Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W X53 też można www.fiio.net/en/story/532

Zapisywać na karty muzykę w nowym sofcie

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wykluczone, że na początku dostaniemy celowo nie wykorzystany potencjał 2xAK4490, po to, żeby jak wyjdzie X7 Pro firmwarem podciągnąć SQ X5 nieco wyżej.

Nie wiem teraz czy żartujecie czy piszecie poważnie. Jakby jeszcze celowo zaniżali jakość dźwięku i nadal ludzie by to kupowali to już w ogóle brak mi słów.

Widać że nie miałeś doczynienia z myśleniem korporacyjnym.

 

 

FiiO bardzo daleko do korpo.

 

Poza tym miałem na myśli to, że ktoś jest gotów zapłacić za produkt, wiedząc (przypuszczając) że producent celowo obniża jego jakość, żeby może ją kiedyś podnieść do jakiegoś, niekoniecznie wiele lepszego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX200 wcale taki nieporęczny i ciężki nie jest. Owszem sporo większy od FiiO, ale bardziej bym się obawiał o ostre krawędzie AK300. ;)

Jakie krawędzie ? Futerał jest od ochrony ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube pojawiło się porównanie pomiędzy dx200 a x5 III. Recenzent stawia X5III nad dx200. Hm...

Odpowiem jak zwykle... "gusta i guściki", ale jak faktycznie tak zrobił to imo jest to bardzo mało obiektywny recenzent... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na wszystko są sposoby. Futerały, etui do paska, torebki na ramię. Da się nosić i dx200, Combo AK, tak jak nosiło się iPody ze wzmacniaczami.

 

Widzę, że następuje też renesans ZX-1 ? Zacny to sprzęcik, dobrze gra z Aune B1, w moim odczuciu, nie mógł jednak uwolnić się od suchej, cyfrowej góry. Może z moimi słuchawkami tak współpracował. Gdyby brzmienie miał bardziej jak AK120.. Bo przecieź miał Androida, Tidala do pełnego uźytku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na YouTube pojawiło się porównanie pomiędzy dx200 a x5 III. Recenzent stawia X5III nad dx200. Hm...

 

Odpowiem jak zwykle... "gusta i guściki", ale jak faktycznie tak zrobił to imo jest to bardzo mało obiektywny recenzent... ;)

Ba, kreuje się na bardzo obiektywnego. Dał do zrozumienia nawet, że to ci co będą stawiać dx200 nad x5III będą tak robić ze względu na koneksje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X53 też można www.fiio.net/en/story/532

Zapisywać na karty muzykę w nowym sofcie

Czy ktoś jest w stanie przetłumaczyć co dokładnie wnosi ten firm.../swoją drogą ciekawe kiedy pojawi się pierwsza obiektywna recenzja x5lll na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniemy swoje wymarzone czyli na wielkanoc (jeszcze trzeba wygrzać i zrecenzować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DX200 wcale taki nieporęczny i ciężki nie jest. Owszem sporo większy od FiiO, ale bardziej bym się obawiał o ostre krawędzie AK300. ;)

Jakie krawędzie ? Futerał jest od ochrony ręki...

 

 

No trochę ostre, nie uważasz? Testowy w sklepie był bez futerału.

Poza tym sam AK300 jest OK, Lordzie masz dobrego DAPa. ;)

 

Żeby nie było offtopu: X5III nie słuchałem po balansie, bo takich kabelków nie mam.

Być może z wyjścia zbalansowanego gra dużo lepiej.

Może to kwestia słuchawek. Podłączyłem też na chwilę użyczone w MP3store HD800 i z nimi zagrał super.

Nie wiem ile ma mocy, nie mogę znaleźć specyfikacji do ilu ohm słuchawki rekomendują, ale było nieźle.

A już mam do 150 ohm.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DX200 wcale taki nieporęczny i ciężki nie jest. Owszem sporo większy od FiiO, ale bardziej bym się obawiał o ostre krawędzie AK300. ;)

Jakie krawędzie ? Futerał jest od ochrony ręki...

 

Wszędzie etui chroni sprzęt, w AK etui chroni ręce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam wrażenie że wy oceniacie to bardziej po zdjęciach produktu. Każda krawędź ma szlif taki niewielki, ale jest i nie odczuwa się ostrości. Artysta autor koncepcji (znany desinger ?) tłumaczył takie kanciate kształty i duża ilość krzywizn sposobem odbioru muzyki. Dla każdego będzie to inne granie - dla każdego inny kształt. Jeden będzie widział 6 inny 9 - bardzo fajnie dobrze trafiła do mnie ta myśl gdy chciałem zrobić zdjęcie AK3##, załamanie światła i refleksy. Dla mnie coś w tym jest i mi sie podoba. Jeśli kogoś razi taki kształt jest etui które robi z AK zwykłego DAPa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ak300 (kupiłem nówke w mp3store żeby nie było :P) i prawy dolny róg wbija się w dłoń jak się go obsługuje prawą ręką bez etui, oraz generalnie jest tak kanciasty że źle się go trzyma w dłoni. To jest idealny przykład formy nad funkcją bo przyznaje wygląda fajnie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mam inne dłonie, czuć ale nie nazwałby tego wbija mi się bo to prawie wbija i rani :)

 

Najwyraźniej mam zbyt zniewieściałe dłonie bo mnie się wbijało na tyle że czułem spory dyskomfort. Całe szczęście nie muszę się męczyć bo są odtwarzacze które grają lepiej i nie niszczą moich delikatnych dłoni. 2w1 jak szampon ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Spoko ja to rozumiem. Miałem raz klienta który chciał wygodne słuchawki małych rozmiarów, mi nic bardziej wygodnego niż PX100 na myśl nie przyszło. Niestety on po założeniu ich na głowę stwierdził że cisną jak imadło i miał prawie łzy w oczach jak to mówił, a grymasy na jego gębie oddawały raczej uczucia bardziej pasujące do gwałtu niż do czerpania przyjemności ze słuchania muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kałachy zawsze były "ostrą" bronią ;) . Jeszcze zaleźy czy robione w Rosji, Chinach czy Rumunii. Oraz PL. Ale tanie były. A tu na odwrót . Kałach z Korei najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kałachy z Jugosławi i Izraela (galil toto się nazywa) też niezbyt tanie :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności