Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Odpakowałem Fiio teraz w wersji Titan i cóż można powiedzieć sam nie wiem dlaczego go sprzedałem trochę mnie korcił pionek100 ale dałem sobie spokój nie miał masy brzmienia granie raczej anemicznie za to Fiio znowu zachwyt te filtry są wspaniałe wreszcie dopasowałem je do słuchawek. Mam pytanie czy ktoś kupował efecty viper i jak to zrobić ?

A miłość do walkmana dalej trwa nawet sobie do Fiio zainstalowałem świetną apkę. Pozdr.

Jednak Duall AK dodaje przestrzeni i separacji godnej ibasso dx90

 

Aplikacja to casse-o-player no i taśma się rusza przewija zmiana kaset itp. super

 

20170523_194322.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pua napisał:

Witam . Odpakowałem Fiio teraz w wersji Titan i cóż można powiedzieć sam nie wiem dlaczego go sprzedałem trochę mnie korcił pionek100 ale dałem sobie spokój nie miał masy brzmienia granie raczej anemicznie za to Fiio znowu zachwyt te filtry są wspaniałe wreszcie dopasowałem je do słuchawek. Mam pytanie czy ktoś kupował efecty viper i jak to zrobić ?

A miłość do walkmana dalej trwa nawet sobie do Fiio zainstalowałem świetną apkę. Pozdr.

Jednak Duall AK dodaje przestrzeni i separacji godnej ibasso dx90

 

 

20170523_194322.jpg

Nowonawrócony :) znaczy się nuworysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, userfrom napisał:

 

Ja korzystam z niego.

Funkcjonalnie jest troszkę szybszy i bateria trzyma ciut dłużej.

Dźwiękowo jest trochę lepsza góra. Ponoć również trochę mniej basu i lepiej kontrolowany, ale nie zwróciłem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effekty viper kupisz przez paypal, musisz tylko sparować konto z paypal

Same efekty sprawiają że dzwięk jest moim zdamiem zbyt sztuczny, dla porównania cowon ma ustawienia które dużo lepiej podrasowują dzwięk.Płyty bardzo dobrze zrealizowane brzmią na fiio świetnie na przykład nowe wydania kata.Jedyne co bym poprawił to tylko korektor dzwięku, który de fakto drzwęku nie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PsiCore napisał:

 

Ja korzystam z niego.

Funkcjonalnie jest troszkę szybszy i bateria trzyma ciut dłużej.

Dźwiękowo jest trochę lepsza góra. Ponoć również trochę mniej basu i lepiej kontrolowany, ale nie zwróciłem na to uwagi.

 

A czy scena na szerokość i głębokość jest bez zmian? Jaki soft miałeś wcześniej, 1.1.5?

Na headfi piszą, że na tym Purist FW Fiio gra lepiej niż AK 240, ale na headfi to jak wiadomo często głupotki wypisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, userfrom napisał:

 

A czy scena na szerokość i głębokość jest bez zmian? Jaki soft miałeś wcześniej, 1.1.5?

Na headfi piszą, że na tym Purist FW Fiio gra lepiej niż AK 240, ale na headfi to jak wiadomo często głupotki wypisują.

 

Zatrzymałem się na 1.1.4 i później zmieniłem na purist - zmiany są słyszalne, ale czy faktycznie gra jak player kilkukrotnie droższy? Nie słyszałem nigdy AK240, ale moim zdaniem nie. Ba, momentami mój stary H320 potrafi zagrać lepiej :)

Nie jestem maniakiem sceny, więc nie zwracam na to za bardzo uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PsiCore napisał:

 

Zatrzymałem się na 1.1.4 i później zmieniłem na purist - zmiany są słyszalne, ale czy faktycznie gra jak player kilkukrotnie droższy? Nie słyszałem nigdy AK240, ale moim zdaniem nie. Ba, momentami mój stary H320 potrafi zagrać lepiej :)

Nie jestem maniakiem sceny, więc nie zwracam na to za bardzo uwagi.

Osłuchałem się już z tym Fiio i prawda jest taka, że nie jest to wybitny player. Brzmienie jest bardzo ok, ale jednak czegoś brakuje. Dużo zależy od konkretnej realizacji. Instrumenty są często za bardzo rozmyte, brakuje lepszej separacji, scena też nie powala. Może zmienią to kiedyś softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ubarwia, jak słaba płyta to słabe granie. Stare nagrania przełomu 70/80 są super na X5. No i Dire Straits oczywiście, o Oldfield itp nie wspomne

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Czyli nie ubarwia, jak słaba płyta to słabe granie. Stare nagrania przełomu 70/80 są super na X5. No i Dire Straits oczywiście, o Oldfield itp nie wspomne

Oldfielda jeszcze nie słuchałem na Fiio.

Dire Straits - oczywiście! Poza tym Steely Dan, TOTO (płyta 4 - miodzio), Michael Jackson (Off The Wall - super), Supertramp, Tina Turner, Vangelis, itd.

Ale to się okazało, że mamy dapa tylko do wybranych realizacji, bo nawet te nowe które teoretycznie powinny brzmieć dobrze, np. David Bowie - Blackstar, albo Melody Gardot - Currency of Man brzmią na tym playerze słabo - słychać przesterowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wybranych realizacji tylko dziś robi się większość płyt niechlujnie. Dawniej mimo braku sprzętu robili to pasjonaci, a dziś tylko minimum za maksimum kasy

Wspaniale brzmi Acoustic Heart Adriana Gurvitz'a, tego od Classic

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie do wybranych realizacji tylko dziś robi się większość płyt niechlujnie. Dawniej mimo braku sprzętu robili to pasjonaci, a dziś tylko minimum za maksimum kasy

Wspaniale brzmi Acoustic Heart Adriana Gurvitz'a, tego od Classic

Dzięki za rekomendację. Posłucham.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że współczesne realizacje niestety w przytłaczającej większości przypadków brzmią kiepsko, albo nawet bardzo kiepsko. To, że x5 3 wyciąga te niedoskonałości to akurat, moim zdaniem oczywiście, nie jest wadą tylko zaletą. Działa to też oczywiście w drugą stronę. Za przykład niech posłużą pierwsze japońskie wydania klasycznych albumów Iron Maiden. Brzmią na X5 3 genialnie. Generalnie trafnie to ujął Kolega Shrek ;-) mam nadzieję, że się nie obrazi za to sformułowanie ;-). Dzisiaj niewielu artystom, choć bardziej trafne określenie to korporacjom bo one o wszystkim decydują zależy na jakości... Na szczęście ja słucham głównie muzyki z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Szczególnym upodobaniem darzę edycje japońskie które moim skromnym zdaniem brzmią najlepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wydajesz pieniądze na Vipera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wnoszą, ale na X5 III na pewno niepotrzebne. Wystarczą dobre nagrania. Mam Vipera w Xiaomi Mi3 i nie zamierzam go instalować na X5. Nawet tych zainstalowanych modułów nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę szkoda kasy. Jeszcze w Mi3 jak jest zainstalowany standardowo to można się pobawić. Jeśli wejdziesz w ustawienia zaawansowane to można taką kaszanę z dźwięku zrobić, ze nie dasz rad słuchać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanatykiem DAP'ów ale od czasu do czasu się przydaje nie tylko mobilnie ale i domu jest przydatny. Z Fiio X5 III jestem bardzo zadowolony. Szczególnie, że mogę go wykorzystać w samochodzie po Bluetooth czego nie miała pierwsza czy druga generacja. Wiem, że jakość nieznacznie traci ale naprawdę nieznacznie. 

Wiem, że to rozrzutność ale jakoś nie rozstałem się jeszcze z F..X5 I gen., która w wielu nagraniach mi bardziej odpowiada. Dźwięki w I gen. są jakby bliżej, bardziej namacalne z przyjemniejszym basem, przynajmniej z moimi słuchawkami oraz własnymi bębenkami słuchowymi. Gdyby jedynka miała komunikację Bluetooth.. 

 

Edytowane przez Mario_64
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Lakson napisał:

Jaka wyświetla wam się wersja firmware po załadowaniu romu Purist? 

Ja ciągle mam w ustawieniach wersję 1.1.5, mimo że na ekranie powitalnym jest logo fidelizera. O co chodzi?

 

No bo to jest purist z wszystkimi aktualizacjami z 1.1.5 :)

Za każdym razem jak wychodzi nowy firmware od Fiio, koleś aktualizuje na tej podstawie purist rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności