Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, userfrom napisał:

Jest zmiana w brzmieniu. Odtwarzacz gra teraz jaśniej i bardziej neutralnie, pojawiło się również więcej subbasu. Mam wrażenie, że scena jest teraz szersza, ale straciła na głębokości. 

Z tym brzmieniem X5 podoba mi się jeszcze bardziej. Z B1 scena dużo zyskuje również na głębokość. Jakby mi playera podmienili:) W końcu chyba zaczęli wykorzystywać potencjał 2xAKM4490. No i zapewne duża to zasługa wszechstonności D7200 (mega sluchawki, można cieszyć się i pisać przez to jak małolat;))

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Niestety nie słuchałem Mojo, więc nie chcę spekulować z benchmarkiem.

 

Aj ok, chyba Cię z kimś innym pomylilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vegetto87 napisał:

Orientuje się ktoś czy da się cofnąć bezproblemowo wersję systemu np z 1.1.6 do 1.1.4? Czy jest to jak w androidzie nieodwracalne?  

A ci Ci sie nie podoba w 1.1.6?

tutaj link do downgrade na 1.1.4:

https://www.dropbox.com/s/ga1ds64k2u999aj/X5III Firmware Upgrade Tool with FW1.1.4.zip?dl=0

Chciałem zrobić z 1.1.5, ale jak wyszedł 1.1.6 to zostaje przy najnowszym bo tonalność bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dj1978 napisał:

A ci Ci sie nie podoba w 1.1.6?

tutaj link do downgrade na 1.1.4:

https://www.dropbox.com/s/ga1ds64k2u999aj/X5III Firmware Upgrade Tool with FW1.1.4.zip?dl=0

Chciałem zrobić z 1.1.5, ale jak wyszedł 1.1.6 to zostaje przy najnowszym bo tonalność bardzo mi odpowiada.

Nie pytam o to by teraz robić downgrade. Poza tym to nie mój fiio tylko kolegi i pytał o taką ewentualną  możliwość. Chodziło mu o to czy gdy kiedyś wyjdzie jakaś nowsza wersja oprogramowania i nie będzie mu odpowiadała to czy da się wrócić do poprzedniej. Ja się nie znam na tej kwestii z dapami, ale wiem, że w telefonie z androidem nie da się cofnąć do starszej wersji oprogramowania. Dzięki za informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie - czy idzie i jezeli tak to w jaki sposob podlaczyc fiio x5III z superhipermega udanym ifi idsd nano le tak, zeby obejsc wzmacniacz fiolka, po prostu, zeby fiolek robil za odtwarzacz a brzmienie modelowal dac i wzmak w ifi? Bronie sie jak moge przed sprzedaza fiolka (brak synergii z pm3) i wpadlem na taki sprytny (chyba heh) pomysl. Ma ktos doswiadczenie z takimi kombinacjami i z tym nano le?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To IFI ma jedną możliwość podłączenia, cyfrowo przez USB, innej nie ma i niech mnie ktoś ewentualnie poprawi ale cała idea podłączenia do niego polega na ominięciu sekcji wzmacniacza i wyciągnięciu czystego "sygnału". Korzystam z niego z XDP 300R i tak to według mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że po aktualizacji mniej żre baterię? Od godziny 10 (98% naładowania) zużył 27% baterii. Jeśli nie jest to błąd wskazań to o jakieś 2-3 godziny było by lepiej. Słucham po BT ekran wyłączony :)

 

No chyba jest skok jakościowy w korzystaniu z baterii. Wczoraj ok 10 godzin słuchania po BT i rano 23 % baterii zostało. Czyli wychodzi 13-15 godzin słuchania. Jeśli dalej tak będzie to rewelacja :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończył się hype na x5, bo temat nieco zamarł :)  X5 na firmware 1.1.6 gra cudownie. Z moimi słuchawkami 1more quad driver gra jeszcze lepiej niż z Pionkiem, a to połączenie uważałem za idealne. Chyba będzie sobie trzeba sprawić tę  zabawkę, a pionka wystawić na sprzedaż. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vegetto87 napisał:

Chyba skończył się hype na x5, bo temat nieco zamarł :)  X5 na firmware 1.1.6 gra cudownie. Z moimi słuchawkami 1more quad driver gra jeszcze lepiej niż z Pionkiem, a to połączenie uważałem za idealne. Chyba będzie sobie trzeba sprawić tę  zabawkę, a pionka wystawić na sprzedaż. 

Dla mnie też 1.1.6 to dotychczas najlepszy soft. Co do Pionka, jakby ktoś ze ślaska chciał sie wymienić na parodniowe odsłuchy za X5 to jestem chętny posłuchać jak grają te Sabre.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek był dla mnie lepszy niż ostatni raz gdy słuchałem u kolegi fiio na sofcie 1.1.1. Moimi głównymi słuchawkami są teraz 1more quad driver i HD600 na kablu audeos. 1more grają dla mnie lepiej na fiio. Tych słuchawek używam najczęściej, bo są kompaktowe i świetne. Pionka będę sprzedawał, ale najpierw będę musiał sobie sprawić fiio na własność. A z braku funduszy będę zmuszony poczekać przynajmniej 2 tygodnie. Potem będę mógł pożyczyć pionka do odsłuchów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Ja mogę się wysyłkowo wymienić jakbyś był zainteresowany.

Na razie poczekam, może się ktoś odezwie ze śląska, jeśli nie to wrócimy do tematu za  jakiś czas.

Ewentualnie dodam B1 bo z nim gra mi najlepiej, a Ty może Mojo, którego jeszcze nigdy nie słuchałem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników x5 lll, którzy posiadają jeszcze wzmacniacz aune B1. Co dokładnie wnosi ten wzmacniacz w dźwięk fiio? No i jaką wersję macie tego wzmacniacza? Podobno wersja 2016 i 2017 się trochę różni i rzekomo 2016 lepsza do dokanałówek. Ktoś to sprawdzał? 

Edytowane przez Vegetto87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Superata napisał:

Masę rozpasanego basu, zawężona scena i więcej mocy co daje możliwość wysterowania większej ilości słuchawek. Tylko jakim kosztem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Moim zdaniem z basem wręcz odwrotnie, świetnie go kontroluje. Zawężenie sceny, to raczej poprawienie sceny na głębokości, zwłaszcza w clasie A.

 

6 godzin temu, Vegetto87 napisał:

Mam pytanie do użytkowników x5 lll, którzy posiadają jeszcze wzmacniacz aune B1. Co dokładnie wnosi ten wzmacniacz w dźwięk fiio? No i jaką wersję macie tego wzmacniacza? Podobno wersja 2016 i 2017 się trochę różni i rzekomo 2016 lepsza do dokanałówek. Ktoś to sprawdzał? 

Wersja 2015 miała problem z dokonałówkami. 2016 i 2017 lepiej sobie z nimi radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności