Skocz do zawartości
  • 0

Nastepca CAL! - do telefonu.


gessuss

Pytanie

Witam,

 

Obecnie uzytkuje sluchawki CAL! po recablingu, sluchawki mozna powiedziec 2 razy reanimowane, ale na dzien dzisiejszy prawie sie rozpadaja, zasadniczo czas juz I chec na cos nowego.

 

Budzet - maksymanie 400zl, w porywach 500.

Specyfika - CAL! mi sie bardzo podobaly, chcialbym cos podobnego, moze lekko bardziej uniwersalnego z szersza scena I dobra izolacja, rowniez dzwiekow na zewnatrz.

Budowa - tutaj bylo srednio, sluchawki czesto nosze w torbie do pracy, fajnie by bylo gdyby jakos sie skladaly I byly ogonie wytrzymale.

W 90% beda podlaczane do telefonu HTC 10, ewentualnie do laptopa.

Natrualnym wyborem sa dla mnie CAL!2, kosztujace okolo 400zl, ale moze na dzien dzisiejszy jest juz cos z lepszym sotsunkiem cena/mozliwosci/jakos niz CAL!1 swojego czasu.

 

Prosze o jakies rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

 

Obecnie uzytkuje sluchawki CAL! po recablingu, sluchawki mozna powiedziec 2 razy reanimowane, ale na dzien dzisiejszy prawie sie rozpadaja, zasadniczo czas juz I chec na cos nowego.

 

Budzet - maksymanie 400zl, w porywach 500.

Specyfika - CAL! mi sie bardzo podobaly, chcialbym cos podobnego, moze lekko bardziej uniwersalnego z szersza scena I dobra izolacja, rowniez dzwiekow na zewnatrz.

Budowa - tutaj bylo srednio, sluchawki czesto nosze w torbie do pracy, fajnie by bylo gdyby jakos sie skladaly I byly ogonie wytrzymale.

W 90% beda podlaczane do telefonu HTC 10, ewentualnie do laptopa.

Natrualnym wyborem sa dla mnie CAL!2, kosztujace okolo 400zl, ale moze na dzien dzisiejszy jest juz cos z lepszym sotsunkiem cena/mozliwosci/jakos niz CAL!1 swojego czasu.

 

Prosze o jakies rady.

w komisie masz focal Listen

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Troche za drogie, moze jest cos bardziej przystepnego cenowo? Dodatkowo chce nowki ze sklepu ;)

Chodzia mi po glowie te CAL!2 I jednak chcialbym nie przebijac za bardzo tych 400zl

Co sadzicie o Shure SHR440 albo 240A?

Ewentualnie ten nowy Sennheiser HD 4.30

Edytowane przez gessuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, dziękuję za odpowiedź, ogólnie trochę usystematyzowałem wymagania, żeby było przejrzyściej.

Zasadniczo:

- cena: wyznaczyłem górną granicę na 400zł, zależy mi na dobrym stosunku cena/możliwości, kiedyś właśnie CAL! były takim hitem, może teraz podobnie jest z jakimś innym modelem,

- budowa: słuchawki nauszne, wokółuszne – chciałbym, aby zakrywały całe ucho, myślę, że rozmiar muszli z CAL! to takie minimum. Pracuję w biurze, więc powinny też dobrze izolować dźwięk w obie strony. Słuchawki codziennie zabieram w torbie do pracy, więc zależy mi również, na jakości wykonania
i ogólnej trwałości mechanicznej – w CAL! Było z tym dość słabo. Dobrze by było, gdyby nie były za bardzo „ściskające”, ponieważ noszę okulary oraz ewentualnie miały w zestawie jakieś etui, lub się składały do kompaktowych rozmiarów,

- źródło dźwięku: telefon HTC 10, sporadycznie laptop ze zintegrowaną kartą dźwiękową,

- charakter: tak jak wspomniałem, szukam czegoś podobnego do CAL!, jakiegoś naturalnego rozwinięcia, czegoś, co będzie nieco bardziej uniwersalne, z szerszą sceną i większą szczegółowości, a jednocześnie zachowa trochę basowy charakter,

- gatunki muzyczne: zasadniczo słucham wszystkiego oprócz jazzu, przeważnie pop, rock, metal, muzyka elektroniczna, dance w zależności od tego, co wpadnie w ucho J

Szczerze mówiąc bardzo napaliłem się na Sennheiser 4.30, @koGi22, czy masz może jakieś odniesienia do CAL! albo Takstar HD6000?? Shure są chyba dość niszowe jednak i ciężko o jakieś opinie. Dodatkowo czy 4.30 można jakoś złożyć do celów transportowych i przede wszystkim jak z wytrzymałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności