Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z systemem nie ma problemów po dłuższym użytkowaniu. Spodziewałem się powtórki z x7, a tutaj miły zaskok. Generalnie bardzo sprawnie chodzi, ciężko mi się przyczepia do płynności.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

X5iii i X7 pracują... na tym samym systemie... najnowsza beta jest całkiem stabilna... gdyby nie X7 i rozwój systemu z androidem pod niego, to właśnie X5iii byłby poligonem doświadczalnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile SQ będzie na poziomie poprzednika to nowe funkcje jak najbardziej go bronią.

Jeśli bedzie gorzej (np.szumy itp.) to żadne bajery tego nie "usprawiedliwią".

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Z tego co czytałem jest lepiej. co do szumów to podobno na wydajnych iemach coś tam jak każdemu dapowi się szumi ale chyba na zbalansowanym cisza jak dobrze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało szumi, tak jak mi 3/4 źródeł szumi tak tutaj bardzo malutko... Nikt nie piszę o SQ- bo to jest jak wyżej, kwestia indywidualna mocno. Jak dla mnie to on jest naprawdę genialny w swoim dźwięku. Wolę bardziej analogowe granie, dlatego nie będę się nad nim rozwodził. Jak za tą cenę, to jest naprawdę ******sty odtwarzacz. Kwestia tego- co kto lubi. Ja lubię jak gra qp1r, onkyo czy ak300. X5 III bliżej do kałacha z jednej strony, ale jest jaśniej jak dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QP1R jest na pewno słodszy w odbiorze. Bardzij analogowy- co nie znaczy że lepszy. Jeśli miałbym patrzeć na te dwa i wybrać który by mi pasował- naprawdę ciężki wybór. Obydwa odtwarzacze mają swoje zalety i wady. X5 bym wybrał bo ma złącze zbalansowane + android. QP1R bym wybrał ze względu na charakter grania, ale z drugiej strony ergonomia QP1R jest gorsza od X5III. A samym SQ nie ma nie wiadomo jakiej przepaści też między tymi dwoma. Kwestia co kto bardziej lubi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Może kogoś zainteresuje, że na jednym tajwańskim sklepie DAP X5III jest dostępny już teraz:

http://www.mtmtshop.com/products/fiio-x5iii-free-shipping

 

Cena 423,75 USD, aczkolwiek przy zakupie przeliczana jest z HKD.

 

"For non-HK Customers, FREE Shipping via HKPost Registered AirMail"

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiero przymierzam. Niedawno kupiłem N5. X5 wychodzi drożej niż w preorderze, wiem, no ale może ktoś nie chce czekać z różnych powodów.

 

Warunki wysyłki standardowe:

In worldwide, the goods will be delivered via courier with tracking number after the payment has been paid in full and cleared. Please allow within 48 hours for shipment arrangement after completion of payment. The order will be processed in next business day when the payment is finished on weekend. Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer’s responsibility. Please check with your country’s customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding or buying.
Can deliver to overseas customers by Hong Kong Post Registered AirMail. Tracking Number will be provided accordingly, as below.
It is around 7 to 14 working days to major countries.
Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ERO czy można dostać link do kabla zbalansowanego. Pozdr.

 

 

http://www.head-fi.org/t/817991/fiio-releases-the-third-re-cable-for-balanced-earphones-rc-78b

 

Wydaje mi się że powinno pasować do Custom Art, ale nie mam pewności.

Estimated Delivery Time:28-50 Days, X5iii jeszcze z miesiąc więc tak więc szybko nie sprawdzę...

Edytowane przez ero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fiio-shop.de jest kabelek dla posiadaczy tripli zbalansowany RC-UE2B po 36,9 Euro, więc można będzie od razu zobaczyć co triple potrafią po balansie :) Oczywiście ja X53 dojedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz, ponieważ czas nagli.

Czy można jakoś porównać X5III do Sony ZX1 ?

Nie zależy mi na odtwarzaniu strumieniowym, słucham tylko plików.

Oba odtwarzacze są w podobnej cenie, a Sony ma wyraźnie lepszą baterię.

Dlatego ciekawi mnie porównanie jakości dźwięku, bo to jest priorytetem.

 

Jeszcze jedno pytanie. Będzie jakaś recenzja przed końcem zapisów na preorder, bo czas się kurczy, a mało konkretów?

Edytowane przez kwazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam wrażenie, że nikt nie pisze o dźwięku żeby nie psuć preorderu.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Coś chyba jest na rzeczy ;). Bo... po co się ogłasza, że będzie testówka, żeby później w zasadzie niewiele rzeczowego pisać o SQ?

Znajdzie się ktoś odważny?

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz, ponieważ czas nagli.

Czy można jakoś porównać X5III do Sony ZX1 ?

Nie zależy mi na odtwarzaniu strumieniowym, słucham tylko plików.

Oba odtwarzacze są w podobnej cenie, a Sony ma wyraźnie lepszą baterię.

Dlatego ciekawi mnie porównanie jakości dźwięku, bo to jest priorytetem.

 

Jeszcze jedno pytanie. Będzie jakaś recenzja przed końcem zapisów na preorder, bo czas się kurczy, a mało konkretów?

 

W sobotę powinienem mieć okazję porównać X5III z ZX100 i ZX1, więc dam znać. Na razie mogę napisać, że ZX100 jak dla mnie 2 półki ponad FiiO X7 AMI&AMII. Jeden z najlepszych DAPów jakie miałem okazję słyszeć - o ile podepnie się odpowiednie słuchawki - dokanałówki albo nauszne przenośne. Jak podepnie się HD650 to nie ma co liczyć, że będą dobrze napędzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, w takim czasie czekam niecierpliwie na jakieś porównanie.

Ja do przenośnego odtwarzacza używam teraz q-jays II, czyli niezbyt wymagające pod względem mocy.

 

Tylko nie wiem, czy zdążę z preorderem w razie czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności