Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w waszych x5III tez tak jest, że przy włączeniu utworu w szczególności pierwszego po włączeniu Fiio jest takie delikatne pykniecie w słuchawkach? Często też pojawia się przy przełączaniu utworów, lecz nie za każdym razem , lecz co któryś kolejny utwór. W poprzednim x5II czegoś takiego nie miałem a tu pojawia się co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę takiego zjawiska... Ale za to wiele innych np po wypięciu słuchawek ucieka do menu głównego w pure sound, gubi na moment kartę sd2 w menu... Jest trochę bugów, nie słuchałem dawno w sumie. Nie są to uciążliwe sprawy ale mogliby w fiio dopracować też takie niuanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie występuje. Ani pykniecie ani gubienie kart. A słucham 5-8 godzin dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

U mnie nic takiego nie występuje. Ani pykniecie ani gubienie kart. A słucham 5-8 godzin dziennie

Karta znika i za sekundę się znowu pojawia, w taki sposób :P A jak wypnę słuchawki na zapauzowanym utworze to mi ucieka do głównego menu. Nie testowałem jeszcze trybu android, właściwie mało go testowałem jak na razie bo czasu nie miałem... I tak chyba jednak się sprzeda bo htc10 dobrze się sprawuje i gra duuużo lepiej jak stary S3 więc dodatkowy klocek może być zbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vikingman napisał:

Czy w waszych x5III tez tak jest, że przy włączeniu utworu w szczególności pierwszego po włączeniu Fiio jest takie delikatne pykniecie w słuchawkach? Często też pojawia się przy przełączaniu utworów, lecz nie za każdym razem , lecz co któryś kolejny utwór. W poprzednim x5II czegoś takiego nie miałem a tu pojawia się co jakiś czas.

Jest to nagminne, jeśli włączone są te całe efekty Viper. Teraz mam je wyłączone ale faktycznie czasami mimo to słychać delikatne pyknięcie po zmianie płyty. Myślę, że to wina softu. W x5 I miałem problem ze rwaniem początków nagrań. Występowało to nie na każdej płycie ale naprawdę było wkurzające. Dopiero któraś tam aktualizacja rozwiązała problem. W x5 3 jest znacznie więcej bugów. Poza opisanymi tutaj dodam problem z fizycznymi przyciskami. Teoretycznie po odpowiedniej zmianie ustawień powinny być nieaktywne tylko przy wyłączonym wyświetlaczu a tak nie jest. Ale myślę, że wszystko stopniowo będą poprawiać. To co najważniejsze, czyli jakość dźwięku jest dla mnie bardzo ok.  

Edytowane przez rico1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, userfrom napisał:

To jest soft do X1 2nd.

Masz rację. Mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swojego sprzedałem. Nie tęsknie a myślałem że będzie mi żal . Zostawiłem sobie ibasso dx90.

Powód sprzedaży - nie mogłem znaleźć dobrej synergii ze słuchawkami które posiadam. Potwierdzę tylko  że LO fiio ma świetne ale wyjście słuchawkowe wolę jednak na BUF.

Też jednym z powodów był ten kulejący android ,dużo słucham na galaxy s6 i ten wolfson który tam jest daje obraz bez V i bardzo detaliczny a system śmiga jak marzenie system w fiio to kilka kroków w tył.

 

Pozdrawiam.

No i fota nowego nabytku czysty analog "..bez cyfrowej góry.." z nowym paskiem 1.5V 35 godzin radio 75 godzin. No i cena sony 35zł a Pansa 30zł. No i można tanio.

20170426_094222.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego chcę sprzedać nie z powodu brzmienia czy działania ale po nabyciu htc10 uważam że nie potrzebuję już drugiego klocka na wyjścia żeby przyjemnie się słuchało. Gra przyzwoicie, wystarczy jak dla mnie. Fiio zdecydowanie gra pełniej i jest fajniejszy chociaż soft nie jest taki szybki, nie sprzedawałbym na pewno bo z ibasso it03 zgrywa się lepiej (chyba ogólnie będzie dobry do jasnych słuchawek a takie preferuję) niż htc ale to jak sens posiadania samochodu sportowego kiedy ma się kombiaka i rodzinę... Po prostu mam wszystko w telefonie a w domu super stacjonarkę. Faktycznie znikanie kart to tylko mrugnięcie w ekranie, nie znikają z systemu. Znalazłem też sposób aby ruszyć utworem po wypięciu słuchawek, wystarczy kliknąć play/pause parę razy i trybi :)

 

Jak pua pisze, analogowe walkmany są urzekające, nie wiem czy sobie nie kupię ale nadal zostaje ból bo nie chcę mieć za dużo klocków... No i czas nagrywania na kasetę też jest... Długi :P Jakiś recorder pod kompa by się przydał do tego a to też wydatek i walkmany przy smartfonach są jednak spore... Poza tym... nie tylko brzmienie jest analogowe ale i obsługa a to już nie koniecznie wygoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pua napisał:

Ja już swojego sprzedałem. Nie tęsknie a myślałem że będzie mi żal . Zostawiłem sobie ibasso dx90.

Powód sprzedaży - nie mogłem znaleźć dobrej synergii ze słuchawkami które posiadam. Potwierdzę tylko  że LO fiio ma świetne ale wyjście słuchawkowe wolę jednak na BUF.

Też jednym z powodów był ten kulejący android ,dużo słucham na galaxy s6 i ten wolfson który tam jest daje obraz bez V i bardzo detaliczny a system śmiga jak marzenie system w fiio to kilka kroków w tył.

 

Pozdrawiam.

No i fota nowego nabytku czysty analog "..bez cyfrowej góry.." z nowym paskiem 1.5V 35 godzin radio 75 godzin. No i cena sony 35zł a Pansa 30zł. No i można tanio.

20170426_094222.jpg

 

Miałem kiedyś walkmena. Z pamięci to jakość dźwięku była o wiele gorsza niż Clipa+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pua napisał:

Ja już swojego sprzedałem. Nie tęsknie a myślałem że będzie mi żal . Zostawiłem sobie ibasso dx90.

Powód sprzedaży - nie mogłem znaleźć dobrej synergii ze słuchawkami które posiadam. Potwierdzę tylko  że LO fiio ma świetne ale wyjście słuchawkowe wolę jednak na BUF.

Też jednym z powodów był ten kulejący android ,dużo słucham na galaxy s6 i ten wolfson który tam jest daje obraz bez V i bardzo detaliczny a system śmiga jak marzenie system w fiio to kilka kroków w tył.

 

Pozdrawiam.

No i fota nowego nabytku czysty analog "..bez cyfrowej góry.." z nowym paskiem 1.5V 35 godzin radio 75 godzin. No i cena sony 35zł a Pansa 30zł. No i można tanio.

20170426_094222.jpg

 

Miałem kiedyś walkmena. Z pamięci to jakość dźwięku była o wiele gorsza niż Clipa+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, userfrom napisał:

 

Miałem kiedyś walkmena. Z pamięci to jakość dźwięku była o wiele gorsza niż Clipa+.

Zależy jaki to był walkman bo miałem kilka różnych egzemplarzy i z brzmieniem bywało różnie ale nie o tym temat :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei głównym powodem była chęć porównania do toru stacjonarnego, czy dap może go zastąpić "na stałe". No, w sumie może ale na razie takiej potrzeby nie mam. A że miałem X5 chwilkę i mi się podobał to III z racji na ewolucję tym bardziej miałem ochotę sobie poznać :) Nie sprzedawał bym gdyby nie fakt że prawie go nie używam jak pisałem powyżej i szkoda zamrożonych pieniędzy kiedy mam ochotę na jakieś nowe doki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jako że nie jestem już właścicielem długo oczekiwanego Fiio X5III to muszę jeszcze nadmienić i poprzeć decyzję rayfe .... zamrożone pieniądze.... no cała ta gonitwa za stacjonarnym torem skończyła się w moim przypadku że w szafce leży Hifiman 601LE jako tor NOS ,Ibasso dx90, Fiio X3 I gen i tak naprawdę człowiek czasem nie wie co podpiąć a można by zostawić jedną rzecz i byłby święty spokój . A tak na marginesie Walkmany na zdjęciach nie są po to żeby przekonywać o ich wysokiej jakości i stawiać wyżej od DAP . To tylko chwila wspomnień w tej gonitwie za nowinkami. Ale trzeba przyznać że ma to swój urok i brzmienie jest bardzo relaksujące i nie trzeba doszukiwać się na siłę co jest jeszcze do poprawy to po prostu gra a chyba najważniejszy jest relax i odpoczynek przy muzyce a nie kości w pudełku. Tak jak mówiłem mnie Fiio nie podszedł i tyle dobrze że kupiony w preorder to można sprzedać w tych samych pieniążkach. Pozdrawiam.

Jeżeli mam w miarę dobry dac w telefonie to faktycznie na co trzymać dwa androidy . 

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowa wersja FW 1.1.5 do Fiio X5 III. Zmiany w porównaniu do wersji 1.1.4:

 

1. Added SPDIF out settings for DoP/D2P switch (under Settings->Audio settings);
2. Added In-Vehicle mode;
3. Added sorting tracks by date added in the playlist;
4. Added the Google account settings;
5. Added the System Email application;
6. Improved the Search function (now when clicking on an album/artist in the search result list, it will take you directly to the corresponding album/artist list);
7. Improved the track loading method in the All Songs list;
8. Improved the display of long track titles/file names;
9. Fixed issue where some third-party apps could not scan for the local music;
10. Fixed issue where some FLAC/AAC tracks were played abnormally;
11.Fixed issue where the Resume function would not work with the iSO tracks;
12. Fixed issue where the dynamic wallpaper will be resetted to the default wallpaper after switching from Pure music mode to Android mode;
13. Fixed issue where the tracks would be played in incorrect order if clicking the Play button beside an artist to play it;
14. Fixed issue where the currently played artist/genre would not be highlighted under the Artist/Genre category;
15. Fixed issue where the duration of the APE track was displayed incorrectly.
16. Miscellaneous bug fixes.

 

Soft do pobrania: x5pack.fiio.net/X5-ota-1.1.5.zip

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy można zmienić sposób wyswietlania nazwy folderu. Teraz FW 1.1.5 jest początek i koniec nazwy. Pasuje mi bardziej tak jak było wcześniej - ciągła nazwa, nie koniecznie cała.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem fw 1.1.5 i włączyłem oszczędzanie baterii. Włączyłem przy 86% i po  przeszło 5 godzinach słuchania po BT zostało mi 57%. Jeśli tak rzeczywiście dobrze działa oszczędzanie to powinien 12-15 h na ładowaniu. Wg mnie rewelacja. Nie wiem czy było wcześniej ale dziś coś mnie skłoniło i poszukałem tej funkcji. Jak ktoś ma jeszcze stary fw 1.1.4 niech sprawdzi czy jest i jak działa oszczędzanie energii w starszej wersji fw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Zainstalowałem fw 1.1.5 i włączyłem oszczędzanie baterii. Włączyłem przy 86% i po  przeszło 5 godzinach słuchania po BT zostało mi 57%. Jeśli tak rzeczywiście dobrze działa oszczędzanie to powinien 12-15 h na ładowaniu. Wg mnie rewelacja. Nie wiem czy było wcześniej ale dziś coś mnie skłoniło i poszukałem tej funkcji. Jak ktoś ma jeszcze stary fw 1.1.4 niech sprawdzi czy jest i jak działa oszczędzanie energii w starszej wersji fw. 

 

Było w poprzednich wersjach. Nie zauważyłem, żeby użycie tej funkcji cokolwiek zmieniało jeśli chodzi o zużycie baterii. Poza tym denerwujące było sygnalizowanie oszczędzania baterii poprzez czerwony pasek u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pasek jest ale jeśli rzeczywiście tyle wytrzyma to zniosę ten pasek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba będzie powrót syna marnotrawnego w wersji Titan w cenie Preorder . Drugie podejście a na sprzedaż fiio x3 1gen ideał i pokrowiec fiio skóra ostatnia seria opakowanie czarne. Ale to jak pojawi się Titan. Muszę go jeszcze raz przesłuchać gdyż pierwsze wrażenie robił piorunujące. Pozdrawiam. Napiszę coś jak przyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją X5III sprzedałem, jutro kurier zabiera paczkę. Szkoda mi było go sprzedawać bo to fajna zabawka o dobrym brzmieniu ale prawie go nie używałem i nawet nie wygrzałem bo nie wiem czy w pół drogi do zalecanych 50h doszedłem a jak się HTC 10 pojawił to już uznałem że nie będę potrzebował drugiego klocka od audio na spacery a pieniądze jednak się przydadzą... Gdybym nie miał stacjonarki to na pewno bym nie sprzedawał. Ale w miarę jedzenia apetyt rośnie i też może coś lepszego by go zastąpiło chociaż ceny takich DX200 powyżej 3000zł jednak dorównują cenom sporych urządzeń stacjonarnych jak audiogd o znacznie większym potencjale dźwiękowym :P 

 

Jednak dla mobilków DAP to super rozwiązanie :) Jak ktoś podróżuje albo nie ma miejsca ani czasu na duże klocki to tylko DAP :) Ciekawe czy Fatso go posłucha i co napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem odbiorcą X5III od Rayfe:-)  Dzisiaj dotarł i tak na szybko jest dobrze. Ponad rok temu szarpnąłem się na Audeze LCD XC z forum, które z Hifiman 901 i Colorfly C4 grały .... no właśnie - kupa kasy i brak wow po sprzedanych wcześniej HE 400i. Na Fiio brzmią dobrze, a po dopięciu Aune B1 jest naprawdę bardzo dobrze. Nie ma lepszego testera od mojej żony, która jak zaczęła słuchać z TidalaHF to nie chce oddać zabawek:-) a wcześniej marudziła, że słuchawki duże i ciężkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności