Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was może sprawdzić, czy po aktualizacji pliki mp3 mono (audiobooki mam takie) odtwarzają mu się z podwójną (chyba) prędkością? Wcześniej nie było takiego problemu :(

 

Dodatkowo u mnie zaczęło się pojawiać to, o czym tylko czytałem. Otóż po wznowieniu odtwarzania potrafi się zrestartować aplikacja, albo odtwarzanie rozpoczyna się od momentu poprzednio rozpoczętej sesji   ... np. kilka/-naście utworów wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem, że miałem problem z restartami. Problem jest dalej. Błąd funkcji pauzy jest tylko przy pierwszym użyciu przycisku play po uruchomieniu, więc po prostu zaczynam odtwarzanie i klikam play parę razy dla rozgrzewki :blink:

Napisz coś więcej o tych mp3 mono- jak tego słuchasz? Masz słuchawki z przelotką z mono na stereo? Dawno nie obrabiałem muzyki w Audacity (przycinałem sobie dzwonki) ale ten program jest tak bogaty i prosty, że powinien mieć funkcję odbicia ścieżki mono na stereo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory te pliki odtwarzały się na obu kanałach ot tak po prostu. Bez żadnych przelotek ani nic. A po ostatniej aktualizacji odpalam sobie i zonk. Głos lektora jak z kreskówki Chip & Dale.

Pewnie, że się da ... ale kwestia jest taka, że nie bardzo chce mi się i nie bardzo mam czas po prostu bawić się w konwersję ... Nie mówiąc już o tym, czy legalnie bym mógł to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, źle Cię zrozumiałem- wyobraziłem sobie że mono znaczy dźwięk w jednym kanale :huh: Już zapomniałem, jak to kiedyś się radia mono słuchało hihihi...

A próbowałeś wyczyścić dap do ustawień początkowych? Może po aktualizacji zachował z błędami przypisane dane o tych plikach (miniaturki okladek itp) i dlatego odtwarza je durnowato? Ja miałem nieciekawy efekt po aktualizacji, że podczas ładowania baterii ekran mi mrugał: odpalał się na 3 sekundy i gasł. Na szczęście tylko pierwszego wieczoru i potem już błąd się nie powtórzył, więc nie robiłem alarmu (liczyłem że wyjdzie łatka zanim rozładuję baterię). Może też na próbę wrzuć jeden z rozdziałów do pamięci wewnętrznej dapa i zobacz, co wtedy. Ja mam trochę mp3 na karcie i odtwarzanie są normalnie, ale żaden z moich plików nie ma w metadanych "audiobook" ani "podcast" jako gatunek (zobacz też, jak są rozpoznawane w sortowaniu po gatunkach muzyki- może tu trzeba coś zmienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj X5 3 poszedł do pudła, a z kolei z pudła wyszedł X5 1. Po prostu już nie mogłem znieść dłużej  kilku rzeczy:

1. Problemy z wyświetlaniem okładek; niektóre wcześniej się wyświetlały,  teraz już nie. Czasami okładka wyświetla tylko dla niektórych utworów na płycie.

2. Wycinanie środka nazwy katalogu; przy kilkuset płytach opisanych w ten sposób: rok wydania, wykonawca, tytuł płyty, to jest problem.

3. Długi czas uruchamiania; dla mnie to problem, bardzo często słucham w nocy, zasypiam ze słuchawkami w uszach, czasami budzę się i chcę szybko posłuchać jakiejś płyty. W przypadku X5 3 czekanie często jest zbyt przydługie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 19:02, rico1973 napisał:

bardzo często słucham w nocy, zasypiam ze słuchawkami w uszach, czasami budzę się i chcę szybko posłuchać jakiejś płyty

Serio? :) Nieźle. A ja sądziłem, że jestem freakiem tylko dlatego, że usypiam w słuchawkach i śpię twardo nawet gdy jakiś dubstep się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym softem to naprawdę kiepska sprawa. Całe szczęście, że odtwarzacz broni się dźwiękiem. Na jeden dzień przesiadłem się na X5 1.... i szybko przeprosiłem się z X5 3. Różnica wyraźnie słyszalna na korzyść trójki. X5 1 ma w moim odczuciu słabszą scenę, dźwięk jest płaski, mniej w nim życia. Porównywałem tą samą płytę odtwarzaną z tej samej karty na tych samych słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nasz kochany Fiio X5 III gen dostał nagrodę EISA  i ze strony Fiio

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż czasami liczą się setne sekundy, a nie minuty :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak naprawdę z tym "uwielbianiem" F5-3? Fakt, "wszystko mający" w sobie on jest ale brzmieniowo jest tylko dobrze, jednak brakuje rozdzielczości (bardzo brakuje), konturowości - zwłaszcza na basiku, góra też za mało otwarta. U mnie potwierdziła się zasada, która sprawdzała się przy kolumnach, które też otrzymywały we wcześniejszych latach nagrodę EISA, że osobiście nie porywały mnie te nagradzane zabawki audio... No ale może jak podłączę pod F5-3 dedykowane doki F5 albo Aune E1 to jeszcze zrozumiem Wasze zachwyty nad Fiołkiem. Ps. A Fostex-y th 610 nie dostały nagrody? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierz odpowiednie słuchawki i nie będzie braków. Nie Fostexy nie dostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zdopingowała nagroda dla X5-tki III do wypożyczenia jej wczoraj ponownie na odsłuch w domu :)

I znów potwierdzam- to świetny sprzęt za śmieszną cenę i genialna synergia z 7 razy droższymi Laylami II !!!

Słuchałem i autentycznie z podziwu nie mogłem wyjść, jak ten duet brzmi!

Gdyby dodać organizację sceny i "pogłosy" rodem z AK380/AMP380, a przede wszystkim z SP1000 SS (bo FiiO X5 III, po przesiadce z AK380/AMP380 , wydało mi się trochę klaustrofobiczne), to logo FiiO można by było śmiało zakryć logiem Astell&Kern i za takiego DAP-a wystawić cenę 20.000 zł.

Brawo FiiO!!! Świetna robota i świetny dźwięk!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wulkan napisał:

Mnie też zdopingowała nagroda dla X5-tki III do wypożyczenia jej wczoraj ponownie na odsłuch w domu :)

I znów potwierdzam- to świetny sprzęt za śmieszną cenę i genialna synergia z 7 razy droższymi Laylami II !!!

Słuchałem i autentycznie z podziwu nie mogłem wyjść, jak ten duet brzmi!

Gdyby dodać organizację sceny i "pogłosy" rodem z AK380/AMP380, a przede wszystkim z SP1000 SS (bo FiiO X5 III, po przesiadce z AK380/AMP380 , wydało mi się trochę klaustrofobiczne), to logo FiiO można by było śmiało zakryć logiem Astell&Kern i za takiego DAP-a wystawić cenę 20.000 zł.

Brawo FiiO!!! Świetna robota i świetny dźwięk!

Opus #1 nadal gra lepiej z każdą parą słuchawek, którą podłączałem do obu DAPów B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie prosze, mam na testach oppo ha 2se i chce wykorzystac fiio x5-3 jako transport a grac z dac-a i ampa od oppo. Podlaczam sie na wyjsciu line/coaxial digital out w X5-3 i w audio in na ha2se. I teraz w ustawieniach fiio wybieram - line out oraz in-line Remote? Grac oppo gra po takim polaczeniu tylko czy gra wtedy tez jako dac czy tylko jako amp? Jak mozna tez inaczej je polaczyc to napiszcie prosze, musze podjac decyzje czy ha2se zostaje czy nie, w tym polaczeniu jw. opisalem gra to duuuuzo glosniej, bas jest potezny i schodzi duuuzo nizej bez spadku jak na golym fiio x 5-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie jakos zrzucic ze spotify premium na pamiec wewnetrza fiio muze? Nie mam kompa i nic nagrane na karcie pamieci w fiio a jednak bardzo chcialbym sie dowiedziec co potrafi ten ha2se a na pewno potrafi bo juz sama sekcja ampa w nim siedzaca zostawia daleko w tyle amp z fiio i to nie tylko pod wzgledem mocy ale rowniez rozpietosci skali brzmienia, zdecydowanie slychac jak fiio ma spadek na niskim basie i jest mniej otwarty na gorze od sekcji amp-a z oppo. Idzie jakos zgrac muze ze spotify na pamiec grajka? Ps. Ale kaszana, ze taki drogi grajek nie gra ze spotify po usb dac, jakos duzo tanszy pioneer 100 nie ma z tym problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz po wifi Fiio i zapisz muzykę na karcie. Będziesz mógł słuchać offline później. Jedyny minus co parę dni będziesz musił na Fiio logować się do Spotify bo inaczej nie dasz rady słuchać

Ale tylko przez aplikację będziesz słuchał, więc raczej nie rozwiąże to problemu. A to nie wina Fiio tylko Spotify i ich warunków licencyjnych

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności