Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy soft 1.1.9 http://www.fiio.net/en/story/615

 

The following changes and improvements have been made to the FW1.1.9 compared to the FW1.1.8:

1. Added Balanced turbo function (can be enabled in Settings->Audio settings after setting the Gain to High. And with the Balanced turbo enabled, the Gain will increase by 5dB for balanced output);
2. Added function to jump to the album or artist of the current playing track (click the "…" icon in the Now Playing menu to use this function);
3. Added "Bluetooth never sleep" option (go to Settings->Bluetooth, click the "┇" icon on the upper right, and enter "Sleep Settings" to enable it);
4. Enabled the independent upgrade of FiiO Music app (From now on, we will upgrade FiiO Music app independently);
5. Added charging protection for excessive high or low temperatures;
6. Fixed issue where some tracks might not be played correctly;
7. Fixed issue where the player sometimes might falsely detect an OTA firmware update;
8. Miscellaneous bug fixes.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marlonqpa napisał:

Nowy soft 1.1.9 http://www.fiio.net/en/story/615

 

The following changes and improvements have been made to the FW1.1.9 compared to the FW1.1.8:

1. Added Balanced turbo function (can be enabled in Settings->Audio settings after setting the Gain to High. And with the Balanced turbo enabled, the Gain will increase by 5dB for balanced output);
2. Added function to jump to the album or artist of the current playing track (click the "…" icon in the Now Playing menu to use this function);
3. Added "Bluetooth never sleep" option (go to Settings->Bluetooth, click the "┇" icon on the upper right, and enter "Sleep Settings" to enable it);
4. Enabled the independent upgrade of FiiO Music app (From now on, we will upgrade FiiO Music app independently);
5. Added charging protection for excessive high or low temperatures;
6. Fixed issue where some tracks might not be played correctly;
7. Fixed issue where the player sometimes might falsely detect an OTA firmware update;
8. Miscellaneous bug fixes.

Dzięki już się ściąga. Rano koło 6:30 byłem na stronie i jeszcze nowego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś taka tradycja, że nowy soft fiio wychodził w piątki hihihi! Ściąga się piorunem- nie to, co poprzednie edycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marlonqpa napisał:

[..]

1. Added Balanced turbo function (can be enabled in Settings->Audio settings after setting the Gain to High. And with the Balanced turbo enabled, the Gain will increase by 5dB for balanced output);
[..]

 

Ciekaw jestem, co to będzie w efekcie oznaczać.

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzilem- jest głośniej (po bilansie). Nie wiem, czy jest różnica w jakości dźwięku, mam tylko Monki Kawowe i masakryczne przeziębienie :D

Jest zmiana w skanowaniu utworów- nie pokazuje postępu w ilości plików tylko zlicza nowe i na koniec chwali się, ile odkrył nowości, więc z początku miałem zero... zero... I już myślałem że się zawiesił bies jeden!

Wydaje mi się że już nie ma tego "czknięcia" na początku odtwarzania nowego pliku, ale jeszcze poszukam.

Edytowane przez Lucky-Luke
powtórzenie posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 76 napisał:

No i git!

No i nie git: znowu mam czasem przecięcie przy pierwszym odtworzeniu utworu, nie zawsze i nigdy po cofnięcie do początku (pisałem- tak jakby się okładka ładowała i musiała przeskalować z oryginalnej wielkości). Do tego padła animacja wskaźnika mocy dźwięku- rusza się jak wycieraczka na szybie: raz do końca i kaput. Na starej skórce i na nowej (różne animacje a i tak igła leży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie git: znowu mam czasem przecięcie przy pierwszym odtworzeniu utworu, nie zawsze i nigdy po cofnięcie do początku (pisałem- tak jakby się okładka ładowała i musiała przeskalować z oryginalnej wielkości). Do tego padła animacja wskaźnika mocy dźwięku- rusza się jak wycieraczka na szybie: raz do końca i kaput. Na starej skórce i na nowej (różne animacje a i tak igła leży).
To może reset do fabrycznych?

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset był, sprawdzałem przed i po. I w Pure Music i w pełnym androidzie wskaźnik decybeli (VU meter) leży. 

Ok, już wiem- wskaźnik nie działa po bluetooth, działa przy korzystaniu przewodowym, z każdej dziurki. Jakoś przez rok nie odkryłem tego, zawsze tak było? 

Aha, jeszcze jedno: Turbo Gain pojawia się w opcjach dopiero po wybraniu High Gain i odpala tylko po bilansie. Po wybraniu Low Gain okienko Turbo znika, jakby nigdy nic. Trochę to trąci prowizorką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od samego początku. Też kiedyś myślałem że coś nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z plikami masz problem? U mnie coś takiego nie występuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z "czkawką" był tylko przy pierwszym wyborze utworu do słuchania i każdego następnego. Po cofnięciu do początku piosenki problemu nie było i utwor szedł jak należy. Czyli to nie wina wejściowych plików cyfrowych z błędami. Co ciekawe, po wczorajszym resecie do ust. początkowych nie słyszałem ani razu czkawki, więc pomogło (na razie). 

Oprócz tego nie zauważyłem ani razu tego utrapienia z bocznym przyciskiem play, który przy pierwszym (po uruchomieniu odtwarzacza) zatrzymaniu odtwarzania cofał na początek i odtwarzał od nowa. Raczej tego w końcu nie ma. 

Nowym błędem jest dla mnie ta zepsuta wskazówka mocy przy odtwarzania po bluetooth. I tu jest ciekawie: wskazówka się wychyla normalnie przy odtwarzania przewodowym, ale też przy uruchomieniu funkcji bluetooth. Giba się jak należy do czasu... aż sparuje się ze słuchawkami, glośnikiem czy transmiterem (sprawdziłem wszystkie odbiorniki). Więc jest lepiej, ale znowu coś gdzieś puściło.

Jak to na łajbie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalował ktoś sklep google play? Jeśli tak to mogę prosić o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, userfrom napisał:

U mnie pomogło factory data reset.

Dzięki spróbuję w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale nie mogę zainstalować np Deezer itp bo ze sklepu Google play nie są wysyłane instalki mimo podłączenia do konta Google 

Niestety jestem zbyt tępy po resecie fabrycznym nadal nie mogę podłączyć sklepu Google play. Ani konta Google +. Jedynie maila można ale tego nie potrzebuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Wiem ale nie mogę zainstalować np Deezer itp bo ze sklepu Google play nie są wysyłane instalki mimo podłączenia do konta Google 

Niestety jestem zbyt tępy po resecie fabrycznym nadal nie mogę podłączyć sklepu Google play. Ani konta Google +. Jedynie maila można ale tego nie potrzebuje :(

Jaką masz wersję FW? Próbowałeś po factory reset ponownie zainstalować FW?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą 1.1.9

Dzięki za pomoc @userfromzainstalowałem jeszcze raz aktualizacje i pomogło :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy soft i instaluje się sam od razu po pobraniu. Wreszcie można przewijać utwór przyciskami bocznymi, tak jak w X5II. Uff!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowy więc się witam.

 

Mam problem. Zainstalowałem dzisiaj aktualizację 1.2.0 i wszystkie płyty w 24/192 flac brumią jak wchodzą średnie tony. DSD 64, 24/96, 24/176 Flac działają dobrze i nic się nie dzieje.

 

Robiłęm reset ustawień, przeinstalowałem update- nic nie pomogło...

Czy mogę cofnąć firmware? Czy ktoś ma takie problemy? Co można jeszcze zrobić? Fiio X5 III wczoraj kupiony...

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomekkos napisał:

Witam serdecznie, jestem nowy więc się witam.

 

Mam problem. Zainstalowałem dzisiaj aktualizację 1.2.0 i wszystkie płyty w 24/192 flac brumią jak wchodzą średnie tony. DSD 64, 24/96, 24/176 Flac działają dobrze i nic się nie dzieje.

 

Robiłęm reset ustawień, przeinstalowałem update- nic nie pomogło...

Czy mogę cofnąć firmware? Czy ktoś ma takie problemy? Co można jeszcze zrobić? Fiio X5 III wczoraj kupiony...

 

pozdrawiam

Tomek

Czy na poprzednim oprogramowaniu utwory, o  których wspominasz brzmiały prawidłowo?

Sprawdź, czy nie wprowadziłeś jakichś ustawień w eq lub w viperze.

Sprawdź, czy to nie wina słuchawek - wypróbuj je na innym playerze lub podłącz do laptopa i posłuchaj tych samych utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności