Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz Vaiet, kwestia gustu i metod testowania a wiadomo każdy inne granie lubi :P Ja nie miałem piona w rękach więc od siebie nic nie powiem, ba nawet o fiio którego teraz mam nie chcę się za bardzo wypowiadać bo nie poznałem go jeszcze na tyle dobrze ani nawet nie wygrzałem :P Trzeba googlować i czytać co ludzie piszą, im więcej podobnych opinii tym pewniejsze stanowisko co do charakteru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz FiiO w rękach to chyba masz własne rozeznanie, nie wygooglowane? Można poczytać, ale wyrabiać sobie stanowisko na podstawie tego co ludzie piszą trochę śmieszne. Zwłaszcza na head-fi. Tak są porównania. Ktoś tam np. pisze, że sprzedał Onkyo DP-X1, czyli to samo co Pioneer i kupił FiiO, bo mu lepiej pasuje, że bardziej muzykalny, cieplejszy, ale ostatecznie wszystko zależy od preferencji itd. http://www.head-fi.org/t/840346/choosing-is-losing-fiio-x5-3rd-gen-or-pioneer-xdp-100r-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ja mogę o fiio pisać w odniesieniu do swojej stacjonarki która jest nieporównywalnie lepsza ale to dwie inne kategorie i cenowe i gabarytowo...  Opinie czytam aby mniej więcej wiedzieć czy coś może mi podejdzie czy też nie. W kwestii opinii o fiio zgadzam się z większością no i w sumie jako portable jest super ale musiałbym porównać go z jakimś fajnym telefonem żeby stwierdzić sens posiadania dapa czy lepiej wyjdzie po prostu telefon bo mniej gratów i kasy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z bardziej zorientowanych mi podpowie

 

Czy gdzieś w opcjach znajdę coś takiego jak ustawienia fabryczne (usunięcie danych z urządzenia i przywrócenie ustawień fabrycznych) tak jak można to zrobić w fonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w ustawienia i przedostatnie masz "Factory data reset"

40 minut temu, Lando napisał:

Może ktoś z bardziej zorientowanych mi podpowie

 

Czy gdzieś w opcjach znajdę coś takiego jak ustawienia fabryczne (usunięcie danych z urządzenia i przywrócenie ustawień fabrycznych) tak jak można to zrobić w fonach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co stówa się należy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 11:39, Superata napisał:

No właśnie ta możliwość będę miał jak przyjedzie X5 III, ale sam K5 z poprzednimi Fiio jakoś mnie nie oczarował.

I jak? Podpinałeś X5III do K5? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rayfe napisał:

O Lucky Lucke, skrobnij słówko jak wypada porównanie HTC10 z Fiio X5III, będę wdzięczny :)

Ech, sprawa jest skomplikowana: po pierwsze nadeszła wiosna i katar sienny filtruje mi dźwięki: chusteczka do nosa rozjaśnia mi scenę i uruchamia holografię ;) ale na parę minut.

Do tego już poprzednia odsłona FiiO X5II jest dla mnie wyraźnie szczegółowsza (od HTC 10) i mam więcej przyjemności ze smakowania ulubionej mi muzyki. Zdecydowałem się dokupić X5III dla wygody większego ekranu dotykowego, pokrętła głośności, bluetooth AptX (głośnik Roar i słuchawki). Do tego teraz słyszę więcej szczegółów (coś, jak czytanie małych literek w okularach i bez).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem X5 v1 przez krótki czas, nie szalałem z nim ale coś tam posłuchałem ale jak zaczynam się wczuwać w v3 to zdecydowanie jest lepszym odtwarzaczem. V1 definitywnie bez żadnego ale w oka mgnieniu gasł przy mojej stacjonarce a V3 coś tam się broni, zwłaszcza szerokość sceny, pozycjonowanie i detale ale głównie separacja względem stacjonarki leży (niestety, mam jedynie ibasso it03 i słucham fiio z gniazda jack, na pewno line out czy balans będą lepsze).

 

Czemu pytam, otóż z reguły wolę mniej klocków, sam telefon byłby super bo mobilnie i tak nie oczekuję poziomu stacjonarki ale jakby było lepiej od mojej S3 i telefon byłby do tego pod każdym względem lepszy to wiadomo że życie byłoby łatwiejsze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co wrzucą na Ibooda bo i tak kto miał kupić multimedialnego DAPa w uczciwych pieniądzach to już kupił właśnie albo FiiO albo Pioneera. ;)

 

U mnie miał on zastąpić AKacza co bym po odsprzedaży miał na koks, alko i divy ale chyba z hulanki i swawoli nici. :P Przynajmniej telefonem pozamiatał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rayfe napisał:

(...)z reguły wolę mniej klocków, sam telefon byłby super bo mobilnie i tak nie oczekuję poziomu stacjonarki ale jakby było lepiej od mojej S3 i telefon byłby do tego pod każdym względem lepszy to wiadomo że życie byłoby łatwiejsze :rolleyes:

A ja bym porównał świat audio do foto: 

- tor stacjonarny to poziom pelnoklatkowej lustrzanki z zestawem wypielęgnowanych szkieł i często za porównywalną kasę,

- DAP  to kompakt: od prostych klasy "z Biedronki" po wyrafinowane klasy Panasonic LX5 czy pancerników Olympusa- swoje waży, miejsce zabierze, ale idziesz w góry czy na plażę i wiesz po co Ci to,

- a komórka to... dalej komórka: wszystkomające kombinerki. Masz latarkę, nawigację, telewizorek do seriali w kolejce na poczcie, lusterko- selfie, ławkowego boomboxa, walkmana, trenera biegowego... i- owszem- fotoaparat. 

I wszyscy kombinują: co lepsze?

 

No, to ja wolę mieć w kurtce latarkę, w portkach dwa scyzoryki (duży i malutki), w kieszeni telefon, a na szyi DAPa. Dosłownie każdy z moich czterech telefonów (przez ostatnie 10 lat) kończył życie tragicznie, przedwcześnie, niesprawiedliwie, zostawiając po sobie bolesną pustkę i wielkie zadziwienie, że tak bardzo na nim polegałem. To są bardzo namiętne związki i po czterech nieoczekiwanych owdowieniach wolę jednak romansować z paroma androidami naraz i z premedytacją wykorzystuję je do podobnych celów. Miałem HTC M8 i FiiO X5II naraz, teraz 10 i X5III i marzę, że na parę lat mam spokój. Dla mnie bezcenne... (sorry za długie mędzenie o sobie- to ta wiosna).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucky-Luke napisał:

A ja bym porównał świat audio do foto: 

- tor stacjonarny to poziom pelnoklatkowej lustrzanki z zestawem wypielęgnowanych szkieł i często za porównywalną kasę,

- DAP  to kompakt: od prostych klasy "z Biedronki" po wyrafinowane klasy Panasonic LX5 czy pancerników Olympusa- swoje waży, miejsce zabierze, ale idziesz w góry czy na plażę i wiesz po co Ci to,

- a komórka to... dalej komórka: wszystkomające kombinerki. Masz latarkę, nawigację, telewizorek do seriali w kolejce na poczcie, lusterko- selfie, ławkowego boomboxa, walkmana, trenera biegowego... i- owszem- fotoaparat. 

I wszyscy kombinują: co lepsze?

 

No, to ja wolę mieć w kurtce latarkę, w portkach dwa scyzoryki (duży i malutki), w kieszeni telefon, a na szyi DAPa. Dosłownie każdy z moich czterech telefonów (przez ostatnie 10 lat) kończył życie tragicznie, przedwcześnie, niesprawiedliwie, zostawiając po sobie bolesną pustkę i wielkie zadziwienie, że tak bardzo na nim polegałem. To są bardzo namiętne związki i po czterech nieoczekiwanych owdowieniach wolę jednak romansować z paroma androidami naraz i z premedytacją wykorzystuję je do podobnych celów. Miałem HTC M8 i FiiO X5II naraz, teraz 10 i X5III i marzę, że na parę lat mam spokój. Dla mnie bezcenne... (sorry za długie mędzenie o sobie- to ta wiosna).

Porównując dalej do świata foto to są takie kompakty jak Fujifilm X-S1, które jeśli nie chcesz równowartości bardzo dobrego samochodu wydać na obiektywy w wielu zastosowaniach są wystarczające jak DAPy  przyzwoitej jakości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak foto, bo daleko nie wchodziłem i swoje lustro Pentaxa sprzedałem lata temu...

ale imo najlepsze, drogie DAPy to jeszcze nie poziom takiego w sumie niedrogiego toru stacjonarnego typu DacMagic + Wire BAL-BAL czy Aune X7S jak ktoś DIY nie lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyobrażasz sobie spacery czy przemieszczanie się rowerem, autobusem itp z torem stacjonarnym?

1 minutę temu, crysis94 napisał:

Nie wiem jak foto, bo daleko nie wchodziłem i swoje lustro Pentaxa sprzedałem lata temu...

ale imo najlepsze, drogie DAPy to jeszcze nie poziom takiego w sumie niedrogiego toru stacjonarnego typu DacMagic + Wire BAL-BAL czy Aune X7S jak ktoś DIY nie lubi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego mam X5III bo głównie słucham mobilnie muzyki. I dlatego mam Fuji X-S1 zamiast lustrzanki :) Waży i wymiary sporej lustrzanki ale nie zabieram ze sobą walizki z obiektywami :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodowód ma japoński a dla niektórych marka ważniejsza od jakości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności