Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

jest ładny, solidny, ma etui x2, dobrze brzmi, ma fajne opcje - viper, pure mode, android, streaming, WiFi, aptX, niezły ekran - spory i dotykowy, niezłą moc, wyjście se, bal., regulowany lineout, DAC, dwa sloty pamięci, regularnie uaktualniany soft, kosztował 1500

 

no jeszcze nawet rok temu każdy by powiedział, że to niemożliwe...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie szczególna była opinia kolegi Wulkana chyba się nie pomylę jeśli powiem, że zakochanego w AK380 - wystawił tak bardzo pozytywną cenzurkę :)

Ten ten wulkan co walczy z ruchami tektonicznymi i podkładki metalowe za tryliard poszerzają sceną i zaokrąglają wysokie tony?

 

Dokładnie tak!

Jak przybędzie gotówki, biorę się za takie same podkładki pod mój filtr sieciowy. A pod wzmacniacz dam te większe - BIG MIG :) Pod kolce kolumn mam, póki co, Acoustic Revive SPU8. Stay tuned ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie szczególna była opinia kolegi Wulkana chyba się nie pomylę jeśli powiem, że zakochanego w AK380 - wystawił tak bardzo pozytywną cenzurkę :)

Ten ten wulkan co walczy z ruchami tektonicznymi i podkładki metalowe za tryliard poszerzają sceną i zaokrąglają wysokie tony?

 

Dokładnie tak!

Jak przybędzie gotówki, biorę się za takie same podkładki pod mój filtr sieciowy. A pod wzmacniacz dam te większe - BIG MIG :) Pod kolce kolumn mam, póki co, Acoustic Revive SPU8. Stay tuned ;)

 

Hokus pokus czary mary wywaliłeś sporo sary :woot: O ile pod odtwarzacz CD/DVD podkładki z kolcami pomogą bo zniwelują wibracje podobnie jak w przypadku kolumn żeby wibracji nie przenosić podłogą na stolik z CD/DVD to pod resztę tj filtry czy kable sieciowe/sygnałowe są już tylko biżuterią a są kostki drewniane cardasa które dodają cudownej magii kiedy układa się na nich kable :)

 

 

Interesujące byłoby porównanie wszystkich trzech generacji Fiio X5 - może ktoś się o to pokusi? Maciux, Evil?

Ten player należy do środkowego segmentu na rynku, co oznacza że porównywanie go z flagowcem iBasso mija się z celem.

No to pytanie, które playery są w tym segmencie?

Na pewno się doczekamy przynajmniej X5II vs X5III i to niebawem bo zawsze największa sensacja to porównanie obecnej z nową generacją :) X5I tutaj może nie mieć racji bytu w porównaniu bo różnice między nim a II były jak czytałem raczej kosmetyczne na każdej płaszczyźnie tj wygląd, interfejs i sq po prostu trochę przepucowali jak lakier na 2 letnim aucie :woot:

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nie działające przyciski to raczej wyjątki. U większości z nas wszystko jest ok.

 

Pomyślmy. X5II kosztował jeszcze niedawno 1490. Tu za niewiele więcej mamy jednak dużo więcej(nie ujmując nic X5II). Sporo osób które kupiły ma zresztą porównanie do innych grajków FiiO.

 

Czy nie jest lepiej? Moim zdaniem jest. A Waszym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% @pawkos masz rację, jest nie lepiej tylko bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a mnie się marzy coś z brzmieniem DX90 i funkcjonalnością X5iii (streaming i UI). Jakoś ciągle w moich uszach słychać ten typowy dla Fiio house sound, przez który zraziłem się do wszystkiego Fiio, czego słuchałem (X5ii, X3 i kilka wzmaków).

Po kilkunastu godzinach i teraz na spokojnie przy bezpośrednim porównaniu na chwilę obecną dźwiękowo DX90 odpowiada mi bardziej. Podkreślam, że to moje własne preferencje i wrażenia, ale brakuje mi w X5iii krystaliczności DX90.

Edytowane przez angstrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jezeli nowy x5 jest tak bez dynamiki, zycia, blasku, barwy jak oppo pm3 to szybko trafi do odpowiedniego dzialu i zadna recka tego nie zmieni. Powolalem sie na maciuxa bo z jego reckami sie zgadzam a nie zgadzam sie z pisaniem o tych samych cechach w jednej zabawce jako pozytywy a w drugiej jako negatywy, tyle. A o to, ze kazdy wybierze swoim uchem mozesz byc saudio spokojny!

nie jest jak oppo pm3... nigdzie tego nie napisalem. czepiasz sie barwy pm3... barwy srednicy i wokali tez ? Ktore sluchawki tej klasy maja tak soczysta ? :) jak ktos nie lubi przyciemnionej gory i lubi podkreslony midbas to nazwie pm3 nudnymi... i tu sie zgodze. Mjaja mala scene... ale swietna holografie. Ale bez dynamiki... ? Nie sa efekciarskie ale jak trzeba to

Ale wracajac do tematu... ani jedno slowo moje nie dotyczylo pm3 i nigdzie x5 i jego charakteru nie porownywalem do pm3. Pisalem o x5 iii w stosunku do teaca p90. Czytajcie ze zrozumieniem. Bo tak z kontekstu to sobie mozna wyrywac...

 

i nigdzie nie napisalem ze nie ma dynamiki, zycia i blasku. A w porownaniu z teac p90 i teraz juz wiem ze tez w porownaniu z dx200 i ak300. Ale kurcze co sie dziwic - to DAPy stawiane "marketingowo" polke wyzej. Chcialbym oj bardzo zeby jak to niektorzy pisali x5 gral jak grajkidwa razy drozsze (dobre grajki dwa razy drozsze - bo sa i drozsze slabe)... ale niestety. Solidna propozycja w swoim segmencie... ale do tych powyzszych imo nie podskoczy.

Wiec ja nie wiem co taka burze ta opinia moja wywoluje.

Porownywal ktos X5 do jednego z tych grajkow? Mam je na stanie i sie bawie porownuje i pisze... a zaraz ataki ze myszka swoj ogonek, ze lubie pm3 to na pewno nie umiem ocenic x5. Dziecinne.

Ciekawy jestem porownania do dx90, najlepiej na RB. Niestety nie mam a z pamieci porownywanie DAPow to tak na oko... a na oko to chlop w szpitalu umarl...

 

PS. odlozylem dzis pm3... sluchalem na ei.3... grajek przedstawia te same cechy w stosunku do pozostalej gromatki... wooot. Ale sie zdziwilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilo sie baaardzo soczyscie a jak soczyscie to tylko z oppo... Zeby nie ciagnac tej dziecinnej przepychanki, ciesze sie, ze znalazles swoje brzmienie w pm3, ja na chwile obecna nie potrafie zrezygnowac z gory i dolu na rzecz faktycznie swietnej sredni z oppo. Czasem zapominamy, ze w audio nigdy nie dostanie sie wszystkiego czego chcemy w jednym wzmaku, kolumnach, nausznikach itd., zawsze cos bedzie slabsze a i kazde brzmienie z czasem powszednieje...Na szczescie piekna muzyka wzrusza zawsze, spokojnej nocki, u mnie dzisiaj kapitalna plytka OLDER od G.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dla mnie szczególna była opinia kolegi Wulkana chyba się nie pomylę jeśli powiem, że zakochanego w AK380 - wystawił tak bardzo pozytywną cenzurkę :)

Ten ten wulkan co walczy z ruchami tektonicznymi i podkładki metalowe za tryliard poszerzają sceną i zaokrąglają wysokie tony?

 

Dokładnie tak!

Jak przybędzie gotówki, biorę się za takie same podkładki pod mój filtr sieciowy. A pod wzmacniacz dam te większe - BIG MIG :) Pod kolce kolumn mam, póki co, Acoustic Revive SPU8. Stay tuned ;)

 

Hokus pokus czary mary wywaliłeś sporo sary :woot: O ile pod odtwarzacz CD/DVD podkładki z kolcami pomogą bo zniwelują wibracje podobnie jak w przypadku kolumn żeby wibracji nie przenosić podłogą na stolik z CD/DVD to pod resztę tj filtry czy kable sieciowe/sygnałowe są już tylko biżuterią a są kostki drewniane cardasa które dodają cudownej magii kiedy układa się na nich kable :)

Nie. Nie i jeszcze raz nie. Jak próbowałem samą platformę antywibracyjną, to właśnie pod filtrem sieciowym dała najlepszy efekt brzmieniowy. Na drugim miejscu pod odtwarzaczem CD, a na końcu dopiero pod wzmacniaczem.

Kostki drewniane Cardasa to półśrodek. Najfajniejszy efekt, jaki usłyszałem, zaoferowały ceramiczne podstawki (niestety nie istniejącej już) firmy CA Electronics.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę problemów z wyświetlaniem okładek. Np jeśli plik jpg ma nazwę "f" to okładka nie jest wyświetlana. W X5 1 nie było tego problemu. Po zmianie nazwy na "front" jest już ok. Mam nadzieję, że to naprawią w kolejnej aktualizacji. Poza tym jeśli mamy włączone automatyczne pobieranie tekstów to wówczas też zaśmiecimy sobie katalog różnymi, przeważnie przypadkowymi okładkami. Oczywiście mowa o sytuacji kiedy player nie wyświetla naszej okładki. Co ciekawe dla każdego utworu z tej samej płyty może być przypisana inna okładka. Zauważyłem też drobne problemy z wyświetlaniem w kolejności alfabetycznej. VU meter - naprawdę dobra rzecz. Mając np pierwsze wydanie płyty i jej późniejszy remaster doskonale widać jak zmienił się poziom wysterowania. Szkoda tylko, że nie działa przy odtwarzaniu SACD ISO. Dźwiękowo, jak dla mnie ok, jestem zadowolony. Chociaż np AKG K 701 nie ma co podpinać; w X1 jeszcze dało się na nich słuchać. Generalnie ma chyba trochę mniej mocy niż X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę problemów z wyświetlaniem okładek. Np jeśli plik jpg ma nazwę "f" to okładka nie jest wyświetlana. W X5 1 nie było tego problemu. Po zmianie nazwy na "front" jest już ok. Mam nadzieję, że to naprawią w kolejnej aktualizacji. Poza tym jeśli mamy włączone automatyczne pobieranie tekstów to wówczas też zaśmiecimy sobie katalog różnymi, przeważnie przypadkowymi okładkami. Oczywiście mowa o sytuacji kiedy player nie wyświetla naszej okładki. Co ciekawe dla każdego utworu z tej samej płyty może być przypisana inna okładka. Zauważyłem też drobne problemy z wyświetlaniem w kolejności alfabetycznej. VU meter - naprawdę dobra rzecz. Mając np pierwsze wydanie płyty i jej późniejszy remaster doskonale widać jak zmienił się poziom wysterowania. Szkoda tylko, że nie działa przy odtwarzaniu SACD ISO. Dźwiękowo, jak dla mnie ok, jestem zadowolony. Chociaż np AKG K 701 nie ma co podpinać; w X1 jeszcze dało się na nich słuchać. Generalnie ma chyba trochę mniej mocy niż X1.

Takie pytanie, jeżeli okładkę mamy zapisaną w tagach, a nie jako osobny plik w folderze, to czy player widzi ją czy też pobiera dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę problemów z wyświetlaniem okładek. Np jeśli plik jpg ma nazwę "f" to okładka nie jest wyświetlana. W X5 1 nie było tego problemu. Po zmianie nazwy na "front" jest już ok. Mam nadzieję, że to naprawią w kolejnej aktualizacji. Poza tym jeśli mamy włączone automatyczne pobieranie tekstów to wówczas też zaśmiecimy sobie katalog różnymi, przeważnie przypadkowymi okładkami. Oczywiście mowa o sytuacji kiedy player nie wyświetla naszej okładki. Co ciekawe dla każdego utworu z tej samej płyty może być przypisana inna okładka. Zauważyłem też drobne problemy z wyświetlaniem w kolejności alfabetycznej. VU meter - naprawdę dobra rzecz. Mając np pierwsze wydanie płyty i jej późniejszy remaster doskonale widać jak zmienił się poziom wysterowania. Szkoda tylko, że nie działa przy odtwarzaniu SACD ISO. Dźwiękowo, jak dla mnie ok, jestem zadowolony. Chociaż np AKG K 701 nie ma co podpinać; w X1 jeszcze dało się na nich słuchać. Generalnie ma chyba trochę mniej mocy niż X1.

Takie pytanie, jeżeli okładkę mamy zapisaną w tagach, a nie jako osobny plik w folderze, to czy player widzi ją czy też pobiera dodatkowo?

 

 

Ja mam dodane do folderów o nazwie FOLDER i widzi i dopisuje do plików. Jednak polecam zrobić tagowanie w foobar2000 swoich plików i zapomnieć o problemie. Jak wrzucisz pliki na listę foobara i zaznaczysz te które Cię interesują, klikasz prawy i masz Tagging i tam można dodać FRONT do plików, wtedy w windowsie jak i X5tce wyświetla pliki z obrazem który tam wybrałeś. Musisz mu podać obraz z pliku, więc potrzeba okładki którą chcesz dodać, nawet swoje zdjęcie można wkleić :)

 

P.S. Mniej mocy czy gra za cicho? Bo można Viperem dołożyć +6dB GAIN i GAIN jeszcze zmienić na HIGH, wtedy gra na prawdę głośno.

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 vs X5iii

 

Było to porównanie na niewygrzanym Fiio i iBasso z mango 2.5.1. Słuchawki to PM-3 i k702 + Aune B1.

 

Pierwsze wrażenie z odsłuchu X5iii na tle iBasso "kurczę, on ma wyraźnie większą scenę". Jest szerzej i sama prezentacja bardziej spójna, w dx90 można wyłapać rozerwanie kanałów. Fiio gra bardziej z przodu.

Rozdzielczość obu grajków jest zbliżona, ale chyba z lekkim wskazaniem na iBasso. DX90 ma dużo mocniejszy wygar, bas jest zwarty, szybki, punktowy. X5iii ukazuje się jako bardziej leniwy. Ku mojemu zdziwieniu w iBasso jest tego basu też więcej. Góra w fiio jest lekko wycofana, całkiem równa, ale nie ma tej krystaliczności z DX'a. W skrócie iBasso bardziej techniczny, a Fiio muzykalny.

Synergicznie z Oppo PM-3 moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypada DX90, świetnie uzupełnia się z tymi nausznikami. Z Fiio było troszkę za ciemno i brakowało mi tego wykopu, jednak potrafił powiększyć odbieraną scenę.

Aune B1 sprawiało, że FiiO wskoczyło na level wyżej. Zyskiwał w każdym aspekcie, scena była jeszcze większa, góra jakby się otworzyła, niskie rejestry dostały należytej szybkości, było na pewno lepiej i takie granie z Oppo już mógłbym zaakceptować, jednak nadal wolę zestaw DX90+B1.

K702 jeszcze bardziej ukazały mi różnicę w prezentację sceny między grajkami, fiio jest na pewno przestrzenniejszy. Oczywiście trudne są to słuchawki, więc pędzone z B1 na klasie A.

DX90 vs Fiio X5iii? Nie wiem, który lepszy. Technikaliami chyba jednak górował iBasso, jednak scena iks piątki jakoś to rekompensuje i biorę pod uwagę to, że po wygrzaniu pewnie się zmieni na plus. Oczywiście pozostaje kwestia co kto oczekuje od dźwięku i synergii, bo jednak to dość odmienne brzmienia. AK300 tak z pamięci również odbieram jako wyższy poziom zarówno od dx90 jak i X5iii a propo powyższej dyskusji ;)

AK300+AMP380 i PM-3 - znakomite zgranie, najlepsze co do tej pory słyszałem z tymi słuchawkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki adriano za porownanie - tak mniej wiecej to pamietalem i z pamieci dx90 stawiam wyzej niz x5.

Dzis pomeczone x5 iii na xba-a3 i senngrado. Jednak do grajkow klasy p90, ak300, dx200 startu nie ma. Ale pamietajmy o roznicy w cenie.

Ja w sumie mialem jako potencjalnych nastepcow p90 testowac ak300 i dx200 - x5 wzialem tylko przez glosy ze niby ma bic dx200... niestety tak nie jest i pierwszy wraca x5 do pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano zaznaczyl na niewygrzanym wiec w sumie troche malo mowiacy opis... No i jak juz wiadomo, ze sluchawkami bez zycia i nudnymi x5 nie brzmi dobrze.

Superata pisał ile wygrzewał, ponad 50 godzin i dopiero grajek nabrał wigoru. Trzeba dać mu ten czas po prostu bo rozkwitnie.

 

Na marginesie - jakieś info o drugim rzucie już jest?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności