Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

No... gra tylko XD-05 - jak kanapka to raczej szukałbym samego AMPa pod analogowy LineOut FiiO.

 

Tutaj albo jak Xdunno robi za kombo... to po co nam FiiO?

Jak robi za AMPa... to czemu Xdunno? Płacimy za kombo, a używamy tylko sekcji wzmacniacza.

Do FiiO to np taki B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lando napisał:

Bardzo proszę o pomoc. 

Zrobiłem sobie kanapeczkę z Fiio X5 III oraz Xduoo XD-05.

Jakiego kabelka muszę użyć żeby podłączyć ten mój wspaniały zestaw przez wyjście z X5 (LINE/COAX OUT) do wejścia XD-05 (DIGITAL IN)?

 

148600725345773.jpg

 

Znalezione obrazy dla zapytania xduoo xd 05 dac amp

 

Na przykład taki od BigMarasa. Sam używam i bardzo porządny, mogę to potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie muzy słucham na sprzęcie stacjonarnym. Było mi mało więc zacząłem słuchać mobilnie. Z początku był tylko telefon ale jakość dramatyczna. Mam Starego fona (Note 3). Słuchałem również z lapka. Szału też nie było. Dokupiłem sobie wspomnianego Xduoo. Jakość zdecydowanie się poprawiła. Telefon służy do dzwonienia a nie słuchania muzy więc kupiłem sobie DAPa Fiio. Teraz jest super. Pewnie dokupię sobie AMPa ale zanim to nastąpi korzystam z mojego kombosa XD-05. Muszę przyznać, że jakość dźwięku jest obecnie wyśmienita. Skoro mam możliwość to chcę sprawdzić wszystkie możliwe opcje i wybrać sobie połączenie dające najbardziej odpowiadającą mi jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lando napisał:

No nikt nie pomoże???

To co jeszcze pozostaje niewiadomą? Wiesz już że ten xduoo gra sam i lepiej kupić aune b1. Interkonekt też polecili ale możesz się o jakiś diy pokusić i będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lando napisał:

No nikt nie pomoże???

 

A czy to nie będzie coś takiego ? 

http://www.ebay.pl/itm/10CM-3-5mm-Coaxial-Decoding-Cable-for-Chord-Mojo-L5PRO-FiiO-X7-4-pole-Plug-/182278994549?hash=item2a70acba75:g:1VoAAOSwGtRX1meN

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skora napisał:

4 polowy wtyk jack, nie wiem jak jest w coax ale i tak najlepiej sygnał analogowy do wzmacniacza puścić zwykłym ic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki koledzy za pomoc. Już wszystko wiem :)  Wychodzi tu moja niewiedza i brak doświadczenia w sprzęcie przenośnym. Konieczny byłby tu konwerter sygnału optycznego na elektryczny. XD-05 posiada wejście optyczne mini toslink a X5 ma wyjście elektryczne. Koniec zabawy.

 

Ale mam jeszcze jednego gwoździa. Mianowicie komputer nie wykrywa mi podłączonego X5. Sprawdziłem na trzech kompach. Wina musi być gdzieś w DAP-ie.

Jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lando napisał:

Ok. Dzięki koledzy za pomoc. Już wszystko wiem :)  Wychodzi tu moja niewiedza i brak doświadczenia w sprzęcie przenośnym. Konieczny byłby tu konwerter sygnału optycznego na elektryczny. XD-05 posiada wejście optyczne mini toslink a X5 ma wyjście elektryczne. Koniec zabawy.

 

Ale mam jeszcze jednego gwoździa. Mianowicie komputer nie wykrywa mi podłączonego X5. Sprawdziłem na trzech kompach. Wina musi być gdzieś w DAP-ie.

Jakieś pomysły.

U mnie działa wykrywanie następująco - musi być włączony i wtedy dopiero zatwierdzam albo pamięć masową albo się przełącza na usb dac. Inaczej nie widzi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądałem oczywiście.

Kable odpowiednie

Gniazda USB odpowiednie

System obsługiwany

itd, itp

I nic. Zero reakcji.

 

2 minuty temu, rayfe napisał:

U mnie działa wykrywanie następująco - musi być włączony i wtedy dopiero zatwierdzam albo pamięć masową albo się przełącza na usb dac. Inaczej nie widzi nic.

Jest włączony. Podłączam kabel usb najpierw w DAP-ie potem do kompa i zero reakcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Superata napisał:

Ściągnij górna belkę gdy podłączysz - jak podłączysz od razu jest opcja wyboru. 

Ściągnij górna belkę gdy podłączysz - jak podłączysz od razu jest opcja wyboru. 

Ściągam górną belkę ale opcji wyboru brak. Nic sie nie dzieje.

25 minut temu, Superata napisał:

Ściągnij górna belkę gdy podłączysz - jak podłączysz od razu jest opcja wyboru. 

Ściągnij górna belkę gdy podłączysz - jak podłączysz od razu jest opcja wyboru. 

Ściągam górną belkę ale opcji wyboru brak. Nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Po podłaczeniu X5 do kompa brak zapytania. Komp nic ne widzi. Ściągam belkę. Na samym dole w środku jest ikona Storage/USB DAC. Klikam, zmieniam i nic. Brak reakcji. Komp nadal nie nie wykrywa. Tylko ikona się zmienia. Oczywiście po zmianie ustawienia odczekałem jakiś czas. No nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rayfe napisał:

Ściągnij dwa razy, powinna być ikona w dolnym rzędzie po środku, karta/dac.

Jak już pisałem, po podłaczeniu X5 do kompa brak zapytania. Komp nic ne widzi. Ściągam belkę 2 razy a nawet trzy. Na samym dole w środku jest ikona Storage/USB DAC. Klikam, zmieniam i nic. Brak reakcji. Komp nadal nie nie wykrywa. Tylko ikona się zmienia. Oczywiście po zmianie ustawienia odczekałem jakiś czas. No nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, xolox napisał:

a jak podłączysz do kompa to baterię Ci ładuje? - może kabel jest zwalony ?

 

Kabelek jest na 100% ok. Mam trzy sztuki. Na wszystki ładuje. Sprawdzałem w portach 2.0 i 3.0 no i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, xolox napisał:

a jak podłączysz do kompa to baterię Ci ładuje? - może kabel jest zwalony ?

 

Kabelek jest na 100% ok. Mam trzy sztuki. Na wszystki ładuje. Sprawdzałem w portach 2.0 i 3.0 no i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności