Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie na wyłączonym ekranie ok 10% na godzinę przy słuchaniu przez BT, czylik ok. 10-11 godzin na ładowaniu. Wg mnie całkiem dobry wynik jak na bebechy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na wyłączonym ekranie ok 10% na godzinę przy słuchaniu przez BT, czylik ok. 10-11 godzin na ładowaniu. Wg mnie całkiem dobry wynik jak na bebechy

U mnie bardzo podobnie, czy to przez liniowe, czy z Bryerami DT 770 80Ohm, czy też z AKG K551. Ekran czasem włączam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jak na wszystko kupione w Unii Europejskiej - 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jak na wszystko kupione w Unii Europejskiej - 2 lata

 

Jest to błędne stwierdzenie, niestety chyba dość często powtarzane. 2 lata są zawsze z tytułu rękojmi na wady ukryte (wyjątek, jeśli sprzedający zataił znane sobie wady - nieograniczony czas, oraz nieruchomości - 5 lat). Z tytułu rękojmi odpowiada sprzedający. Gwarancja jest udzielana na tyle, ile postanowi producent i może być krótsza, albo dłuższa - nawet dożywotnia. Jeśli udzielana jest gwarancja i nie ma określonego czasu jej trwania, zakłada się, że są to 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nie masz racji, wg unijnych dyrektyw gwarancja(chyba, że producent da dłuższą) jak i rękojmia dla osób fizycznych jest 2-letnia, nawet jak producent daje 1 rok to produkt nowy ma 2 lata. Dla osób prawnych wynosi nie więcej niż 1 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na karcie gwarancyjne jest wymienione 12 miesięcy ale przecież sklep daje chyba 24 miesiące.

 

okres gwarancji na pomarańczowej karteczce.

 

1. Gwarant udziela 12 miesięcznej gwarancji na produkt, realizowanej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.................Okres gwarancji liczony jest od daty wystawienia dowodu zakupu, jednak nie dłużej niż 24 miesiące od daty umieszczonej w polu nr 7 na awersie karty gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy dyskutować o tym długo, ale prawo polskie zaimplementowało dyrektywę 1999/44/WE jako rękojmię (tzw. gwarancję ustawową). To, że w samej dyrektywie jest wymienione słowo gwarancja, nie oznacza, że to jest taka gwarancja, której udziela ktoś w formie papierka dołączonego do sprzętu.

 

Gwarancja w polskim prawie jest czymś dobrowolnym.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyrektywa_1999/44/WE

Oczywiście można się spierać, czy takie zastosowanie się do dyrektywy w pełni ją wypełnia, no ale chyba żadnych kar od UE nie dostaliśmy za to. W razie czego pozostawałoby odwoływanie się do jakichś instytucji unijnych, ale w polskim prawie nie ma czegoś takiego, jak zobowiązanie do udzielania dwuletniej gwarancji (chyba, że właśnie w jej treści nie został podany okres trwania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u FiiO na stronie znowu nowy soft (1.1.3) wyskoczył- jak co piątek :)

Ciekawe kiedy nowe skórki pokażą (np czerwoną pod kolor nowej obudowy)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po krótkiej fascynacji viberem odstąpiłem od niego. Jakoś nie przemawia do mnie. Mało to audiofilskie. Powiem też, że często wracam z przyjemnością do Fiio X5 pierwszej gen. Dźwięk może mniej napowietrzony ale bardziej spójny.

Edytowane przez Mario_64
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 III bardzo dobrze zgrywa się z hd600 - na moje ucho niczego nie brakuje - scena optymalna, nie za duża, odsunięta od głowy, głębia nie jest wybitna, ale jednak dalsze plany są wyraźnie przedstawione, bas nie ma silnego wykopu, ale jest go wystarczająco dużo, wysokie tony są dobrze reprodukowane (talerze i inne przeszkadzajki brzmią naturalnie) no i średnica... ta jest doskonała. Polecam to połączenie, nawet w muzyce klasycznej, orkiestrowej jest odpowiednia separacja instrumentów. Próbowałem z różnymi utworami w różnych stylach muzycznych i praktycznie nigdzie nie znalazłem czegoś do czego można by się przyczepić.

 

Gorzej z hd650 - jest zbyt ciemno na średnicy i nie radzą sobie z wysokimi tonami. Może zbyt mało prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z D7200 było pięknie, fajna synergia. Nawet zaimponowały mi te słuchawki, trochę lepsze od PM-3, ale już nie tak przenośne i zdecydowanie droższe dlatego zostaję przy Oppo. X5iii z K702 trochę mniej mi się to podobało, wolałem je już z dx90, zabrakło mi dociążenia, masywności w basie. Obie pary nie bezpośrednio z dziury, a wzmocnione be jedynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 III bardzo dobrze zgrywa się z hd600 - na moje ucho niczego nie brakuje - scena optymalna, nie za duża, odsunięta od głowy, głębia nie jest wybitna, ale jednak dalsze plany są wyraźnie przedstawione, bas nie ma silnego wykopu, ale jest go wystarczająco dużo, wysokie tony są dobrze reprodukowane (talerze i inne przeszkadzajki brzmią naturalnie) no i średnica... ta jest doskonała. Polecam to połączenie, nawet w muzyce klasycznej, orkiestrowej jest odpowiednia separacja instrumentów. Próbowałem z różnymi utworami w różnych stylach muzycznych i praktycznie nigdzie nie znalazłem czegoś do czego można by się przyczepić.

 

Gorzej z hd650 - jest zbyt ciemno na średnicy i nie radzą sobie z wysokimi tonami. Może zbyt mało prądu?

Też dzisiaj, będąc w audiomagic, posłuchałem (chociaż bardzo krótko) HD600 i HD650 i jak najbardziej się zgadzam z Tobą. Całkiem nieźle też było z HD599. Również przyjemnie słuchało mi się z M50x. Rozczarowałem się M70x, HD330 i Somic v2.

Postaram się na meet wybrać i w między czasie posłuchać Meze 99 i Audeze Sine.

W każdym razie będę gorączkowo szukam słuchawek domowych, które będą grały z X5 III.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności