Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo używasz kartę którą masz w X5 III? Może karta padła i masz uszkodzone sektory w miejscu tych utworów. Jak masz inną kartę i możesz jeszcze raz kilka z tych utworów zgrać i sprawdzić czy nadal to się powtarza. Ja mam tylko 2 albumy w takiej rozdzielczości i po twoim poście sprawdzałem i wszystko ok. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dzięki sprawdzę. Jak rozumiem firmware'u nie da się cofnąć- mam Macintosha? Znalazłem w sieci jakieś porady z programem Firmware Updater Tool ale on jest tylko na PC

EDIT: druga karta to samo, także nie ten trop.

 

Dziwne, że wszystkie rozdzielczości, w tym DSD 64 działają a 24/192 brumi. Może dodam, że brumią tylko wtedy jak wchodzą wokaliści i instrumenty średniotonowe

Edytowane przez Tomekkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się cofnąć, wystarczy ściągnąć starszą wersję nie sprawiającą problemów i ręcznie zaktualizować z pliku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Jaro54 said:

Da się cofnąć, wystarczy ściągnąć starszą wersję nie sprawiającą problemów i ręcznie zaktualizować z pliku 

Jeśli tak już to robię- dziękuję :)

Dam znać czy to to

 

EDIT: przy próbie downgrade'u wyskoczył tekst o błędach- chyba nieprawidłowej wersjji FW - widać to nie takie proste

Edytowane przez Tomekkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomekkos napisał:

Jeśli tak już to robię- dziękuję :)

Dam znać czy to to

 

EDIT: przy próbie downgrade'u wyskoczył tekst o błędach- chyba nieprawidłowej wersjji FW - widać to nie takie proste

Wygląda, że oprogramowanie do wykonania downgradu firmware jest tylko w wersji na Windows.

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=41890&extra=

 

Próbowałeś użyć innego programu do odtwarzania muzyki, np. Poweramp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, userfrom said:

Wygląda, że oprogramowanie do wykonania downgradu firmware jest tylko w wersji na Windows.

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=41890&extra=

 

Próbowałeś użyć innego programu do odtwarzania muzyki, np. Poweramp?

Dziękuję- sprawdziłem- na Poweramp działa ok- nie ma brumów. Muszę widać poczekać na kolejną aktualizację, chyba, że wymyślę jak dostać się do PC i zrobić downgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zainstaluj Onkyo HF Player. Mam go na wszystkim z androidem i wolę od Powerampa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to tu jesteśmy, my tobie - ty kiedyś komuś. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, wracam po kilku miesiącach od rozstania ze swoim X5III z preorderu, jak kojarzę sporo się zmieniło w temacie i także w kwestii brzmienia wraz z nowszymi firmware (jak kojarzę miałem 1.1.4). Jedna z największych wad o ile nie największa która mnie bolała to czas kopiowania plików na kartę w odtwarzaczu... Czy coś się poprawiło? Bo transfery pokazywało mi na poziomie kilkuset kb... W HTC10 np album ok 150MB idzie ok 10 sekund... Nie uwzględniam karty bo testowałem obydwa urządzenia na tych samych kartach.

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rayfe napisał:

Cześć, wracam po kilku miesiącach od rozstania ze swoim X5III z preorderu, jak kojarzę sporo się zmieniło w temacie i także w kwestii brzmienia wraz z nowszymi firmware (jak kojarzę miałem 1.1.4). Jedna z największych wad o ile nie największa która mnie bolała to czas kopiowania plików na kartę w odtwarzaczu... Czy coś się poprawiło? Bo transfery pokazywało mi na poziomie kilkuset kb... W HTC10 np album ok 150MB idzie ok 10 sekund... Nie uwzględniam karty bo testowałem obydwa urządzenia na tych samych kartach.

Od wersji 1.1.6 jest zmiana brzmienia - głębsze zejście na subbasie i nieco oszlifowane tony wysokie. Od wersji 1.1.9 na wyjściu bal można włączyć opcję turbo, która zwiększa głośność. Od wersji 1.2.0 są zmiany w layoucie, ale ta wersja ma bugi więc jeszcze jej nie sprawdzałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, userfrom napisał:

Od wersji 1.1.6 jest zmiana brzmienia - głębsze zejście na subbasie i nieco oszlifowane tony wysokie. Od wersji 1.1.9 na wyjściu bal można włączyć opcję turbo, która zwiększa głośność. Od wersji 1.2.0 są zmiany w layoucie, ale ta wersja ma bugi więc jeszcze jej nie sprawdzałem u siebie.

OK, a jak prędkości kopiowania plików z komputera na karty umieszczone w DAPie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rayfe napisał:

OK, a jak prędkości kopiowania plików z komputera na karty umieszczone w DAPie?

Chyba lepiej bo przerzucałem z pendrive'a album 24/96 (ok 1,6 GB) i nie trwało to zbyt długo. Ale zwykle przerzucam w komputerze na kartę zawsze szybciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Chyba lepiej bo przerzucałem z pendrive'a album 24/96 (ok 1,6 GB) i nie trwało to zbyt długo. Ale zwykle przerzucam w komputerze na kartę zawsze szybciej 

Wiadomo, z adapterem na usb będzie zawsze najszybsza opcja... GDYBY komuś się nudziło i zmierzyłby czas dla jakiegoś folderu (usb 2.0 lub 3.0) itp i tutaj podał to będę wdzięczny, porównam sobie czy daleko mu do HTC10 :P Często dogrywam pliki a takie ciągłe wysuwanie tacki przypuszczam szybko ją sfatyguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rayfe napisał:

Wiadomo, z adapterem na usb będzie zawsze najszybsza opcja... GDYBY komuś się nudziło i zmierzyłby czas dla jakiegoś folderu (usb 2.0 lub 3.0) itp i tutaj podał to będę wdzięczny, porównam sobie czy daleko mu do HTC10 :P Często dogrywam pliki a takie ciągłe wysuwanie tacki przypuszczam szybko ją sfatyguje...

Nie zauważyłem, żeby szybkość kopiowania plików się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie dziś pod nowym softem: od 10MB/s do 6MB/s pod koniec. 500 MB dwie i pół minuty, stawiam że 1,6 GB góra 8 minut. Mam usb 2.

Rzeczywiście jeszcze latem czasem prędkość zapisu spadała mi do 300kb/s i to na obu slotach obu fiio x5 (mam 2 i 3 gen) i nie wiem, dlaczego? (Windows 8). Po restarcie kompa z reguły miałem normalne wartości transferu.

Na HTC10 wpada mi szybciej, ale może usbC pomaga? Tak czy siak to parę minut jest zaledwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lucky-Luke napisał:

Wrzucanie dziś pod nowym softem: od 10MB/s do 6MB/s pod koniec. 500 MB dwie i pół minuty, stawiam że 1,6 GB góra 8 minut. Mam usb 2.

Rzeczywiście jeszcze latem czasem prędkość zapisu spadała mi do 300kb/s i to na obu slotach obu fiio x5 (mam 2 i 3 gen) i nie wiem, dlaczego? (Windows 8). Po restarcie kompa z reguły miałem normalne wartości transferu.

Na HTC10 wpada mi szybciej, ale może usbC pomaga? Tak czy siak to parę minut jest zaledwie.

Na tym nowym sofcie zakładam fiio już znacznie lepiej brzmi niż HTC10? Dawno nie słuchałem i jak wspomniałem było to na sofcie 1.1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej, to nie wiem, bo nie chce mi się porównywać: X5 trójka na pewno brzmi o wiele lepiej niż dwójka. Żeby porównać do HTC 10 musiałbym w FiiO założyć Powerampa w takich samych ustawieniach jak HTC. Telefon to taki scyzoryk do wszystkiego i dobrze go mieć w kieszeni, ale w kuchni mam też inne noże, i tak dalej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 17:19, Lucky-Luke napisał:

Wreszcie można przewijać utwór przyciskami bocznymi, tak jak w X5II. Uff!

 

Jak? Opcji nie widzę, a przyciski przerzucają całe utwory :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności