Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A czy szczęśliwcy posiadający już przedmiotowego grajka mogą wskazać różnice/podobieństwa do chorda mojo? Oczywiście brzmieniowe. Dziękuję.

 

Mojo cieplejszy, gładszy, bliższy w średnicy i łagodniejszy w sopranie - imo gęstsze, analogowe brzmienie. X5 III jaśniejszy, bardziej bezpośredni, mocniej odseparowany - bardziej analityczny, klarowny, przestrzenny (mocna separacja kanałów i spore napowietrzenie). Według mnie FiiO jest lepszy, ale to w dużej mierze kwestia gustu i synergii - zaznaczam od razu, że Mojo nie przypadł mi do gustu.

 

 

Poważnie uważasz, że nowy X5 jest lepszy niż Mojo?

 

Dla mnie X5 jest gorszy pod względem SQ niż porządny telefon. Do DX200 nie ma najmniejszego startu, podobnie do Mojo.

 

Przez ostatnie 2 tygodnie miałem okazje posłuchać X5III, DX200, Colorfly C4 i kilka Astelów. Przyjmijmy że X5III to poziom cenowy C4. Co osiągnięto przez 7 lat rozwoju DAPów? Jakość dźwięku spadła drastycznie, funkcjonalność, praktyczność i marketing poszedł w zdecydowanie w górę.

 

X5III w porównaniu do C4 to jak Dacia Logan w stosunku do Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe - tylko cena ta sama. Dacia to na pewno praktyczniejszy wybór.

 

Myśle, że ci co już zapłacili za X5 III, na dzisiaj bardziej dadzą wiarę w opinie wulkana, maciuxa, superraty do czasu aż się przekonają na własne uszy kto miał rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 - ok brzmi świetnie, ale i tu sypie się lista problemów z softem, kłopoty z czytaniem plików innych niż WAV, chyba nadal nie ma wsparcia dla FLAC 24bit, pękające drewno obudowy itp.

 

Zgadza się - FLAC tylko "standardowy", bateria trzyma krótko, sprzęt bardzo duży... Ale poza tym obsługa prosta i gra przepięknie :)

 

X5III na Harmony 8.2 i Flare R2pro/R2S nie mogłem słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie wrażenia też bardziej pozytywne niż w X7 - to Android 5.1.1, prawie czysty. Interfejs dotykowy jest dobry, lagi przy ładowaniu appek są, ale w normie. Bez problemu skorzystałem ze sklepu Google Play, pobrałem kilka appek. Do tego także tryb Pure Music - odświeżony, czytelny z ładnym interfejsem.

 

 

zauważam taką nagminną manierę do porównywania grajków do X7... którego się dobrze nie zna

 

X7 jest na rynku ponad rok, w tym czasie dostał nowe AMP, z którymi brzmi zdecydowanie lepiej oraz... nowy soft, który też podciągnął nieco SQ - identyczny soft zastosowano w... X5iii

 

i ciekawostka... ten sam soft w X7... wciąż ma status bety... chyba wiecie czemu...

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość obszernie opisany X5III dla zainteresowanych.

http://www.head-fi.org/products/fiio-x5-3rd-gen-premium-hi-res-dap/reviews/18084

 

Odczyt z pamięci wbudowanej w porządku, ze slotów kart słaby. Za takie pieniądze, jakie Fiio chce powinno wszystko chodzić jak w zegarku. Lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dość obszernie opisany X5III dla zainteresowanych.

http://www.head-fi.org/products/fiio-x5-3rd-gen-premium-hi-res-dap/reviews/18084

 

Odczyt z pamięci wbudowanej w porządku, ze slotów kart słaby. Za takie pieniądze, jakie Fiio chce powinno wszystko chodzić jak w zegarku. Lipa.

Hm, jak na razie wszyscy zgodnie podkreślają, że za ten sprzęt Fiio spokojnie mógłby wołać więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, stad zakup poczyniony i wszystko wyjdzie w praniu. Moze okaze sie go..no wartym grajkiem a moze faktycznie jest bardzo dobry ale od razu pisac, ze lipa... bo ktos cos tam napisal na head fi... Zreszta zawsze w tej naszej zabawie kontrowersje i spory beda hehe byle nie przesadzic. Za przyklad niech posluzy bas w meze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dość obszernie opisany X5III dla zainteresowanych.

http://www.head-fi.org/products/fiio-x5-3rd-gen-premium-hi-res-dap/reviews/18084

Odczyt z pamięci wbudowanej w porządku, ze slotów kart słaby. Za takie pieniądze, jakie Fiio chce powinno wszystko chodzić jak w zegarku. Lipa.

Hm, jak na razie wszyscy zgodnie podkreślają, że za ten sprzęt Fiio spokojnie mógłby wołać więcej.

 

Wg recenzenta:

"I put my fastest Micro SD into the player, my Sandisk 128GB Extreme Plus rated for 95MB/s read and 90MB/s write, and the player did only managed to pull sequential read/write speeds of 12.33MB/s and 11.79MB/s which is very disappointing. By comparison, my HTC 10, which currently has the fastest non-UHSII SD slot on the market, managed to pull 86.60MB/s read speeds and 57.47MB/s write speeds from that same card."

 

Czyli wybitnie słabo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W systemie wrażenia też bardziej pozytywne niż w X7 - to Android 5.1.1, prawie czysty. Interfejs dotykowy jest dobry, lagi przy ładowaniu appek są, ale w normie. Bez problemu skorzystałem ze sklepu Google Play, pobrałem kilka appek. Do tego także tryb Pure Music - odświeżony, czytelny z ładnym interfejsem.

 

zauważam taką nagminną manierę do porównywania grajków do X7... którego się dobrze nie zna

 

X7 jest na rynku ponad rok, w tym czasie dostał nowe AMP, z którymi brzmi zdecydowanie lepiej oraz... nowy soft, który też podciągnął nieco SQ - identyczny soft zastosowano w... X5iii

 

i ciekawostka... ten sam soft w X7... wciąż ma status bety... chyba wiecie czemu...

 

 

Masz rację - powinienem był dodać, że w porównaniu do softu X7 tuż po premierze ze standardowym modułem wzmacniacza. Chciałbym mieć na platformie każdy "duży" DAP, wzmak, wszystkie popularne słuchawki, by mieć zawsze świeże porównanie, ale nie jest to niestety możliwe. Nie sądzę żeby kiedykolwiek było :)

 

Odnośnie USB i transferów. Myślę, że warto pójść na taki kompromis - w zamian za SQ, wykonanie i funkcjonalność. Uważam, że cena X5 III jest bardzo dobra.

 

Tak jak pisałem wcześniej - Mojo nie przypadł mi do gustu, nie słyszałem też niczego specjalnego w jakości dźwięku. X5 III to zupełnie inna sygnatura, a rozumiem że preferencje i synergie mogą mieć duży wpływ na postrzeganie jakości dźwięku. Nie będę się sprzeczał, w pełni szanuję inny punkt widzenia.

 

Uważam jednak, że porównanie X5 do brzemienia smartfonów jest zdecydowanie krzywdzące, tak delikatnie mówiąc.

 

Co do Oppo PM3 i X5 III - wydaje mi się, że to będzie dobre połączenie. Nie mam już jak tego sprawdzić, ale gdybym miał PM3 z chęcią sięgnąłbym po FiiO.

 

Edit:

Jeszcze jedna rzecz - odnośnie wygrzewania FiiO. Nawet w temacie słuchawek podchodzę do tego sceptycznie, ale wiem że "rozruch" membran na początek ma znaczenie, rozumiem że elektronika też może mniej lub bardziej na to reagować. Jestem już po drugim cyklu ładowania, mam wrażenie że sopran się uspokoił - z neutralnymi/jaśniejszymi słuchawkami wydawał mi się czasami trochę za mocny. Teraz odbieram górę jako ciut gładszą, brzmienie bardziej ułożone.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda x5 nie lezy w sferze moich zainteresowan ale jak trzeba czepiac sie troche wolnego slotu na karty pamieci aby mu cos wytknac to musi byc jednak wyjatkowo udany player :) Dodam ze te szybkie karty sluza glownie do nagrywania filmow w 4k i robienia wysokoorozdzielczych zdjec w seriach do innych zastosowan to marnotrastwo. Nie zapominajcie tez ze x5iii ma dwa sloty a nie jeden.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Karty chodzą identycznie jak w dx200, clipie plus, dx80, ak300 i jest to zależne bardziej od rodzaju plików. Specjalnie rano to sprawdziłem. Pliki audio gęste potrafiły zwolnić do 7 a max przesyłać do 23, pliki typu dane obraz płyty ISO od 13 do 25 na wszystkich 4 grajkach.

Mam sie czepiać to czas uruchamiania trochę przydługi. Czas skanowania karty 64 szybszy minimalnie niż w dxach i AK ale tak minimalnie ze nie ma co wspominać.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie ma do Shanling M1? Byłem zaskoczony, gdy do nowego włożyłem kartę 64GB (zajęte było muzyką 48,5 GB) i skanowanie trwało kilka sekund. Nie zmierzyłem dokładnie ale poniżej 5 sekund na pewno. W Fiio X1 I gen trwało to dużo dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko 1876 utworów głównie flac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież FiiO X5III jest grajkiem za niecałe 2k. Nie oczekujmy cudów, że wszystko będzie naj. Skoro w sprzętach za 15k jest się do czego przyczepić, to tym bardziej tutaj.

 

Ci co go kupią będą i tak zadowoleni:) Liczą się, że jakieś minusy muszą być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester z head-fi porównuje transfer FiiO i HTC10 które ma Usb-C i może to robi tę sześciokrotną różnicę?

Ja strzelę kolejkę, gdy transfer mi skoczy nawet do tych 12 MB/s bo w X5II pomimo aktualizacji owszem, startuje z prędkością 5-7 MB ale po chwili spada do niegdysiejszych 500-700 kb/ s i to jest dramat.

Karty 64GB Samsung 10 klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności