Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fiio.net/en/products/65/parameters

 

Niech ktoś mi wyjaśni mniej mocy po BAL xD

może ze wzoru:

P=U*I

Raczej na tle tego, że po BAL mamy 2 sygnały w przeciwfazie i powinno być więcej mocy...

Jak żart to nieśmieszny, taki gimnazjalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no BAL jakiś dziwny... mocy mniej, SNR mniejsze...

 

 

a z K5 pójdzie na pewno, ale X7 wolałem bez K5, stawiam, że jakość sygnału będzie lepsza z X5iii bez K5, a K5 tylko jak ktoś chce od 300 omów coś podpinać

 

 

kapustę gotuje, ale wali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam chyba 4 raz, że FiiO X5iii ma ten sam soft co beta soft X7 i wszystko można instalować, jest dostęp do Play

 

FiiO dysponuje już tylko jednym softem - dedykowanym pod androida 5.0.1 - obecna beta to 3.0.12, pracują nad błędami intensywnie, co tydzień - dwa wypuszczają nową wersję

 

kiedyś istniał jeszcze soft pod andka 4.4 - wersja 2.0 stabilna, ale FiiO już jej nie rozwija i nie współpracuje już nawet z jej dostawcą

 

oczywiście radio internetowe po WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mają, niektóre nie. Albo jest zablokowany ten moduł FM ponoć też w niektórych.

Taki podobno trend, że ludzie teraz więcej internetowego słuchają, internet w smartfonach tańszy. Producenci rezygnują z modułu FM.

Samsungi S od wersji bodajże S4 nie mają. S3 jeszcze miał i np. J3 ma.

Lumie też nie mają, nie wiem czy wszystkie, ale moja 725 nie ma FM.

 

Może szkoda, że nie ma tego radia w nowych DAPach jak w starych iriverach. Co to komu przeszkadzało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z thm modułem FM to jak kiedyś dyskusja czy telefon z wystającą anteną czy z wbudowaną... już niektórzy nawet jej nie pamiętają

 

 

internety wyeliminują klasyczne nadawanie i nawet duże radia będą nternetowe

 

zostanie nisza krótkofalowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam chyba 4 raz, że FiiO X5iii ma ten sam soft co beta soft X7 i wszystko można instalować, jest dostęp do Play

 

FiiO dysponuje już tylko jednym softem - dedykowanym pod androida 5.0.1 - obecna beta to 3.0.12, pracują nad błędami intensywnie, co tydzień - dwa wypuszczają nową wersję

 

kiedyś istniał jeszcze soft pod andka 4.4 - wersja 2.0 stabilna, ale FiiO już jej nie rozwija i nie współpracuje już nawet z jej dostawcą

 

oczywiście radio internetowe po WiFi

 

Jeśli o mnie chodzi, to już wszystko wiem i zarazem będzie mi to odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem Cayin N5 miałem go przez tydzień . Jest zrobiony na tej samej kości AK4490 i grało to rewelacyjnie a była tylko jedna na dwa kanały. Myślę że ty będzie tak jak w ibasso dx90 dual dac co da nam większą transparentność w odtwarzanych utworach więcej powietrza. Już nie mogę się doczekać. Mało wiadomo o customize oampach opa426f przez fiio praktycznie nigdzie nie można żadnego pdf dorwać.

 

Filtry cyfrowe w Cayin n5 działały świetnie i myślę że tak samo to zadziała w fiio x5. Ciekawe jaka impedancja wyjściowa w cayin była 0.26ohma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często dogrywam "nowości" na kartę i w swej wrażliwosci obawiam się o żywotność gniazda. Choć jak popatrzę to niektórzy częściej zmieniają sprzęt niż ja wkładam/wyciągam kartę :)

W X3 I-gen wyciągałem kartę kilka razy dziennie i żył mi ze 1,5 roku bez problemu ;)

Mi tam szybciej w urządzeniach padają gniazda microUSB niż gniazda na karty :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często dogrywam "nowości" na kartę i w swej wrażliwosci obawiam się o żywotność gniazda. Choć jak popatrzę to niektórzy częściej zmieniają sprzęt niż ja wkładam/wyciągam kartę :)

I dlatego oni nie martwią się o trwałość sprzętu, widzisz jakie sprytne rozwiązanie Twojego problemu.

 

 

Tak czytam i czytam o tym X5 III i w sumie ciekawi mnie kiedy będzie się go dało posłuchać w mp3store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przechadałem po wątku o X5iii na HF i z pierwszej recenzji mozna wyczytac to:

"

The actual tonal quality of the new X5III is actually pretty similar to that of X5II. That is, both have that signature FiiO house sound that is neutral while tilting ever slightly to a very faded warmish tone. The most noticeable difference between the two for me is the 'grandness' of the image - it is very hard to pinpoint a number, but I'll say the new X5II is about 30~40% large in its image than X5II. Everything sounds grander, more specious and better separated, thus everything also sounds more defined and refined. It will be the equivalent of moving a live performance from a private club to a concert hall. Compared to the X7 (with AM3 / balanced amp module) however, I'll say X7 probably still hold a 10~20% advantage for sounding even bigger / grander. X7 is also ever so slightly more neutral. That being sad, I do think the new X5III is closed to that of X7 than it is to the old X5II in overall SQ.

"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności