródłem. I z dobrym nagraniem, bo słabe nagrania, brzmią jak bardzo słabe nagrania. Ale to generalnie dość uniwersalne słuchawki o baaaardzo fajnym brzmieniu. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Andromedy grały mu w głowie :) choć uważam że tu raczej główna przeszkoda to zakładanie kablem za ucho. 

Chyba najlepsze wyjście to senki IE800 coś znanego i w sumie rozsądnego. Nie lubię takich klientów.  Umówiony jestem na poniedziałek z nim zobaczymy co wymyśle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spiral ear 5ult ?

Bas jak w ex1000 lepsza przestrzeń rozdzielczość i holografia no i głębia sceny 

Swoją drogą se5ult uchodzą za jedne z najlepszych customow wyprzedzając Zeusy , i inne  ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Każdy ma swój indywidualny gust brzmieniowy ale też i w kwestii wygody. Polecając komuś customy jako pierwsze słuchawki trzeba go uświadomić że mają swoje "uroki" np kwestia ucha użytkownika no i refitu bo nie wiem czy od razu zawsze wszystko wychodzi miodzio... U mnie np bardzo ruszają się kanały a nawet zmieniają wielkość z dnia na dzień a to wygląda tak że na razie lewa za mała a prawa za duża jednakże jak "podejdzie" dzień to bywa że te różnice nie są tak wyczuwalne ale zazwyczaj prawa gniecie a lewa jest nieszczelna... Powstawało też ciśnienie w uchu, z każdym refitem coraz mniejsze i zmiany w brzmieniu tym samym malały ale coś tam jeszcze jest do poprawy aby było perfekt. W Custom Art są bardzo cierpliwi nawet wobec takiego trudnego klienta jak ja który dzwoni co tydzień w sprawie refitu :P i szybko robią przeróbki, już jestem coraz bliżej efektu końcowego i nie zamierzam się pozbywać słuchawek bo po prostu są dla mnie świetne zwłaszcza że używane kosztowały mnie 2/3 ceny nowych więc okazja dobra chociaż miałem wahania czy by nie zastąpić ich uniwersalnymi ale np ibasso it03 czy tfz b2m które mam u siebie (być może tylko do czasu aż harmony będą już dopasowane) mają swoje uroki jak spojrzymy na ich ceny ale ogólnie nie słucha się ich tak dobrze nawet z telefonu htc 10... To samo z tipsami, idealne dla mnie byłyby takie pomiędzy L i M bo mam tipsy symbio i brzmienie fajne ale M za luźne a L piłuje mnie w lewe ucho jak diabli :P (w prawe jakoś nie), zwykłe silokony są shit, comply wygodne ale brzmienie zmulają (w b2m masakrycznie, zaczynają grać jak subwoofer a na nim jakiś przenośny głośnik bluetooth ze średnimi i górą się wkrada :P zaś trzpienie w customach są stałe i komfortowe jak tylko już się je dopasuje pod kątem zbalansowania izolacji i wygody.

 

Facetowi poleciłbym posłuchać jakieś dema customów, spiral ear nie znam (chyba robią tylko w silikonie na co sam bym się nie zdecydował) zbytnio nawet z recenzji i ceny mają spore względem Harmony 8.2 czy LEA nie wspominając że jak kupimy używki to wychodzi znacznie taniej chociaż LEA używane widziałem najtaniej za 2800 a tak ok 3000 plus reshell 800zł gdzie harmony 8.2 za 2200 z kablem linum i przegapiłem tą ofertę i reshell kosztuje od 340zł :)

 

Zresztą, trzeba czytać recenzje, jak się złapie jakiegoś gościa który opisał kilka słuchawek i kupi się jedne to potem czytając recenzje łatwo sobie zobrazować jak mogą wypadać pozostałe. Tak w pewnym sensie czytałem porównania harmony i lea i wybrałem ze względu na bardziej funowy a nie klasycznie monitorowy charakterek :P Tu podziękowania dla Fatso bo to u niego czytałem (co prawda harmony w wersji pro a podobno sporo poprawili w 8.2).

Edytowane przez rayfe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię Wulkan mamy 3 świetne firmy robiące customy  , Lime Ears , Custom Arts , no i wisienka na torcie Spiral Ear to ścisła czołówka w świecie ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tawek33 napisał:

Nie rozumiem Cię Wulkan mamy 3 świetne firmy robiące customy  , Lime Ears , Custom Arts , no i wisienka na torcie Spiral Ear to ścisła czołówka w świecie ...

Tylko szkoda że Spiral Ear są takie drogie... CA z cenami a także dostępnością na rynku wtórnym rządzi tutaj bezapelacyjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KAŻDA firma CIEMowa zrobi na zamówienie wersję uniwersalną.  Warto mieć tego świadomość.

 

Ja z jednej strony cenię sobie mistrzowski level wygłuszenia ciemów (mam LEA), ale z drugiej strony ucho męczy się szybciej i jest mi trudno w pełni do nich przywyknąć. Co ciekawe wersja demo uniwersal grała mi lepiej. Oceniłem wówczas słuchawkę jako wybitną. A obecnie mam wyzwanie z dopasowaniem CIEMów i chyba będę je poprawiał. 

 

Są osoby, które nie zamawiają CIEM tylko zawsze idą w uniwersal. Wiele osób ma problemy z dopasowaniem ciemów, zmiany kanałów, problemy z wyrównaniem ciśnienia itd. Internet jest pełen przebojów z wielokrotnym poprawianiem CIEMów przez użytkowników. Niestety sam jestem "wrażliwy" pod tym względem i zwracam na to uwagę, może przeczyta to kiedyś ktoś z podobnymi wyzwaniami i zobaczy, że "nie jest sam". 

Edytowane przez ententa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności