Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się spodziewać smartfona :) Te 26k punktów w AnTuTu też trzeba brać z przymrużeniem oka, DAP potrafi złapać takiego laga, że nie ma szans ze smartfonami za 300-400 zł. To jednak nadal odtwarzacz i jak skończy się faza na eksperymentowanie, to pozostanie odpalić muzykę i wyłączyć ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyciaga z pudełka i słucha na "android mode" niech przełączy na "pure music" tam dopiero rozwija skrzydła i jest prawdziwy power

 

Ja również preferuję Pure Music zamiast odtwarzaczy androidowych - np. PowerAmpa. Odbieram brzmienie z apki FiiO jako pełniejsze, nawigacja jest ok. Chociaż do Androida po streaming też chętnie sięgam. Pod tym względem jest lepiej niż u iBasso w DX200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z apek androidowych podeszło mi najbardziej jak pisałem Onkyo Player, tak samo pełne brzmienie jak "pure music"


I tak przypyszczam, że Ci którzy mieli sceptyczne wrażenia to słuchali w "android mode" bo wobec "pure music" jest spora różnica.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze udalo mi sie juz troche posluchac to wrzucam moje pierwsze wrazenia... na XBA-A3 i PM3
5b7797ab2ccf2b9999a9b5bfd50822a9.jpg

 

W Fiio X5 III dol nieco gorzej kontrolowany, wolniejszy niz TEAC P90. Srodek nieco ciemniejszy, niby pelny... ale jakis taki troche suchy w porownaniu do P90. Brakuje blasku w wokalach, bardziej chrypkowe, szorstkie. Gora lagodna, rowna, ale bardziej plaska, jednostajna i z gorsza holografia niz P90. Bardziej lata po scenie. Jest tez nalot cyforwosci, sztucznosci - przez ta tez taka maniere monotonnosci.
Scena szeroka, troche szersza niz w P90 ale sporo plytsza. Wszystko bardziej plaskie w X5. Holografia sporo gorsza. Instrumenty bardziej rozlozyste. I graja bardziej nerwowo. P90 precyzyjniejszy i duzo spokojniejszy na scenie.
I tez dynamika... tu X5 lezy w stosuknu do P90. Gra po prostu jakby bez zycia, bez werwy.
Na Pure Music mode jest nieco lepiej (troche wiecej dynamiki i wypelnienia dzwiku) ale nadal P90 goruje w tych samych aspektach. Dolozenie Aune B1 (2017) daje przede wszystkim dynamike, nieco powiekszenie i uspokojenie sceny i nieco precyzyjniejsa i mniej cyfrowa gore. Lepiej kontrolowany tez dol. Ale nadal P90 gra ciutke spokojniej, z lepsza holografia i nadal dzwiek X5 jest minimalnie bardziej suchy, cyfrowy...

Edytowane przez grubbby
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki grubby za opis, a juz mialem brac pm3 ufff i bylaby wtopa. No to zostaja amirony do sprawdzenia i niezawodne meze. Ps. Chociaz trzeba pamietac, ze ciezko o nauszniki, ktore maja mniej werwy i zycia w sobie niz pm3 heh

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki grubby za opis, a juz mialem brac pm3 ufff i bylaby wtopa. No to zostaja amirony do sprawdzenia i niezawodne meze. Ps. Chociaz trzeba pamietac, ze ciezko o nauszniki, ktore maja mniej werwy i zycia w sobie niz pm3 heh

Z tym sie nie zgodze... latwo o nauszniki co maja wiecej efekciarstwa. Bo werwy i zycia pm3 nie brakuje.

Poza tym to powyzej to nie opis pm3 a x5... wiec nie wiem w jaki sposob odsunal Cie od pm3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze udalo mi sie juz troche posluchac to wrzucam moje pierwsze wrazenia... na XBA-A3 i PM3

5b7797ab2ccf2b9999a9b5bfd50822a9.jpg

 

Na Pure Music mode jest nieco lepiej (troche wiecej dynamiki i wypelnienia dzwiku) ale nadal P90 goruje w tych samych aspektach. Dolozenie Aune B1 (2017) daje przede wszystkim dynamike, nieco powiekszenie i uspokojenie sceny i nieco precyzyjniejsa i mniej cyfrowa gore. Lepiej kontrolowany tez dol. Ale nadal P90 gra ciutke spokojniej, z lepsza holografia i nadal dzwiek X5 jest minimalnie bardziej suchy, cyfrowy...

 

 

Czyli było nie było, dobrze obsłużony X5 muzycznie mocno zbliża się do kultowego P90...pamiętajmy, że zaleca mu się wygrzanie.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie... sam x5 iii to jest nie ta klasa moim zdaniem co p90. Dopiero w polaczeniu z B1 mozna mowic o zblizaniu sie. Ale nadal nie jest to imo blisko :)

Obslugowo natomiast to imo do ak300 to mu tez daleko. A troche wkurzajacych mnie elementow i z tego co czytam ten watek to i tez powazniejsze wady.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze udalo mi sie juz troche posluchac to wrzucam moje pierwsze wrazenia... na XBA-A3 i PM3

 

W Fiio X5 III dol nieco gorzej kontrolowany, wolniejszy niz TEAC P90. Srodek nieco ciemniejszy, niby pelny... ale jakis taki troche suchy w porownaniu do P90. Brakuje blasku w wokalach, bardziej chrypkowe, szorstkie. Gora lagodna, rowna, ale bardziej plaska, jednostajna i z gorsza holografia niz P90. Bardziej lata po scenie. Jest tez nalot cyforwosci, sztucznosci - przez ta tez taka maniere monotonnosci.

Scena szeroka, troche szersza niz w P90 ale sporo plytsza. Wszystko bardziej plaskie w X5. Holografia sporo gorsza. Instrumenty bardziej rozlozyste. I graja bardziej nerwowo. P90 precyzyjniejszy i duzo spokojniejszy na scenie.

I tez dynamika... tu X5 lezy w stosuknu do P90. Gra po prostu jakby bez zycia, bez werwy.

 

@Grubbby lajk poleciał za opis, czyli jednak mi się nie wydawało z tym nalotem cyfrowości, sztuczności i też to odczucie bez życia, bez werwy.

 

Sam jeszcze czekam na swojego X5III i jeszcze pewnie długo poczekam, żeby sobie ostatecznie zweryfikować, bo chyba nie załapałem się na pierwszą turę. Albo za późno wpłacałem albo naraziłem się MP3store za pierwsze lekko krytyczne, nie piejące z zachwytu opinie po pierwszym krótkim odsłuchu.

 

Dolozenie Aune B1 (2017) daje przede wszystkim dynamike, nieco powiekszenie i uspokojenie sceny i nieco precyzyjniejsa i mniej cyfrowa gore. Lepiej kontrolowany tez dol. Ale nadal P90 gra ciutke spokojniej, z lepsza holografia i nadal dzwiek X5 jest minimalnie bardziej suchy, cyfrowy...

 

To już jest Aune B1 2017, przegapiłem fakt. Czym się różni od B1 v.2016 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem wcześniej cyfrowość FiiO, góra wcale się nie narzuca nie mówiąc już cyfrowości, której nie uświadczyłem. Bronić X5 w zaparte nie zamierzam, bo każdy grajek ma swoich fanów i antyfanów, ale w cenie preorderu dla mnie jest nr 1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu raczej widzę praktyczne zastosowanie dla powiedzenia, że każda myszka swój ogonek chwali. Najpierw nie było nic lepszego od dx90, a teraz od p90...

 

Pytanie o x5 - czy ktoś robi/zrobi(ł) test baterii, bez wifi, streamingu i innych pierdół - tylko odtwarzanie muzy?

Edytowane przez Gourney
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie posiadam docelowych słuchawek ale Celina nawet na wygrzewających player brainwarz delta gra wyśmienicie.

Na HiGain można jakby odczuć też że jest lepiej, na pewno głośniej. No i niestety mamy ogromny problem bo tylko apka fiio ma przełącznik gain :( Więc warto przy niej zostać.

Kolejna sprawa to apka fiio ma możliwość gry z folderów czego na tej darmowej onkyo nie uświadczyłem :( zostaje przy graniu z apki fiio.

 

Na dniach powstanie dużo pytań i odpowiedzi co z playerem jest nie tak, jednak za 1.5k pln ciężko szukać "kombajnu", czekamy na odpowiedź innych producentów.

 

Ja wiem że fiio posłuży mi długo(w miarę możliwości aż się nie zepsuje), to player grający raczej do szerokiej grupy osób, nie jest niszowy, jego zadaniem jest pozyskanie szerokiej grupy ludzi a nie jak w przypadku najdroższych i najlepszych wąskiej braci audiofilskiej. O hajendzie nie ma mowy, ale nie spychałbym playera do miana dna oraz niemożności podłączenia pod niego słuchawek klasy wyższej a nawet high end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze nie ja jeden uwazam, ze gora w pm3 traci cyfra a niskie plastikiem, do tego ta gora jest ewidentnie wycofana, gorna srednica tez. Grubby moim zdaniem uslyszal wady pm3 i przypisal je fiio. O braku zycia, anemicznym, nudnym graniu juz nie chce nawet pisac... Widac fiio obnaza wady pm3 a teac je tuszuje i tyle. No ale dobrze, ze jako jedyna osoba zrobil konkretny opis jak gra pm3 z fiio i dzieki temu ja nie natne sie na takim polaczeniu, za co wielkie dzieki!.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak zwykle trzeba znaleźć odpowiednie nauszniki które pozwolą mu pokazać pełnię możliwości. Chociaż dla każdego będzie smakować co innego.

 

Ja na ten moment mogę go porównać do Sony ZX1. Obu teraz słucham na TFZ B2M. Z ZX1 one dogadują się świetnie. Bas jest świetnie kontrolowany, potrafi zejść naprawdę nisko, ale też nie jest zalewający. Jest dynamika, szerokość i fun. To trudny przeciwnik zwłaszcza z tymi słuchawkami.

 

X5III jest malutki kroczek z tylu. Niewiele mu brakuje, ale jednak. Bas nie schodzi tak nisko, ale też pieści ucho. Jest dynamika, ale nie ma tej szerokości. Z pure music jest bliżej, ale i tak jest odrobinę za. Dźwięk jest bardziej ułożony. Dla jednych to będzie zaleta, dla innych wada.

 

To takie pierwsze wrażenia. Porównanie po 2,5 godzinach odsłuchu:)

 

Trzeba przyznać, że te 2 etui które są w standardzie są na duży plus dla FiiO. Nie trzeba się rozglądać za czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś komu podoba się granie Teaca P90 takie Fiio X5, Mojo, czy nawet C4 zawsze będą grać jak zepsute.

Akurat c4 mi sie podoba... a z mojo sprawdzimy niebawem ;)

Poza tym akurat barwa i kwestie subiektywne to p90 odbiega od moich preferencji... ale co zrobie ze sq jest klase wyzej.

Ja tu raczej widzę praktyczne zastosowanie dla powiedzenia, że każda myszka swój ogonek chwali. Najpierw nie było nic lepszego od dx90, a teraz od p90...

 

Pytanie o x5 - czy ktoś robi/zrobi(ł) test baterii, bez wifi, streamingu i innych pierdół - tylko odtwarzanie muzy?

Chyba wiekszy sens jest taki ze po prostu jak znajduje cos lepszego to kupuje.

Myslisz ze nie chcialbym zeby playerek tylko za 2k z taka funkcjonalnoscia mi podszedl? Troche logiki a nie podwazanie na sile poprosze...

Dodam tylko, ze nie ja jeden uwazam, ze gora w pm3 traci cyfra a niskie plastikiem, do tego ta gora jest ewidentnie wycofana, gorna srednica tez. Grubby moim zdaniem uslyszal wady pm3 i przypisal je fiio. O braku zycia, anemicznym, nudnym graniu juz nie chce nawet pisac... Widac fiio obnaza wady pm3 a teac je tuszuje i tyle. No ale dobrze, ze jako jedyna osoba zrobil konkretny opis jak gra pm3 z fiio i dzieki temu ja nie natne sie na takim polaczeniu, za co wielkie dzieki!.

Te same cechy wychodza na xba a3. Ktos im zarzuci brak zycia energii czy funu? :) diametralnie rozne granie niz pm3. Takze czepiacie sie wyrywajac mocno z kontekstu zamiast przeczytac uwaznie calosc.

I opisuje playery wzgledem siebie... stosuje ze jest nie taki i owaki a bardziej taki i bardziej owaki.

Wolniejszy gorzej kontrolowany bas, slabsza holografia, zroznicowanje gory itp... to juz nie kwestia preferencji barwy sluchawek.

Poza tym spokojna... sprawdze jeszcze na dojladnej na ei.3 (na razie byl krotki odsluch) i na senngrado.

A ten caly zestawik sluchawek jest mocno zroznicowany.

 

Niech sie odezwie ten co sluchal i porownywal te playery a nie wam d sciska bo hajp ktos podwazy. No kurcze sorry... troche powagi.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie plusem x5 jest szersza scena. Strasznie lubie szerokosc sceny i to p90 mam do zarzucenia. Napisalem to w pierwszyn opisie.

Dodatkowo funkcjonalnosc zarabista(acz soft do dopracowania)... gniecie teaca.

I line out ktorego mi w teacu brakuje a w x5 ma lepszy potencjal niz HO.

Takze na pewno nje we wszystkim teac lepszy

 

Poza tym jeszcze napisze co sadze o x5 wzgledem dx200, ak300 czy mojo. Ktorych nje mam... czy to dalej bedzie moj ogonek? :)

Troche zdrowego rozsadku...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności