Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4. IEM Astell&Kern Layla II (świetne połączenie, pomimo przepaści w cenach, co świadczy o klasie X5 III. Bas Layli II jest kapitalnie trzymany "za mordę", brzmienie tego kompletu jest naprawdę dobrze zrównoważone pasmowo, a przy tym gładkie i barwne na górze. Myślę, że właściciele X5 III powinni wypróbować tego DAP-a z tańszymi IEM-ami Astell&Kerna. Może się bowiem okazać, że zakończą swoje poszukiwania przenośnego zestawu na parę ładnych lat.).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. IEM Astell&Kern Layla II (świetne połączenie, pomimo przepaści w cenach, co świadczy o klasie X5 III. Bas Layli II jest kapitalnie trzymany "za mordę", brzmienie tego kompletu jest naprawdę dobrze zrównoważone pasmowo, a przy tym gładkie i barwne na górze. Myślę, że właściciele X5 III powinni wypróbować tego DAP-a z tańszymi IEM-ami Astell&Kerna. Może się bowiem okazać, że zakończą swoje poszukiwania przenośnego zestawu na parę ładnych lat.).

 

Nowe dapy wychodzą mniej więcej co roku, więc najwyżej na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4. IEM Astell&Kern Layla II (świetne połączenie, pomimo przepaści w cenach, co świadczy o klasie X5 III. Bas Layli II jest kapitalnie trzymany "za mordę", brzmienie tego kompletu jest naprawdę dobrze zrównoważone pasmowo, a przy tym gładkie i barwne na górze. Myślę, że właściciele X5 III powinni wypróbować tego DAP-a z tańszymi IEM-ami Astell&Kerna. Może się bowiem okazać, że zakończą swoje poszukiwania przenośnego zestawu na parę ładnych lat.).

 

Nowe dapy wychodzą mniej więcej co roku, więc najwyżej na rok.

 

Jak coś jest dobre, a człowiek jest zadowolony i synergia jest zachowana, to po co wymieniać?

Ja np. nie mam potrzeby wymiany "zwykłego" AK na wersję SS. Tak samo, jak wcześniej nie miałem potrzeby wymiany "zwykłego" AK na wersję copper. Jestem zadowolony i zacząłem słuchać muzyki (a nie sprzętu ;)).

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak coś jest dobre, a człowiek jest zadowolony i synergia jest zachowana, to po co wymieniać?

Ja np. nie mam potrzeby wymiany "zwykłego" AK na wersję SS. Tak samo, jak wcześniej nie miałem potrzeby wymiany "zwykłego" AK na wersję copper. Jestem zadowolony i zacząłem słuchać muzyki (a nie sprzętu ;)).

 

 

 

Ludzie dostają amoku jak widzą, że jest nowe, bo nowe jest zawsze lepsze. A audiofile to są już w ogóle skręceni na tym punkcie. To, że sobie nie kupiłeś wersji SS o niczym nie świadczy, bo i tak wydałeś na ten swój zestaw jakieś szalone pieniądze. Gdybyś miał AK300 i mówił, że jest ok - i nie potrzebujesz zmian, to bym Ci przyznał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nowe jest lepsze? Bardzo rzadko, takim wyjątkiem X5 3gen :). Gdyby to była prawda, nie istniałoby zapotrzebowanie na vintage

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że nowe jest lepsze? Bardzo rzadko, takim wyjątkiem X5 3gen :). Gdyby to była prawda, nie istniałoby zapotrzebowanie na vintage

Nikt, to po prostu stwierdzenie obiektywnego faktu, dotyczącego audofilskich motywacji. Przecież właśnie piszemy w wątku o nowym dapie, który jest tak przewspaniały, że dorównuje AK380. Poprzednia generacja może się schować. Nieprawdaż?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto twierdzi, że jest przewspaniały? Chyba nic takiego tutaj nie padło. Jest dobrze, lepiej od starszych generacji. Jest progres. :)

 

I czy dorównuje AK380? To może jedynie stwierdzić ktoś kto ma oba. Ma wtedy porównanie. Większość z nas nie ma takiej możliwości. Zresztą każdy ma prawo do swojej opinii. :) Nawet do "przewspaniały" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto twierdzi, że jest przewspaniały? Chyba nic takiego tutaj nie padło. Jest dobrze, lepiej od starszych generacji. Jest progres. :)

 

I czy dorównuje AK380? To może jedynie stwierdzić ktoś kto ma oba. Ma wtedy porównanie. Większość z nas nie ma takiej możliwości. Zresztą każdy ma prawo do swojej opinii. :) Nawet do "przewspaniały" :D

 

Kolega sobie przeczyta wpisy Wulkana w tym wątku. Nie odmawiam mu prawa do emocjonalnych wypowiedzi, bo każdy sądzi własnym sądem, ale stwierdzam fakt. Za rok iBasso, albo Fiio, albo jakaś inna firma wypuści "zupełnie przełomowe" urządzenie i wszystkie dzisiejsze sądy na temat aktualnie "zupełnie przełomowych" urządzeń się zdezaktualizują. Pamiętam doskonale co pisano o pierwszych dapach od Astella. A dziś? Jakby nie istniały - a przecież obiektywnie były to bardzo dobre urządzenia. Tylko może nie miały tidala i innych popierdółek, więc są lamusowymi starociami. Nie tak to właśnie działa?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak to działa, szczególnie utkwiły mi w pamięci zapowiedzi kolejnych dapów Astella, z których wynikało, że lepiej się nie da...do czasu wydania kolejnego modelu;-).

 

Jeśli FiiO robi progres i to ludzi cieszy, nawet bardzo, to fajnie. Ja się zatrzymałem na x5 I, potem miałem krótki romans z x1 i z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, że FiiO house sound nie jest dla mnie. Nowy x5 jest podobno inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wulkan ma oba sprzęty więc może mieć jakieś porównanie. I swoją subiektywna opinię :)

 

A z nowościami będzie jak mówisz. Zawsze będziemy chcieli mieć coś naj. Każdy z producentów twierdzi, że są właśnie takie. My zaś po to pracujemy, żeby wydawać na nie kasę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westberg-> To nie tak, jak piszesz. Mnie TIDAL i pliki hi-res do szczęścia nie są potrzebne. Wystarczą dobrze zrippowane pliki wav lub flac. Tak samo nigdzie nie napisałem, że AK120, czy AK240 są złe (nie lubiłem jedynie AK120 II). Fakt, że wyszedł AK380 nie znaczy również, że taki AK240 nagle stał się gorszy, niż był.

 

Pawkos-> Niestety nie mam X5 III. Jedynie porównywałem brzmieniowo te dwa DAP-y (AK380 i X5 III) w MP3store Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy w swoją stronę co lepsze , A ja kupiłem tylko z powodu że ten model zerwał brzmieniowo i scenicznie ze wszystkim co wypuszczał do tej pory no może FIIO X7.

W tej cenie z balansem killer cenowy.

Ps Na allegro chłopaki już sprzedają używki żeby się nie okazało że za szybko i pochopnie.

Ja zostaję przy 4 dap-ach których nie sprzedałem już długo czyli

 

1. Hifiman 601LE - tda1543 NOS

2. Ibasso dx90 - ess9018

3. Fiio X5 III -ak4490en ten to akurat nowy u mnie jeszcze

4. Fiio X3 1gen -wolfson 8740

 

Tyle i basta każdy ma w swojej kolekcji swoje ulubione i każdy z nich gra inaczej.

Pozdrawiam.

20170310_124526.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się ktoś znajdzie komu sprzęt nie podpasuje. :P

 

Ktoś kupuje tylko żeby sprawdzić jak działa. Ktoś chce go po prostu mieć. Powodów zakupu jak i sprzedaży jest mnóstwo.

 

Jak na razie nie ma wysypu. Jeden w komisie, jeden na allegro. Normalna kolej rzeczy.

 

W końcu jak za taką kasę to bardzo fajny sprzęcik. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westberg-> To nie tak, jak piszesz. Mnie TIDAL i pliki hi-res do szczęścia nie są potrzebne. Wystarczą dobrze zrippowane pliki wav lub flac. Tak samo nigdzie nie napisałem, że AK120, czy AK240 są złe (nie lubiłem jedynie AK120 II). Fakt, że wyszedł AK380 nie znaczy również, że taki AK240 nagle stał się gorszy, niż był.

 

Pawkos-> Niestety nie mam X5 III. Jedynie porównywałem brzmieniowo te dwa DAP-y (AK380 i X5 III) w MP3store Łódź.

 

Wiem Wulkan - tak mi się tylko zbiły argumenty w wypowiedzi w jedną całość. ze względu na brak akapitu. Do Ciebie odnosiły się tylko dwa pierwsze zdania. Na marginesie mówiąc - mnie też tidal też zwisa kalafiorem, bo słucham tylko to, co sam uzbieram lub wynajdę, a nie to, co mi serwis podsufluje.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił, prawie rzuciłem się na tego od Rymcymcyma. Ale jak sobie pomyślę, że znowu trzeba by było szukać synergii z IEMami to rzygać mi się chce a nie kupować. ;) Nie ma sensu wydziwiać jak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchając ibasso dx90 na tym samym utworze dochodzę do wniosku że fiio x5 poszło w jaśniejszą stronę mocy

Ibasso dx90 stock 2.5.1 jest bardziej basowy zobaczym co przyniosą zmiany firmware w fiio . Nie mówię że jest źle ale jest inaczej.

Nie sprawdzałem jeszcze balansu czy ktoś sprawdzał i jak jest różnica ?.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchając ibasso dx90 na tym samym utworze dochodzę do wniosku że fiio x5 poszło w jaśniejszą stronę mocy

Ibasso dx90 stock 2.5.1 jest bardziej basowy zobaczym co przyniosą zmiany firmware w fiio . Nie mówię że jest źle ale jest inaczej.

Nie sprawdzałem jeszcze balansu czy ktoś sprawdzał i jak jest różnica ?.

Pozdr.

Podkręć trochę w Viperze dynamic system, dostanie więcej całkiem przyjemnego basu. Również w dynamic system presety "headphone" też zmieniają sygnaturę dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował już używać X5 III z K5 jako DAC? U mnie po zainstalowaniu sterowników można tylko wybrać opcję wejścia w pamięć i karty, ale opcji użycia go jako DAC nie ma. Ktoś coś poradzi?

 

Pisaliśmy o tym, też nie wiedziałem, opuść belkę górną i kliknij podczas podłączonego playera do pc, w storage, zmieni sie na dac.

 

P.S. player gra z flac ape itp plikami na dokach całą noc, tzn do 10h na głośności 30-35. Wygrzewanie mogę uznać za zakończone, nie wierzyłem że elektronika się układa ale jednak, mimo że to niuanse.

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności