Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak fiolek ze mna zostaje, majac pkt odniesienia uznalem, ze przyrost korzysci nad strata na odsprzedazy i dolozeniem do innego amp-a jest nieoplacalny. Nie dosc, ze brzmieniowo u mnie nie odstawal mocno od innego, drozszego wzmaka to gdy wezmiemy pod uwage funkcjonalnosc x5III nalezalo zdjac oferte sprzedazy ze sklepiku, co z przyjemnoscia uczynilem, Ci co nie kupili niech zaluja:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adam 76 napisał:

Jednak fiolek ze mna zostaje, majac pkt odniesienia uznalem, ze przyrost korzysci nad strata na odsprzedazy i dolozeniem do innego amp-a jest nieoplacalny. Nie dosc, ze brzmieniowo u mnie nie odstawal mocno od innego, drozszego wzmaka to gdy wezmiemy pod uwage funkcjonalnosc x5III nalezalo zdjac oferte sprzedazy ze sklepiku, co z przyjemnoscia uczynilem, Ci co nie kupili niech zaluja:)

;)

Pisałem już o tym kilka razy, że najważniejszą cechą świadomego audiofila jest cierpliwość, a szybkie zmiany i przerzucanie sprzętu to gadżeciarstwo ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bez grzechu nie jestem i nie mógłbym pierwszy rzucić kamieniem ;) ale wielokrotnie przekonałem się, że szybkie zmiany, rotacje i zakupy nie dają wiele więcej ponad zastrzyk zakupowej adrenalinki. Co zresztą bardzo lubię, ale jak zaczyna mnie brać to kupuję coś taniego i mam spokój.Mnie się to opłaca.

Np. DX80 leżący od listopada ub.roku w szufladzie ( praktycznie rzecz biorąc powinien być więc sprzedany ) zagrał mi lepiej z KZ ZS5 niż Pionek.

Albo odmienia mi się i ze średnicowego grania przechodzę do szukania basu czy V-ki. Czy to oznacza, że mam sprzedać "średnicowe" sprzęty ?

Nie, bo za m-c, za pół roku znowu będę szukał "średnicy". Wtedy biorę to co tak gra i mam święty spokój.

Takie przykłady można mnożyć, ale nie chcę ciągnąć tego OT.

 

Sam też wsiadam do pociągu z hajpem, ale to jest warunkowane cenami biletów :). Zabawa to przednia, lubię ją.

No, ale cóż oni tam (producenci) na bozię jedyną za rewolucję mogą wprowadzić ?

Owszem, zaszaleję sobie jak już będą wszczepy sprzedawać, a tak to nihil novi sub sole ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja przeprosiłem się z FiiO X5 . Odsłuchałem dziś z ibasso dx90 i było inaczej ale dostojnie i przestrzeń mega przestrzeń to w fiio i ibasso mi się podoba jednak dwa osobne dac-i na kanał sprawiają ponad przeciętną separacje kanałów. Też wycofałem ofertę . Dobra zmiana Trzej muszkieterowie Adam Pua i Paratykus.

Dziś robiłem jeszcze odsłuch hifiman 601LE i powiem to gdyby te bebechy wstawili jako duall to była by miazga dla innych dap-ów.NOS to Inne brzmienie.

 

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie FiiO przy info o nowym sofcie (1.1.6) jest jako zachęta- fotka z czerwonym X5III i czerwonymi słuchawkami Oppo, więc może akurat pracują nad synergią z tą marką. Może warto jeszcze nie skreślać tego połączenia? 

I tak jeszcze jest wiele do poprawienia w sofcie: raz-dwa razy dziennie, gdy stopuję odtwarzanie bocznym przyciskiem, zamiast ciszy dostaję utwór od początku. Raz dziennie, gdy wznawiam odtwarzanie płyty, mam reset wyboru (w pure music) i muszę od nowa zdecydować, czego słuchać. Jak zmieniam wyjścia- np ze słuchawkowego na balans, to ikonka się nie odświeża i nie wiem czy dap załapał, że ma podać dźwięk inną drogą. To tak na szybko ? 

Czekam jeszcze na funkcję przewijania utworu bocznymi przyciskami (w X5II było) i tryb ekranu "na bok" czyli poziomy ekran odtwarzacza (w X5II było w nieoficjalnym sofcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy nie widziałem lub przeoczyłem temat brzmienia wyjścia zbalansowanego ?.

Można prosić o opinie lub coś na ten temat ? I może co kto podpinał ?

Dzięki i pozdro:mellow:

Z ciekawości kupiłem

VE Monk Plus Espresso Limited 2017 2.5mm Balanced

 

Zobaczę jak to gra i tylko nie jestem pewny czy wyprowadzenia są zgodne z wyjściem z FIIO zobaczymy najwyżej do komisu.

 

Oby to złoto nie odpadło z wtyku gdyż widziałem jak z 3.5 mm odpadła powlekana strefa plowa jacka przy wkładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pua napisał:

Mam pytanie czy nie widziałem lub przeoczyłem temat brzmienia wyjścia zbalansowanego ?.

Można prosić o opinie lub coś na ten temat ? I może co kto podpinał ?

Dzięki i pozdro:mellow:

Z ciekawości kupiłem

VE Monk Plus Espresso Limited 2017 2.5mm Balanced

 

Zobaczę jak to gra i tylko nie jestem pewny czy wyprowadzenia są zgodne z wyjściem z FIIO zobaczymy najwyżej do komisu.

 

Oby to złoto nie odpadło z wtyku gdyż widziałem jak z 3.5 mm odpadła powlekana strefa plowa jacka przy wkładaniu.

Poszukaj, jestem pewien, że w recenzji X5III jest pochwała "małej dziurki" i tu też w komentarzach znajdziesz dobre oceny. Ja dostałem Monki espresso zanim x5 i na wstępie ogromnie mnie zniesmaczyły obie przelotki na małego jacka do słuchania z telefonu- lepiej je wywalić niż się wkurzać na przerwy w kanałach. Pierwsze wejście miały lipne, więc nie idź tą drogą ;) 

Dźwięk jest bardziej przestrzenny (separacja, holografia- te rzeczy) i ogólnie jest godny używania ze sprzętem było-nie-było 15x droższym. Jak już dostaniesz, to tylko parę dni daj im w palnik- warto wygrzać i ułożyć, a się odwdzięczą.

Mam i używam już prawie pół roku i pozłotka faktycznie zaczyna blaknąć i się wycierać, ale nie demonizowałbym degradacji dźwięku przy tej usterce- luzik. 

Bardzo wygodne (i na spacerze i do poduszki), grające bogatym, angazującym i konkretnie odseparowanym dźwiękiem słuchawki o nietuzinkowym wyglądzie przewodu. Za tę cenę, to poważnie myślę, że zamiast dodawać do super-duper muzycznego smartfona (mam HTC10) pchełki, które raz wyciągnąłem z pudełka i poszły precz, dystrybutorzy powinni dawać talon do BigMarasa i zamknąć temat. Tylko poprawić wtyczkę w przelotce z 2,5mm na 3,5mm. Słowem: będziesz Pan zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w sumie mam tyle słuchawek 3.5mm  że chciałem używać tylko z 2.5mm z Fiio nie mam potrzeby używać przejściówek. 

Czyli potwierdzasz lub możesz ......... że wyprowadzenia są zgodne ze standardem FIIO na tych monkach.

Pozdr.Lucky-Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pua napisał:

 

Czyli potwierdzasz że wyprowadzenia są zgodne ze standardem FIIO na tych monkach.

Pozdr.Lucky-Luke

Si- wszystko gra jak należy i jest świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dziś dotarły do paczkomatu VE MONK Balanced . Co mogę powiedzieć jak kiedyś zamierzałem się pozbyć fiio i zostawić ibasso co i tak zrobiłem i zostawiłem to zaliczyłem dziś opad szczęki. Bożeee to gra i to jak z tej małej dziurki. Na początek wykonanie super kabelek przeplatany ale super mięciutki metalowy spliter i dobrej jakości wtyk też metalowy no super. Dźwięk to przestrzeń i rewelacyjna średnica i wysokie na bardzo wysokim stopniu gładkie nie cyfrowe. Co rzuca się na początku to jak już założymy gąbki i założymy do uszów to nawet lekkie poruszenie czy inne ustawienie nie wpływa na jakość przekazu bardzo tolerancyjne nie musimy poprawiać ustawień w trakcie słuchania. Średnica rewelacja wypchnięta do przodu bass jest i to dużo ale ten z dolnego pasma co nie ma wpływu na średnice no i te wysokie gładkie i są . A mam porównanie co prawda skromne gdyż z dousznych tylko triple fi 10 pro,sony xba 4 i 40 ,audeo pf012 reszta to duże nauszne. Polecam każdemu kto jeszcze nie uświadczył tej małej dziureczki w fiio.

Myślę że balanced to też duży crostalk z małej dziurki Channel separation≥98 dB (1 kHz) z dużej >73 dB (1 kHz) . To może dawać tą holografię . Ogólnie te słuchaweczki grają ciepło na balanced zachowując przy tym daleko idące dobrze zachowane basy średnice i wysokie. Polecam w 100% no bo na co nam fiio bez zapchanej rewelacyjnej małej dziurki.

Mam wrażenie że na Balanced szybciej je aku i bardziej jest ciepławy.

 

Z tego całego szoku kupiłem sobie jeszcze

VE Monk+ Candy Limited Edition

Zostaną do telefonu i ibassodx90 ve monk są super

 

20170708_143208.jpg

20170708_142956.jpg

20170708_142919.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem B) wydaje mi się, że za parę dni dźwięk jeszcze nabierze szlachetności. W słuchawkach brakuje mi tylko wyraźnego oznaczenia kanałów, na szybko zawiązałem supeł na lewym kablu tuż pod słuchawką i dla równowagi na prawym u dołu- przy spliterze. 

Przyjemność płynąca z balanced spowodowała u mnie niestety traktowanie niżej wyjścia słuchawkowego. A szkoda. No, bo jakże to tak, żeby słuchawki za stówę z ogonkiem grały aż tak dobrze? To jak by zagrały takie z gablotki?

Edytowane przez Lucky-Luke
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jupi! Nowy soft! Wreszcie nowa skórka podobna do Powerampa. I może naprawili błąd z przyciskiem play, bo często mi restartował odtwarzacz albo odtwarzał od początku zamiast spauzować utwór. Pobieramy, zobaczamy :huh:   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pogorszenia na pewno. A reszta to kosmetyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być zdecydowanego podniesienia jakości dźwięku, bo idzie nowe X7-II droższe, lepsze i na nim skupią światła sceny. 

Jest fajna skórka- bez niepotrzebnych ikonek: np. karaoke i serduszek na wierzchu (chcesz to masz skrót), okładki się płynnie ładują, czcionka czytelna, kolory stonowane- jest miło.

Dalej jest sporo irytujacych pierdółek, ale wygładzają i to się liczy.

Bez sensu jest dla mnie nazwa folderu z wyrwanym środkiem- sam początek i koniec nazwy płyty- mi to nie pasuje. Ja chcę żeby było, jak było i wywalić to coś z prawej- będzie miejsce na 3-4 litery.

Słuchanie płyty po płycie działa do przodu (odpala następną) ale już nie da się wrócić do poprzedniej, gdy niechcący przeskoczę za daleko- wrr! 

No i czekam na przewijanie utworu bocznymi klawiszami po przytrzymaniu, tak jak X5II. Bo na wybudzanie doble-tap, zamiast tego nieergonomicznego guzika power, to już pewnie nie mam co liczyć. Dobrze, że w X7 już zdążyli przeprojektować położenie przycisku power na górę DAPa. Słuchają nas i się uczą. I dobrze.

Edytowane przez Lucky-Luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tylko wrazenie spowodowane tym, ze tylko sporadycznie odpalam x5III z powodu braku synergii z oppo pm3 czy jednak znowu cos zmienili w brzmieniu w zwiazku z nowa aktualizacja softu ale jakby wiecej powietrza miedzy instrumentami i jakby troszke "oddalili brzmienie", no z pm3 zrobilo sie mniej "ciasno, duszno i posklejanie" ale nadal za cieplo, za mala rozdzielczosc, za bardzo scisnieta srednica i za blisko ten srodek - oczywiscie w polaczeniu z pm3, stad ten brak synergii i granie oppo na 30% swoich mozliwosci. Ciekawe jakie i czy wogole odebraliscie zmiany brzmienia z waszymi sluchawkami.

ps. Czekacie na fiio F5? Bo chyba w mp3store jeszcze ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dźwięk się nie zmienił. Moje słuchawki grają jak przed aktualizacją. Akurat nie mam problemu z synergią więc na wszystkich moich hula w najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem żadnych z nich więc nie odpowiem ci. U mnie z Musical Fidelity MF100 miodzio. Bas super punktowy (jeśli jest w utworze), szeroka scena (wrażenie, że muzyka jest koło ciebie, a nie w głowie), separacja instrumentów i holografia bardzo dobre (jeśli nagranie jest dobrze zrealizowane). To samo z Dunu Alpha Pro. Na Takstarach 80Pro i BossHiFi B8 już nie ma takiej przestrzeni. Bas jest na tych dwóch ostatnich mocniejszy, ale jak do tej pory ciężko mi znaleźć coś grającego tak dobrze jak duet MF100/ Dunu. Po zmianie słuchawek scena maleje. Nadal dobre granie ale jak to mówią człek do dobrego szybko się przyzwyczaja a potem nic mu nie pasuje :) MF100 wg mnie grają lepiej od Listenów, ale to moje skromne kaprawe ucho tak słyszy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności