Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy te słuchawki to może być standardowe wyprowadzenie pinów do FIIO X5 III

 

http://allegro.pl/ve-monk-plus-balanced-2-5mm-trrs-dystr-pl-gw-12m-i6705801067.html#thumb/1

 

Może ktoś wie.

Jak najbardziej, śmiało bierz od BigMarasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wejścia do filtrów Vipera podczas korzystania z np. Tidala ? Jeśli tak, to jak to zrobić ?

 

Raczej zarezerwowane dla aplikacji FiiO. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wgrać oddzielną appkę Viper z Google Play.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
  1. Nie wiem jak u was ale u mnie przyciski nie klikały :)
  2. Szkiełek ochronnych nie mamy ale jest duży wybór sklepów gdzie podajesz wymiar lub nazwę sprzętu i ci dobiorą.
  3. Naprawdę radzę poświecić najmniej 50 godzin na pogranie x5 III - ona się otworzy i rozjaśni na górze, do tego lekkiej zmiany dostaje przełom średnicy i góry.
  4. Ładujcie ładowarką pod kompem nie ma sensu. Chyba że macie specjalny port do ładowania.
  5. Viper to aplikacja więc wystarczy dograć sobie ją ze sklepu aby mieć też w TIDALU - tak na chłopski rozum.

Coś jeszcze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie (tylko takie potrafię zadawać :P) ... Jak włączyć/rozpoznać tryb uśpienia? Czy trzeba zmienić jakieś ustawienie, żeby grajek "wchodził" w tryb uśpienia? Jak wtedy Wam "schodzi" bateria? Bo rozumiem, że nie chodzi Wam o "Sleep timer"? :huh: Uśpienie jest dostępne w trybie Pure Music czy tylko Android?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba zdecydowanie lepszy dźwięk" :D:D


Btw, czy jak ściąganie softu co 1% się przerywa przez wifi (network error) to mam się martwić ?

No i jeszcze jedno, czy to jest jakaś filia naklejona, czy ten ekran tak wygląda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśpienie = wyłączenie ekranu. Właściwie X5 III nie ma prawdziwego uśpienia - to Lollipop, szkoda że nie Marshmallow. W nim wprowadzono funkcję Doze. Więc w X5 III stan baterii dosyć szybko spada podczas bezczynności przy wyłączonym ekranie, sam wolę odtwarzacz wyłączać, mimo długiego włączania.

 

Aktualizację OTA można sobie darować, szczególnie jak soft jest świeży. Serwery FiiO są za słabe, lepiej ściągnąć paczkę ze strony FiiO.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba zdecydowanie lepszy dźwięk" :D:D

Btw, czy jak ściąganie softu co 1% się przerywa przez wifi (network error) to mam się martwić ?

 

No i jeszcze jedno, czy to jest jakaś filia naklejona, czy ten ekran tak wygląda ??

 

Pierwsze: niestety, normalnie. Kąpie po kropelce z serwerów FiiO.

Drugie: jest folijka ochronna z fiszką do zerwania, pod nią folia glass 2,5D czyli zaokrąglona na krawędziach. Na niej jest nobilitująca naklejka HiRes. Podrap paznokciem, jak czujesz naklejkę, to już nie zdejmuj szkła, bo szybko nie dokupisz ;) chyba że przeszczepisz tylną folię (też dali) ale to już tylko Indiana Jones by umiał podmienić. Na szybie jest jakiś talk chyba oleofobowy, ja potraktowałem szybę płynem do mycia naczyń bo mnie wnerwiały te ciapki, tylko ostrożnie- nie myć w zmywarce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano było 57% baterii, następnie stan uśpienia. Teraz wróciłem z pracy i X5 jest wyłączony - całkowicie się wyczerpał przez 9 godzin w stanie uśpienia.

No, jak wróciłeś był padnięty ale nie wiesz po ilu godzinach faktycznie zszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja to sprawdzałem. W nocy nie wyłączyłem tylko uśpiłem. Kończąc słuchać wyłączyłem wifi i co się dało. Rano niestety z 56% zrobiło mi sie 3% po 5 godzinach snu. To w sumie wyszło jakbym go nadal słuchał. Dlatego niestety włączam i wyłączam choć trwa to długo. Mam nadzieje jak przyjdzie mój w drugiej turze to będzie już tylko lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Od piątku po południu, prawie nie ściągam słuchawek z głowy :-) Tak jak wspomniałem wcześniej, X5 III kupiłem z ciekawości, czy wifi i bluetooth, jest w tym grajku na lepszym poziomie niż w x7, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to x7 po dokupieniu AM3, w zupełności mi odpowiada.

Wygląda na to, że to co odpowiada za połączenie wifi i bluetooth w tych odtwarzaczach, jest na tym samym poziomie.

Do x7 dokupiłem AM3, więc z tym właśnie modułem porównywałem te grajki.

Słuchawki to: Ultrasone 12, Sennheiser 380 Pro, JBL Everest 700 Bluetooth i PMV A 01.

Ale to w sumie bez większego znaczenia, bo jak gra X5 zostało już tu opisane, czyli super, dobrze i źle :-) ja chcę tylko dodać porównanie do X7.

W mojej ocenie, grają bardzo podobnie, ale jest wrażenie różnicy w jasnościach pasm.

X7 gra trochę jaśniej w każdym paśmie, x5 III ma przesunięcie wszystkich pasm w dół., ta różnica nie jest naprawdę duża, ale efekt jest taki, że X5 III da się słuchać na Ultrasone czegoś instrumentalnego bez filtrów, a X7 troszeczkę czasami powierci w mózgu :-)

Jest jeszcze takie odczucie, jak by w x7 grali na większej sali :-)

Ostatecznej decyzji nie podjąłem, tylko dzisiaj, właśnie mija siódma godzina jak nie zdejmuję słuchawek (z przerwą na obiad) ale jest bardzo prawdopodobne, że to X5 III, pójdzie pod młotek.

Więc, chyba będę pierwszy, który zdecyduje się go odsprzedać. Ale żeby nie wyjść na "cebulaka" to jeśli się okaże, że sprzedam za więcej niż kupiłem, to oczywiście nawiązkę, zobowiązuję się wydać w mp3store :-)

I to jest właśnie to co chciałem przeczytać:) Mój obecny zestaw to właśnie X7 z AM3. Cały czas biłem się z myślami czy X5 nie spróbować. A teraz się cieszę, że jednak zostałem przy X7 i oszczędziłem sobie godzin frustrujacych porównań.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dostępność drugiej tury u Fiio połowa marca więc u nas druga połowa marca.


 

No więc tak.
Od piątku po południu, prawie nie ściągam słuchawek z głowy :-) Tak jak wspomniałem wcześniej, X5 III kupiłem z ciekawości, czy wifi i bluetooth, jest w tym grajku na lepszym poziomie niż w x7, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to x7 po dokupieniu AM3, w zupełności mi odpowiada.
Wygląda na to, że to co odpowiada za połączenie wifi i bluetooth w tych odtwarzaczach, jest na tym samym poziomie.
Do x7 dokupiłem AM3, więc z tym właśnie modułem porównywałem te grajki.
Słuchawki to: Ultrasone 12, Sennheiser 380 Pro, JBL Everest 700 Bluetooth i PMV A 01.
Ale to w sumie bez większego znaczenia, bo jak gra X5 zostało już tu opisane, czyli super, dobrze i źle :-) ja chcę tylko dodać porównanie do X7.
W mojej ocenie, grają bardzo podobnie, ale jest wrażenie różnicy w jasnościach pasm.
X7 gra trochę jaśniej w każdym paśmie, x5 III ma przesunięcie wszystkich pasm w dół., ta różnica nie jest naprawdę duża, ale efekt jest taki, że X5 III da się słuchać na Ultrasone czegoś instrumentalnego bez filtrów, a X7 troszeczkę czasami powierci w mózgu :-)
Jest jeszcze takie odczucie, jak by w x7 grali na większej sali :-)
Ostatecznej decyzji nie podjąłem, tylko dzisiaj, właśnie mija siódma godzina jak nie zdejmuję słuchawek (z przerwą na obiad) ale jest bardzo prawdopodobne, że to X5 III, pójdzie pod młotek.
Więc, chyba będę pierwszy, który zdecyduje się go odsprzedać. Ale żeby nie wyjść na "cebulaka" to jeśli się okaże, że sprzedam za więcej niż kupiłem, to oczywiście nawiązkę, zobowiązuję się wydać w mp3store :-)

I to jest właśnie to co chciałem przeczytać :) Mój obecny zestaw to właśnie X7 z AM3. Cały czas biłem się z myślami czy X5 nie spróbować. A teraz się cieszę, że jednak zostałem przy X7 i oszczędziłem sobie godzin frustrujacych porównań.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

Cały czas mówiłem i pisałem, że posiadacz X7 nie ma co szukać w nowym Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności