Skocz do zawartości

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie tez dotarly KZ ZST. Dalem im pograc 3 godziny po czym wsadzilem w uszy i podpialem pod htc 10. Takie moje spostrzezenia po 20 minutach sluchania. Bas jak dla mnie mocno podkrecony, duzo subbasu, takie granie ala tuba basowa w bagazniku. Moze sie to podobac. Wysokie tony wycofane i zaokraglone, takie bezpieczne ze az za bezpieczne, nic nie kluje ale chcialo by sie wiecej slyszec. Srednica fajna, bardzo przyjemnie brzmia damskie wokale. Generalnie muzykalne, cieple, nastawione na nizsze rejestry granie z fajna przestrzenia. Z duzych minusow to rozdzielczosc ponizej przecietnej. Zobacze czy cos sie zmieni jak pograja kilkadziesiat godzin ale juz teraz ZA 60 zl to MEGA dobre granie i cena do jakosci to hit. Czy zasluguja na miejsce w moim top 10? Nie :)

Tipsy to jakis dramat, zrobione sa z materialu o fakturze papieru sciernego. Po 15 minutach bolaly mnie kanaly uszne, pod palcami czuc ze tipsy sa chropowate.

No ale być może różnice w pierwszej 20-stce są tutaj "nieistotne" ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje KZ ZST i ED-9 już o 15 wyruszyły do mnie z Warszawy, jutro będą już u mnie po 20 dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tutaj ktoś kto słuchał shure se846 i custom art harmony 8.2?

 

A najlepiej - czy znajdę w Lublinie kogoś kto ma shure se846? Stawiam dooobre piwo za chwilę przyjemności z tymi słuchawkami :P

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ZST mają na liczniku ponad 50 godzin wygrzewania w szufladzie. Basu ubyło ale nadal jest go dużo przez co dźwięk ma dużą masę. Bardzo podoba mi się takie granie w metalu i cieżkim rocku. Cykadełka są mało natarczywe chociaż brzmią troche plastikowo i mało metalowo. Czasami tez słychać gdzie kończy się armatura i gdzie zaczyna dynamiczny driver ale ja generalnie nie lubie ani hybryd ani multiarmatur właśnie z tego rozwarstwiania się dźwięku.

 

Trzeba jednak brac pod uwage że ja to mówie porównując do er4xr które są 34 razy droższe... powiem to raz jeszcze: trzydzieści cztery razy droższe. Takie granie za 50 pare złotych z shipem jest naprawdę niesamowite. Nawet nie widzę sensu dalej o nich pisać, polecam każdemu sobie samemu sprawdzić bo to klasowe granie za śmieszne pieniądze. Jakby miały napis sennheiser, były z troche lepszego plastiku i miały więcej akcesoriów to z tysiaka albo półtora można by dać i dopiero wtedy mozna by kręcić nosem na małe wady.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tutaj ktoś kto słuchał shure se846 i custom art harmony 8.2?

 

A najlepiej - czy znajdę w Lublinie kogoś kto ma shure se846? Stawiam dooobre piwo za chwilę przyjemności z tymi słuchawkami :P

 

Pisz do Symon32 (jakoś tak), on ma harmony i słuchał shure też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem cena/jakość to ZST są lepsze nawet od staxów ;)

 

 

Patrząc tylko na dźwięk to nadal wole zarówno ety jak i audeo bo nie mają tych wad które mają zst ale co najwazniejsze ZST nie grają w moim stylu. Są za ciepłe, mają za mało góry która jest zbyt łagodna oraz mają zbyt dużo basu ale to naprawdę nie ma znaczenia. Paczka tipsów albo filtrów do innych słuchawek kosztuje tyle co całe ZST :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszukam Szymona i zapytam. Kilka opinii już mam, harmony są rewelacyjne ale chyba nie na tyle abym chciał dać za nie 5000zł i piszę to po odsłuchach na torze z sygnaturki i porównaniach z ibasso it03. Teraz też w drodze będę miał ZST i zobaczę jak to gra. Jaka jest tulejka pid tipsa na ZST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kasa nie zawsze gra.

Hejo, nowy rok, nowy ranking :)

 

Zasady takie same jak w przypadku grajków, liczyło się dla mnie tylko SQ, nie ma wpływu cena, nie ma wpływu technologia.

 

Znowu 10 pozycji:

 

1. Lime Ears Aether

2. Rhine Ears Stage 2

3. CustomART Harmony 8 Pro

4. 1964 ears V8

5. Vsonic GR-07

6. Shure SE846

7. FLC8

8. Ultimate Ears TripleFi 10

9. KZ ZST

10. Etymotic ER4SR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa nie gra? E tam...

Jak miałem mało kasiury to grały mi dobrze drogie sprzęty, a jak mam więcej, to wolę bawić się tańszymi i też mi fajnie grają. Pszypadek? Nie sondze!


PS. Człowiek goni za czymś nieuchwytnym, a jak się okaże, że może to mieć... bańka pęka.

Edytowane przez FeX
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek goni za czymś nieuchwytnym, a jak się okaże, że może to mieć... bańka pęka."

 

Hehe, w bardzo delikatny sposób udało Ci się przekazać info o mirażu "lepszości" dźwięku za większą kasę.

Ja wiele razy próbowałem, ale z reguły się Wiara obraża ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kasa nie zawsze zagra bo przede wszystkim charakter słuchawek najważniejszy a czasami może być spora przepaść w cenie a taka sama szkoła grania mimo że kilka klas różnicy ale często nie warte dopłaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa nie gra? E tam...

Jak miałem mało kasiury to grały mi dobrze drogie sprzęty, a jak mam więcej, to wolę bawić się tańszymi i też mi fajnie grają. Pszypadek? Nie sondze!

 

PS. Człowiek goni za czymś nieuchwytnym, a jak się okaże, że może to mieć... bańka pęka.

Ta ostatnia prawda dotyczy nie tylko naszego hobby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kasą to różnie. Tanie Monki świetnie grają. Ale Ostre Brunneriusa (też pchełki) za sporą jak na pchły kasę, grają znacznie lepiej. Czyli pieniądz gra.

 

Gdyby pieniądz nie grał, nie kupowano by Customów za kilka tysięcy. Inna rzecz że dźwięk za kilkanaście tysięcy (doki Astella) może się komuś nie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz gra gdy się wie jak najlepiej go wydać, i na co.

Trzeba też pamiętać o tym, że wzrost sq powyżej powiedzmy 1.5k nie będzie już tak spektakularny(w porównaniu do 1.5k). Jak przy 300=> 1,5 k

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności