Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiejś zagranicznej recenzji X7-2 jest porównanie i podobno X7-2 zdecydowanie bardziej rozdzielczy, równy, pod każdym względem wyraźnie lepszy od X5-3, baaaardzo chwalony był tam X7-2 jako eliminujący wady brzmienia z x5-3,  ktoś gdzieś na forum wkleił linka do tej recenzji ale nie mogę teraz znaleźć.

o tutaj coś jest: http://theheadphonelist.com/fiio-x7-mark-ii-review-believedefy/

Edytowane przez Adam 76
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Pożegnałem się z fiio x5 III na rzecz ibasso  można powiedzieć że to krok wstecz ale kupiłem na ebay  ibasso dx100 . Zobaczymy , jak mi nie podejdzie to wyląduje w komisie.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy fiio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie, zeby cos jeszcze ustawiali w brzmieniu, zasysam ale bardzo wolno u mnie idzie ten nowy soft, dopiero 50% i ok. 2h do konca czyli dopiero jutro sie zobaczy i poslucha co na plus zmienili

na szybko i spiaco zadnych roznic nie uslyszalem na 1.1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Idzie nowy soft: 1.1.9

Tak nowy że jeszcze nie ma info na stronie. Próbowałem pobrać, ale strasznie przerywa. Mam nadzieję, że poprawili chociaż część z nowych błędów, zwłaszcza ten najbardziej utrapiony i zgłaszany zewsząd na forum fiio: o przytkaniu odtwarzania w 4-5 sekundzie nowo wybranego utworu. Tak jakby ładował okładkę, czy co. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dawid-SS napisał:

Lucky Luke skąd Ty soft ściągasz bo mój fiio zatrzymał się na 1.1.6 czy jakoś tak...

Stąd

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba był falstart z tym softem, bo pomimo komunikatu o dostępności i wielu prób pobrania mam info o błędzie transmisji- jakby zdjęli z serwera. 

Jak pobrać nowszy soft niż 1.1.6? W trybie odtwarzacza android (nie: Pure Music) wchodzisz do menu wszystkich aplikacji (ikonka: białe kółko, sześć kropek). Tam niebieska ikonka Technical Support i pierwsza pozycja: Firmware Update. Teraz: Online Upgrade (ale włącz WiFi) i masz komunikat o dostępności. 

ALE, jeżeli masz 1.1.6 to nie doradzam podniesienia wersji, bo zyskujesz lepszą obsługę sortowania folderów, nową skórkę odtwarzacza z większym widokiem okładki płyty, ale (co mnie strasznie wkurza) widok folderów (płyt) na liście nie jest już zapisem całych początków nazw płyt tylko trochę początku, trzykropek i koniec nazwy. Np. "Dire Straits (1985) - Brother ok Arms [Flac]"  staje się: "Dire Straits (19...in Arms [Flac]" co jeszcze jakoś tam się daje rozpoznać, ale już zgadywanie płyty Tangerine Dream po paru ostatnich literach tytułu jest irytujące. A mogliby przecież zastosować zapis dwulinijkowy, tak samo, jak w wyszukiwaniu po artyście, płycie i gatunku. Ale nie. Ech!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 23:05, Lucky-Luke napisał:

ALE, jeżeli masz 1.1.6 to nie doradzam podniesienia wersji, bo zyskujesz lepszą obsługę sortowania folderów, nową skórkę odtwarzacza z większym widokiem okładki płyty, ale (co mnie strasznie wkurza) widok folderów (płyt) na liście nie jest już zapisem całych początków nazw płyt tylko trochę początku, trzykropek i koniec nazwy. Np. "Dire Straits (1985) - Brother ok Arms [Flac]"  staje się: "Dire Straits (19...in Arms [Flac]" co jeszcze jakoś tam się daje rozpoznać, ale już zgadywanie płyty Tangerine Dream po paru ostatnich literach tytułu jest irytujące. A mogliby przecież zastosować zapis dwulinijkowy, tak samo, jak w wyszukiwaniu po artyście, płycie i gatunku. Ale nie. Ech!

Całkowicie się z tym zgadzam, do tego stopnia jest jest to upierdliwe, ze coraz częściej przekładam karty do Fiio  X5 1 którego przezornie się nie pozbyłem. No i bateria w jedynce trzyma dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko u mnie DAP się przytyka  na 3-5 sekundzie utworów...  i chyba nie ma tej nowej aktualizacji. A tak na marginesie, przetrzepałem X5III z całkiem pokaźną ilością słuchawek do kwoty ok. 1.200zł w jednym z największych markeciaków i jednak ten fiołek gra tą "pieprzoną, nachalną ścianą dźwięku" i z większością słuchawek był taki sam brak synergii jak z oppo pm3 czyli bardzo męczący, za blisko podany i pozbawiony rozdzielczości dźwięk. W miarę - czyli jako tako zgrał się tylko ze słuchawkami słynącymi z grania mocną V-ką, bo wokale nie ryczały jego rozmazaną, pozbawioną rozdzielczości średnicą do samego środka głowy heh. Jednak jego brak rozdzielczości i tak zawsze było słychać/czuć na kilometr. W miarę poprawnie zagrał też z jakimś modelem słuchawek od AKG i w sumie tylko to zestawienie mi się podobało, reszta słuchawek była z nim niesłuchalna, za nachalne to było na średnicy. Na chwilę obecną najlepszym połączeniem w mojej ocenie dalej pozostaje Fostex th 610 ale trzeba się liczyć z dość częstym sssyczeniem. No i chyba też dobrze zgrywa się z MF100 , bo widzę, że Kolega Jaro54 jest z takiego połączenia zadowolony. No nic, trzeba czekać na nową aktualizację, żeby w końcu tę "czkawkę" na początku odtwarzaniu utworów wyeliminowali... Trochę wstyd, że tyle czasu trzeba na to czekać a przecież DAP taki obcmokany w recenzjach... ,
w każdej kolorowej gazetce "wisi" jego reklama i na to pieniądze się znajdują a na poprawę oprogramowania już chyba nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Widzę, że nie tylko u mnie DAP się przytyka  na 3-5 sekundzie utworów...  i chyba nie ma tej nowej aktualizacji. A tak na marginesie, przetrzepałem X5III z całkiem pokaźną ilością słuchawek do kwoty ok. 1.200zł w jednym z największych markeciaków i jednak ten fiołek gra tą "pieprzoną, nachalną ścianą dźwięku" i z większością słuchawek był taki sam brak synergii jak z oppo pm3 czyli bardzo męczący, za blisko podany i pozbawiony rozdzielczości dźwięk. W miarę - czyli jako tako zgrał się tylko ze słuchawkami słynącymi z grania mocną V-ką, bo wokale nie ryczały jego rozmazaną, pozbawioną rozdzielczości średnicą do samego środka głowy heh. Jednak jego brak rozdzielczości i tak zawsze było słychać/czuć na kilometr. W miarę poprawnie zagrał też z jakimś modelem słuchawek od AKG i w sumie tylko to zestawienie mi się podobało, reszta słuchawek była z nim niesłuchalna, za nachalne to było na średnicy. Na chwilę obecną najlepszym połączeniem w mojej ocenie dalej pozostaje Fostex th 610 ale trzeba się liczyć z dość częstym sssyczeniem. No i chyba też dobrze zgrywa się z MF100 , bo widzę, że Kolega Jaro54 jest z takiego połączenia zadowolony. No nic, trzeba czekać na nową aktualizację, żeby w końcu tę "czkawkę" na początku odtwarzaniu utworów wyeliminowali... Trochę wstyd, że tyle czasu trzeba na to czekać a przecież DAP taki obcmokany w recenzjach... ,
w każdej kolorowej gazetce "wisi" jego reklama i na to pieniądze się znajdują a na poprawę oprogramowania już chyba nie bardzo.

 

Część  mankamentów, o których piszesz można wyeliminować za pomocą Viper Effect. Np. rozszerzenie bądź zwężenie stereofonii i odsunięcie sceny od głowy można uzyskać za pomocą modyfikacji parametrów w opcjach Field Surround i Reverberation. Według mnie rozdzielczość dźwięku w Fiio jest podobna jak w porównywalnych cenowo do niego dapach. O co chodzi w problemach z tonami średnimi? Możesz podać przykład utworu, w którym to słychać.

Osobiście słucham Fiio z KZ ZST i jest to bardzo dobre połączenie (nie potrzeba Vipera). Przy słuchaniu z Focalami Listen trzeba się już posiłkować Firequailizerem w zakresie tonów niskich. Natomiast z AKG K702 nieco brakuje kontroli w tonach niskich i lepszego wysterowania w zakresie tonów wysokich, ale i tutaj można nieco skorygować to np. podnosząc dynamikę za pomocą Vipera.

Jeszcze mam pytanie: o co chodzi z tą "ścianą dźwięku"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym słuchałeś, bo wystarczy z amazon.de za 200 pln sprowadzić MF100 i po problemie. Gra ten zestaw wybornie bez pomocy equalizera we wszystkich pasmach. Mnie nie przerywa (jedynie na dwóch utworach, ale są one sfajczone przeze mnie przy konwersji z płyty cd) a mam fw 1,1,8. Po za tym w takim markecie nie znajdziesz dobrych słuchawek, są te które marketing postanowił sprzedać w ilościach hurtowych. Czasami tylko jakieś rodzynki się zdarzają

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z tymi MF100 (jeżeli to są oryginały - te z Amazon)tylko jest jedno ale -  90% osób je sprzedaje z uwagi na "kapitalny komfort noszenia" i wiem jak sobie radzisz z ich dociskiem ale innym to jednak nie pomaga... i błyskawicznie je sprzedają. A wierzę Ci, że gra to razem fajnie bo z TH610 też się udało ominąć tę nachalność, która powoduje, że zrzucasz słuchawki już po max. kilku minutach z wielką ulgą od tego osaczenia dźwiękiem pozbawionym rozdzielczości. A co do Viper Effect  - fajnie, że ktoś potrafi naprawić dzięki temu tego grajka, ja jednak za Viper Effect podziękuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej oryginały. Ja w Polsce złapałem okazję za 249 pln przy ówczesnej cenie ok 900 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności