Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie- kolejny problem

 

Kupiłem płytę w HD TRacks: Susan Wong My LIVE Stories w formacie dsf, wrzuciłem na Fiio i pokazuje się komunikat "The Format Is Not Supported"- inne płyty w dsf działają- wiecie może o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomekkos napisał:

Witajcie- kolejny problem

 

Kupiłem płytę w HD TRacks: Susan Wong My LIVE Stories w formacie dsf, wrzuciłem na Fiio i pokazuje się komunikat "The Format Is Not Supported"- inne płyty w dsf działają- wiecie może o co chodzi?

Jaką masz rozdzielczość tego pliku w dsf?

Fiio x5.3 obsługuje dsd64 i dsd128. Wyższych rozdzielczości nie obsługuje.(przynajmniej fiio music)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, userfrom said:

Jaką masz rozdzielczość tego pliku w dsf?

Fiio x5.3 obsługuje dsd64 i dsd128. Wyższych rozdzielczości nie obsługuje.(przynajmniej fiio music)

To jest DSD64 (2,8). Inne DSD w formie dsf Fiio odtwarza. Dodam, że płyta jest wyjątkowo duża aż 8GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też Onkyo HF Player 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawę załatwiłem- wymienili mi na FLAC 24/96. ja przypuszczam swoją drogą, że się machnęli w HDTracksie bo inne DSF z tego sklepu mi działają normalnie. Poza tym, płyta strasznie dużo zajmuje nawet jak na DSF bo 8GB- może niechcący zamieścili multichannel?

Edytowane przez Tomekkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie, po 8 godzinach (w pracy) ok 15-20% ubywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Vikingman napisał:

Nowy firmware dostępny do pobrania

Lista zmian w stosunku do poprzedniej wersji:

1. Added USB Audio output function (the output is in DoP by default; if your DAC does not support DSD decoding, please switch from DoP to D2P in FiiO Music settings);
2. Added "Enter Now Playing after play" option (can be set in FiiO Music settings; when the option enabled, the app will automatically enter the Now Playing menu after clicking a song to play);
3. Added new option to turn on/off the power light (can be set in Settings->Display->Power Light);
4. Fixed issue where some FLAC tracks might stutter when the ViPER Effect was turned on;
5. Fixed issue where the embedded album art could not be displayed for some WMA tracks;
6. Fixed issue where the fast search bar in the Folder View menu might disappear in a few cases;
7. Fixed issue where the sound was abnormal or there was no output when playing DSD tracks via Bluetooth;
8. Fixed issue where the Settings would stop working when entering "Settings->Storage->NAND FLASH->Total space->Downloads";
9. Miscellaneous improvements and bug fixes.

 

Ja na razie pozostaję przy wersji 1.1.8.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panie i Panów

 

Jestem posiadaczem tego sprzętu od prawie 2 miesięcy.

Już 7 razy wgrywałem mu czyste oprogramowanie na wszystkie dostępne sposoby i nadal sprzęt mi wariuje a ja powoli z nim oprócz tego pokazują się nowe bolączki.

 

- tidal po dłuższej chwili grania zwalnia i odtwarza muzykę "klatkowo" pomaga zmiana utworu na inny ( zjawisko ma miejsce w trybie online jak i offline )

- wifi ma strasznie słaby zasięg, potrafi gubić sygnał z 5 metrów a na przeszkodzie jest tylko jedna ściana ( zakupiłem nowy router i dzieje się to samo )

- nie jest się w stanie połączyć z zapisaną siecią wifi nawet jak leży obok routera tak jakby jej nie wykrywał chociaż w pamięci jest zapisana ( złapie dopiero po kilku resetach )

- niby w najnowszym FW miało to być poprawione ale potrafi wzbudzić ekran po naciśnięciu Play/Stop w kieszeni I to jest magia bo robi to jak mu się podoba.

- czułość ekranu raz jest ok a raz muszę z 6 razy klikać w ikonę żeby załapał

- przy gęstych plikach (flac,DSD) potrafi startować z opóźnieniem nawet do 5 sekund ( sprawdzałem z plikami na SD i wewnętrznej pamięci )

- nie wykrywa karty SD po podłączeniu do komputera (testowane na 4 kompach, jest dostępna tylko pamięć wewnętrzna )

- ta przypadłość pojawiła się około 2 tygodni temu, po zapauzowaniu grajka i wyłączeniu ekranu i położeniu na półkę potrafi w 1,5 godziny zjeść około 70% baterii (wifi wyłączone)

 

Zaczynam już dostawać frustracji przez ten odtwarzacz, jednego dnia działa dobrze a następnego zachowuje się jak rozkapryszona nastolatka. Śmieci na nim nie trzymam z aplikacji jakie zainstalowałem to jest tylko tidal i hiby.

 

Czy ktoś miał podobne bolączki z tym odtwarzaczem? Zna rozwiązanie tych problemów.

 

Dzisiaj wygrywam mu ostatni raz nowe FW. Jeśli nadal będzie ze mną tak pogrywał to zanoszę go do sklepu i się z nim żegnam.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już niestety X5 III ale cześć problemów jest twoją winą ale niektóre kwalifikują się do reklamacji. Sprawdź antywirusem czy jakiegoś badziewia nie ściągnąłeś. Następnie wejdź w ustawienia i w ustawieniach Aplikacje wyłącz wszystkie badziewie. WiFi jest nie najlepsze to fakt. Ale ja nie miałem problemów z plikami. Większość to były flaci 24/96 i bez problemu działało. Mogłem też przez OTG odtwarzać z dysku i pendrivea bezposrdenio. Może masz uszkodzone karty pamięci? Jedynie dla Tidala offline dostępna była karta no. 1 i pamięć wewnętrzna. Ze względu na WiFi zgrywalem utwory na kartę i nie miałem problemu z odtwarzaniem (Tidala HiFi) 

Acha, przynajmniej raz dziennie wyczyść pamięć podręczna. Jeśli narzekasz na X5 to nie kupuj droższych bo obsługowo jeszcze w większości trudniejsze i kaprysniejsze 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie mam już niestety X5 III ale cześć problemów jest twoją winą ale niektóre kwalifikują się do reklamacji. Sprawdź antywirusem czy jakiegoś badziewia nie ściągnąłeś. Następnie wejdź w ustawienia i w ustawieniach Aplikacje wyłącz wszystkie badziewie. WiFi jest nie najlepsze to fakt. Ale ja nie miałem problemów z plikami. Większość to były flaci 24/96 i bez problemu działało. Mogłem też przez OTG odtwarzać z dysku i pendrivea bezposrdenio. Może masz uszkodzone karty pamięci? Jedynie dla Tidala offline dostępna była karta no. 1 i pamięć wewnętrzna. Ze względu na WiFi zgrywalem utwory na kartę i nie miałem problemu z odtwarzaniem (Tidala HiFi) 
Acha, przynajmniej raz dziennie wyczyść pamięć podręczna. Jeśli narzekasz na X5 to nie kupuj droższych bo obsługowo jeszcze w większości trudniejsze i kaprysniejsze 


Antywirus nic nie wykrył ( spr 3 programami ), badziewie jest już dawno wyłączone, karty SD nie wykrywa żadnej ( spr. kilkanaście sztuk ) z Tidalem robię tak samo jak Ty i to "klatkowanie" pojawia się po rozgrzaniu plajera najczęściej jak nosze go w kieszeni. Pamięć czyszczona jest systematycznie nawet 2 razy dziennie. Co do obsługi to problemu z tym nie mam bo intensywnie obcuje z chińskim sprzętami na androidzie ( root, zmiana romów, gotowanie własnych itp. nie jest mi obce ) kapryśność sprzętu to jest bardziej wina producenta bo nie potrafią dobrze zoptymalizować systemu. Android w fiio to zarazem duży plus jak i minus tego urządzenia, znając mojego pechozola to trafiła mi się pewnie feralna sztuka.

Przed chwilą mi się zawiesił pokazując tylko czarny ekran i nie reagując na żadne przyciski, dobrze że bateria już była na wykończeniu zobaczymy czy się sprzęt podniesie po kompletnym rozładowaniu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesie raz tak miałem. A karty formatowales do exfat'a? Telefon widzi te karty? Ja nie miałem problemu na nim z kartami. Wymieniłem między nim i Note 4 i wszystko chodziło. Używałem i używam SanDisk ultra 64 GB i Samsung Evo plus 64 GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Podniesie raz tak miałem. A karty formatowales do exfat'a? Telefon widzi te karty? Ja nie miałem problemu na nim z kartami. Wymieniłem między nim i Note 4 i wszystko chodziło. Używałem i używam SanDisk ultra 64 GB i Samsung Evo plus 64 GB. 


Karty działają na innych urządzeniach bez problemu ( smartfony, tablety, tv boxy, laptopy, Plenue D, Shanling M1 nawet wygrzebałem starą sanse+ ) wkladalem do niego Sandiska, Samsunga EVO plus i Kingstona w pojemnościach wszystkich jakie są dostępne na rynku do 256 GB i za każdym razem jest to samo.

Przy próbie aktualizacji następny kwiatek wyskoczył ( zdjęcie ) teraz muszę pogrzebać w pliku aktualizacji i zmienić kilka parametrów żeby aktualizacja poszła.89fdb3d7b7abb6a02dbfb83f4d59b52f.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak ktoś chce.nabyc odsprzedam. Stan idealny. Rok gwarancji. Kupiony w mp3store. Dorzucę gratisa fajnego. Dobra cena. Kontakt przez PW.
Pisze tu bo w dziale nie mogę.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał:

https://fiio.com/newsinfo/162105.html

 

Czy po aktualizacji X5 III coś zmieniło się w kwestii wydajności?

Z tego, co tam pisze to w nowej wersji Fiio Music nie ma Viper Effects (wygasła licencja), z którego korzystam więc raczej nie będę upgradował. Wątpię czy w kwestii wydajności są jakieś zmiany na plus - rozwiązaniem, jeśli chodzi o wydajność systemu, jest chyba tylko instalacja alternatywnego firmware (Fidelizer, jkbuha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co tam pisze to w nowej wersji Fiio Music nie ma Viper Effects (wygasła licencja), z którego korzystam więc raczej nie będę upgradował. Wątpię czy w kwestii wydajności są jakieś zmiany na plus - rozwiązaniem, jeśli chodzi o wydajność systemu, jest chyba tylko instalacja alternatywnego firmware (Fidelizer, jkbuha).
Jesteś w dość dużym błędzie.

Wydajność jest mocno poprawiona, płynniej i szybciej wszystko działa, przyciski przy wygaszonym ekranie znacznie lepiej działają, ekran jest dużo jaśniejszy, sterowanie przyjemniejsze, możliwość korzystania z dotychczasowej dolnej belki lub za pomocą gestów (wtedy belka nam znika i powiększa się ekran) Wifi jakby stabilniejsze po wybudzeniu szybko nawiązuje połączenie i trochę lepszy ma zasięg.

Odtwarzacz stockowy naprawdę daje radę, działa płynnie jest czytelny i przyjemny pliki DSD są szybko i bezproblemowo odczytywane.

Zmiany są też w SQ, nie potrafię pięknie pisać o dźwięku ale dla mnie zmiany są duże na + . scena jest szersza, polepszyła się separacja, rozdzielczość ogólnie dźwiękowo dla mnie klasa w górę na nowo poznaje niektóre utwory, wyłapuje smaczki których wcześniej nie było słychać.
Testowane na ciasnej dziurce na FH5 kabel 16 Core Silver plated.

Jest też babol w postaci trybu Pure Music, porostu nie działa, mamy dostęp do androida.

To narazie tyle co wyłapałem, moja subiektywna opinia: Warto aktualizować.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rafik87 napisał:

Jesteś w dość dużym błędzie.

Wydajność jest mocno poprawiona, płynniej i szybciej wszystko działa, przyciski przy wygaszonym ekranie znacznie lepiej działają, ekran jest dużo jaśniejszy, sterowanie przyjemniejsze, możliwość korzystania z dotychczasowej dolnej belki lub za pomocą gestów (wtedy belka nam znika i powiększa się ekran) Wifi jakby stabilniejsze po wybudzeniu szybko nawiązuje połączenie i trochę lepszy ma zasięg.

Odtwarzacz stockowy naprawdę daje radę, działa płynnie jest czytelny i przyjemny pliki DSD są szybko i bezproblemowo odczytywane.

Zmiany są też w SQ, nie potrafię pięknie pisać o dźwięku ale dla mnie zmiany są duże na + . scena jest szersza, polepszyła się separacja, rozdzielczość ogólnie dźwiękowo dla mnie klasa w górę na nowo poznaje niektóre utwory, wyłapuje smaczki których wcześniej nie było słychać.
Testowane na ciasnej dziurce na FH5 kabel 16 Core Silver plated.

Jest też babol w postaci trybu Pure Music, porostu nie działa, mamy dostęp do androida.

To narazie tyle co wyłapałem, moja subiektywna opinia: Warto aktualizować.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Używasz Tidala? Jeśli tak, to czy w nowej wersji działa szybciej, sprawniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności